dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agasouth

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    4

    Domyślnie Przebudowa starego domu, proszę o doradzenie rozplanowania

    Bardzo proszę Was o radę i jakiekolwiek sugestie, bo nie jestem pewna czy nie popełniam zbyt wielu błędów,
    Chodzi o stary dom po rodzicach, ma on ok 80 lat z czerownej cegły, pełny mur, piwnica, fundamenty zdrowe. Myślimy o remoncie z rozbiórką do fundamentów położeniu izolacji, której prawdopodobnie nie ma na fundamentach i ich podmurowaniu, bo po położeniu drogi dom jest od niej niżej ok 30 -40 cm., Sądzę, że posawienie od nowa może mniej kosztować niż remont.
    Zależy mi na poznaniu Waszych opini o planowanym układzie mieszkań, ponieważ dom jest nietypowo ustawiony na działce, tzn: Wejście do domu i piwnicy jest od podwórka, droga jest po zachodniej stronie domu; od ogrodzenia przy drodze jest ok 1,5 -2 m. (cicha okolica) i nie wiem czy to co zaprojektowałam ma sens. Garaż chcę zrobić w budynku gospodarczym, ponieważ od północy jest za mało miejsca, a od południa szkoda słońca.
    Budowaliśmy już dom i wiem, że teraz chcę dużą jasną kuchnię z wyjściem na taras, i sypialnię na parterze. Za kilka lat chcielibyśmy z mężem tam zamieszkać, żeby odpocząć, zająć się ogródkiem, może jakieś kury czy kurczaki, rowerki i relaks.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stan obecny.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	50939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan po remoncie.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	50940  
    Ostatnio edytowane przez agasouth ; 02-04-2011 o 15:53

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaol

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Na wstępie zaproponował bym wejście do domu zrobić od strony północnej, unikniemy przechodzenia przy kuchni i werandzie, a ogród zimowy można dołączyć całej lub części kuchni. Jak dla mnie naniesione łazienki są zbyt małe (łazienka 6 m2 to tylko wanna lub prysznic jedna umywalka i być może bidet obok kibelka), salon 44 m2 to potężna powierzchnia (można oddać troche na łazienkę). A może salon jako pierwszy po lewej, za nim kuchnia (na końcu budynku w północno zachodnim narożniku lekko wysunięty murek zasłaniający od ulicy), na wprost wyjścia z holu (sieni) łazienka. Zaraz po prawej pokój goscinny, a za nim sypialnia.Jeżeli zaciekawiłem to proszę o kontakt, wtedy można pomyśleć na jakimś rysunkiem.Powodzenia

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agasouth

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, przyznam, że myślałam o podobnym rozwiązaniu, ale: działka od strony półn jest mała i mylałam, zeby zrobić tam schody zewnętrzne i połowę piętra wynajmować, więc potrzebne też miejsce na samochody, Na drugą część chcę zrobić schody z domu (mieszkanie dla mamy, być może dzieci; w późniejszym czasie chcę zapewnić mamie pokoik na dole. Ponadto, w podwórku (jak to na wsi) jest budynek gospodarczy tam można zrobić garaż.
    Zanim zacznę rozmowy z projektantem chciałabym mieć gotową wizję, w miarę dostosowaną do potrzeb, stylu życia i żeby to ładnie wyglądało i za nic nie wiem jak to pogodzić.
    Może to pomoże: budowaliśmy już wcześniej dom wg powszechnie przyjętych zasad i nie ze wszystkich rozwiązań byłam zadowolona:
    Z kuchni chciałabym mieć wyjście na werandę, żeby się ochłodzić jak coś gotuję, zrobić grilla bez przechodzenia przez salon (nie lubię biegania przez cały dom po każdą łyżeczkę, niepotrzebnie brudzi się w salonie); czy po prostu otworzyć drzwi - mam tak w domu w który teraz mieszkam i w lato to jest kapitalne, dlatego boję się robić oranżerię przy kuchni bo wiem jaki tam skwar panuje w lato gdy się gotuje.
    Nie wiem jak rozwiązać sprawę wychodzenia na ogród w ciągu dnia w przypadku wejścia od drogi ponieważ: relaksuję się przy uprawie warzyw, zabawie z psami, a nawet samo wyjście po marchewkę było problemem w poprzednim domu - najczęściej przez salon (bo najbliżej)i efekt: drugie buty w salonie albo brudna podłoga.
    Jeszcze coś, prawdopodobnie będzie trzeba rozebrać dom do fundamentów i na starych postawić nowy, (myślałam o przesunięci go w głąb działki, ale ona jest najszersza od drogi i musiałabym zburzyć duży budynek gospodarczy, żeby mieć fajny ogród, no i sypialnię chcę mieć na dole.
    Może kilka słów o sobie pozwoli pomoże: Wracamy do pl za kilka lat, więc budowa rozłoży się w czasie, ja na chwilę obecną chcę zostać w domu, (mam nadzieję, że wynajem drugiego domu i poddasza tutaj zapewni mi skromny byt), mąż w zależności od potrzeb może pracować.
    Nie wiem jeszcze czy będziemy mieszkać sami z mamą, czy może pojawi się jakieś dziecko, Ale zarówno mąż jak i ja lubimy spędzać czas na zewnątrz, planujemy jakieś warzywka, kilka kur, kurczaków, 3 psy, może konia, więc trasa dom - ogód (podwórko) będzie dosyć często uczęszczana więc nie mam pojęcia jak to wszystko pogodzić z obowiązującymi obecnie trendami w budownictwie.

    wklejam plan działki, może to coś pomoże, no i bardzo proszę o poradę, sądzę, że lepiej wcześniej wszystko ustalić i znaleźć architekta niż czekać do lata.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agasouth

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    4

    Domyślnie zdjęcia

    przykładowy rysunek piętra i plan działki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	układ domu na działce.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	51144   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	51145  

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaol

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Przyznam rację co do wcześniejszego rozpoznania się z tematem - brawo.
    Nie mniej jednak z mojej praktyki wynika (buduje i remontuje) że bez konsultacji fachowca który przybędzie na miejsce i "dotknie tematu" prędzej czy póżniej się nie obędzie. Na koniec jeszcze jedno - myśląc o wynajęciu warto pomyśleć o osobnym wejściu.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agasouth

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję. W lipcu będziemy w pl i właśnie wtedy mam zamiar poszukać kogoś kto się na tym zna, i mi poradzi.
    Wejście jest zaplanowane od północnej strony, na ścianie bez okien, a działka tam jest na tyle duża, że na "podwórko" pod wymajem powinno starczyćno i też będzie oddzielne wejście, więc sądzę, że nawet tego się nie zauważy.
    Ciągle się obawiam, czy udało mi się to praktycznie zaplanować, gdy przedtem budowaliśmy dom, wydawało się, że to będzie to, a jednak nie było. Bardzo chciałbym być w tym przypadku zadowolona z rozkładu mieszkań, no i martwi mnie to, że dom może "głupio" wyglądać z drzwiami od podwórka zwłaszcza, że teraz wszędzie robione jest od frontu i boję się, czy nie będę żałować.
    Zastanawiam się jeszcze, czy nie poszukać konsultant od feng shui bądź wastu; nie mam pojęcia czy warto i czy to faktycznie zdaje egzamin.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony