dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 229
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie klamka zapadła - budujemy Glicynkę 2 - ze zmianami:)

    Witam Wszystkich!
    Po latach - tak, tak, to nie pomyłka - szukania odpowiedniego domu lub projektu, w końcu kupiliśmy Projekt Archonu Dom w Glicyniach 2 !!!
    Ponieważ jednak z góry założyliśmy pewne zmiany w projekcie, najpierw znaleźliśmy architekta, który się zgodził je wykonać za w miarę rozsądną cenę. Dopiero po ustaleniach z architektem kupiliśmy projekt.
    Działkę prawie mieliśmy, tzn.mąż miał 1/2 a resztę musieliśmy odkupić od siostry męża. Odkupiliśmy już 2 i pół roku temu, a potem było ww. szukanie projektu...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Spotkało mnie pierwsze "czołowe zderzenie" z urzędem!
    Zebraliśmy wreszcie wszystkie, jak nam się wydawało, dokumenty, potrzebne do pozwolenia na budowę. Więc zadzwoniłam, żeby się upewnić czy oddział starostwa będzie czynny - tak w razie jakiegoś kataklizmu w postaci np.choroby pani urz. I przypadkiem dowiedziałam się, że... musimy jeszcze złożyć "wniosek na zjazd"
    Żeby było ciekawiej, wjazd na działkę i do stojącego na niej budynku gospodarczego jest już od kilkudziesięciu lat, nawet ww. bud.gosp.był zgłoszony itd. Teraz muszę napisać wniosek o uzgodnienie zjazdu i czekać na decyzję

    Najbardziej irytuje mnie to, że pytałam wiele razy co będzie potrzebne i ani razu pani nie wspomniała o tym dodatkowym wytworze biurokracji.

    Rozumiem jeszcze jakby na działkę nie było do tej pory określonego wjazdu, albo jakbyśmy zmieniali jego miejsce, ale my nic - grzecznie i z przyzwyczajenia, nawet nam nie przyszło do głowy, żeby coś zmieniać.

    To dla mnie nauczka na przyszłość - do wszystkiego podchodzić z pewną rezerwą i niedowierzaniem

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Może jednak spróbuję pisać po kolei...
    Działka, jak już pisałam była od zawsze,
    ale my chcieliśmy mieszkać w Warszawie, bo bliżej do pracy, rodziny, znajomych... a tak naprawdę to po prostu bardzo wygodnie jest nie tracić czasu w korkach.
    Szukaliśmy więc najpierw większego mieszkania - nasze też wcale nie jest malutkie 85m i 4 pokoje ALE... (naprawdę duże ale) mieszkamy w nim w 6stkę:
    ja - "Kasio", mój malżonek "Mar", dzidzia duża - naprawdę duża, do osiemnastki już całkiem niedaleko, dzi.m.x2 - czyli dzieci małe, które nie lubią jak do nich ktoś mówi "dzidzia" (co ciekawe duża się nie buntuje - byle nie przy koleżeństwie) no i moja mama. Mieszkaniową konfigurację mamy taką, że jest pokój dzienny z kuchnią (półotwartą), otwarty również na przedpokój i trzy pokoje nadające się na sypialnie - po 2 osoby w każdym. Najtrudniej jest mamie i dużej dzi.
    Więc ceny mieszkań, jak wszyscy wiedzą, zmieniły się bardzo i o większym mieszkaniu możemy już zapomnieć.
    Potem miał być kupiony dom do remontu, ale mój mąż, który myślał tylko o Halinowie, twierdził, że Okolice Puławskiej w granicach Warszawy są dalej od Centrum niż Halinów - "bo są korki a z Halinowa można szybciutko dojechać pociągiem".
    Potem mieliśmy kupić działkę na Siekierkach w okolicach ul.Bartyckiej - ale argumenty jak wyżej , a jak już się zdecydowaliśmy to Pani od której mieliśmy kupić działkę się rozmyśliła...
    Potem wzrosły ceny ziemi do takiego stopnia, że... pozostał nam Halinów.
    Cdn.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    cd.
    Jak zdecydowaliśmy się na Halinów, to pozostało nam odkupienie połowy działki od siostry męża. Okazało się to o tyle kłopotliwe, że oni nie mieszkają w Polsce i zupełnie nie potrafili określić ile ta ich połowa może być warta.
    Tym bardziej, że działka jest co prawda duża, ale...
    nad jej częścią, na skos, przechodzi, znana w Halinowie i okolicach, linia wysokiego napięcia
    Wzięliśmy więc rzeczoznawcę, przekazując jej to niewdzięczne zadanie wycenienia działki
    I po paru miesiącach staliśmy się właścicielami całej działeczki 4800m kw. !!!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Teraz pozostało nam już tylko się zdecydować czy na pewno chcemy budować dom i znaleść projekt...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Projektu dla nas szukaliśmy - a właściwie ja szukałam, bo wciąż marzyłam o domu - wiele już lat, ale dopiero po odkupieniu działki zabraliśmy się za to razem z mężem, z uwzględnieniem dobrego dopasowania projektu do warunków na działce.
    Założenia były takie:
    -pokoi co najmniej 7
    -łazienki 3
    -kotłownia z możliwością podłączenia pieca na paliwo stałe - co prawda gaz mamy w drodze, ale tak w razie czego
    -pokój dzianny połączony z jadalnią i kuchnią
    -możliwość postawienia na święta naprawdę długiego stołu w jadalni
    -oczywiście kominek
    -rozmieśczenie pokoi 2(ew.3) dół + 5 góra - w tym j większy dla nas i 4 o w miarę jednakowej wielkości i w każdym normalne okna, połaciowe tylko dodatkowo
    -garaż
    -dach taki, żeby pasował do miejscowych warunków i dwuspadowy
    -najlepiej bez balkonów
    -mi bardzo podobały się schody na poddasze z salonu, najlepiej drewniane i kręcone

    Jeszcze jeden warunek, chyba jednak najważniejszy:
    to wszystko musi się zmieścić na możliwie najmniejszej powierzchni, powiedzmy do 200 m kw.
    Oczywiście sprawa kasy...

    Po wielu godzinach spędzonych na przeglądaniu projektów już wiedzieliśmy, że takiego akurat dla nas po prostu nie ma.
    90% projektów było dla modelu 2+2 lub mniej a pozostałe 10% zaczynało sie od 250 m kw. do... niemal bez ograniczeń
    Zostałam więc wyznaczona na ochotnika do znalezienia i zaznaczania tych, którę po przeróbkach nadawały by się dla nas i które mi się podobają. Potem mniej więcej to samo zrobił Mar. Na koniec usiedliśmy razem i bardzo dokładnie przejżeliśmy te projekty, które zaznaczyliśmy obydwoje.

    Po kolejnych eliminacjach pozostały 2 i oba z Archonu:
    Dom w Agreście - po dyskusjach odpadł bo mimo fajnych schodów wymagał jednak sporo zmian - np.dach miał czterospadowy,
    chociaż te schody...

    i Dom w Glicyniach 2

    Wydał nam sie niemal idealny, miał na górze dużą garderobę do przerobienia na ten 5ty pokój!

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Tak wyglądały rzuty w projekcie przed zmianami:




  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Już chcieliśmy kupić projekt w maju, ale p.architekt, która miała nam robić zmiany i adaptację, poradziła nam, żeby się jeszcze zastanowić, bo może ona nam pomoże znaleźć projekt wymagający mniej zmian.
    Byłoby super, gdyby się taki znalazł, więc znowu było przeglądanie kolejnych projektów...
    Rzeczywiście te wskazane przez p.architekt były bardziej zbliżone do naszych założeń, jednak...
    po kolejnych miesiącach zastanawiania się i szukania, w październiku 2009 kupiliśmy projekt Glicynki!!!

    Ponieważ zmian było dużo nie będę ich tu dokładnie opisywać. tak z grubsza zmieniliśmy:
    poszerzyliśmy dom 2x po 75cm
    zlikwidowaliśmy wykusz i balkony
    dodaliśmy łazienkę na górze
    i otrzymaliśmy - nasz wymarzony domek i to do 200 m2

    Jeszcze tylko zamieszczę rzuty po zmianach :





    Szczegółowy opis wprowadzonych zmian opisałam w komentarzach, tu: http://forum.muratordom.pl/post4103632.htm#4103632

    ...a wygląd zewnętrzny taki:



    Śliczna, prawda??
    Ostatnio edytowane przez KasioMar ; 14-11-2010 o 17:59

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasioMar
    Spotkało mnie pierwsze "czołowe zderzenie" z urzędem!
    Dzisiaj byliśmy w urzędzie w Halinowie i muszę powiedzieć, że moje wcześniejsze złe doświadczenie zostało zastąpione takim naprawdę pozytywnym.
    Złożyliśmy dokumenty do PNB i... wniosek "na zjazd" (patrz wyżej) - okazało się, że można jednak złożyć równocześnie i później dołączyć do pozwolenia.
    Może w piątek słońce jaśniej świeci?
    Teraz czekamy na pozwolenie...

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Odwołuję wszystko co kiedykolwiek powiedziałam złego na nasz urząd gminy i oddział starostwa!
    Co prawda mylą się, jak każdy przeciętny człowiek, ale za to są miłe i potrzfią przeprosić jak nieprzeciętny urzędnik
    Pozwolenia wprawdzie jeszcze nie mamy, ale za to pani od PnB znalazła duuuużo braków w projekcie. Głównie chodziło o podpisy, zwymiarowania itp.
    Nasz architekt poprawiał to wszystko na miejscu w urzędzie przez 3 godziny w środę przed świętami.
    Mar przywiózł tego dnia z Urzędu oryginał decyzji o zjeździe z drogi i okazało się..., że przez pomyłkę została tam wpisana inna działka.
    Tzn nr działki niby nasz, ale cała reszta już nie: inna miejscowość, inna droga...
    Następnego dnia zadzwonłam do p.od zjazdu i wyjaśniłyśmy wszystko telefonicznie - poprawi.
    Wtorkowy ranek zaczął się spokojnie i tak leniwie-poświątecznie. Aż do pierwszego telefonu.
    Najpier zadzwoniła panizurzędu1 - od zjazdu. Z przeprosinami za pomyłkę - naprawdę - oraz, że już poprawione i gotowe do odebrania.
    To ja dzwonię do Mara, że trzeba odebrać.
    Mar zły bo ma urwanie głowy i nie wie kiedy da radę się tam wybrać.
    Ledwie skończyłam rozmawiać dzwoni panizurzędu2, z przeprosinami, że niestety, dopiero teraz znalazła jeszcze jakieś braki w projekcie...
    To ja dzwonię do architekta, że trzeba pojechać jeszcze raz i poprawić resztę.
    Architekt zły, ale oczywiście pojedzie.
    Dzwonię do Mara, że... patrz wyżej.
    Mar zły...
    Dzwonię do panizurzędu2 z pytaniem czy musimy tam być razem z arch. - na szczęście nie musimy.
    Dzwonię do Mara....
    Mar trochę mniej zły - wprawdzie i tak trzeba odebrać poprawioną decyzję, ale z tym się aż tak nie spieszy.
    Ja - boję się odbierać telefon.
    Na szczęście wtorek jakoś minął.
    Dzisiaj Mar odebrał decyzję od panizurzędu1 i dowiedział się, że PnB ma być w poniedziałek!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałam POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!
    Przy okazji sprawdzając, czy jestem w stanie zdążyć po pracy do Halinowa przed 17tą.
    Zdążyłam!
    Byłam o 16:57 !!!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radeon30

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witaj, na jakim etapie jesteś? Kupiłem także ten projekt i obecnie szukam ekipy która postawi ten domek, oczywiście w rozsądnej cenie. Możesz miej więcej opisać koszty jakie poniosłeś do teraz, z góry dzięki.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Po dłuuuuuugiej przerwie wracam do dziennika.

    Radeon30
    Niestety, dopiero niedawno udało nam się podpisac umowę kredytową.
    Mamy już kierownika i teraz szukamy ekipy.
    Nareszcie
    A Ty założysz dziennik?
    Zachęcam
    (Komentarze pisz proszę w komentarzach )

    Jak myślicie:
    48 tys. za sso wraz z deskowaniem i papą to dużo czy średnio?
    Druga oferta jaką dostaliśmy to 60 tys. z mniejszym zakresem prac
    Oczywiście to kwoty za samą robociznę.
    Ostatnio edytowane przez KasioMar ; 21-10-2010 o 19:50

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Gannia
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    448
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Według mnie duuużoo.. :/
    Spróbuj poszukać może jeszcze innej? Ja bym Ci poleciła swoją ekipę, jakbyś chciała.. Myślę, że byś była zadowolona z ich pracy, choć organizacja i logistyka często bardzo szwankowała
    No i gratuluję kredytu
    Wielka Improwizacja
    komentujcie!
    działka na sprzedaż w Długiej Szlacheckiej, gm Halinów (mazowieckie)! Zainteresowanych zapraszam na prv

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    No niestety.
    Okazało się, że nawet 48 nagle wzrosło do 60 tys.
    !!
    Nie wiem, co się dzieje.
    Polecony przez Ciebie, Ganniu wykonawca - ten od Waszych fundamentów - wystawił mnie do wiatru.
    Umówił sie ze mną w niedzielę rano. Tzn.10-11 - w niedzielę to jest "bladym świtem".
    Dojechałam, dzwonię spytać, na którą dokładnie będzie, a on mi mówi, że się rozmyślił!
    Nie opłaca mu się przyjeżdżać, bo "kto mu zwróci za benzynę?" i jeszcze, że gdybym od razu podpisała umowę to by przyjechał,
    ale jak ma wycenić i nie wiadomo, co ja na to, to mu się nie kalkuluje!!!
    Nie rozumiem: miał nadzieję, że się z nim umówimy i może jeszcze wpłacimy zaliczkę bez jakiejkolwiek wyceny?
    Zapytałam, dlaczego nie zadzwonił, żeby mi powiedzieć, że nie przyjedzie - nie jechałabym niepotrzebnie, ale mnie olał i odłożył słuchawkę!

    Czekamy teraz na następnych fachowców i ich wyceny i będziemy pertraktować.

    Nie wiem, może te planowane zmiany stawek VAT i podatków tak wpływają na wykonawców?
    Już zaczęliśmy się nawet zastanawiać, czy nie powinniśmy sami zrobić chociaż fundamentów
    Ostatnio edytowane przez KasioMar ; 26-10-2010 o 14:03

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Następna ekipa po długich negocjacjach chciała 50 tys. netto
    Przecież nasz domek jest naprawdę prosty. Bez wykuszy, balkonów, dach dwuspadowy...
    Ale nic to.
    Niebiosa były dla nas łaskawe i jest!
    Ekipa jest!
    Wydaje się być sensowna, z polecenia i nie chcą nas zrujnować!
    No zobaczymy. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni, oprócz pogody i za tydzień podpiszemy umowę.
    Teraz szukam namiarów na koparkowego do zdjęcia humusu, geodetę do wytyczenia i tartak.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Byliśmy umówieni na zdjęcie humusu na piątek i z geodetą na sobotę.
    Niestety - padał deszcz.
    Przełożyliśmy wszystko na poniedziałek. Zobaczymy jak będzie.
    Dzisiaj świeci słonko, ale wczoraj cały dzień padało.
    Wystarczy jeden ładny dzień, czy nie?
    Zobaczymy.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiliśmy pietwsze zakupy budowlane.
    Drewno przywieźli dopiero przed piątą, więc już było ciemno.
    Padało cały dzień i samochód się zakopał w naszej rozmoczonej glinie
    Efekt był taki, że zdejmowaliśmy drewno z samochodu razem. Tzn. pan od przewozu, ja i moja najstarsza.
    Potem pomagałyśmy wyciągnąć wyciągarką samochód.
    Dzisiaj nie czuję rąk, ale jestem z nas dumna.
    Teraz modlimy się o ładną pogodę, chociaż na tydzień!

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    A to miejsce na nasz przyszły domek:


    Stary sad w tle jest do likwidacji - tu ma być trawnik i widok z okna jadalni.
    Lasek po prawej zostaje
    a domek po lewej ma być wyburzony pod koniec budowy - przed wypłatą ostatniej transzy
    Tam gdzie teraz jest domek ma być taras
    Ostatnio edytowane przez KasioMar ; 17-11-2010 o 14:55

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar KasioMar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    524
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    No i się zaczęło!
    I od razu demolką:


    Tak było w poniedziałek 15.11.2010.
    Mieliśmy ładną działkę... a teraz jest strasznie
    Pan koparkowy przyjechał, zakopał się, a potem sam się wyciągnął, na łyżce!
    Zdolny jest.
    cdn.
    we wtorek

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony