dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie Filtrowanie i zmiękczanie wody dostarczanej do naszych domów...

    Że mam twardą wodę w mieszkaniu wiedziałem wcześniej, ale jakoś się tym nie przejmowałem. Teraz po kilku dniach mieszkania w nowym domu na moich nowiusieńkich bateriach i innych sprzętach mających kontakt z wodą zaczęły pokazywać się naloty kamienia. Trzeba więc coś zadziałać.

    Czy macie w swoich domach zmękczacze i wszelkie inne filtracje wody?

    Jeżeli tak to jakie są to rozwiązania, czy możecie je polecić i czy spełniają swoją rolę?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar przemek220
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Witam. Ja mam zmiękczacz Tapworks NSC17 chodzi u mnie od ponad roku i wszystko jak do tej pory dziala bez zarzutu. Trzeba tylko pilnowac zeby soli nie braklo. Co do kosztow uzytkowania to najdrozszy jest serwis co roku okolo 200 - 300 z tego co pamietam. Oczywiscie mozesz nie serwisowac ale wtedy tracisz gwarancje. Soli to zuzywam chyba 2 do 3 worki na rok. Ogólnie polecam ze wzgledu na dluzsza żywotność pralek, zmywarek etc. Aha ja mam również instalację CO napełnioną tą miękką wodą.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Myśmy mieli kiedyś taki przepływowy jednorazowy zbiorniczek z Leroya z jakąś taką solę na podłączeniu do pralki. Po kilku tygodniach z pralki zaczęło śmierdzieć! Po zdemontowaniu tego "zmiękczacza" przeszło. Ciekawe, co oni tam sypią...

    A na plamy z kamienia - cillit.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Myśmy mieli kiedyś taki przepływowy jednorazowy zbiorniczek z Leroya z jakąś taką solę na podłączeniu do pralki. Po kilku tygodniach z pralki zaczęło śmierdzieć! Po zdemontowaniu tego "zmiękczacza" przeszło. Ciekawe, co oni tam sypią...
    A na plamy z kamienia - cillit.
    1. Sypia pewnie co trzeba, ale raczej nie zachwycajacej jakosci,
    2. Wiesz co ile czasu sie plucze i regeneruje sola takie duze zmiekczacze na caly dom, majace kilkadziesiat litrow zywicy? W zasadzie co kilka dni. Kupiles malenstwo, i myslalem ze bedzie tam wisiec w nieskonczonosci i wode zmiekczac, czystosc zachowa itd?
    3. Cilit nie dotrze wszedzie. Czasem warto miec miekka wode. A woda na granicy ustawowej twardosci (500mg/l) a i takie sie wodociagi czy studnie zdarzaja, to istna masakra jest. Musialbym z tym cilitem codziennie biegac.

    marcin

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Myśmy mieli kiedyś taki przepływowy jednorazowy zbiorniczek z Leroya z jakąś taką solę na podłączeniu do pralki. Po kilku tygodniach z pralki zaczęło śmierdzieć! Po zdemontowaniu tego "zmiękczacza" przeszło. Ciekawe, co oni tam sypią...
    Sypią tam polifosforany - to samo świństwo które jest w proszkach do prania. Jak się rozpuści to przestaje działać. A smród faktycznie mógł zależeć od jakości tego "zmiękczacza".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony