dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie 110zł za mb ogrodzenia z siatki to DUŻO czy MAŁO?

    Witam,

    jestem właśnie na etapie szukania ekipy do wykonania ogrodzenia.
    Zapytana przez nas o wycenę ekipa krzyknęła nam 110zł za mb z robocizny z materiałem.
    Z tym że zamiast fundamentu proponują OBRZEŻE z zalanymi słupkami.
    Wydaje mi się że to strasznie drogo, poza tym nie jestem przekonana do tego obrzeża.
    Mamy na działce duże nierówności terenu, poza tym z sąsiedniej wyżej położonej działki przecieka woda z cieków.
    Poradzcie coś proszę...

    dragonfly
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    ja placilem za siatke 1,5 m zielona za 105 mb 4499 zlotych brutto robo+mat. bez zadnego cokolu.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    ja mam z gotowym "obrzeżem" w cenie materiał+ robocizna za 70 mb cena brutto z sierpnia zeszłego roku czyli Twoje 110 trochę dużo

  4. #4

    Domyślnie

    kurt76 i Kaśka73 dziękuję Wam za odpowiedź

    Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tej kwestii??

    Z góry dziękuję
    Panie, daj mi siłę, abym zmieniła to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniosła to, czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, abym odróżniła jedno od drugiego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony