dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 318
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Tym, którzy lubią dobre i długie książki polecam powieści Norweżki Herbjorg Wassmo. Mam "Stulecie" i "Księgę Diny". Kiedy zaczęłam czytać pierwszą z nich, wsiąkłam zupełnie. Po kilkunastu stronach wiedziałam, że nie oderwę się od czytania i chociaż książka jest długa, to będę żałowała, że tak szybko się kończy. I tak było. Smakowałam każde zdanie i stanowczo zbyt szybko zbliżałam się do końca. Książki nie są "lekkie, łatwe i przyjemne", zmuszają do myślenia, a czyta się je wspaniale. Piękny język, sprawia, że w wyobraźni widzimy miejsca akcji i bohaterów. Akcja obu książek rozgrywa się na północy Norwegii a bohaterkami są przede wszystkim kobiety - silne, mądre, żyjące w różnych czasach.
    Przed wakacjami ukazała się kolejna powieść Wassmo i oczywiście kupię ją w ciemno.
    A przy okazji - w Polsce została wydana, pewnie dawno temu, inna powieść tej autorki "Dom ze ślepą werandą", której nie mogę nigdzie znaleźć. Może coś o niej wiecie?

    Z innej beczki, chociaż też dla miłośników długich książek, Jaume Cabre "Głosy Pamano" i "Wyznaję". Właśnie czytam kolejną "Jaśnie pan". Inne miejsca, inna historia. Dwie zupełnie różne powieści, ale obie po prostu o ludziach. Dla mnie o tyle trudne, że nie mam pamięci do imion i nazwisk, więc czytając niektóre książki z wieloma bohaterami muszę robić sobie ściągi kto jest kim. Na szczęście w tych powieściach autor zrobił to za mnie i umieścił w nich takie ściągi. Korzystam z nich często
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja ostatnio przeczytałem biografię Tayson - polecam . Co innego w mediach o tym człowieku mówili . Obecnie czytam książkę Jan Karski "Jedno życie" tu możemy dowiedzieć się jakie relacje panowały między nami Polakami przed II wojną itp ( dopiero zacząłem)

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tonek1

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-400
    Posty
    17

    Domyślnie

    a ja, aż wstyd przyznać dopiero sięgnąłem do klasyki Lot nad kukułczym gniazdem Ken Kesey. I nie wiem czy mimo, niesamowitego Nicholsona, książka nie jest lepsza. Jak uważacie?

  4. #264

    Domyślnie

    Właśnie skończyłam czytać "Dzienniki kołymskie" Jacka Hugo-Badera. Polecam wszystkim fanom reportażu

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    A przy okazji - w Polsce została wydana, pewnie dawno temu, inna powieść tej autorki "Dom ze ślepą werandą", której nie mogę nigdzie znaleźć. Może coś o niej wiecie?
    Agduś - tutaj :

    Dom ze ślepą werandą
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zochna, już odpisałam na prive, ale i tutaj bardzo, bardzo Ci dziękuję. Szukałam tej książki i już zwątpiłam w powodzenie, a tu taka niespodzianka! I to dzisiaj! Licytuję, oczywiście.

    "Dzienniki kołymskie" świetne są, jak zresztą wszystko inne Hugo Badera. Czyta się jednym tchem, a później wraca.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Agduś - cieszę się, że Ty się cieszysz , bo natknęłam się na ten tytuł przypadkiem -
    szperając pod hasłem Wassmo, zachęcona Twoją rekomendacją
    Pozdrawiam serdecznie.

    Aaa.. ostatnia książka - reportaż J-H B Długi Film o Miłości, o wyprawie na Broad Peak, po ciała,
    ruszył mnie mocno..
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  8. #268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    No, czytałam. Dobrze facet pisze, dobrze patrzy, dobrze słucha...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #269

    Domyślnie

    a wszystkim, którzy lubią historię polecam książkę Żelazne damy, chociaż podejrzewam, że historie kobiet, które stały u boku władców Polski spodobają się każdemu.

  10. #270
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agrafffka
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    75

    Domyślnie

    Jan Mostowik "Amatorka".
    I już nic nie będzie takie samo.

    Komentarz mojego męża: A dlaczego ty się dziwisz? Przecież to jasne, wszyscy to wiedzą".

    Skłania do zastanowienia się. Wartka akcja, szybko się czyta.

  11. #271

    Domyślnie

    U mnie aktualnie Martyna Wojciechowska "Kobieta na krańcu świata 2". Bardzo mi się podoba, szczerze polecam!
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pasqud
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Xięgi Nefasa.

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Sześć światów Hain Ursuli Le Guin właśnie kończę.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał tonek1 Zobacz post
    a ja, aż wstyd przyznać dopiero sięgnąłem do klasyki Lot nad kukułczym gniazdem Ken Kesey. I nie wiem czy mimo, niesamowitego Nicholsona, książka nie jest lepsza. Jak uważacie?
    Lepsza


  15. #275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Sześć światów Hain Ursuli Le Guin właśnie kończę.
    Skończyłam. Teraz Ziemiomorze sobie przypominam i jednocześnie Przypadek Miecugowa czytam. Jedną mam koło łóżka, drugą na dole.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Modliszka - Irena Matuszkiewicz

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/160984/modliszka

    książka o życiu ......... czyta się jak najlepszy kryminał ,romans i komedię w jednym ....lektura prawie obowiązkowa dla każdej kobiety (mężowi też można podrzucić )

  17. #277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Księżyc we łzach Ouarda Saillo

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48599/ksiezyc-we-lzach

    historia marokańskiej dziewczyny ,która po latach postanowiła opowiedzieć światu muzułmański świat ,w którym dorastała i przeżywała tragedie ,a jej los -to również życie tysięcy młodych kobiet .Książkę czyta się z dziwnym wyrazem twarzy - niedowierzaniem ,że to działo /dzieje się nadal .


  18. #278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Kiedyś byłam księżną Jacqueline Pascarl-Gillespie

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50921/kiedys-bylam-ksiezna

    .....i jeszcze jedna prawdziwa historia z serii Pięknej i Bestii .... z tym ,że w tej bajce piękny zamienił się w bestię




  19. #279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    Modliszka - Irena Matuszkiewicz

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/160984/modliszka

    książka o życiu ......... czyta się jak najlepszy kryminał ,romans i komedię w jednym ....lektura prawie obowiązkowa dla każdej kobiety (mężowi też można podrzucić )
    Potwierdzam. Niby nic- ot kolejne…babskie czytadło, żadna tam wielka literatura. Zwyczajni ludzie, zwyczajne życie, a jednak trudno rozstać się z bohaterami. Nockę łatwo zarwać


  20. #280
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Ksiazka o miłości dla facetów tez sam tez przeczytałem wszystkie dziesięć(10)
    Nawet w ntv Janusza Zagórskiego o niej mówi facet(Grzegorz -młody człowiek)
    Anastazja- Dzwoniące Cedry Rosji- Włdimir Megre
    widac że jest pod wrazeniem wielu warstw zawartych tych w ksiazkach
    https://www.youtube.com/watch?v=vGcj0dmf2Rs
    Po przeczytaniu pierwszych trzech czesci zastanawiamy czy przeczytać pozostałe.!(tez tak miałem)
    No ale trzeba miec własne zdanie w temacie
    Wolna wola.

    tu jako ciekawostka o skutecznosci szczepień
    https://www.youtube.com/watch?v=b9-_6-iZo8U
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony