dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Fornir jest też określany jako okleina naturalna.
    Drzwi z litego drewna praktycznie nie istnieją (może u domorosłego stolarza - bez obrazy!)
    Nowe technologie przewidują klejenie drewna. Potem taka klejonka jest fornirowana by wygladała jak lita deska. I to są wg mnie nowczesne w konstrukcji drzwi drewniane.

    Z tym, ze fornir mozna także położyć na płycie, mdf`ie itym podobnym. I też to będą drzwi fornirowane..

  2. #2

    Domyślnie

    Pod hasłem "Drzwi nie pracują" zrozumiałam, że drzwi z litego drewna pod wpływem np. wilgoci bądą się wyginały, albo rozsychały pod wpływem suchego powietrza. A z drzwimi fornirowanymi nie ma już takiego problemu ponieważ fornir naklejany jest na płytę mdf.
    Jeszcze raz odwiedzę firmę, w której te drzwi mi się spodobały.
    Natomiast prosiłabym jeszcze o poradę czy wybrać drzwi fornirowane, czy lakierowane ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drzwi z litego drewna praktycznie nie istnieją (może u domorosłego stolarza - bez obrazy!)
    Nowe technologie przewidują klejenie drewna. Potem taka klejonka jest fornirowana by wygladała jak lita deska. I to są wg mnie nowczesne w konstrukcji drzwi drewniane. ..
    Jak to u "domorosłego"? Każdy wykwalifikowany stolarz zrobi drzwi z litego drewna - to zupełnie podstawowe kwalifikacje. Na rynku jest całkiem dużo drzwi z litego drewna - ono zawsze było i jest klejone, bo trudno sobie wyobrazić 90-centymetrową deskę.. A swoją drogą dobór drewna i jego klejenie jest dużą umiejętnością, żeby drzwi w eksploatacji nie "klawiszowały" i to niezależnie od tego czym będą pokryte (także te fornirowane). W praktyce każdy producent okien drewnianych produkuje także drzwi z tego materiału. pzdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą.
    Z tym, że dla niektórych lite drewno oznacza pojedyńczą, nieklejoną deskę (i chyba takie drewniane drzwi widziałem na pewnej budowie sprzed kilku lat) ale jest to technologia po pierwsze droga (w dobrym wykonaniu), po drugie ryzykowna (łatwo o paczenie się elementów). Dlatego zakłady produkujące drzwi na codzień jej już raczej nie stosują.

    Lite drewno może mieć różne interpretacje. Jak w oknach - oznacza kantówkę klejoną na grubości ale bez łączeń na widocznych elementach.
    W drzwiach niemal zawsze jest to drewno łączone z bardzo drobnych elementów, dodatkowo okleinowane. Ale nadal dla takich drzwi powiem: 100% drewna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony