dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 80
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1585
  1. #581
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna9

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Panele będą tylko w pokojach więc to mniej ważne jak to "od srodka " będzie wygladało,do wszystkiego sie nie da dopasować, ale 4 drzwi będzie z przedpokoju połączonego z kuchnią i jadalnią utrzymanego w kolorach biało-szarych i w tymże przedpokoju, kuchni i jadalni będzie na podłodze jasny gres.
    Myślałam nad jakimiś ciemniejszymi drzwiami, białe odpadają,nie chcę zeby było aż tak sterylnie, ale ciepłe barwy drewna chyba tez odpadają, nie wiem już sama...

  2. #582
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jak to "mniej ważne"??? Przecież dla osób, które będą korzystały z tych pokoi, to bardzo ważne... Chcesz, żeby było ładnie tylko tam, gdzie gości będziesz przyjmować?

  3. #583

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Jak to "mniej ważne"??? Przecież dla osób, które będą korzystały z tych pokoi, to bardzo ważne... Chcesz, żeby było ładnie tylko tam, gdzie gości będziesz przyjmować?
    lol "Mniej ważnie" nie oznacza, że w ogóle nieistotne, tyle że właściciel ma priorytety. Moja mama miałaby podobne podejście, bo zawsze nam powtarzała w dzieciństwie, że nieważne jak wyglądają nasze sypialnie, ważne żeby tylko nikt z zewnątrz ich nie widział. Nie to, że się z tym zgadzam, bo robiąc projekt w cad'zie zakładam, że każde wnętrze musi być dopracowane, niezależnie od tego, co się będzie w nim znajdować, jednakże inne spojrzenie na te kwestie nie jest dla mnie wielką nowością.

  4. #584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    No właśnie Dziewczyny, co dalej? macie fajny gust - podpowiedzcie jak to zrobić, by wszystko grało. Mam orzechowe okna i... twardy orzech do zgryzienia co dalej?
    Okna i drzwi wewnętrzne powinny być pod kolor, tak? pogłoga - kontrast. A co z meblami? pod kolor podłogi?
    Bardzo mi się podobają drzwi z DRE w kolorze dąb bielony ryfla... Rozumiem że w moim przypadku odpadają? Wolałabym takie, ponieważ nie zaciemnią aż tak wnętrza jak orzech... Podpowiecie coś według własnego gustu?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  5. #585

    Domyślnie

    Ja mieć będę:
    ciemne okna i drzwi wejściowe
    jasne drzwi wewnętrzne
    podłoga dół - jasny gres, góra - panele jasne pod kolor w/w drzwi wewnętrznych

    Całość w tym samym "usłojeniu" czyli dąb, z wyłączeniem gresu ofcourse.
    A ten jasny kolor u mnie to właśnie dąb bielony. Na razie jeszcze nie zdecydowałam się na konkretne drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 05-04-2011 o 12:09

  6. #586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arche1982

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom, Chorzów
    Posty
    32

    Domyślnie Panele podłogowe a kolor mebli i drzwi

    Witam, proszę o pomoc bardziej doświadczonych Kolegów - mam pytanie czy pasuje do paneli podłogowych dąb klepka meble w kolorze wenge? I jakiego koloru powinny być drzwi jeśli pasują takie panele? I czy w ogóle kolor paneli musi być jakoś szczególny jeśli chcę mieć meble w kolorze wenge? Dziękuję za pomoc.

  7. #587
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arche1982

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom, Chorzów
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ponownie proszę o pomoc... Drzwi orzech, panele dąb klepka, meble wenge? Trzyma się to całości? Jeśli nie to jaki kolor paneli do mebli wenge i drzwi orzech?

  8. #588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dwa kolory drewna w pomieszczeniu wystarczą Skoro są już i meble, i drzwi, to panele dobrałabym do drzwi ...

  9. #589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Meble w kolorze wenge są uniwersalne, pasują do każdego innego drewna, natomiast zastanowiłabym się nad tym orzechem (drzwi) i dębem (podłoga). W jakim kolorze są okna? Dobrze, gdyby te 3 elementy były zgrane (okna, drzwi, podłoga)

  10. #590

    Domyślnie dobieramy kolory drewna -pasujące kolory drzwi, okien, podłóg, mebli

    Witam. Jestem tu nowa, lecz dokładnie przeszukałam forum w tym temacie znalazłam tylko skrawki i pomyślałam że przyda się aby wszystko tu zebrać. Mam właśnie do wybrania kolor okien budowa dopiero się zaczęła, ale jak wiadomo do okien musi potem pasować reszta czyli podłoga, parapety, drzwi wewnętrzne no i meble. Stąd przy wyborze okien trzeba już mieć ogólny zarys wnętrza. Macie może jakieś wytyczne co do czego pasuje, bo gdy ktoś wie że np. chce mieś jasną drewnianą podłogę z sękami to dłuuugo przed zakupem podłogi musi wybrać okna. Albo jasne sosnowe meble w salonie sobie ktoś wymarzy a potem zrobi podłogę czy parapety z drewna które do sosny nie pasuje.
    Napiszcie jakie macie w domu połączenia które waszym zdaniem pasują, fajnie byłyby konkretne rady np. wenge pasuje do sosny a nie pasuje do olchy itp. jeśli macie jakieś zestawienia to też mogą się przydać. Ja ze swojej strony znalazłam to:
    http://www.barlinek.com.pl/Inspiracj...nik-kupujacego

    jeszcze znalazłam to:

    http://muratordom.pl/aranzacje-wnetr...,154_7087.html

  11. #591

    Domyślnie

    Dziewczyny a co myślicie o czarnych przeszklonych drzwiach w połysku i czarnych listwach przypodłogowych-oczywiście przy jasnej podłodze(jesion bielony i kremowy gres)?

  12. #592
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nigdy chyba nie widziałam takiego połączenia Mogę sobie wyobrazić czarne listwy i czarne drzwi przy betonowej/żywicznej podłodze, ale chyba nie przy drewnianej...

  13. #593

    Domyślnie

    ja też mam dylemat w doborze kolorów, bardzo podoba mi się zestawienie:białe okna z poziomymi białymi szprosami, stolarka drzwiowa tez biała plus piękne dębowe dechy na podłodze, lekko rystykalny styl w meblach i dodatkach, celowe ale niewielkie pomieszanie starego z nowym.
    Jednakże dębowe deski odpadają, planuję podłogówkę na całej powierzchni domu i wiem, że kafle sprawdzą się bardziej w części dziennej. I teraz problem: jakie kafle??? imitacja drewna? duży format w jakimś beżu/szarościach?
    bardzo proszę o pomoc - jakie płytki dobrze się zgrają z białą stolarką oraz dodatkami w stylu shabby/ryustykalnym?

  14. #594

    Domyślnie

    Widzę że mamy podobny gust ja też podobne aranżacje planuje tylko raczej wiejsko/nowoczesne bez bieli, a w drewnie. Poczytaj forum podłogówka jest możliwa przy parkietach/panelach itp. Jak dla mnie to szarości na podłodze nie pasują do tego stylu jest kilka dziewczyn na forum które mają wnętrza właśnie takie ja ci się podobają, poszukaj w galeriach sporo jest tam domów i inspiracji w tym właśnie stylu.
    ps. Jeśli koniecznie kafle ja bym dała imitację drewna bo mi akurat takie kafle się podobają... ale to raczej subiektywna kwestia

  15. #595

    Domyślnie

    witaj variola
    ja wiem, że podłogówka jest możliwa pod panelami, ale nawet dystrybutor paneli doradził mi kafle. Są lepszym przewodnikiem ciepła i kropka.
    Widziałam piękne domy dziewczyn z forum i przy tym stylu zazwyczaj sa to właśnie dechy.
    I co tu robić, co robic??

  16. #596
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mikegolf

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    7

    Domyślnie Jakie elementy i kolory dobrać do pokoju - w kierunku minimalizmu i elegancji?

    Cześć,
    chcę "odnowić" wygląd pokoju, jednak bez kupowania nowych mebli.
    Parkiet jest z jasnego drewna (rozważam jakiś dywanik), duża szafa z jasnego drewna, łóżko tak samo, do tego jedna ściana pokryta półkami (to samo drewno) i w tle nieco ciemniejsza boazeria.

    Ściany chciałbym zachować białe ewentualnie pokryć je jakimiś naprawdę jasnymi odcieniami szarości, może jakiś szablon?
    Doradzicie w jakim kierunku pójść, by było - nazwijmy to - w miarę elegancko i minimalistycznie?
    Chodzi mi o dobór kolorów na ścianę (czy zostać przy białym czy jakieś b delikatne szarości, szablony), jakieś lampy, może dywanik?

    Dzięki!

  17. #597

    Domyślnie

    Wstaw koniecznie zdjęcia, inaczej będzie kiepski odzew.

  18. #598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze do minimalistycznych wnętrz będzie pasował biały (i jego odcienie) oraz szary.
    Przy twoich jasnych meblach stawiałabym najbardziej na lnianą biel, ewentualnie taupe (szarość przełamana beżem). Boazeria - hmm... musiałabym zobaczyć. Można ją ekstrawagancko zabejcować na czarno lub przeciwnie - wybielić i wywoskować na spłowiałe drewno.

    inspiracje:




  19. #599

    Domyślnie

    Trochę podejrzany wątek, sami jednopostowcy i dyskusja pięknie zaprowadziła do linka.

  20. #600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaksie - usunęłam. Nie zajarzyłam, że te dwie marki farb mają jednego producenta.

Strona 30 z 80