dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 80
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1585
  1. #61

    Domyślnie

    to zanim jeszcze zobaczę zdjęcia - napisz jak umieściliście telewizor - bo jakoś nie mam na to koncepcji - nawet kable do telewizora, kina, wieży nam pociągnięte w dwa miejsca bo nie mogłam się zdecydować - najbardziej funkcjonalnie jest na ścianie z kominkiem - ale trochę boję się że te dwa sprzęty mogą wizualnie "nie współgrać"

  2. #62

    Domyślnie

    Telewizor mam centralnie na ścianie bez okien, czyli oglądam filmy siedząc w kuchni a moge bo nie mam tego kawałka ściany tylko barek z bufetem, rurą i stołki barowe

    Parapety mam z bardzo jasnoego marmuru (ecru) i z tego samego mam blat kuchenny. Meble kuchenne są ciemno brązowe z satynowym wykończeniem, według mojego projektu. Dla dopełnienia kremowa terakota i kafelki w kuchni z akcentem srebrnym na kilku płytkach. Całą zabudowę kuchni mogłam rozmieścić według marzeń ponieważ wyrzuciliśmy z projektu trzecie okno w kuchni

  3. #63

    Domyślnie

    też planowałam telewizor na tej ścianie - jest tam nawet jeden zestaw kabli do tego - ale wydaję mi się, że będzie za blisko sofy, którą planuję pod oknem "z tyłu"
    więc na chwilę obecną zwycięża koncepcja żeby dać go jednak obok kominka (będzie miał nowoczesną obudowę - kominek oczywiście )
    też nie mam ściany między kuchnią a jadalnią - planuję tam rodzaj półwyspu
    ale wracając do tematu tego wątku - jaki masz kolor drzwi? - bo meble kuchenne też masz ciemne....

  4. #64

    Domyślnie

    Dzwi, futryny, okna, dach - w bardzo ciemnym brązie (ciemny orzech, palisander).

    W sprawie sof w salonie - mamy zestaw wypoczynkowy 3 + 2 + 1, czyli dwie sofy i fotel. Większa sofa (3) stoi pod oknem, mniejsza (2) naprzeciwko telewizora i fotel (1) koło kominka. Na środku salonu stolik kawowy. Generalnie w salonie mam meble w kolorze ecru (tapicerka) i orzech (drewno - stolik, regał na płyty).

    Stół mam w jadalni - również w ciemnym drewnie, do tego 6 krzeseł - ciemne drewno + skóra ecru.

    Podłoga wszędzie ciemna - panele w kolorze dzikiej wiśni (ale dla plastyka jest to orzech tylko o ton jaśniejszy). To bardzo nietypowa wiśnia - chyba tylko z nazwy. Inaczej bym jej nie położyła na podłogę

  5. #65

    Domyślnie

    czekam w takim razie na zdjęcia

  6. #66

    Domyślnie

    Uważam, że można w domu mieć kilka odcieni drewna. Wszędzie ten sam odcień będzie nudny - bez polotu. U siebie planuję idealnie dopasować pod względem koloru i stylu jedynie meble kuchenne i drzwi, lakier ecri.
    A jak już w kuchni takie drzwi to wiadomo, że do sypialni też a tam na podłogach panele w drewnianym kolorze, parapety też takie,niekoniecznie w takim samym odcieniu.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    D'arek, nie jestem pewein, czy pstrokacizna w kolorach będzie ciekawsza.

    O gustach się podobno nie dyskutuje, ale IMHO lepiej utrzymać jedną tonację w domu

  8. #68

    Domyślnie

    Witaj Madziu,

    poniżej link do Naszych zdjęć... Wprawdzie wszystko jeszcze nipoukładane i nieskończone, ale już coś widać

    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...87&q=barda&k=3

  9. #69

    Domyślnie

    obawiajac sie tego problemu ..... wybralam okna biale pcv
    a do drewnianych naturalnych pasuje kazdy rodzaj drewna chiba

  10. #70

    Domyślnie

    ale moje drzwi nie drewniane naturalne, tylko barwione... i stąd moje wątpliwości

  11. #71

    Domyślnie

    U nas okna sa mahon meranti w kolorze lekko czerwonego mahoniu. Drzwi wewnetrzne beda mialay mleczne szyby i beda MDF fornirowane na czeresnie amerykanska. Bardzo wszytko ladnie do siebie pasuje, pod warunkiem, ze wnetrza beda mialy jasne sciany.

  12. #72

    Domyślnie znowu te kolory....

    Mam dylemat dotyczący kolorystyki ścian.
    Chodzi o parter w kształcie litery L, czyli salon, z boku jadalnia z wykuszem i za jadalnią kuchnia (widoczna jedynie z jadalni) jak w rzucie:



    Czy całość powinna być pomalowana w jednym kolorze, aby tworzyło to całość i większą przestrzeń, czy może wydzielic kolorem każde pomieszczenie, np. kuchnia i jadalnia żółto-beżowa, salon beżowy, przedpokój brzoskwiniowy (kolory oczywiści pastelowe), czy może tylko przedpokój inny

    Kuchnia z jadalnią są już pomalowane, ale nie wiem co zrobić salonem i przedpokojem, ogarnęła mnie totalna niemoc doradźcie proszę....

  13. #73

    Domyślnie

    Ja bym salon, jadalnie i przedpokoj zrobila w jednym kolorze, natomiast kuchnie wydzielila innym. Ale tylko dlatego, ze teraz tak mamy i tak mi bardzo odpowiada. Znajomi przykladowo maja na bardzo kolorowo, ciekawie to wyglada ale nie czuc przestrzeni.

  14. #74

    Domyślnie

    kuchnia i jadalnia juz pomalowane jednakowo, więc zostaje tylko kwestia salonu i przedpokoju

  15. #75

    Domyślnie

    Okna mam białe, podłoga będzie dębowa, drzwi calvados i mam zamiar mieć ciemne meble, coś w Calvadosie, może ciemniejszy brąż.
    Też nie wiem jak to będzie wyglądać.
    Kacha

  16. #76

    Domyślnie

    My mamy kuchnię i jadalnię jednym kolorem (blada oliwka), a salon i hol drugim (miał być mleczno-miodowy, a wyszło cappucino ). Z tym, że u nas to jest praktycznie jedna przestrzeń, więc kolorami chcieliśmy trochę wydzielić funkcje. U Ciebie zdecydowanie oddzieliłabym kolorystycznie salon, ale kolor powinien być zblizony do tego w jadalni. A co do przedpokoju... wydaje mi się że np. o ton jaśniejszy niż salon, ewentualnie o ton ciemniejszy - jeżeli nie zależy Ci na wrażeniu przestrzeni...

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witaj , jesli masz zachowany układ podłogi z projektu - to kuchnia , jadalnia i przedpokój kolorystyka zbliżona : ewentualnie tonacja monochromatyczna . Co do salonu - śmiało się decyduj na inny kolor : z planu to pomieszczenie narzuca się oddzielnością i tego bym się trzymała . Dzięki temu zyskasz trochę przytulności . W razie czego służę poradą .

    Pozdrawiam słonecznie

  18. #78

    Domyślnie

    wielkie dzięki za rady

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Szukam kogos kto ma okna w kolorze SOsna s2 z Urzedowskiego lub podobny. Jest to dosc jasny kolor, troche c9iemniejszy od naturalnego drewna. Generalnie chyba nikt nie kupuje
    Pozdrawiam,
    emil

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marsjanka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    186
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ja mam zamontowane juz okna sosnowe w kolorze hemlock z KRC Olecko
    Jest to dosc jasny kolor, troche c9iemniejszy od naturalnego drewna.
    lepiej bym tego sama nie opisala

    urzedowskiego byly dla mnie za "zolte"

    generalnie bardzo mi sie podoba ten "niepopularny" kolor

    pzdr Marsjanka

Strona 4 z 80