dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 80
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1585
  1. #81

    Domyślnie Kolory...

    Witam.
    Wprawdzie do malowania ścian w moim nowym mieszkaniu mam jeszcze sporo czasu, ale już dosyć intensywnie o tym myślę.
    Główną część mieszkania stanowić będzie pokój dzienny połączony z kuchnią i jadalnią. Jest to prostokąt o wymiarach 3,80m na 9,50m. Okna wychądzą na wschód i południe.
    Bardzo chciałabym pomalować ściany pokoju na jaśniutki fiolet, coć jak na zdjeciu:

    może nawet ciut jaśniejszy.
    Na podłodze będzie jasna mozaika (brzoza), meble też będą z jasnego drewna, obicie kanapy chyba jasny beż.
    Zastanawiam się nad kolorem ścian w części kuchennej, fronty mebli kuchennych będą najprawdopodobniej dwukolorowe: połączenie jasnego drewna z wanilią (lub samo jasne drewno)
    Zupęłnie nie mam pomysłu na kolor ścian w tej części, pomalować całość na jaśniutki fiolet? czy może część kuchenną zupełnie inaczej?
    Dodam, że niestety zupełnie nie znam się na łączeniu kolorów, nigdy przedtem się tym nie interesowałam.
    Bardzo proszę o jakieś rady, wskazówki.
    Pozdrawiam.

  2. #82

    Domyślnie

    Dobrze jest oglądać dużo zdjęć. Jak zobaczysz coś co Cię urzeknie, to będzie właśnie to
    Spróbuj użyć malowania w necie. Znajdź podobne wnętrze i maluj
    http://www.benjaminmoore.com/wrapper...proj&N=intproj
    Ja znalazłam swój kolor do holu w ten sposób. Jest super.
    dana

  3. #83
    Guest

    Domyślnie

    asiaasia

    widzę, że podobnie bardzo czujemy nasze przyszłe kolory

    u mnie też bedzie taka pastelowa jagoda/lawenda - to do jednej z kolekcji cerim provanzale, która nazywa sie właśnie lavande Płytki są takie kremowo/biało/szare, dekory z lawendą, nad płytkami kolor jak na Twoich fotkach i oczywiście suszone lawendy w ceramicznych doniczkach.
    To będzie w małej toalecie na dole.
    Ale salon i kuchnia w tych samych klimatach, bo z identyczną kolekcją, tylko inne kolory:
    kuchnia - także jasne drewno, a krzesełka z jasnego, bielonego rattanu, płytki szaro/kremowe z przewagą jasnej popieli, jadalnia w szarościach, salon w tej samej kolekcji ale odcien sable - brudne róże/kremowy/szary i cegła na ścianie rosa - waiss - kremowo/różowo/piaskowa.

    Do Twojego zestwienia będa pasowały asiu wszystkie pastelowe, rozbielone i delikatne kolory - mięta, krem, szarości kamienia, róż pustynny, piasek itd - co Ci isę tylko zamarzy - bo wszystko zwiąże w spójną całość jasne drewno i delikatna tonacja.
    Będzie cudownie

    napisz kiedyś na maila, jak Ci to wyszło, bo ja mam tak mało czasu, że właściwie nie powinnam tu nawet zaglądąć


    [email protected]

    buziole

    p.s. beż do brzozy - poezja

  4. #84

    Domyślnie

    zamieszczone powyżej zdjęcie jest ok, ale już zestawienie kolorów o którym pisze asiasia uważam za mdłe - może dobre do pokoju romantycznej nastolatki ale do salonu????. Zauważcie że na zdjęciu są też kolory ciemne - dające w tej całej słodyczy kontrast - ciemnobrązowa stolarka okienna, ciemna kanapa itp. Całość lila-beż-brzoza pasuje do stylu Violetty Villas, ewentualnie Ani z zielonego wzgórza.
    za to lila-beż-gorzka czekolada, to interesujące połączenie..

  5. #85
    Guest

    Domyślnie

    ankalenka

    Całość lila-beż-brzoza pasuje do stylu Violetty Villas, ewentualnie Ani z zielonego wzgórza.
    Absolutnie się nie zgodzę, bo wszystko zależy od stylistyki mebli i sprzętów.
    Jeśli będą to meble nowoczesne w formie, proste, bez przeładowania bzdetami, dekorkami, durnownękami itp. = wg mnie będzie super.

    podam Ci zaraz zdjęcia na przykładzie których można zobaczyć, jak pastele potrafią zrobić atmosferę w nowoczesnym domu.

  6. #86

    Domyślnie

    Ja też planuję kolory lawenda/jagoda/fiołek, tylko dla odmiany w sypialni ("po drodze" jeszcze muszę przekonać męża ). Do tego dębowa podłoga i brzozowe meble....
    Maria

  7. #87

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o meble to planuje ich mało: jakąś prostą, niską półkę pod telewizor i ewntualnie jakiś mały, prosty regał, niski stół-ławe. Myślałam też o zrobieniu jednej ściany w ciemniejszym odcieniu i może jakiś tynk ozdobny.
    Pozdrawiam.

  8. #88

    Domyślnie

    aaA ja szukam farby (obojętne Tikurilla, dyrup, bondex , czy inne).Chyba akrylowa, do sypialni.

    Kolor jest tu ważniejszy. Opisałabym go : świeża (rozbielona), jaśniutka nie wiem...mięta, groszek.

    Komuś (komu?), kto naprowadzi mnie na symbol, nazwę farby lub określi, jak taki efekt osiągnąć mieszając farby
    - będę niewymownie wdzięczna

    Skróci mi to czas poszukiwań i prób.
    ara.
    cele budzą szacunek

  9. #89
    Guest

    Domyślnie

    ara

    Tommco ma ładną zieleń, zobacz :

    http://tommco.photosite.com/Tommco/DSC00469.html

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin

    Tommco ma ładną zieleń, zobacz
    :
    Uhm.
    Tommco, zdekonspiruj, proszę, swoją sypialnianą zieleń
    mimi- dziękuję za adresss

    Kto jeszcze ma coś tak świeżutkiego, proszę o symbole farby.
    cele budzą szacunek

  11. #91

    Domyślnie

    Ja mam zieloną kuchnię.
    Dulux Once - cierpka cytryna.
    Trochę mocny, ale mi się podoba
    ---------------
    Grenouillette

  12. #92

    Domyślnie

    Do sypialni kupiłam jasną lawendę DuluXu. Podoba mi sie najbardziej ze wszystkicj kupionych kolorów/ szfran i pistacja/ . Asia - myślę, że ten kolor w salonie tez wyglądałby nieźle. Chyba jest lepszy od typowych fioletów.

  13. #93
    Guest

    Domyślnie

    cierpką cytrynkę mam u dziewczynek- jest mocna, bardzo intensywna, tylko na zdjeciu wygląda dość blado:


  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Do
    sypialni kupiłam jasną lawendę DuluXu. Podoba mi sie najbardziej ze wszystkicj kupionych kolorów/ szfran i pistacja/ . Asia - myślę, że ten kolor w salonie tez wyglądałby nieźle. Chyba jest lepszy od typowych fioletów
    .
    D,arek, jaki to kolor- pastelowy, jasny, rześki, czy zgaszony,spokojny??
    Opisz dokładniej. Ile razy malowałaś?
    cele budzą szacunek

  15. #95
    plaz
    Guest
    plaz

    Domyślnie

    Obecnie najbardziej popularnym kolorem(usa) w zieleni jest "spring valley".
    Pochodzi z " Trends 2005" Benjamin Moore.

    Dana15 podala linka gdzie mozna go odszukac.

    Najlepiej trzasnac to w "macie ceramicznym".

  16. #96
    Guest

    Domyślnie

    ładne zielenie z Tikkurili:

    szelest traw:

    Y 380

    J 388

  17. #97

    Domyślnie

    przyznaję, tak, warto skorzystać z linku dana15 i pobawić się kolorem.

    szelestu traw nie wybrałam, ale blisko,blisko... dzięki
    cele budzą szacunek

  18. #98

    Domyślnie

    ara - jasna lawenda jest jasna, spokojna i pastelowa. Jeszcze nie mam na ścianie tylko w pudełku. Na razie pomalowałam kartki papieru . Pozdrawiam

  19. #99

    Domyślnie

    wiem ze sie naraze...ale czy ktos ma lub wie skad sciagnac program benjamin -personal color viewer
    na stronie jest tylko okrojona wersja z kilkoma fotkami a widze ze jest pelna wersja,gdzie moge wgrac swoje fotki i bawic sie kolorami
    mam u siebie na miejscu dystrybutora tych farb,ale gosc kaze mi przyjsc z aparatem ,sciagnie fotki pomieszczen i na miejscu moge siedzie i wybierac kolory...
    ....milo z jego strony ale jakos sobie tego nie wyobrazam
    natomiast programu nie udostepni i kropka

    gdyby ktos mial lub wiedzial gdzie to z gory dziekuje

  20. #100

    Domyślnie Świetliste kolory

    Witam,
    Mieszkam na parterze w zadrzewionej okolicy, w każdym pomieszczeniu jest okno wielkości ok 160x160. W efekcie tego wiecznie mam wrażenie, że mieszkanie jest za ciemne. A światło potrzebne mi jest nie tylko do życia ale także do szczęścia. W ponurych pomieszczeniach czuję się przeraźliwie źle, staję się złośliwa na czym traci mój mąż

    Wiem, że wnętrza można rozświetlić za pomoca chociażby koloru ścian. Ale w powodzi milionów odcieni nie potrafię wybrać tych, które nie będą przytłaczały, będą ciepłe i jednocześnie wizualnie rozjaśnią wnętrza. Marzą mi się przede wszystkim odcienie żółci i ecru. Chciałabym je połączyć z sosnowymi meblami i tez do końca nie mam koncepcji czy tę sosnę zostawić naturalną, czy pobejcować ją na jakiś cieplejszy odcień.

    Licze na to, że potraficie nakierować mnie na odpowiednie barwy. Bo jak wiadomo żółty żółtemu nierówny. Pomalowałam synkowi pokój na ciepły słoneczny odcień żółtego i biegiem musiałam go przemalowywać, bo nie dało się wytrzymać, tak był intensywny. Salon w wybranym przeze mnie kolorze ecru wygląda....szaro i smutno. No najwyraźniej nie mam ręki do kolorów

Strona 5 z 80