dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 80
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1585
  1. #1361
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    [QUOTE=evito;6935214]Mam pytanie; do czego dobiera się drzwi wewnętrzne. Okna mam dąb bagienny (czarno-brązowe), podłoga będzie dąb naturalny olejowany , a wystrój w kolorach białych,szarościach,czarny. Żadnych brązów i beżów. I niewiem jakie drzwi? myślałam o bialych ale do końca nie jestem przekonana. Może jakieś szarości ale nigdzie ładnych nie widziałam. Doradzicie? [/QUOTE

    Witam

    Białe drzwi pasują praktycznie do każdego wnętrza. Bardzo łatwo to zweryfikować przykładając do białych drzwi różnego rodzaju kolory . Biel jest uniwersalna i "radzi" sobie z bardzo szeroką gamą kolorów . Załączam kilka zdjęć , gdzie kolorystyka jest zupełnie różna, a jak widać białe drzwi pasują do tych pomieszczeń.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTARKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RomaS0P2OpaskaNiestandardowaTypRetro (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	330661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RomaS10P0 (2) (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	330662Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7428_w (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	330663Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RomaS10P0 (Kopiowanie).jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	330664

  2. #1362

    Domyślnie

    Ja rowniez bym brał pod kolor podłogi, albo zone poprosil o pomoc

  3. #1363
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dayilmor

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    A co sądzicie o białych drzwiach do całego mieszkania? U mnie przeważają płytki i oczywiście stara mozaika w jednym pokoju. Czy tak właściwie te białe drzwi są jeszcze popularne? Czy może jednak one się świetnie nadają jedynie do jakiegoś szpitala albo po prostu do łazienki. Czy ktoś może mi dać znać coś na ten temat. Jakoś tak bym chciał się tego dowiedzieć jak najszybciej bo chciałbym zaczynać wstawianie nowych drzwi w ciągu najbliższych dni. Proszę o solidne rady co do mojego pytania. Będę dozgonnie wdzięczny.

  4. #1364
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zamiast zadawać takie pytania, przeczytaj wątek: http://forum.muratordom.pl/showthrea...a%C5%82e+drzwi

    Chyba że Twoje pytanie do przyczynek do spamu... Bo skoro za kilka dni masz wstawiać drzwi, tzn. że już je zamówiłeś...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 18-09-2015 o 06:15

  5. #1365

    Domyślnie

    Jestem na etapie wybierania parkietu drewnianego oraz drzwi do niedużego mieszkania (w białej, szarej tonacji, minimalistyczny styl).

    Myślałem nad dębowym parkietem, ułożonym w cegiełkę i do tego białe drzwi. Macie lepsze pomysły? Mile widziana pomoc .

  6. #1366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie ma lepszego pomysłu niż białe drzwi, dębowa podłoga i biało-szary wystrój

  7. #1367
    Banned
    pawcio_er

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    24

    Domyślnie

    jesli chodzi o kompozycję panele-drzwi, trzeba wybrać to samo drewno, mogą różnić się nieco kolorystyką, nie bierz sklejki olcha, a podłoga np. świerk. kolory ścian - najlepiej kontrastowe

  8. #1368

    Domyślnie Jaki kolor ściany do szarej podłogi?

    Dzień dobry chciałabym sie was poradzić. Remontuje teraz domek letniskowy i chcialabym go ożywić i poszaleć z kolorami. Na podłodze będą płytki szare z Nowej Gali or12 . Ściany wszystkie chyba w złamanej bieli i zastanawiam się tylko nad ścianą gdzie bedzie telewizor i stoi koza przy niej ,więc w ścianie jest też komin (osobny słupek) i teraz potrzebuje dwa kolory. Na jaki kolor pomalowalibyście taką ściane bo ja myślałam o ciemnym turkusie i słupek brązowawy czy rudawy.... jest to pomieszczenie ok.6x4m. W domu może bym się nie odważyła na takie łączenie kolorow ale na dzialce chciałabym zaryzykować czymś wyraźnym.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	334313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	8,3 KB
ID:	334314  

  9. #1369
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    Ten turkusowyw załączniku wygląda super. Wydaje mi się, że będzie pasował do szarych płytek i pozostałych białych ścian

  10. #1370
    Banned
    Monia34

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-498
    Posty
    7

    Domyślnie kolory ścian

    Cytat Napisał Magośka Zobacz post
    No właśnie, mam problem, bo wiem czego chcę, ale głupieję biorąc do ręki wzornik czy stając przy szafie kolorów.
    Tym bardziej, że wiem, że na małych próbkach oko może się oszukać (mojej koleżance wyszła wściekła neonowa zieleń zamiast jasnego pastelowego koloru)
    Słyszałam, że dobrym sposobem jest zamówienie małej próbki i pomalowanie kawałka ściany- czy ktoś tak robił?- czy to się sprawdza? Co z tym zrobić-jeżeli kolor jest nie ten. Może lepiej pomalować kawałek płytu KG (został mi kawałek) i przyłożyć w kilku miejscach?
    A może to wcale nie zdaje egzaminu i wybór koloru jest mimo wszelkich systemów dobierania koloru wielką loterią?
    rzeczywiście jest taka możliwość ze kupujemy próbkę konkretnego koloru farby, malujemy nim ścianę i co prawda i tak idealnie nam to nie odzwierciedli tego co będzie po pomalowaniu, ale zawsze da jakiś obraz...a co do kolorów, to rzecz gustu...chyba tak jak mówili przedmówcy moi...neutralne, fajnie pasują do wszystkiego i są wykończeniem...polecam szarości i beże, biel również jest fajna...ale co kto lubi

  11. #1371

    Domyślnie

    Witam,

    drodzy Forumowicze - mam pytanie o zasadę

    czym kierować się urządzając duże pomieszczenie (ok. 70m2) - wydzielając strefę wypoczynkową i jadalną - zrobić je w podobnych tonacjach czy wręcz przeciwnie? Poradziłam sobie z wszystkimi pomieszczeniami, a na tym się zawiesiłam i już nic nie wiem - nie mogę podjąć decyzji , a czuję presję bo ... no bo wiadomo farba, dywan, zasłony i takie tam

    Część wypoczynkowa się zdefiniowała meblami (duża ciemnoszara sofa, dwie spore komody i stolik teak + dąb) oraz wolnostojącym kominkiem typu koza. Przed sofą planuję spory jednobarwny jasnoszary dywan.
    Meble do jadalni - stół ciemny, krzesła typu fotel (tapicerka do wyboru).
    I teraz osiołkowi do wyboru dano w jednym kącie owies w drugim siano - to znaczy dla jadalni rozrzut mam pomiędzy rudoczerwonym a malachitem - super co nie? Podejrzewam, że istnieje trzecia opcja, ale nastąpiło u mnie zmęczenie materiału po serii decyzji jakie musiałam podjąć i utknęłam.
    Jako wskazówkę podrzucam dywany:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dywan.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	334592
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dywan 1 (malachit).jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	334593

    Będę wdzięczna za opinie i sugestie

  12. #1372

    Domyślnie

    Jak dla mnie to idealne by było coś takiego:



    Ale jeśli chodzi o jakieś zasłony do salonu i dobieranie ich pod całość wystroju to polecam najpierw zamówić próbki i dopasować wtedy kolor na ścianach, bo producenci farb oferują dużo szerszą paletę barw i łatwiej ją dopasować do tego co już masz.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 10-11-2015 o 18:16 Powód: za kolejny ukryty link będzie ban

  13. #1373

    Domyślnie

    Witam, chciałam prosić o radę. Pomimo lektury wątku, nadal widzę ciemność

    Mam kolor okien pt. 'birke rose' , tu poglądowo jaki to kolor:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	birke_rose44.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	337551

    I tu właśnie zaczynają się schody- chciałabym jasne drzwi, niekoniecznie może aż odcienie bielone, ale nadal jednak..jasne. Jaki kolor podłogi do takich jasnych ram i drzwi? Czy jasna podłoga nie zleje się za bardzo, nie będzie za mdło? Czy mogą być białe listwy? Kolor ścian popiel, szarości.
    Z góry dziękuję za sugestie, wszelkie mile widziane. Pozdrawiam

  14. #1374

    Domyślnie

    Aranżacja wnętrz każdego mieszkania, nie wspominając już o domu, to kwestia gustu oraz naszej wyobraźni Jeśli nie mamy jej na tyle, żeby poradzić sobie z tym problemem, to moim zdaniem należy posiłkować się dekoratorem wnętrz. Już samo to, że on w swoim katalogu ma miliony takich aranżacji, jest dużym ułatwieniem. Nie zaszkodzi również poszukać ciekawych inspiracji, [reklama]] Przynajmniej dla mnie, mi takie wizualizacje bardzo pomagają, jak czegoś nie zobaczę, to nie potrafię sobie tego wyobrazić... Więc moja rada, jeśli nie wiemy co z czym, lepiej poradzić się fachowca
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-01-2016 o 18:01

  15. #1375
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pwlb

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-159
    Posty
    6

    Domyślnie Pomoc w doborze listwy do podłogi

    Witam,
    Chciałbym prosić o pomoc w doborze listwy do podłogi. Podłoga to dębowy parkiet, świeżo po cyklinowaniu, zrobiony na półmat. Problem jest taki, że ponieważ to blok z lat 60, parkiet miejscami przylega do ścian, miejscami jest dziura na 3 cm. No i oczywiście ściany krzywe
    Tak więc ze względu na krzywe ściany myślałem o listwach PCV na wkręty. Będzie je można ładnie dopasować i nie będzie nieestetycznych przerw. Pytanie do bardziej doświadczonych, czy dębowy parkiet z plastikową listwą nie będzie wyglądać tandetnie? No i jaki kolor dobrać, czy lepiej pod kolor parkietu, czy może białe? A jeszcze co do tych przerw, to nigdzie nie mogę znaleźć listew PCV o grubości 3 cm, czy moglibyście coś polecić?

    Pozdrawiam

  16. #1376
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Maciek98
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Myślibórz
    Kod pocztowy
    74-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dekorator wnętrz... dobry pomysł, znam to z autopsji. Mieliśmy ten sam problem z aranżacją, ponieważ przenieśliśmy się z dwupokojowego mieszkania do czteropokojowego i zaczęły się schody... Zabrakło nam pomysłów i nie poradziliśmy sobie z tak wielką przestrzenią, jak na nasze wymagania i wyobrażenia Próbowaliśmy, ale ciągle było coś nie tak((( W końcu zdecydowaliśmy się na fachowca i udało się, jak to ktoś napisał, ułożyć wszystko funkcjonalnie i w dodatku ładnie więc czasami warto przyznać się do własnych słabości...

  17. #1377

    Domyślnie

    Ja nie dobierałem. Od dekoracji tego rodzaju w domu jest moja żona. I nie ukrywam, że z wielką przyjemnością oddaję jej prym w tej kwestii, bo mój zmysł artystyczny jest poniżej krytyki. Poza tym, jestem daltonistą, co dodatkowo utrudniłoby to zadanie Moja żona za to idealnie nadaje sie to tego rodzaju zadań i doskonale spełnia sie w tej branży No i wszystko jest po jej myśli, więc jest podwójnie zadowolona Pozdrawiam ją i wszystkich forumowiczów

  18. #1378
    Banned
    entdecker

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Klementynowo
    Kod pocztowy
    55-555
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    u mnie tekże w kwesti kolorów dodatków i innych pierdółek polegam na mojej połowicy

  19. #1379
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anna.

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-055
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jak jak malowałam swoje mieszkanie to na samym początku wzięłam próbki te papierowe i decydowałam się na konkretny kolor, w przypadku doboru odcieni farb prosiłam sprzedawce (w castoramie) o próbkę konkretnego koloru i dopasowywałam. Może ten sposób będzie dla Ciebie przydatny?

  20. #1380

    Domyślnie

    Fajnie jak ktoś ma jakieś wyczucie smaku i potrafi skomponować swoje wnętrze. Ja, przyznam szczerze, czuję się ..lekko ( ok, bardziej niz lekko) sparaliżowana tym przedsięwzięciem. Oczywiście rozumiem, że zatrudnienie projektanta to rozsądna rzecz, ale w tym momencie jestem dość mocno ograniczona funduszami, więc ta opcja odpada.
    Nie oznacza to także, że przychodzę prosić o zaprojektowanie mi wnętrz, nie! Czytam forum od dość dawna, i się nie udzielam, bo zwyczajnie, nie mam o tym pojęcia. Ale odważyłam się zapytać forumowiczki i forumowiczów, którzy lubią doradzać takim sierotom jak ja

    Dlatego ponawiam prośbę, powiedzcie proszę, czy zestawienie jasnych drzwi i jasnej podłogi się nie 'pogryzie'? Ja po prostu nie lubię ciemnego drewna, ale też nie chciałabym popełnić błędu, który będzie mi towarzyszył przez następne kilkanaście lat.

Strona 69 z 80