dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 80
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1585
  1. #1381

    Domyślnie

    Powoli zabieram się za remont sypialni, głównie nastawiałam się na szarość do tego turkus w dodatkach, a meble w kolorach białym i dąb sonoma. Tapeta już wybrana i kupiona (w załączniku), nad kolorem ścian zastanawiałam się długo i ostatecznie wybrałam popularny i "bezpieczny" light grey od Beckersa. Zastanawiam się teraz czy ten kolor będzie pasował do tapety, czy może poszukać szarego, który bardziej wpada w beż... Jak myślicie - zostawić light grey Beckersa, czy szukać jednak bardziej beżowego? A może macie jakieś inne propozycje? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rasch--Tapeten--FLOWER--POETRY--451023--Blumen--_1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	338559Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	451023.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	338560

  2. #1382

    Domyślnie

    kutzyki, poprzeglądaj sobie inspiracje pod kątem dopasowania drzwi , podłóg, parapetów i wszystko stanie się jasne Sprawdzisz, czy dany efekt jest w Twoim guście. Ja również mam jasne podłogi i mam zamiar wybielić drzwi sosnowe, żeby były jasne z widocznym usłojeniem. Podsyłam kilka zdjęć poglądowych:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	338561 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3b17801fe2bb9b4d9c6bb9c8add0bb89.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	16,2 KB
ID:	338562 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-07-17_13 30 15_pol_skone_arco_alu_aranz_m.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	338563 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_skone_plytowe_duo_aranz_m1.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	338564

    Ja lubię ciemnawe drewno, zwłaszcza w odcieniach orzechowych, ale nie bardzo lubię je w postaci drzwi, które na tle jasnych ścian tworzą wielkie ciemne plamy. Można przestrzeń urozmaicić drobnymi dodatkami w ciemniejszych barwach. Odwagi życze, będzie dobrze

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-07-17_13 30 15_pol_skone_arco_alu_aranz_m.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	338563
    ooo, to, to..! to do mnie przemawia, zdecydowanie. Chyba nie potrafię zbyt biegle poruszać sie po necie, bo jak wpisywałam jasne podłogi, zazwyczaj były zdjęcia z ciemnymi drzwiami. O ile ciemne dodatki są ok, o tyle ciemne drzwi nie są dla mnie.

    Dziękuję Kejt_R za szybką odpowiedz, szukam dalej, może dopasuję jednak do okien też.

    Urządzanie to wyzwanie..

  4. #1384

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;181347
    Pomoge jedynie w zakresie Duluxa. Farbki można kupić jako tzw. próbnik tj taki mały pojemniczek wraz z pędzelkiem - koszt ok. 6zł. Ja tak zrobiłam - bo miałam zamiar w jednym pomieszczeniu ustalić kilka kolorów i... co z tego, że pomalowałam kawałki powierzchni - potem, jak pomalowałam cały pokój efekt był zupełnie inny , ale w sumie bardzo fajny . Miał być dość intensywny pomarańcz, a jak pomalowałam całą ścianę to wyszedł leciutki przyjemny pomarańczowy
    Inka
    Też mam pomalowane ściany tej firmy i bardzo sobie chwalę. Zabrudzenia łatwo schodzą a kolor nie blaknie.

  5. #1385

    Domyślnie

    Architekt w mieszkaniu to bardzo dobry pomysł, o ile nie wybiera z katalogów samych najdroższych mebli i wykończeń, jak kogoś na to nie stać. U mnie to żona wymyśliła różne odcienie bieli na ścianach, białe drzwi, biało-szarą podłogę w korytarzu i ciemniejsze panele z takimi samymi listwami. Po 3 latach mogę powiedzieć tylko, że rewelacyjnie się to sprawdziło.

  6. #1386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boqler

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-365
    Posty
    24

    Domyślnie

    Pomoże mi ktoś wybrać podłogę do kuchni ? Siedzę od kilku dni i nie wiem sam. Meble w kuchni będą z forniru palisander pa-0025f4. Do tego chcę dobrać podłogę - na pewno będą to panele. Kuchnia w aneksie, więc cały salon + przedpokój będzie w tym samym panelu. Ktoś mi podpowie co do tego by pasowało?
    Wcześniej miałem na myśli Kronopol dąb waniliowy ale jak dziś zobaczyłem jeszcze raz na żywo fornir to jednak chyba nie będzie to do siebie pasowało.
    Ściany będą pomalowane na brązowo, ciemny i jasny brąz (malowane na przeciwko siebie)

  7. #1387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Takie fronty + brązowe ściany??? To może (ale nie musi!) uratować tylko jednolita podłoga z betonu/żywicy...

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 10-12-2015 o 18:53

  8. #1388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boqler

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Gdansk
    Kod pocztowy
    80-365
    Posty
    24

    Domyślnie

    Na żywo front bardziej przypomina to



    A cała kuchnia ma wyglądać tak: (blat będzie ciemny beton - na wizualizacji jest jaśniejszy)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	340233

    Fakt, może lepiej zmienić też ściany..im dłużej nad tym siedzę tym coraz głupszy

  9. #1389
    Banned
    paka99

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-033
    Posty
    9

    Domyślnie

    jak dla mnie ważne żeby wybrać np. 2 kolory i tego się trzymać, więcej w jednym pomieszczeniu to "samobójstwo stylistyczne"

  10. #1390
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Miln_76
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-805
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie każdy ma oko do wybierania kolorów i prawidłowego ich zestawienia. Zdarzało mi się widzieć piękne mieszkania z obłędnym widokiem z balkonu, które jednak w środku były przekombinowane. Zbyt ostre kolory na ścianach, nadmiar kolorów, zupełnie nietrafiona stylistyka. Mam wrażenie, że ludzie nadal boja się prosić o pomoc architekta wnętrz. Nie chodzi o to, aby ktoś za nas wybierał meble, ale żeby obejrzał mieszkanie i polecił kolorystykę, której będziemy się trzymać.

  11. #1391

    Domyślnie

    Hej. Mam pytanie, temat pewno wałkowany wiele razy, ale...
    do czego dopasować kolor drzwi wewnętrznych? do podłóg, do schodów?
    Okna mam dwustronne złoty dąb, jednak takich drzwi wewnętrznych nie chcę - za ciemne.
    Na ten moment wymyśliłam, aby drzwi wewnętrzne były w kolorze schodów (jesion, sosna, dąb olejowany...). Czy taki kierunek dobierania kolorów jest prawidłowy?
    Dodam również, że podłogi planuję w jasnych szarościach + gres drewnopodobny w salonie (również jasny)

  12. #1392
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Według mnie do podłogi. Tak przynajmnie ja z żonką zrobiliśmy

  13. #1393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał boqler Zobacz post
    Fakt, może lepiej zmienić też ściany..im dłużej nad tym siedzę tym coraz głupszy
    W styczniowym M jak mieszkanie jest wnętrze z czarnymi ścianami, bardzo wyrazistym drewnie w kuchni i meblach - podłoga jest wylana z jasnej żywicy. Jak chcesz panele to też gładkie a nie udające drewno.

    https://sklep.grupazpr.pl/index.php?...=272&p=catalog

  14. #1394

    Domyślnie Pomoc w doborze koloru ścian do pokoju.

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!
    Jako, że jestem facetem i mój gust architektoniczny nie jest wyrafinowany oraz nie mam pojęcia jak dobrze dobrać kolory, chciałbym was się poradzić o dobór koloru do pokoju.
    Jeśli chodzi o aktualny wystrój to wszystkie meble oraz drzwi mam w kolorze "Wenge" oraz fotele + fotel biurowy w kolorze coś w stylu jasny beżowy.
    Na podłodze mam panele, ciężko mi określić kolor, ale coś podobnego jak na tym zdjęciu -> http://www.jak-mieszkac.pl/photos/60...tapem-prac.jpg
    Do tego listwy podłogowe również w kolorze Wenge.
    Założenie mam takie, żeby pomalować pokój w dwóch kolorach + biały sufit, niestety nie wiem jak dobrze dobrać te kolory. Przez większość dnia okna są zasłonięte, ze względu, że pracuję na komputerze, także myślę, że jakieś bardzo ciemne kolory odpadają.
    Myślałem o połączeniach beżowy + jasny brąz, lub coś w odcieniach szarości z jedną lub dwiema dominującymi jasnymi ścianami.
    I ostatnia kwestia, nie wiem do końca, które ściany powinny być w jasnym kolorze, a które w ciemnym, dlatego wrzucam poglądowy szkic mojego pokoju:
    http://i.imgur.com/DobhhVw.png
    Dzięki za pomoc!

  15. #1395
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Konieczne jest zdjęcie tego pokoju. Bez niego mogę orzec na razie tylko jedno: ściany jednokolorowe i na pewno nie beżowe czy brązowe

  16. #1396

    Domyślnie

    JA nie lubie tych nowoczesnych wystrojow kolorow, szare czarne. Uwielbiam jasne i żywe!

  17. #1397
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    My jak robiliśmy remont 8 lat temu postawiliśmy na czerwony i zółty w salonie na prawdę fajnie to współgrało, ale może już był za długo. dLatego zmienilismy na biało-szare

  18. #1398

    Domyślnie

    Witam, podoba nam się bardzo podłoga atakama old szczotkowana, olejowana. Podłoga jest postarzana, widać na niej sęki, czasem pęknięcia. Zastanawiam się tylko czy taka podłoga będzie pasowałą do nowoczesnego, troichę minimalistycznego wystroju wnętrz.

    Salon z jadalnią mają 32 m2 i są otwarte na kuchnię. Meble w salonie planowane to tylko duży stół z palisandra z krzesłami, żółty narożnik i mały stolik z palisandra. W pokoju jest kominek - będzie obłożony kamieniem dekoracyjnym - białym. Jedna ściana za żółtym narożnikiem szara, reszta białą. Okna złoty dąb, szare zasłony.

    Czy ta podłoga będzie pasowała do takiej aranżacji?? Proszę o pomoc.

    Kuchnia też nowoczesna, na jednej ścianie zabudowa wysoka w jasnym kremie z połyskiem, szałki dolne fornir - palisander, nad szałkami lacobel - biały lub krem, blat jasny, podłoga w kuchni planowana była tubądzin epoxy grey (betonowa, matowa). Też się zastanawiam czy będzie pasowałą czy lepiej położyć drewno to samo co w salonie (w końcu to jedna przestrzeń)

    http://www.gajewski.com.pl/concept1200-dab-atakama_old

  19. #1399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Palisander to bardzo ozdobne drewno o wyrazistym usłojeniu - nie powinno mieć konkurencji. Jeśli chcecie podłogę to z mało wyrazistymi słojami.
    Inaczej wam się zrobi bardziej rustykalnie niż minimalistycznie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-02-2016 o 12:07

  20. #1400
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarecki111

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    03-013
    Posty
    90

    Domyślnie

    @Julita123

    Ja bym położył drewno po całości. Takie rozwiązanie daje super efekt. Wiadomo, ze płytki są praktyczniejsze ale idąc tym tokiem rozumowania to można sobie w całym domu położyć gres taki jak w garażu. Podłoga Atakama old bardzo mi się podoba. Jedyne nad czym możesz pomyśleć to zastąpić stół palisander na coś innego mniej usłojonego.

Strona 70 z 80