dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Wymiana rynien - koszt robocizny.

    Witam.
    Jestem na etapie elewacji i przy tej czynnosci chciałbym pomalowac lakierobejcą podbitkę i wymienic rynny.

    wczoraj wykonawca od elewacji zastrzelił mnie ceną demontazu rynien i montazu nowych.
    ile to moze kosztowac ?
    mam około 40 m biezacych rynny w poziomie i 11 m biezacych w pionie spustowych.
    zazyczył sobie za tą usługę SŁUCHAJCIE 2300 za pcv i
    3000 za ewentualny metal bo zastanawiam sie jeszcze nad rodzajem.

    chyba troszke przesadził z ceną .
    jest jakis oficjalny cennik na tą usługę za metr ???

    koszt malowania 1 krotnego podbitki oszacował na 1000 zł (na tą chwilę podbitka jest pomalowana drewnochronem)
    tez sporo wydaje mi się
    czy wykonawca mając ustawione rusztowanie liczy ze i tak muszę tą rynne wymienic podał taką zaporową cenę???

    pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Wszystko zależy od budynku: wysokość, rodzaje rynajz, dostępność okapu, czy trzeba stawiać rusztowanie, czy stare pasy nadrynnowe nie utrudnią demontażu/montażu rynien, czy nie trzeba wykonać nowych pasów nad i pod rynnowych, czy trzeba będzie przybić nową deskę czołową? Należy porozmawiać z wykonawcą i poprosić o wyszczególnienie zakresu prac i wynagrodzenia za nie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Rynna pcv kosztuje +- 45 za mb. z uchwytami ,kształtkami. Tzn. powiedział Ci śmiesznie tanio. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Rynna pcv kosztuje +- 45 za mb. z uchwytami ,kształtkami. Tzn. powiedział Ci śmiesznie tanio. Jan.
    Prawdopodobnie zle zrozumiałem więc poproszę o sprostowanie.
    kwota 2300 zł to cena za przykręcenie rynny robociznę, nie za rynnę z materiałęm i robociznę.
    rynne pcv w kolorze wycenił na 2700 stal na 3200 około oczywiscie.

    czyli koszt razem to 5000 za pcv a 6200 za stalową.
    rozwazałem tez aluminium z marleya ale sam koszt materiału to 5600 bez koloru kolor to 10% więcej.

    raz jeszcze dziekuje za informacje

    dodam ze nic wymieniac nie trzeba a rusztowania są juz ustawione bo dom jest ocieplany.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Czyli muszą być jakieś utrudnienia jak napisał Bodeek. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #6

    Domyślnie

    srednio okolo 25 zł/mb za wymiane rynien,bez obrobek i bez wymiany desek czolowych

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    + rusztowanie. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cenę jaką podał wykonawca uważam za przystępną. Trudno jest do wymiany rynny skorzystać z rusztowania ustawionego do wykonania elewacji i malowania podbitki. Należy założyć, że stary pas podrynnowy zostaje a stare rynny były mocowane na hakach doczołowych a nie nakrokwiowych a pas nadrynnowy umożliwi demontaż. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie wyszło w koncu jakies 70 zł dlaczego ???

    ano dlatego ze rusztowanie juz postawione a po pomalowaniu elewacjii przy takiej robocie zawsze mozna cos pobrudzic wiadomo jak to jest.
    wykonawca sam stwierdzi ze daje cene zaporową po czym sie usmiechnął i powiedział ze jak chce wziąsc kogos za 400 zł za całosc( bo mam taką firmę) to nie ma problemu tylko on nie bierze odpowiedzialnosci za nową elewację.
    jestem jakby w kropce.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    ...400 zł za całosc....
    To jakiś żart?!! Nie masz się nad czym zastanawiać. Bierz ich! Zażądaj faktury i gwarancji oraz pobierz wadium na wypadek gdyby faktycznie uszkodzili nową elewację. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panie Andrzeju mam firmę ktora wykonywała u mnie dośc sporo robot i to takich których nikt sie nie chciał podjąć bo dla dekarza były za małe.
    Miałem małą przeróbkę dachu - skrócenie i oni to zrobili.
    Masę innej pracy wykonali, dlatego jak człowiek usłyszał cene 3000 za zdjęcie rynny marleya ktora dafacto wisi jakies 5 lat i jest jeszcze OK,
    stwierdził ze wykona to za 400 zł.
    Mam dom dubowany przez dewelopera i bardzo niechlujnie wykonaną podbitkę oto fotka

    dlatego chcę przy czynnosci ocieplenia jakos poprawic stan podbitki pomalowac lakierobejcą i wymienic orynnowanie.

    Skłaniam sie ku Lindabowi kolor miedziany i prawdę mowiąc niebardzo wiem jaki będzie efekt
    -dachowka brass ceglana
    -podbitka (będziemy probowali uzyskac z palisandru kolor ciemny brąz) mam nadzieję ze sie uda bo proby wychodzą pomyslnie
    - i stalowa rynna lindaba w kolorze miedzianym czyli zastępuję brązowego pcv marleya stalowym lindabem

    moze cos z tego wyjdzie. Acha Elewacja będzie bezowa - ecru czyli jasna.

    Panie Andrzeju dodam ze chcąc zamontowac 2 okna połaciowe i rolety elekrtyczne veluxa w naszym miescie nie potrafiłem znaleśc firmy ktora podjęła by sie tej roboty.

    montaz 8 okien o tak to jasne ale 2 niebardzo
    czekałem miesiąc na człowieka ze strony velux.pl ktory przyjechał z miejscowosci oddalonej o 20 km i za robociznę wziął 1000 zł za 2 sztuki.
    Przynajmniej mam to wykonane fachowo i ze wszystkimi kołnierzami jakie były dostępne.
    to cieszy
    pozdrawiam Radek

    ps Kwietniowy Budujemy Dom strona 60 - artykuł "Woda z dachu" proszę zerknąc z ciekawosci na koniec artykułu gdzie widnieje cena za przykładowe orynnowanie i robociznę.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 11-04-2011 o 22:09
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak wykonana podbitka wygląda ciężko. Radziłbym cofnąć ten trójkąt i licować jego powierzchnię z docelową płaszczyzną ściany a pod murłatą kontynuować tak jak szczyt. Dach wówczas nabierze lekkości. Rynny Marley'a to bardzo dobry produkt więc po co je zmieniać? Rynny Lindaba też dobry produkt choć są trochę płytkie a może Plastal. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Dodam jeszcze , żeby ocieplenie wykonać pod podbitką. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Według mnie lepszy metalowy Galeco, Plastal nie dopracowony. A w Marleyu najbardziej lubię to, że po zimie jeżdżę na wymianę popękanych elementów.
    Jeżeli rynny jeszcze nie ciekną na złączeniach to po co wymieniać? A podbitkę należy rozebrać w celu docieplenia części znajdującej się nad nią oraz murłaty, chyba że ściany trójwarstwowe to można by zerknąć od środka ( jak się da) jedynie na samą murłatę bo ten element często jest pomijany przy ociepleniach.
    Należałoby też cofnąć skrzynki pod dach i dołożyć blachę na krokwę wiatrówkową bo cały czas nasiąka wodą.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak wykonana podbitka wygląda ciężko. Radziłbym cofnąć ten trójkąt i licować jego powierzchnię z docelową płaszczyzną ściany a pod murłatą kontynuować tak jak szczyt. Dach wówczas nabierze lekkości. Rynny Marley'a to bardzo dobry produkt więc po co je zmieniać? Rynny Lindaba też dobry produkt choć są trochę płytkie a może Plastal. Pozdrawiam.
    Dziękuję za pomoc.
    - podbitka niestety pozostała na swoim miejscu pomalowana lakierobejcą 3V3 ciemny orzech
    - rynny lindab metal ,kolor miedziany (obawialismy sie jak spasują do ciemnej podbitki) stary marley wylądował na smietniku.
    - dach narazie pozostaje bez zmian , nic nie cieknie wiec tak zostanie.
    - parapety alu ron anodowene aluminium kolor oliwka
    - elewacja wykonana.
    - troszke namieszane z kolorami ale najgorzej to niewygląda







    raz jeszcze dzieki i pozdrawiam.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #16

    Domyślnie

    A Jana posłuchałeś i dałeś ocieplenie pod podbitką?
    pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał awieuro Zobacz post
    A Jana posłuchałeś i dałeś ocieplenie pod podbitką?
    pozdrawiam
    Jest to niestety stary projekt domu ale bloczki poddasza jest to ytong z wkłądką wełny mineralnej.
    szerokość to 18 cm ytonga i 12 wełny.
    Dodatkowo przy ociepleniu poddasza za murłatą powsadzalismy wełnę bo było dosc duzo miejsca na ten zabieg.
    Oczywiscie pasy wełny nie są zakołkowane lecz tylko luzno wsadzone .

    Nawet nie chciałem drązyc tematu z wykonawcą zdejmowania podbitki,
    same roboty dodatkowe czyli dwukrotne malowanie podbitki plus monataż rynien i obudowanie rolet styropianem wyniósł 6 koła,
    plus koszt rynien 4 koła razem 10 000 dodatkowych kosztów przy ocieplaniu - nie tanim bo tynk silikonowy.

    wykonawca poleciał troszkę po bandzie .. ale temat zapłacony i lecę dalej z koksem.
    pozdrawiam.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony