dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eszko

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    2

    Domyślnie Izolacja przeciwwilgociowa dorabianej częsci tarasu??

    Witam. Poszerzam właśnie taras. Będzie on podlewany betonem B-15 (k-4) Ubiłem teren, zrobiłem szalunek, podsypałem gruzem potem żwirem podkulen stary taras zeby polączyc wylewki i teraz pytanie....

    Na starym tarasie nie było foli danej i przetrwal do dziś czy jest potrzebna folia budowlana ?? wylewane bedzie 13 cm betonu i wydaje mi sie ze lepsza przyczepnosc mialby prosto do tego gruzu a jest go z 20 cm bo jezeli dam folie i zbrojenie to zrobi sie taki płat który bedzie oddzielony folia i nie bedzie zwiazany w zaden sposob z podlozem ?? Mam dylemat bo chciałbym to zrobic dobrze. Prosze o opinie ??

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Być może nie ma problemu u Ciebie z podsiąkaniem pionowym wody i dlatego stary taras ma się dobrze. Wody gruntowe nisko, teren absorbujący wodę i izolację wydaja się zbędne. Dałbym jedynie izolację po obrzeżach, bo nie ma co izolować wylewki od gruzu, należało się dać izolację pod gruz, ale teraz to za późno. Zostaje tylko pytanie czy nowa wylewka nie będzie siadała inaczej jak stara, bo na pewno nie zwiążą się one w jedną całość a później płytki mogą pękać na łączeniu.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eszko

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Myśle, że tak zle nie będzie, ponieważ podkulem stara wylewke do zbrojenia i polaczylem tez stare zbrojenie z nowym wiec jakby dodatkowe zmocnienie i mniejsze prawdopodobienstwo, że coś pójdzie nie tak. A tak wsumie na logike to teren jest spadzisty, wiec ta woda nie ma jak podciekac pod wylewke a 13 cm betonu to juz nie malo zeby ją podniesc. Dzieki za odpowiedź.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony