dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    Czy są jakieś wymogi prawne związane z budową pergoli lub altany przy granicy działki (np. 3 lub 4 metry od ogrodzenia)? A może taka granica nie istnieje i mogę wybudować pergolę na granicy działki? Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Wiesz, że to ciekawe pytanie. Mam podobne wątpliwości. Mam małą działkę i od domu /wyjście na taras/ do ogrodzenia mam 6m. I tak myślę, że jak strzelę taras na 4m to zbliżę się do granicy działki na 2m. Co przepisy mówią o tej sprawie.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Problem polega na tym że mój sąsiad wybudował mi stodołę o 3 piętrach. Mój taras jest dokładnie 6 metrów od końca jego działki i chciałbym na tych 6 metrach pomiędzy moim budynkiem i ogrodzeniem wybudować pergolę. Nie będę czuł się wtedy obserwowany przez wielce szanownego zresztą sąsiada. Czy mogę to uczynić ze zgodą lub bez jego zgody. oto jest pytanie!

  4. #4

    Domyślnie

    Pergola jest elementem małej architektury, na który nie trzeba mieć pozwoleni na budowę i co z tego wynika można wybudować nawet w ostej granicy.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Hawkmoon! Mam nadzieję, że sytuacja nie zmienia się gdy pergola będzie przylegać do budynku mieszkalnego? (tzn. że jej status prawny - małej architektury pozostanie taki sam)

  6. #6

    Domyślnie

    Hawkmoon, w kontekście tego co napisałeś co jeszcze należy do małej architektury?

  7. #7

    Domyślnie

    Prawo budowlane nie wymienia wszystkich elementów małej architektury, tylko podaje przykłady i reszta należy do interpretacji urzędników i ewentualnie NSA
    Cytat: to niewielkie obiekty, a w szczególności: kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury, posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej, użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Prace wymagaja zgloszenia.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nukleart

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czy cos sie zmienia , jesli pod pergola parkujemy auto, lub jest ona zadaszona?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony