Witam. Chciałbym wyrównać teren wokół domu i zwracam się do was drodzy forumowicze o pomoc ponieważ nie wiem jak poradzić sobie z zalegającą wodą. Teren gliniasty i wysoki poziom wód gruntowych powoduje że po każdym deszczu na podwórku przed domem mam kałuże. Z lewej strony sąsiedzi, z prawej pole a od frontu w odległości 10m droga dojazdowa a za nią rów. Myślałem o zakopaniu rury spustowej przez podwórko i drogę i odprowadzaniu nią wody z całego dachu do rowu, wszystkie rynny do tej rury i deszczówka nie byłaby już problemem. Czy takie działania nie muszą być w jakiś sposób zalegalizowane? Co do podwórka myślałem o wyprofilowaniu spadku w stronę drogi(wiem że w stronę sąsiadów nie mogę) poprzez nawiezienie paru ciężarówek ziemi. Jako że grunt jest gliniasty myślę że dowieziona ziemia pomogłaby pochłaniać większośc wody opadowej. Problem przy tym mam z wybraniem ile cm na m ma być tej pochyłości aby nie tworzyły się kałuże ale woda wartko nie płynęła na drogę lub nie tworzyły się zagłębienia. Pozdrawiam