dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie plazma 50 czy 60cali

    Witam,
    Porownywalam tv 50 calowe i ponad.
    I jak 50 mozna znalezc calkiem w porzadku i za normalna cene, tak z wiekszymi sa juz problemy i cena x2.
    Czy ktos z Was uzytkuje ktorys z tych i moglby cos sensownego polecic?
    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja co prawda nie użytkuję jeszcze, ale też się przymierzam do plazmy, ale takiej do max 42". Jakie masz duże pomieszczenie, w którym będzie TV i z jakiej odległości będziesz go oglądać?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  3. #3

    Domyślnie

    Przeszukując różne fora wielu użytkowników tv zaleca brać telewizor o "jedną wielkość" większy.
    Czyli np zamiast 46" brać 50" itd.
    Drugą sprawą jest odległość z jakiej zamierzasz oglądać.
    By widzieć full hd (1080i/1080p) należy siedzieć od telewizora w odległości 1,5x jego przekątna.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    By widzieć full hd (1080i/1080p) należy siedzieć od telewizora w odległości 1,5x jego przekątna.
    czy aby na pewno??
    Załóżmy telewizor 55" x 1,5 = 82,5" x 2,54 = 210 cm. Mój szwagier ma LCD 55'' samsung. Telewizor stoi jakieś 4 m od kanapy i jest ok. Ale czasem mam wrażenie że trzeba szukać czegoś na ekranie, tzn kręcić głową bo nie ogarniam już wszystkiego z każdego rogu. Dlatego siedząc 2 metry przed tym telewizorem jestem pewny że nie da rady oglądać komfortowo telewizji na TV 55'', a tak by wychodziło z tych wyliczeń.

  5. #5

    Domyślnie

    Ważniejsze od przekątnej są dostępne gniazda. Np. sieci lan, wtedy możemy oglądać filmy przez internet np. youtuba.
    Lepiej mieć mniejszy TV z większą liczbą dostępnych opcji niż większy, ale za to "łysy".
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ważniejsze od przekątnej są dostępne gniazda. Np. sieci lan, wtedy możemy oglądać filmy przez internet np. youtuba.
    Lepiej mieć mniejszy TV z większą liczbą dostępnych opcji niż większy, ale za to "łysy".
    Nie możesz uogólniać. Dla Ciebie może to jest najważniejsze. Ja np nie potrzebuje bajerów w takiej postaci. Nie mam czasu na oglądanie tv a tym bardziej na jakieś filmiki z internetu. Jak wiadomo od czasu do czasu coś się obejrzy np jakiś dobry film na DVD. Dlatego dla mnie bardziej liczyłyby się parametry obrazu, a że salon mam niemały to przekątna też może być większa. Bardziej chodziłoby mi o to aby uzyskać jakiś dobry efekt kina domowego, z dobrej jakości dźwiękiem i obrazem aniżeli oto aby telewizor miał kilka wejść czy wyjść więcej np LAN czy USB

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Nie mam czasu na oglądanie tv a tym bardziej na jakieś filmiki z internetu. Jak wiadomo od czasu do czasu coś się obejrzy np jakiś dobry film na DVD.
    Świetny żart, można nawet rzec, że żart dnia. DVD na plazmach 50-60 cali wygląda żałośnie. Oczywiście na takich rozmiarach tylko Blueray i tv HD i internet gdzie mamy filmy w 720 lub 1080p.


    Jakościowo biją na głowę DVD
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Świetny żart, można nawet rzec, że żart dnia. DVD na plazmach 50-60 cali wygląda żałośnie. Oczywiście na takich rozmiarach tylko Blueray i tv HD i internet gdzie mamy filmy w 720 lub 1080p.
    Jakościowo biją na głowę DVD
    To nie jest żart a przejęzyczenie. Oczywiście chodziło mi o blueray. Poza tym ja pisze o LCD a nie plazmie.
    Co z tego że masz dostęp do np youtube (i to w bardzo okrojonej wersji) skoro nie ma tam co oglądać. Co śmieszne filmiki będę obserwował?? A filmy jeśli już jakieś są to max do 10 minut. jest tam jeszcze dostęp do iplexa bądź ipla nie pamiętam dokładnie bo nie oglądam tego - filmy stare i większość słabej jakości, a do tego mały wybór. Tak więc ten Lan można sobie ogólnie wsadzić głęboko bo technologia idzie do nas powiedzmy na poziomie ale niestety dostawcy mediów nie nadążają. Poza tym dźwięk z płyty Audio jakościowo wali na głowę każde mp3 czy z laptopa, czy tez ścieżkę z tych internetowych filmów. Dlatego tak jak pisałem wcześniej nie można uogólniać. Dla mnie to zwykłe bajery za które nie warto dopłacać...podobnie rzecz ma się technologii 3D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Tak więc ten Lan można sobie ogólnie wsadzić głęboko bo technologia idzie do nas powiedzmy na poziomie ale niestety dostawcy mediów nie nadążają.
    Wystarczy nabyć jakiś media center i na nim przechowywać filmy, a w tedy lan jest niezbędny.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #10

    Domyślnie

    Czytałem ostatnio na onecie że w niektórych nowych telewizorach podzespoły pracują na okrojonej wersji linuksa i możliwe będzie złapanie wirusa własnie np. przez lan. Ja tam tez wychodze z zalozenia ze telewizor nie musi miec wbudowanego odtwarzacza ani polaczenia internetowego i wole dokupic dobry odtwarzacz z blurayem i duzym dyskiem twardym na trzymanie filmow w hd
    Nie ma jak to na swoim

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartas13 Zobacz post
    Czytałem ostatnio na onecie że w niektórych nowych telewizorach podzespoły pracują na okrojonej wersji linuksa i możliwe będzie złapanie wirusa własnie np. przez lan.
    Na linuksie masz telewizory, kina domowe, odtwarzacze DVD/Blueray. media centry, tunery satelitarne...... Pomijając, że na linksa bardzo trudno zrobić wirusa, to co taki wirus mógłby ci zrobić? Pozamieniać kanały.
    Ja tam tez wychodze z zalozenia ze telewizor nie musi miec wbudowanego odtwarzacza ani polaczenia internetowego i wole dokupic dobry odtwarzacz z blurayem i duzym dyskiem twardym na trzymanie filmow w hd
    Nie boisz się, że odtwarzacz złapie wirusa? Na 99% będzie na linuksie.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #12

    Domyślnie

    .dendrys nie twierdze ze nie masz wiedzy na ten temat. Ale dziwnie piszesz...podziel sie wiedza, wyjasniaj ale nie odpowiadaj pytaniami z poddekstem.
    Mam do Ciebie pytanie, czy wirus zalapany na kompa sam uruchamia Ci Aplikacje? Ewentualnie zmienia tapety?? Chyba logiczne ze atakuje programy, sprawia ze nie mozesz ich uruchomic bo infekuje pliki systemowe co sprawia ze nie mozesz go uruchomic. W tym przypadku mogloby byc podobnie. Prawda jest ze linuxa ciezko zainfekowac, ale wirusy tez sie "zmieniaja" i byc moze w niedalekiej przyszlosci nie bedzie to strasznie trudne. Wowczas moze podobnie dzialac na telewizor jak na komputer, tyle ze kompa mozesz formatowac, a telewizor oddasz do serwisu, a co za tym idzie bedzie koszt.
    Nie twierdze, ze nowe technologie sa zle, bo sam np buduje wlasnie dom i mam ogrzewanie za pomoca Pompy ciepla, a wentylacje mechaniczna z rekuperacja, czyli odzyskiem ciepla. Jest to teraz jeden z najnowoczesniejszych systemow, ale przy podejmowaniu decyzji wazne byly moje potrzeby i niepodwazalne argumenty, a nie widzimisię ewewntualnie podazanie za moda. A wszechobecnych i modnych kolektorow np nie zamontuje bo dla mnie jest to zupelnie nieoplacalne. Troche odbieglem od tematu ale przedstawiam istote rzeczy. Telewizor czy mniejsza, czy wieksza przekatna powinien miec bardzo dobre parametry obrazu, wejscia i wyjscia zgodne z obowiazujacymi normami, czyli tak aby obsluzyc obecne urzadzenia zewnetrzne, ale niekoniecznie takie, ktore pokazuja do czego jeszcze mozemy wykorzystywac odbiornik, a w zasadzie uzyjemy tego 2 razy. Raz gdy sami to sprawdzamy i z ciekawosci uzyjemy np lan a 2 gdy bedziemy chwalic sie znajomym. Zgodze sie tez ze sa ludzie ktorzy beda notorycznie uzywac tych nowinek ze tak sie wyrażę, wiec wolny wybor, ale pisanie ze najwazniejsze przy wyborze tv jest ilosc i rodzaj wyjsc jest mocnym naduzyciem i na pewno zbyt ogolnie napisane. Poza tym ktos juz kiedys fajnie zauwazyl ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    .dendrys nie twierdze ze nie masz wiedzy na ten temat. Ale dziwnie piszesz...podziel sie wiedza, wyjasniaj ale nie odpowiadaj pytaniami z poddekstem.
    Mam do Ciebie pytanie, czy wirus zalapany na kompa sam uruchamia Ci Aplikacje? Ewentualnie zmienia tapety?? Chyba logiczne ze atakuje programy, sprawia ze nie mozesz ich uruchomic bo infekuje pliki systemowe co sprawia ze nie mozesz go uruchomic. W tym przypadku mogloby byc podobnie. Prawda jest ze linuxa ciezko zainfekowac, ale wirusy tez sie "zmieniaja" i byc moze w niedalekiej przyszlosci nie bedzie to strasznie trudne..
    Pytanie podstawowe po co ktoś miałby robić wirusa atakującego tv panasonica i to konkretną serię z konkretnego rocznika, bo na tv samsunga (mimo, że oba są na linuksie) wirus nie zadziała. Tak samo jak wirus na telewizor nie zadziałą na DVD.
    Wowczas moze podobnie dzialac na telewizor jak na komputer, tyle ze kompa mozesz formatowac, a telewizor oddasz do serwisu, a co za tym idzie bedzie koszt.
    Rozwój systemów przeczy tej teorii.

    PS.
    Praktycznie wszystkie małe routery są na linuksie i do tej pory nie powstał wirus, który mógłby je masowo zarażać, mimo iż są idealne warunki do tego. Wszystkie routery są razem połączone. Dodatkowo jest duży plus stworzenia takiego wirusa - dostęp do komputerów w sieciach domowych i małych/średnich firmach.
    Czyli jest duży sens stworzenia wirusa na router i nikomu się to jeszcze nie udało i bezsensu jest tworzenie wirusa na sprzęt audio-wideo i dlatego najprawdopodobniej nigdy taki wirus niepowstanie.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 28-04-2011 o 05:47
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja będę oglądać TV z odległości max 4.5m ( w zależności od miejsca na kanapie ) Więc myślę, że 42" plazma powinna mi wystarczyć. Obecnie mam 32" LCD i oglądam z 3.5 m i nie narzekam.

    Zastanawiam się jednak nad tym jaki model wybrać. Chcę przeznaczyć maksymalnie 3 tyś zł (najlepiej razem z wieszakiem). Na razie będę oglądał Cyfrowy Polsat bez HD - muszę się z nimi przemęczyć jeszcze przez rok. Potem zmieniam na coś typu Cyfra+ albo N.
    Co myślicie o tych modelach:
    Panasonic TX-P42G30E za ok 2900 zł
    Panasonic TX-P42S30E za ok 2500 zł.
    Panasonic TX-P42U30E za ok 2000 zł.

    Czy warto dopłacać tą różnicę?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  15. #15

    Domyślnie

    Czytalam, ze do chyba 40" albo 42 juz nie pamietam, to tylko lcd, powyzej juz plazma.
    Zdecyduje sie chyba na 50" samsunga.
    Nie potrzebuje zadnych bajerow, a ulubiony serial moge obejzec w kazdym.
    Poza tym 60" sa o wieeele drozsze.
    Nigdy nie chcialam samsunga, tylko sony, ale tyle sie naczytalam dobrych opinii o nim, ze chyba go kupie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj Zobacz post
    Czytalam, ze do chyba 40" albo 42 juz nie pamietam, to tylko lcd, powyzej juz plazma.
    Plazmy są od 37". Po prostu nie mogą być mniejsze, wynika to tylko z obecnej technologi.
    Nigdy nie chcialam samsunga, tylko sony, ale tyle sie naczytalam dobrych opinii o nim, ze chyba go kupie.
    Sony nie produkuje plazm.
    Jeśli to ma być telewizor do kablówki, to zdecydowanie plazma. Dużo lepiej skaluje obraz z SD.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #17

    Domyślnie

    Dendrytus, nie zrozumiales mnie.
    Czytalam, ze jesli chcesz kupic tv np, 40" to najlepsze sa lcd, a jezeli duuuzo wieksze to plazmy.
    Chodzi o to, jaki rodzaj wybrac lcd czy plazme.
    Uzaleznione to jest od wielkosci ekranu.
    Mozesz oczywiscie kupic mniejsza plazme lub wieksze lcd, ale obraz podobno jest gorszy.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj Zobacz post
    Dendrytus, nie zrozumiales mnie.
    Czytalam, ze jesli chcesz kupic tv np, 40" to najlepsze sa lcd,
    Bardzo interesująca teoria, szkoda że nie prawdziwa

    Mozesz oczywiscie kupic mniejsza plazme lub wieksze lcd, ale obraz podobno jest gorszy.
    Nie ma mniejszych plazm niż 37". Po prostu przy obecnym stanie techniki jest to niewykonalne.

    http://www.plazma-lcd-fakty.pl/mity/mity.php

    Nie sugeruj się przypadkiem jakością obrazu w sklepach lub hipermarketach. Tam zawsze te co najdłużej leżą na półkach lub mają większą marżę, mają lepszą jakość obrazu.
    Szczytem chamstwa w jednym z hipermarketów(tego od skner) było puszczanie obrazów w HD i fullHD na LCD, a na plazmach w tym samym czasie leciał polski film z lat 70 w kolorach w zasadzie sepii z anteny naziemnej.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 29-04-2011 o 22:28
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #19

    Domyślnie

    Tak wyczytalam w Internecie, to powtarzam.
    Ale i tak chyba zdecyduje sie na te plazme samsunga 50".
    A niech tam... to tylko tv.

  20. #20

    Domyślnie

    Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony