dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.
    Problem loga praktycznie już nie występuje. Jak się go obawiasz możesz zrobić tzw. "wypalanie", które było zlecane jeszcze kilka lat tamu jak żywotność była na poziomie 10-20tys. godzin. Obecnie żywotność to 100 tys. godzin i funkcja wymazywania "ducha".
    Znam ludzi, u których tvn24 chodzi od 8-9 rano do 16-17 od 2,5 roku i żadnego "ducha" nie widziałem.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tesla
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-290
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ja ze swojego dosiadczenia wiem, że jeśli kupisz np. 50 cali to i tak po kilku miesiącach stwierdzisz że jednak mogłeś wziąć 60
    Jak pisali przedmówcy, zastanów się czy wielkość pomieszczenia będzie adekwatna do wielkości TV i czy odległość nie będzie zbyt bliska.
    U mnie oglądanie wyścigu F1 wymaga skręcenia karku , natomiast do filmów jest idealnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Tesla Pochwal się jaki masz TV i jaki duży. Domyślam się, ze 50"? Plazma czy LCD no i czy jesteś z niego zadowolony?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  4. #24

    Domyślnie

    osobiscie w niedlugim czasie mam zamiar zakupic LG50PK350 do salonu; bardzo polecana plazma na roznych forach itp. itd. z wystarczajacymi funkcjami ( jak dla mnie) i w bardzo przystepnej cenie ( 2280zl-z odbiorem na miejscu), widzialem na zywo pod N-ka i jak dla mnie rewelacja zwlacza za takie pieniadze, znawca i specem w tym temacie nie jestem ale mowia ze jak plazma to tylko Panasonic ale jako zwykly uzytkownik wzrokowo dla mnie Panasonic najgorzej wypada

  5. #25

    Domyślnie

    No jak kupisz to daj znać, jak się spisuje. Trochę mnie przeraża ta wielkość i zużycie prądu, po za tym z komentarzy na ceneo wynika jednak ze wypalanie nadal występuję jak i line bleed.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  6. #26

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w MM i widziałem tego LG, oglądałem też plazmy Samsunga i chyba nie podzielę Twojej opinii W LGku najbardziej wnerwiająca jest powłoka ekranu odbijająca światło niczym lustro, Panasonic zdecydowanie lepie tłumi wszelkie odblaski no ale niestety cena. Plazmy Samsunga w ogóle do mnie nie przemawiają. Obraz SD jest tragiczny. Zostanę więc jednak przy Panasonicu. Zastanawiam się tylko czy wybrać model nowszy G30 ale 42" czy G20 46". Porównywałem obydwa obrazy i dużej różnicy nie zauważyłem. Martwią mnie jedynie te opowieści o skwierczeniu.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja mam pokój 4,1x5,2m w bloku i planuje LED Samsunga 40" najprawdopodobniej LE40C6500,,ze względu na to, że mam sieć LAN rozprowadzoną, switcha i centralny dysk i odtawrzacz chce mieć gniazdko LAN i internet@TV też się przyda, ale bardziej mi zależy na obsłudze DLNA

  8. #28

    Domyślnie

    60 cali to już prawie jak w kinie będzie

  9. #29

    Domyślnie

    Jak mawiał mój kolega najlepszy i tak jest projektor. Przekątna jaka chcesz tylko czasem ściana jest zbyt blisko Tylko jak takim urządzeniem "przyszpanować" w salonie? Haha. No i jak w salonie zorganizować naprawde dobrę audio? Jeżeli ktoś chce się bawić na poważnie to potrzebuje na te zabawki samodzielny pokoik a do salonu proponuje stare dobre pudło (ja mam kineskopowy Sony 32") zawsze można cos na nim położyć, postawić

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Na linuksie masz telewizory, kina domowe, odtwarzacze DVD/Blueray. media centry, tunery satelitarne...... Pomijając, że na linksa bardzo trudno zrobić wirusa, to co taki wirus mógłby ci zrobić? Pozamieniać kanały.
    Jakie wirusy zrobisz to już kwestia wyobraźni - wyłączać telewizor co 5 minut na przykład czy coś. Aktualnie telewizory pozwalają przeglądać tylko niektóre serwisy internetowe dlatego złapanie wirusa może być trudne ale w przyszłości kto wie. Ja z internetu wolę korzystać przez kompa a jak chce coś wyświetlić na telewizorze to po prostu podłączam komputer do niego. Nie wiem jak dokładnie wyglądają linuksy pod te urządzenia elektroniczne ale w zwykłym linuksie cięzko jest napisać wirusa bo żeby na nim cokolwiek zrobić trzeba mieć odpowiednie uprawnienia.

    Nie boisz się, że odtwarzacz złapie wirusa? Na 99% będzie na linuksie.
    Nie boje bo wiem co wkładam do odtwarzania.
    Nie ma jak to na swoim

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych. U mnie w domu TV będzie włączony przez pół dnia i w większości czasu będzie to ta sama stacja.
    Warto pamiętać, że plazma ma bardzo duży pobór mocy, co przy tak wielkim ekranie możesz zauważyć na rachunkach za prąd poza tym zamiast plazmy czy LCD brał bym jakiegoś porządnego LEDa od samsunga z technologią 3D, obraz jest krystaliczny, a z 3d można się też nieźle rozerwać

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Kames
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-021
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Co do odwiecznego dylematu Plazma czy LCD to mimo tego, ze znam wady i zalety obydwu technologii nadal mam dylemat. Podoba mi się obraz plazmy ale obawiam się efektu wypalania loga stacji telewizyjnych.
    http://www.centrumdobregoobrazu.pl/s...a_czy_lcd.html

  13. #33

    Domyślnie

    Dziwnym przypadkiem linkowana przez Ciebie strona jest autorstwa firmy PANASONIC (największego producenta telewizorów PLAZMOWYCH).

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apsik77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice krakowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ja od pół roku użytkuje telewizor Sharp LED AQOS 47 cali. Jestem bardzo zadowolona, świetny obraz lepszy niż w plazmach czy LCD, wyrażny kontrast kolorów, nawet w słoneczny dzień dobrze widać wszystko na ekranie. Można spoglądać na telewizor po dużym kątem a mimo to obraz jest wyraźny. Gry na pleya 3 można na nim podziwiac w pełnej krasie a i rachunki za prąd nie wzrosły . Bardzo wszystkim polecam.

  15. #35

    Domyślnie

    Jako, że siedzę w AV, to ośmielę się rzucić parę faktów, może to komuś pomoże
    1. LCD/LED czy PLAZMA?
    Zależy co oglądamy. Jeśli częściej w TV lecą programy i oglądamy je w dzień, to wybieramy LCD/LED. Jeśli zaś TV oznacza dla nas rozrywkę typy filmy, to plazma.
    Jakie są różnice?
    Plazma ma lepszy kontrast, czerń, i kąt widzenia. Zużycie prądu zależy od tego co oglądamy - skoki Małysza zużyją dużo prądu, zaś mroczny horror z afroamerykanami w kopalni zużyje mało prądu. , niestety w dzień wypada gorzej niż kryształ
    LCD/LED zaś lepiej wyświetla obraz w jasnym słonecznym pomieszczeniu, niestety nie ma czerni, kiepski kontrast i kąt widzenia.

    2. Jaka przekątna?
    Zawsze jak największa, ale z jednym małym "ale" - jeśli jesteśmy kinomaniakami, możemy kupić mały TV np 32" bo i tak nie będziemy na nim oglądać filmów - dla nas jest projekcja DLP i LCD
    Do "zwykłego" oglądania wiadomości itp wystarczy każda przekątna, ale żeby przekonać się co znaczy HD, to trzeba mieć minimum 42" i siedzieć naprawdę blisko ekranu - przy tej przekątnej i np. 3m odległości naprawdę nie można docenić walorów HD...

    3. Jestem kinomaniakiem, co wybrać?
    Mały LCD/LED + projektor. Kryształ będzie pełnił rolę pudełka od wiadomości itp. a jeśli będziemy chcieli obejrzeć coś dobrego to odpalamy projektor. Ekran 100", dźwięk DD na dobrym ampli i mamy już namiastkę kina w domu. Tylko żona czasem zamarudzi, że za głośno

    PS. jeszcze słowo na temat kryształu - tak naprawdę nie ma ŻADNEJ różnicy w matrycach LCD/LED - jedyna różnica tkwi w podświetleniu matrycy - w "lcd" jest zimna katoda (dla laików - taka świetlówka) a w "led" są LEDy. Prawdziwą rewolucją będą dopiero matryce OLED itp, ale jeszcze sporo czasu upłynie, zanim możliwa będzie produkcja rozsądnych wielkości matryc.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apsik77 Zobacz post
    Ja od pół roku użytkuje telewizor Sharp LED AQOS 47 cali. Jestem bardzo zadowolona, świetny obraz lepszy niż w plazmach czy LCD, wyrażny kontrast kolorów, .
    Telewizor Sharp LED AQOS to LCD
    Niemożliwe jest aby jakość obrazu (kolor, przejścia tonalne, kontrast) na jakimkolwiek LCD był lepszy od plazmy. Uniemożliwia to FIZYKA i OGRANICZENIA technologii LCD.
    A co do grania radzę poczytać w gazetach lub na stronach dla graczy, co polecają od mniej więcej 6 mies. jeśli chodzi op TV powyżej 37 cali.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apsik77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice krakowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Telewizor Sharp LED AQOS to LCD
    Niemożliwe jest aby jakość obrazu (kolor, przejścia tonalne, kontrast) na jakimkolwiek LCD był lepszy od plazmy. Uniemożliwia to FIZYKA i OGRANICZENIA technologii LCD.
    A co do grania radzę poczytać w gazetach lub na stronach dla graczy, co polecają od mniej więcej 6 mies. jeśli chodzi op TV powyżej 37 cali.
    Czepiasz się , Led to taki skrót myslowy jak zapewne wiesz jako "ekspert" ,że ledami nazywamy telewizory LCD z podświetleniem led. Czyli każdy led jest LCD ale nie kazdy LCD jest LED. Opisywałam swoje subiektywne odczucia , a porównanie mam i zapewniam Cie ,że tradycjny odbiornik PDP moze się schować w porównaniu do leda. Lepiej wyglada porównanie NeoPDP do leda, ale w moich oczach plazmy dyskredytuje niski poziom jasności obrazu( źle sie oglada w nasłonecznionych pomieszczeniach a ja mam telewizor w salonie, nie w piwnicy), duży pobór prądu oraz gabaryty.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apsik77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice krakowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Plazma ma lepszy kontrast, czerń, i kąt widzenia. Zużycie prądu zależy od tego co oglądamy - skoki Małysza zużyją dużo prądu, zaś mroczny horror z afroamerykanami w kopalni zużyje mało prądu. , niestety w dzień wypada gorzej niż kryształ
    LCD/LED zaś lepiej wyświetla obraz w jasnym słonecznym pomieszczeniu, niestety nie ma czerni, kiepski kontrast i kąt widzenia.
    .
    Bzdura to o czym piszesz odnosi się do tradycyjnych LCD nowa generacja telewizorów LCD/LED ma jak najbardziej głęboka naturalną czerń ,świetny kontrast i kąt widzenia nie ustępujacy plaźmie.

  19. #39

    Domyślnie

    Bzdury, to właśnie tu wypisałaś

    Zacznijmy od czerni - kryształ nie ma prawdziwej czerni, bo jest to spowodowane fizyką - wiesz jak działa matryca z kryształu? Cały czas jest podświetlana od tyłu (zimna katoda lub LED) i kiedy pixel ma wyświetlać czerń to przysłania światło - w praktyce żadna dotychczas produkowana matryca nie robi tego w 100%, bo zawsze odrobina światła, obojętnie czy to katoda czy dioda, to i tak przejdzie przez kryształ. W plazmie kiedy ma być wyświetlona czerń, to pixel po prostu się nie zapala i mamy "fokin blek".

    Teraz kontrast - to akurat najlepszy chwyt marketingowy jaki może być. Na początek - co to jest kontrast? ano różnica w jasności pomiędzy czarnią i bielą (w uproszczeniu). No i wyobraźmy sobie, że mamy telewizor o kontraście np. 1:10000, a konkurent wypuszcza 1:20000. No to co robimy żeby go dogonić? ano zwiększamy dwukrotnie (uproszczam, bo nie chce mi się robić wykładu) natężenie bieli, dzięki czemu z matematycznego punktu widzenia nasz dotychczasowy kontrast 1:10000 zwiększa się do 1:20000. I tyle

    A teraz to co lubię najbardziej - kąt widzenia. Ja wiem, że producenci potrafią napisać o kącie nawet 179 stopni, ale... to po prostu tzw. kit. zresztą zrób doświadczenie - wyświetl nieruchomy obraz i obejrzyj go najpierw centralnie na wprost, a potem powiedzmy 45 z prawej i 45 z lewej - jeżeli nie zmieni Ci się jasność i barwa obrazu to gratuluję - bo tylko matryce z lepszych serii potrafią wyświetlić dobry obraz o kącie 90 stopni. Choć chyba pisałaś że masz Sharpa, a one są w stanie dojść do tych wartości kąta. Ale pisanie o większym kącie niż w plazmie dowodzi o nieznajomości tematu

    A teraz żeby nie było, że jestem stronniczy - uważam, że zarówno kryształ jak i plazma są tak samo dobre - tyle, że jedne nadają się do oglądania w dzień wiadomości, a drugie do oglądania filmów wieczorem
    A tak wogóle, to i tak TV oglądam tylko wieczorem i to z projektora, i choć tam też jest kiepsko z czernią, to duża średnica i obraz odbity od płótna "to jest to, co tygryski lubią najbardziej"))

  20. #40

    Domyślnie

    A ja na razie darowałem sobie kupno nowego telewizora i zostałem przy swoim starym 32" Philipsie CRT na którym oglądam telewizje z Cyfrowego Polsatu. Jak zobaczyłem ten sam sygnał na najnowszych plazmach czy jeszcze gorzej na LCD i LEDach to stwierdziłem, że dopóki w Polsce nie będzie porządnego sygnału TV to nie zmieniam telewizora Obraz na tych odbiornikach był po prostu tragiczny w porównaniu do mojego starego ale dobrego CRTka. A chwyty marketingowe o FulllHD i jeszcze śmieszniejsze 3D w ogóle do mnie nie przemawiają.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony