dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Duża łazienka czy mała łazienka i pralnia ? jak to podzielić?

    Witam!

    Mój dylemat dotyczy łazienki na poddaszu. Pomieszczenie jest całkiem duże ma 20 m, ale dośc nieustawne bo w strasznych skosach.

    Wersja 1 zrobić dużą łazienkę z prysznicem i wanna, a pralkę zabudować w szafie.




    Wersja 2 podzielić pomieszczenie ścianką w jednej części zrobić łazienkę tylko z wanna, a w drugiej części pralnie z brodzikiem do prania ręcznego.







    Pomóżcie jak to rozwiązać!?
    Prysznic na poddaszu bardzo by mi się przydał częściej korzystam niż z wanny, jeśli go tam nie zrobię będę musiała korzystać z prysznica na dole w łazience. Wanna musi być zrobiona – bo będzie to jedyna wanna w domu.
    Z drugiej strony pralnia z prawdziwego zdarzenia by mi się tez przydała już nie chodzi mi o ten brodzik do prania ręcznego (zamieściłam go na planie bo jest tam podłączenie wody i odpływ) ale również pralnia mogła by służyć do przechowywania odkurzacza, środków czystości, mopa, misek – bo nie mam takiego pomieszczenia w domu. Wątpię ze zmieszczę te wszystkie rzeczy w małej zabudowie. Nie wiem czy taka zabudowa w ogóle się sprawdza- czy wygodnie się korzysta z takiej pralki w szafie.
    Jeśli chodzi o prasowanie to na razie nie ma problemu bo prasuje w garderobie jest tam miejsce na deskę i na żelazko.
    Proszę dajcie jakieś propozycje – co byście wybrali? A może jeszcze inne rozwiązanie?



  2. #2

    Domyślnie

    Foto łazienki. Na zdjęciach wanna stoi tak jak by stała w wersji 1 ,tam gdzie żółty kwadrat na wylewce był by prysznic.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us




    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rezygnowałabym z prysznica.
    Pralka nie zmieści się w zabudowie pod umywalką? Duża ta ściana, można dać ciąg szafek i zabudować w nich też pralkę. Natomiast zabudowę, którą przewidziałaś na pralkę wykorzystać na szpargały gospodarcze.

    pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Duża łazienka jest fajna, ale ile czasu tam spędzasz? Ja bym wolała mieć pralnie gdzie można też suszyć pranie i trzymać mopy itp.? Jak sama zauważyłaś nie masz innego miejsca na takie duperele.

  5. #5

    Domyślnie

    ciężka sprawa... osobiście wolałabym dużą łazienkę niż 2 oddzielne pomieszczenia miejsce na mopy i chemię można zrobić w zabudowanych szafkach których można zrobić sporo z uwagi na wielkość pomieszczenia. a ile czasu spędza się w łazience?to może warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile czasu spędza się w pralni? jak dla mnie duża łazienka zdecydowanie ale jak już kto woli.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie widzę zdjęć ale wypowiem się co ja myślę. W zeszłym roku robiłam łazienkę na piętrze (też mam skosy) Łazienka około 12 m2 w kwadracie. Zmieściła się wanna i prysznic. Wanna pod skosem a po przeciwnej stronie prysznic. Jeżeli urządzałabym drugi raz ten sam dom to powiększyłabym łazienkę o kawałek pokoju który jest za ścianą i zrobiłabym tam pralnię i suszarnię z wejściem z łazienki, akurat miałabym taką możliwość. niestety jestem taka mądra po 5 latach od zamieszkania i pralkę mam w pom. gosp na parterze. No i latam z praniem na dół, potem rozwieszam gdzie popadnie a potem latam z wysuszonym i roznoszę do szafek. Podsumowując z prysznica bym nie zrezygnowała ale z wanny bez problemu. Wolałabym miec pralnio suszarnię niż wannę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    ciężka sprawa... osobiście wolałabym dużą łazienkę niż 2 oddzielne pomieszczenia miejsce na mopy i chemię można zrobić w zabudowanych szafkach których można zrobić sporo z uwagi na wielkość pomieszczenia. a ile czasu spędza się w łazience?to może warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile czasu spędza się w pralni? jak dla mnie duża łazienka zdecydowanie ale jak już kto woli.
    Dokładnie jak kto woli. Według mnie potrzebne jest w domu takie pomieszczenie, może niekoniecznie na mopy, ale na pewno na suszenie prania (żeby potem nie obstawiać pokoi mokrym praniem), czy prasowanie.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Izabela Dombrowska
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-031
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bardzo fajna duża łazienka, nie ma sensu przedzielać i robić oddzielnego pomieszczenia na pralnię, w której spędzi się tyle czasu, ile zabiera włożenie i wyjęcie prania z pralki + ewentualne pranie ręczne, które spokojnie można wykonać w wannie.
    Wcześniejsze sugestie odnośnie suszenia prania w takim pomieszczeniu też się specjalnie nie sprawdzą, ponieważ pomieszczenie jest zbyt małe na swobodny przepływ powietrza, więc pranie będzie długo schło.
    Szkoda też zasłaniać okno, w łazience ze skosami każde źródło światła się przyda.
    Proponuję zabudować pralkę lub pralko-suszarkę lub i pralkę i suszarkę, bo wygląda na to, że się zmieszczą, w ciągu szafek pod skosem, którego kąt (czyli połączenie ściany z sufitem pod skosem) i tak nie będzie użytkowany, ponieważ skos schodzi dość nisko, z tego co widzę chyba do ok. 1m nad poziomem posadzki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony