dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Przyłącz czy studnia na budowę

    Witam . Otóz mam taki dylemat . Mam zamiar w sierpniu wystartowac z budowa i mam problem z woda . Otóz przyłacz jest oddalony o jakieś 25-30 metrów od mojej działki w drodze sasiada ,który się zgodzi na przekop . Pytanie moje brzmi następująco czy lepiej robić przyłącz od razu żeby mięc wode na budowe z wodociągu czy lepiej wybrac studnię (mam kręgi ). Jaki jest koszt mniej więcej takiego przyłacza (wodociągowego z gminy )ok 30m z odbiorem , licznikiem itd?? Czy muszę do tego jakies specjalne urzędowe sprawy załatwiac np w ZUD . Dodam że dopiero złożyłem papiery o pozwolenie o budowę do starostwa. Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_bnk Zobacz post
    Witam . Otóz mam taki dylemat . Mam zamiar w sierpniu wystartowac z budowa i mam problem z woda . Otóz przyłacz jest oddalony o jakieś 25-30 metrów od mojej działki w drodze sasiada ,który się zgodzi na przekop . Pytanie moje brzmi następująco czy lepiej robić przyłącz od razu żeby mięc wode na budowe z wodociągu czy lepiej wybrac studnię (mam kręgi ). Jaki jest koszt mniej więcej takiego przyłacza (wodociągowego z gminy )ok 30m z odbiorem , licznikiem itd?? Czy muszę do tego jakies specjalne urzędowe sprawy załatwiac np w ZUD . Dodam że dopiero złożyłem papiery o pozwolenie o budowę do starostwa. Z góry dziękuje za pomoc.
    Po pierwsze co masz zapisane w warunkach zabudowy badz wypisie z planu?? Jak masz nakaz przylaczenia sie do gminnego wodociagu, to po co robic 2 razy (teraz studnie potem przylacze?). Jesli zamierzasz szybko (rok-dwa) zbudowac dom, to bardzo szybko bedziesz musial takie przylacze zrobic. Jak zamierzasz pare lat wykanczac dom, to warte rozwazenia, bo caly czas bedziesz musial za wodociag placic pewnie jakas oplate abonamentowa?? Ze studnia roznie bywa. Mi kregowa na budowie....wyschla. Ja bym robil od razu wodociag.

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    wszystko zależy od lokalnych warunków jak na pewno będziesz miał w tej studni wodę to po budowie może służyć do instalacji szarej wody do spłuczek mycia samochodu podlewania ogródka a jak jest niepewna to czy warto

  4. #4

    Domyślnie

    a jaki jest orientacyjny koszt takiego przyłącza - około 30 m . Znaczy podciągniecie wody _plus wodomierz + inne opłaty . Oczywiście tak orientacyjnie żebym pułap złapał .

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_bnk Zobacz post
    a jaki jest orientacyjny koszt takiego przyłącza - około 30 m . Znaczy podciągniecie wody _plus wodomierz + inne opłaty . Oczywiście tak orientacyjnie żebym pułap złapał .
    To zalezy od wielu czynnikow. Idz najpierw do swojego potencjalnego zakladu komunalnego i zapytaj jak to powinno wygladac, jakie sa wymagania a ich strony. Jaka studnia wodomierzowa, gdzie itd.

    Druga rzecz, czy chcesz za wszystkim biegac sam, czy zlecic od a-z firmie. A bieganai jest troche. Trzeba zrobic projekt, mapki geodezyjne, uzgodnic to wszystko, potem wykonac. Wykonanie zaleznie od rejonu kraju tez sie solidnie moze roznic. Stawiam, ze przy 30m, to beda kwoty rzedu 4000PLN.
    Sam wodomierz to pewnie ze 100PLN kosztuje.

    marcin

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację. Wodociąg nie idzie w drodze, tylko działkami po drugiej stronie. Zdecydowałam się zrobić studnię wodomierzową.

    Pozdrawiam,

    F.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony