dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nicram84

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie Podwieszane WC

    Witam, mam mieszkanie w stanie deweloperskim - wszystko jest dla mnie nowościa - ale staram sie samemu walczyc z wykonczeniem po kolei wszystkiego.

    Przyszla kolej na instalacje WC podwieszonego.


    Chce taki stelaz:
    http://cokupic.pl/i/c_big3576635.jpg
    zabudowac go w ten sposob:
    http://www.planetadom.pl/public/asse...M0592111kk.jpg

    Dla Was banalne prawda?

    Mam pytania:

    1. Czy do zabudowy - potrzeba mi jeszcze postawić konstrukcje z profili UW, CW, tak jak na instruktażu
    http://www.youtube.com/watch?v=Ac0ryRlF3y0 ,czy tez plyte mozna bezposrednio przywiercac do mojego stelażu?

    2. Do tekiej prostej obudowy polecacie obic jedna, czy dwoma plytami g-k?

    3. Myślę, aby górne płytki, które pójdą na obudowę, tak samo jak i część górnej płyty były zdejmowalne, w celu możliwość rewizji z góry przyłączenia wody. Myślę, aby zamocować tam płytę na jakieś magnesy - co myślicie o całym pomyśle rewizyjności tej zabudowy?


    Zapewne problemy dla Was banalne- ale wszystkiego kiedys trzeba sie nauczyc.
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    1. robisz zabudowę z profili, nie wiem jak grohe ale np. geberit ma pełno filmów, rysunków i instrukcji w sieci jak to zrobić, do tego troche logiki i pomyślunku i jest zrobione
    po wykonaniu zabudowy płyty kręcisz do profili jak i możesz do stelaża
    2. bezwzględnie dwie płyty, impregnowane (zielone)
    3. bez sensu, konstrukcja stelaża pozwala na serwisowanie go przez otwór rewizyjny, a wodę doprowadzasz tak, aby nie było czego na zewnątzr serwisować (zadnych zaworów, gwintów itp, a rura pex czy PP zgrzewany)
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:22

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nicram84

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podlaczenie wody - PP zgrzewane.

    W sumie dzis zasiegnelem jezyka u znajomego - wiec
    1. jak zabic plytami juz wiem
    2 znajomy stwierdzil tez ze rewizje by odpuscil - wiec odpuszcze.

    Pojawil mi sie inny problem- mianowicie wyprowadzenie wody mam za wysoko(zamiast 110cm mam 120cm) , aby podlaczyc do WC musze albo
    - odciac zbedna czesc rury i zgrzac nowa koncowke
    - albo zawiesic kibel wyzej niz chcialem
    - albo kolankami zejsc w dol
    - albo wygiac rurke i przykrecic do sciany nizej przez co rurka wygina mi sie - TO CHYBA NAJMNIEJ INWAZYJNE I NAJDOKLADNIEJSZE ROZWIAZANIE

    pytanie, czy rurka mi nie peknie przy takim wygieciu (z pionowej rurki 120cm wyginam ja aby koncowka byla 10cm nizej)

    dzieki za odpowiedz - w sumie na dniach montuje kibel i temat bedzie do zakmniecia. - tylko wlasnie czy moge ta swoja rurke tak nagiac i czy ona nie strzeli jakos zmeczeniowo za np. pol roku?
    Ostatnio edytowane przez nicram84 ; 17-04-2011 o 22:00

  4. #4

    Domyślnie

    moim zdaniem zrób to raz a porządnie i zapomnij o tym, czyli przerób podejście na właściwą wysokość, 10 minut prostej roboty a 100% satysfakcji
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony