dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie JAKIE PNĄCZE NA POŁUDNIOWE OKNO?

    Bardzo proszę o radę jakie mam kupić pnącze na południowe okno, chciałabym żeby maksymalnie szybko zarosło mi kratę ktora jest już zainstalowana przy budynku.

  2. #2

    Domyślnie

    Najszybciej rosnącym pnączem jest rdestówka Auberta 4-6m rocznie (12 m wysokości) wymaga jednak silnych podpór, ciekawą roślina jest również wiciokrzew przewiercień(1m rocznie) (3m wysokości) dodatkowo ładnie pachnie. Silnych podpór wymaga też glicynia (1-3m na rok) (10m wysokości). W maju i czerwcu ma grona białych lub fioletowych kwiatów. Gdy jednak kratka jest delikatna to polecam róże i powojniki. Odmian ich jest bardzo dużo i napewno coś ciekawego uda się znaleźć.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za radę. Chodzi mi o roślinkę o dość dużych liściach bo najważniejsze dla mnie jest zacienienie tego okna.

  4. #4

    Domyślnie

    Duże liście ma aktinidia pstrolistna Actinidia kolomikta. Ociąga 3-4m wysokości (1-2 m rocznie) egzemplarze męskie bardzo ładnie się wybarwiają w słońcu - liście biało-zielono-różowe. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandra--
    Duże liście ma aktinidia pstrolistna Actinidia kolomikta. Ociąga 3-4m wysokości (1-2 m rocznie) egzemplarze męskie bardzo ładnie się wybarwiają w słońcu - liście biało-zielono-różowe. Pozdrawiam
    Duże liście ma Vitis - winorośl japońska - nie jest zbyt popularna ale poszukaj bo spełnia wszystkie Twoje kryteria - lubi południowa wystawę i szybko rosnia ( do 4 m rocznie ) piekne liscie jesienią

    http://www.pnacza.pl/wms/wmsg.php/697.html#147

    A o rdestówce Auberta zapomnij - jest fajny przez pierwsze 3 lata - potem jeżeli nie jest mocno cięty ogołaca sie od dołu a kwiaty pojawiają się tylko na szcytach pędów.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Glicynia (wisteria) jest prześliczna. Ja do siebie kupiłam w zeszłym roku ale jeszcze nie posadziłam bo czekam na tynk. Widziałam kiedyś 10cioletnią wisterię prowadzoną w formie drzewa. Akurat kwitła. Miodzio!!! Tylko kosztowała 3tys. Także mam swoje maleństwo i poczekam aż zakwitnie (kiedyś).

  7. #7

    Domyślnie

    DZIEKUJĘ ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI, TERAZ ZACZNĘ POSZUKIWANIA W CENTRUM OGRODNICZYM.POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony