dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 41
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 804
  1. #81

    Domyślnie

    Baaaaardzo powoli wykańczamy kuchnię inspirowaną stylem angielskim. Projekt zrobiłam sama, wykonanie rzemieślnicze. Płyty mdf, lakier półmat, pilastry i wience drewniane rónież w tym samym lakierze, blaty orzech, uchwyty porcelanowe.

  2. #82

    Domyślnie

    I jeszcze kuchenka, sciana nad jest oliwkowa, pozostałe sciany kremo-beż, tu na zdjęciiu jeszcze okap nie domalowany i powieszony za wysoko


  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Piekna kuchnia
    Właśnie mi się koncepcja zmieniła i myślę nad taką, ale nie wiem ile kosztuje taki wymysł. Czy mogę prosić na priwa, cenę mebli?

    No i ściana oliwkowa...na całości? czy tylko tam gdzie meble?

    A blat drewniany?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    Piekna kuchnia
    Właśnie mi się koncepcja zmieniła i myślę nad taką, ale nie wiem ile kosztuje taki wymysł. Czy mogę prosić na priwa, cenę mebli?
    ja tez i namiary na stolarza

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniss
    Zdjęcia już obejrzałam
    Kuchnia śliczna.
    Dzięki Magda.

    Chciałam jeszcze spytać, czy fronty robił stolarz, czy można je kupić u jakiegoś producenta?
    Zamawiałam kuchnię w sklepie, a w trakcie "współpracy" domyśliłam się, że tak naprawdę sklep jest tylko pośrednikiem i z produkcją nie ma nic wspólnego. Nie umieli mi odpowiedzieć na wiele pytań, wszystko konsultowali, uzgadniali, dopytywali się i oddzwaniali do mnie. Dobry stolarz poradzi sobie z takimi frontami.
    Nie przebijaj głową muru, bez hełmu

  6. #86

    Domyślnie

    Przyłączam się do miłośników kuchni angielskich.

    Zakochałam się w kuchni New Vintage z Fabryki Wnętrz. Niestety ceny mnie powalają.
    Znacie jakiś producentów o podobnej jakości, ale rozsądniejszych cenach?

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lunetka
    Przyłączam się do miłośników kuchni angielskich.

    Zakochałam się w kuchni New Vintage z Fabryki Wnętrz. Niestety ceny mnie powalają.
    Znacie jakiś producentów o podobnej jakości, ale rozsądniejszych cenach?
    Oglądałam raz kuchnie w Fabryce Wnętrz i chć na pierwszy rzut oka piękne, to jaokość mnie nie powaliła - drzwiczki były źle spasowane, obwieszały się. Ale wzornictwo piękne faktycznie.
    Ciekawa jestem cen, możesz podać jakieś przykłady?
    Ja od paru dni mam kuchnię w stylu ich kuchni New England. Zdjęć jeszcze nie pokażę, bo nie jest skończna - brakuje paru uchwytów i płytek. Ale zrobiona jest perfekcyjnie. Niestety kosztowała sporo, choć mam nadzieję, że taniej niż w Fabryce Wnętrz. Była robiona przez firmę La Rustique z Poznania, specjalizującej się właśnie w kuchniach w klimatach powiedzmy rustykalnych.

    Sylwia

  8. #88

    Domyślnie

    Sylwuś pokaż zdjęcia plllliiiisssss, plllliiiissss


  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiowa
    Była robiona przez firmę La Rustique z Poznania, specjalizującej się właśnie w kuchniach w klimatach powiedzmy rustykalnych.

    Sylwia
    Sylwia, a możesz podać jakieś namiary - może stronkę internetową, chętnie bym przejżała ich ofertę

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał giness
    Sylwuś pokaż zdjęcia plllliiiisssss, plllliiiissss

    Dobra, pokażę, choć nie ma jeszcze ostatecznego efektu i zdjęcia kiepskie
    Brakuje płytek - będą kremowe cegiełki z fazowanymi brzegami (mam nadzieję w tym tygodniu), zabrakło też kilku uchwytów. I zdjęcia nie oddają pięknie wykonanych detali. Blaty były jeszcze w trakcie olejowania, stąd uniesiona płyta grzejna i taśmy na brzegach. Czeka też na zamontowanie górna lampa, bateria też już zamontowana.
    Taka kuchnia to było moje marzenie, dość kosztowne niestety , ale z efektu jestem bardzo zadowolona. Choć wykonana jest tak dokładnie, że na pierwszy rzut oka może wyglądać jak z mdf-u a nie drewna (fronty i korpusy z buku). A drewna jest w niej dużo, wszystkie części zewnętrzne szafek, w górnych także całe wnętrza łącznie z półkami, blat z olejowanego dębu. Porządne są też bebechy, czyli jakiś magic corner, małe carga, szuflady samodomykające się. Kuchnia będzie najlepiej urządzonym pomieszczeniem w domu , praktycznie jedynym urządzonym prawie zupełnie . Muszę przyznać - zaszalałam .









  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lunetka
    Cytat Napisał Misiowa
    Była robiona przez firmę La Rustique z Poznania, specjalizującej się właśnie w kuchniach w klimatach powiedzmy rustykalnych.

    Sylwia
    Sylwia, a możesz podać jakieś namiary - może stronkę internetową, chętnie bym przejżała ich ofertę
    Obawiam się, że nie mają jeszcze strony internetwej. Jest to zresztą firma niewielka, rodzinna. Żona prowadzi sklep-galerię w Poznaniu na ul. Woźnej przy Starym Rynku, mąż z pracownikami wykonuje kuchnie pod Poznaniem.

    Sylwia

  12. #92
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Kuchnia York (foto 126, 127, 12 z Arino House kosztuje wraz z montażem (bez blatu) ok. 30 000 zł: http://www.arino.pl/galeria.php

  13. #93

    Domyślnie

    Sylwia,

    kuchnia jest przecudna!!! - jak dla mnie warta swoich pieniędzy

    Gratuluję spełnienia marzeń

    Jak będzie kompletna musisz koniecznie zapodać sesję zdjęciową - czekam z niecierpliwością.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Sylwia, przyłączam się do zachwytów

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiowa
    Dobra, pokażę, choć nie ma jeszcze ostatecznego efektu i zdjęcia kiepskie
    Dołączam się do zachwytów, kuchnia po prostu bajeczna!!!
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Dołączam się do zachwytów, kuchnia po prostu bajeczna!!!
    Bardzo dziękuję wszystkim za takie pochlebstwa

    Acz przyznam, że mi też bardzo się podoba. Mam nadzieję, że za parę - parenaście lat nadal będzie wyglądać przyzwoicie w sensie i technicznym i estetycznym.

    Życzę wszystkim, którzy się przymierzają do takich kuchni dobrych projektów i wykonawców, żeby potem mebelki mogły długo cieszyć właścicieli .

    Sylwia

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    witam wielbicieli kuchni angielskich
    przeglądam sobie, co piszecie i widzę, że większość wysuszyła portfele w czasie budowy i wzdycha oglądając kuchnie ...
    jakiś czas mieszkałam w Anglii i powiem Wam, że kuchnie angielskie - jak wszędzie - są potwornie zróżnicowane. Oczywiscie te najdroższe, to te zdobione - wiktoriańskie, z okresu Tudorów, etc. Najczęściej białe, z pięknymi portalami i rzeźbioną wykończeniówką.
    Ale tak naprawdę, to kuchnie angielskie - takie wiejskie, na przeciętną angielską kieszeń - są w kolorze zielonkawym, niebieskim, kremowymi no i sztandarowo: białe.
    Mają proste, ekranowe fronty, blaty z drewna lub - co bardziej stylowe dla Anglików - czarnego granitu (tzw. Szwed). Te przecierkowe u nich nazywają się prowansalskie

    miłośników, którzy w tym roku nie widzą mozliwości zakupu takiej rzeźbionej kuchni (ha, ja też do nich należę ...), polecam taki fajny miesięcznik bryt. Country Living lub Country Homes and Interiors (ten drugi do zakupienia w Empikach, ale oba dostępne w internecie do oglądania i forumowania: www.coutryliving.com) i kombinowania na własną rękę.

    Urządzając małą kuchnie u mnie na wsi (duża czeka na kasę, hee - oby na wiosnę się znalazła ), doszłam do wniosku, że na typową, niezbyt drogą kuchnię angielską super nadaje się Ikeowy front Adel (biały ekran - był wczesniej w Niemczech do kupienia kremowy, ale się niestety zmył ). Tylko broń Boże nie kupować uchwytów - te nalezy sobie zgapić z gazety, pójsć do stolarza i zamówić i na to np. dać granit (Szweda) z cokolikiem - też do zgapienia z gazety. Muszę przyznać, że wyszedł ok, szczególnie jak się do tego da kafelki z recyclingu - ja mam akurat odratowane belgijiskie wiatraki i łódki.
    Być może trochę boli fakt, iż to jednak Ikea ale naprawdę wyglada ok.
    Acha, ja w małej kuchni mam zlew ceramiczny wpuszczany (tez z Ikei), w dużej planuje tzw. butler - też nadaje się ten z Ikei dwukomorowy ceramiczny tylko nalezy go wpuścić pod blat
    pozdrawiam!

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia.malczewska
    Urządzając małą kuchnie u mnie na wsi (duża czeka na kasę, hee - oby na wiosnę się znalazła ), doszłam do wniosku, że na typową, niezbyt drogą kuchnię angielską super nadaje się Ikeowy front Adel
    Narobiłas smaku, to pokazuj zdjęcia

    Ja mam kuchnię co prawda mało "angielską", ale fronty do angielskiej by pewnie pasowały, zwłaszcza jakby dobrac stylowe uchwyty (te też sama dobierałam).

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda72
    Po drugiej stronie ścianki z cegły jest salon.
    Zdjęcia świąteczne są właśnie z salonu robione.
    Wejścia z holu do kuchni i salonu mają po ok.90cm

    oto rzuty
    http://www.archipelag.pl/projekty-do...a&SearchForm=1
    wielkie dzieki!

  20. #100

    Domyślnie

    Dziewczyny, skąd wy bierzecie pomysły na kuchnie angielskie?!
    Te na fotkach sa przecudne!

    Ja tez mam wielka ochotę na kuchnię w takim stylu, ale przyznam że sie boję, bo wg mnie jest trudna do zaprojektowania. Wymaga choć trochę znajomosci stylu, konsekwencji w detalach i wykończeniu. W żadnym okolicznym studio kuchennym nie widziałam takiego projektu i mam obawy, czy "tacy profesjonaliści" poradzą sobie z meblami w stylu angielskim.
    A moze przesadzam?

    Jak u was przebiagała droga od pomysłu do realizacji?

Strona 5 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony