dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1

    Domyślnie Kominki Wolnostojace... jakie?

    Witam,

    Zastanawiam sie nad zakupem wolnostojacego kominka do salonu (ok 43m2) - widzialem juz kilka, ktore mnie zainteresowaly ale nie wiem jaka moc wybrac... ile kW?

    Dzieki

    L

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Te 43 m2 , to pomieszczenie zamknięte ? Czy może łączy się
    z holem ,kuchnią albo jeszcze klatka schodowa w pobliżu ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A gdzież to ten wolnostojący kominek będzie stał w środkowej części salonu?

    Jak salon nie jest otwarty na kuchnię, klatkę schodową i nie jest wysoki na 5 metrów to 5 KW spokojnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Te 43 m2 , to pomieszczenie zamknięte ? Czy może łączy się
    z holem ,kuchnią albo jeszcze klatka schodowa w pobliżu ?
    jest to saln z kuchnia i tak laczy sie z holem i otwarta klatka schodowa na gore.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    A gdzież to ten wolnostojący kominek będzie stał w środkowej części salonu?

    Jak salon nie jest otwarty na kuchnię, klatkę schodową i nie jest wysoki na 5 metrów to 5 KW spokojnie.
    Witaj,

    Salon jest polaczony z kuchnia i klatka oraz holem. kominek bedzie stal na jednej ze scian oraz bedzie w pewien sposob zabudowany - cos w rodzaju otwartego kominka i w srodku ten wolnostojacy kominek

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie Mkk 011

    Mkk 011
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_mkk011.jpg
Wyświetleń:	905
Rozmiar:	25,4 KB
ID:	54459  

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To szanownego Mistrza projekt lub wykonanie?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ciekawy projekt Mistrz przedstawił, napewno warty zawieszenia oka. Może być również inspiracją do powielenia.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Ani projekt ani wykonanie nie jest moje . Jeśli zaś chodzi o powielenie to jak najbardziej . Możemy sprzedać zarówno Bohuszowi jak i wszystkim pozostałym w dowolnych ilościach. Do wyboru jest 94 kolorów, również kombinacje różnokolorowe , wszystkie z palety kaflarni . Mam nadzieje że o TAKIE powielenie chodziło Bohuszowi

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luccca Zobacz post
    jest to saln z kuchnia i tak laczy sie z holem i otwarta klatka schodowa na gore.
    Piece wolno stojące, mają największe moce ok 10-12 kW . Taki piec byłby u Ciebie ok.
    Powierzchnia ,przepraszam - kubatura!, którą miałby taki piec "ogarnąć" jest raczej
    ponad jego siły , gdybyś chciał nim ogrzewać. Ale jako dogrzewacz - jak najbardziej.

    Jeśli chodzi Ci tylko o klimat , to jakikolwiek. Mały czy duży, mocny czy słaby,kaflowy
    lub nie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze ile kw straty ciepła mają te pomieszczenia ? Znam domy , budowałem w wielu energooszczędnych , gdzie całkowita strata ciepła to 7-9 kw na 140 metrów kwadratowych domu . Oraz druga kwestia w jakim stopniu ten piecyk ma dogrzewać te powierzchnie , precyzyjniej te kubatury, budynku ??

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wiem, że to nie Twój projekt ani wykonanie.
    Moje pytanie było podpuchą.
    Osobiście nie chciał bym (ani nikt z mojej klienteli) , żeby u sąsiada obok stanął taki sam kominek.
    No ale sprzedawanie gotowców też należy do zduńskiej profesji.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Ale oprócz twojej klienteli są jeszcze pozostali klienci którzy mogą wybrać taki piec w 94 kolorach według własnego upodobania. Ten zestaw : wkład , nasada akumulacyjna i kafle grzeje promieniowaniem jak piec kaflowy . Kafle wielkogabarytowe 88x44 pasują do nowoczesnych wnętrz . Klient może wybrać sobie piec klasyczny lub nowoczesny a my mamy tylko wykonać go profesjonalnie .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piece wolno stojące, mają największe moce ok 10-12 kW . Taki piec byłby u Ciebie ok.
    Powierzchnia ,przepraszam - kubatura!, którą miałby taki piec "ogarnąć" jest raczej
    ponad jego siły , gdybyś chciał nim ogrzewać. Ale jako dogrzewacz - jak najbardziej.

    Jeśli chodzi Ci tylko o klimat , to jakikolwiek. Mały czy duży, mocny czy słaby,kaflowy
    lub nie.
    witaj,

    nie chodzi mi o piec wolnostojacy tylko kominek. w pomieszczeniach w ktorych bedzie kominek bedzie ogrzewanie podlogowe bez innego zrodla ogrzewania wiec zarowno bedzie sluzyl do dogrzania jak i ogrzania (w pewnym sensie). Piece kaflowe spoko ale nie dla mnie jak na razie... moze kiedys.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Lucca
    Napisz konkretnie co Ty masz na myśli pisząc kominek wolnostojący. Bo jak widzę nie jest to fraza jednoznaczna i różnie może być rozumiana.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Pytanie zasadnicze ile kw straty ciepła mają te pomieszczenia ? Znam domy , budowałem w wielu energooszczędnych , gdzie całkowita strata ciepła to 7-9 kw na 140 metrów kwadratowych domu . Oraz druga kwestia w jakim stopniu ten piecyk ma dogrzewać te powierzchnie , precyzyjniej te kubatury, budynku ??
    Mistrz nie wiem czy jest to pytanie skietowane do mnie ale jezeli tak to Salon z kuchnia w sumie to 48m2 x 2.60m2 wysokosc. dom zbudowany jest z 24cm porotherm bloczkow i ocieplony 15cm styropianem. PAkiety 3 szybowe w oknach wiec mysle ze jest ok docieplone.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Lucca
    Napisz konkretnie co Ty masz na myśli pisząc kominek wolnostojący. Bo jak widzę nie jest to fraza jednoznaczna i różnie może być rozumiana.
    Bohusz,

    np. http://www.alejahandlowa.pl/tr/produ...n_3725767.html

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Przecież pokazałeś zwykły piec żeliwny znanego producenta spoza granic Polski.

    Czyli dobrze dopytać, aby uniknąć pomyłek interpretacyjnych.
    Piecyków wolnostojących jest multum w sieci.

    Wprowadziłe prawdopodobnie nieświadomie niezłe zamieszanie...
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 01-05-2011 o 10:12

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Przecież pokazałeś zwykły piec żeliwny znanego producenta spoza granic Polski.

    Czyli dobrze dopytać, aby uniknąć pomyłek interpretacyjnych.
    Piecyków wolnostojących jest multum w sieci.

    Wprowadziłe prawdopodobnie nieświadomie niezłe zamieszanie...
    hmm no nieswiadomie ale piszac kominek wolnostojacy chyba wyraznie mialem na mysli kominek a nie piec... tak wiec jak juz wiem wszyscy teraz o co mi chodzi to jaka moc takiego kominka wybrac????

    dzieki

    L

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Kominek/piec Mkk11 który pokazałem to ciekawe połączenie kominka z akumulacją , moc przekazywana powierzchnia w zupełności wystarczy do opisywanego przypadku. Cała rodzina/seria Mkk przeznaczona jest do ogrzewania domów/pomieszczeń o małym zapotrzebowaniu na kW , moce regulowane zaczynają się od 2kW/h , można dzięki takim konstrukcją cieszyć się widokiem ognia oraz uzyskać równomierny rozkład temperatur w dłuższym czasie . W przypadku wielu klientów którzy chcą mieć kominek który będzie grzał tylko salon , bez żadnych DGP lub chcą uniknąć kucia ścian w już wykończonym domu , powstaje problem nadmiaru mocy wkładu kominkowego w stosunku do zapotrzebowania cieplnego małej powierzchni . Takie łączenie kominka [ widok ognia] z piecem kaflowym [ akumulacja ] daje bardzo dobre efekty.. wzorów takich "gotowców" mamy więcej .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony