dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 39
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 771
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardamina Zobacz post
    Fajnie masz...
    Zresztą... nie wiem, czy tak faajnie - sprzątanie i zmywanie wróciło do Ciebie...
    sprzątanie?... odkurzacza nadal nie tykam ja mam "przydział" tylko na kuchnię i łazienkę(ki) a zmywanie ?... mamy zmywarkę i mój mąż już umie ją obsłużyć oknami też podzieliliśmy sie "sprawiedliwie" ja dachowe (3) a on resztę (13) (sam tak wybrał nie chciał dachowych)... no ale żeby nie było że ja już nic nie robię to dla relaksu mam "ogródek" (warzywniak i klomb) ... ale zdecydowanie wolę te "mało kobiece zajęcia" ...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    Wiesz to ja wolę zmywanie i całą resztę niż ostatnie moje mało kobiece zajęcia .
    ...być może są to "mało kobiece zajęcia" ale wychodzi ci to super i chyba niewielu facetów chciałoby to robić (czyt. miało cierpliwość do takiej dłubaniny)... poza tym gdybyś nie miała smykałki i chęci do takiej "mało kobiecej roboty" to żadna siła nie zmusiłaby Cię do tego ...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Racja , ostatnio przyłapałam się na tym ,że lubię to co robię (te trochę męskie zajęcia) , ale jeszcze bardziej mam chopla na punkcie domu i rodziny. Jakaś uniwersalna jestem i generalnie nic mi nie przeszkadza . Jedynie ludzkiej nienawiści i zakłamania nie toleruję . Wszystko inne zniosę, a jak w domu wszyscy są szczęśliwi to ja też, nawet taka styrana
    Po prostu nie umiem siedzieć na doopie.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ...skąd ja to znam??????
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No właśnie... a, kto umie? Chyba tylko ten, co nic mu się nie chce lub mówi, że nie umie tego czy tamtego zrobić. Przecież lepiej jest posiedzieć sobie przed tv i ponarzekać - prawda?
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Marzą mi się gładkie sufity i ściany - to fakt. I, kiedyś z pewnością takie będę miała - przynajmniej w pokojach.
    Ale... (jak zwykle jest jakieś drobne ale ) podoba się mi również "artystyczny nieład" na ścianach, za który ludzie płacą, naprawdę, ciężkie pieniądze. Bez żadnych przeszkód można sobie kupić już gotowy tynk strukturalny, i nałożyć samemu na ściany. Z tym, że... cena za metr kwadratowy takiego tynku powala z nóg, a i efekt końcowy samodzielnej pracy (tak, jak na obrazku) nigdy nie jest gwarantowany. Można również wynająć fachowca od wykończeniówki. Tu efekt może być (i z pewnością będzie) zadowalający, tylko... ubytek kasy z portfela, już nie będzie taki zadowalający. Moi znajomi już wiedzą, jaki to ból dla budżetu domowego. Owszem, cudnie ściany wyglądają, bo widziałam i widzę, kiedy tylko do nich idę. Jednak, znajoma kiedyś mi powiedziała słuchaj, gdym wcześniej widziała, jak to się robi, to Yyyy zrobiłby to sam, a nie, teraz chodzi i na mnie mamrze...

    Właśnie, gdybym wiedziała, jak to się robi... ja też nie wiedziałam i nie wiem do dziś, bo nigdy nie próbowałam. Jednak, jak się okazuje - nie jest to takie trudne i znacznie znacznie mniej kosztuje niż "gotowiec". Trzeba się tylko troszkę podszkolić i uzbroić w cierpliwość - tzn poczytać i zrobić kilka próbek - a efekt na ścianie będzie prawie taki sam, jak z wystawki sklepowej.

    Był czas, kiedy się poddałam i prawie zrezygnowałam z tego "artystycznego nieładu" na jednej ze ścian w łazience - właśnie przez wzgląd na cenę, jaką musiałabym wydać za taki nieład. Jednak, w dziale FM "Zrób to sam", znalazłam wątek "Tynk strukturalny amatorski". Fantastyczny wątek - polecam wszystkim zainteresowanym takimi tynkami. Gdyż ludzie piszą tam, jak w najprostszy sposób zrobić taki tynk za niewielkie pieniądze. Pokazują również, jakie wzory im wychodzą.

    Przeczytałam ten wątek do końca - od deski do deski... wchodziłam tam, kiedy złapałam jakąś wolną chwilkę i czytałam. Przyznam szczerze, że kiedy przypomni mi się ten wątek (a zwłaszcza te wszystkie obrazki wykonanej już struktury), to nabieram coraz to większą ochotę na taki "nieład" nie tylko w 'przyszłej' łazience - ale i... w 'nowej' werandzie i przedpokoju.

    Kurcze... ileż na tym całym Forum można znaleźć wskazówek, podpowiedzi i inspiracji...
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mnie forum wciągnęło do reszty, teraz nie ma tak dużo czasu ale chętnie latam po nim.
    Tylko czasem denerwują mnie pewne wpisy np. oj jakie brzydkie firanki... nie lubię pomarańczowego... kupiłabym coś tam ... blee blee ... beżowy jest passe - a co to kogo obchodzi, jak się komuś podoba to tak ma. Radzić - doradzić ale nie obrażać bo też są takie wpisy.
    Tynki strukturalne też mi się podobają , ale chyba nie będę mieć ich. jedynie zastanawiam się jak otynkować kominy na piętrze bo strasznie podobają mi się takie ugniatane dłonią - pięścią , takie wgnieciuchy .

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kubel'ko na takie wpisy nie warto zwracać uwagi. Wystrój mieszkania jest sprawą bardzo indywidualną - i wg mnie, to rzecz gustu i nic ponadto. A przecież, o gustach się nie dyskutuje tak samo, jak i o smakach - prawda? Forum, to miejsce do rad i podpowiedzi w kwestii jakiegoś rozwiązania, a nie...
    Myślę, że w pierwszej kolejności powinnaś sobie zrobić próbkę takiego "wgnieciucha" (nie wiem, na czym, może na zwykłej płycie osb albo deskach) popatrzeć na niego, zastanowić się czy się tobie podoba, itd... Takie próbki są bardzo pomocne, bo można się zdziwić... oj można
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  9. #49

    Domyślnie

    Witam.
    Na początek chciałam wyrazić swój podziw dla wszystkich Remontujących/Reanimujących stare domostwa. Kawał dobrej roboty( brak słów aby oddać ogrom prac).Moim marzeniem z dzieciństwa było odremontowanie starego dworu. Może kiedyś to swoje marzenie spełnię, jak na razie budujemy od podstaw nowy domek i tym bardziej widzę jakim trudnym zadaniem jest odnawianie starego domu, gdy naprawia się połączone "elementy" i często nie wiadomo co zastanie się "pod spodem".
    W kwestii wystroju wnętrz jest to temat rzeka, często decydujemy się na wykończenie po prostu nam odpowiadające, a nie to co w rzeczywistości chcieli byśmy mieć, po to aby być u siebie.Innym rozwiązaniem jest podejmowanie prób samodzielnego wykonania, bo to co w sklepie cenowo przerasta, ale satysfakcja ogromna nawet, jak nie jest do końca idealnie-ja się skłaniam ku takiemu rozwiązaniu, bo co prawda domek będę miała nowy, to chociaż go "starociami"(czyt. rzeczami z duszą) urządzę.
    Dziewczyny jeszcze raz wielki szacunek za pracę, którą robicie.
    Pozdrawiam.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Janiseya, w moich skromnych progach...
    Pamiętaj o jednym, i uwierz mi - marzenia się spełniają...
    Owszem, marzenia są marzeniami a realia realiami. Ale, to nic... ja właśnie pomagam się spełnić własnemu marzeniu
    Pozdrawiam i zapraszam częściej
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  11. #51

    Domyślnie

    Zawitałam i do Ciebie ojjj masz Ty kobieto roboty przed sobą będę zaglądać
    a tym czasem podrzucam http://forum.muratordom.pl/showthrea...64#post4744164 i zapraszam
    pozdrawiam

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    ...Zgadzam się z Tobą kardamina, że marzenia się spełniają... owszem czasami szybciej a czasami wolniej ale najczęściej zależy to od tego jak bardzo pomożemy losowi

    Nam się już prawie udało spełnić to największe z marzeń... mamy praktycznie nowy dom, chociaż aby to marzenie się spełniło musieliśmy zaciągnąć kredyt ale "coś za coś" inaczej do końca życia nie bylibyśmy w stanie zrobić takiego remontu... teraz już stopniowo wykańczamy dom nie spiesząc się (na miarę możliwości), bo najważniejsze, że mamy gdzie mieszkać... w tym roku koniecznie musimy jeszcze wymienić dach na budynku gospodarczym i z tego co czytałam u Ciebie wcześniej, będziemy dachy robiły w tym samym czasie...

    ...a jak się mają twoje schody?
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Gopax z tym moim dachem, to nie wiem jak jeszcze będzie. Na razie, kurczowo trzymam się umówionego terminu, czyli 2 połowa sierpnia. Słyszałam jednak, że "chyba ktoś" wypadnie z kalendarzyka moich dekarzy. Wówczas w to miejsce wskoczyła bym ja - dlatego tak szybko potwierdzałam zamówienie na blachę i te inne potrzebne... a, co z tego będzie - nie wiem. A Ty, piszesz, że musisz wymienić dach - musisz, czy chcesz?
    Zosik zaproszenie przyjęte, a o robocie to Ty mi nic już nie mów - w najbliższej pięciolatce mam roboty full. Żeby tylko zdrowie dopisało i z pracy nie zwolnili, to będzie ok.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Dla przypomnienia - 13 maja, po powrocie z pracy zastałam cosik takiego



    kilka dni później było już tak



    a, od wczoraj jest już tak



    Te schodki stoją.
    Można po nich swobodnie wchodzić, i schodzić. I, to dla mnie jest najważniejsze. Owszem, trzeba będzie je jeszcze troszkę doszykować - czyli obczyścić, obszlifować tu i ówdzie i pomalować. Ale, to już pikuś... ważne, że stoją a ja niebawem pozbędę się mola z łazienki
    Ostatnio edytowane przez kardamina ; 28-05-2011 o 08:30
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak spojrzałam na środkowe zdjęcie to przyszła mi myśl do głowy : to drzwi do nieba A jak do nieba to oczywiście do raju.
    A jak będą malowane???

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardamina Zobacz post
    Gopax A Ty, piszesz, że musisz wymienić dach - musisz, czy chcesz?
    Niestety muszę jeśli nie chcę aby budynek uległ całkowitemu zniszczeniu
    Budynek jest przedwojenny, dach jest kryty papą, oczywiście był konserwowany (smołowany) ale kiedyś był tam chlew (mieszkanie dla świnek), więc była tam siłą rzeczy wilgoć, która bardzo niekorzystnie wpłynęła na drzewo zarówno w stropie jak i dachu... co prawda będzie już jakieś 15 lat jak zwierzątka się wyprowadziły i budynek zmienił swoją funkcję ale dach zaczął się sypać... 5 lat temu położyłam nową warstwę papy ale to nie pomogło... spróchniałe częściowo deski na dachu (ubytki w deskowaniu pod papą) i nie wiem co jeszcze robią coraz to nowe dziurki i jak pada to zalewa mi budynek... więc próbowałam łatać ale zwyczajnie nie nadążam... załatam w jednym miejscu to zaczyna kapać w drugim itd... W tym budynku mamy garaż, ale również letnią kuchnię (do wekowania i innych dużych robót) i takie tam pomieszczenia gospodarczo-warsztatowe... ale ponieważ środek był trochę remontowany (zrobiliśmy tam sobie mieszkanko na czas remontu domu), więc teraz szkoda aby to zostało zniszczone i postanowiliśmy wyremontować ten dach... myśleliśmy że zwalimy papę i deski ale więźba dachowa zostanie, niestety oglądało to kilku fachowców i stwierdzili że ok. 80% więźby jest do wymiany, więc niestety zmieniamy cały dach i teraz będzie tak jak u Ciebie blachodachówka (brązowa) i też jesteśmy umówieni na sierpień z naszymi fachowcami...blacha zamówiona, zaliczka wpłacona i czekamy...

    ...a schody wyszły fajnie, jak będą pomalowane to w ogóle będzie super... a planujesz nad drzwiami jakiś mały daszek?
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  17. #57

    Domyślnie

    Tak, tak - daszek jest tam nieodzowny. Jeśli go nie zamontujesz pojawią się problemy z drzwiami.

    Może coś ze szkła... (??)

    Pasowałyby do tych industrialnych schodków ze stali.



    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Hehe... Kubel'ko, może masz i rację, bo wiesz... za tymi drzwiami już całkiem niedługo będzie nowe sklepienie, załatane wejście do piekła i chmurki wyłożone watą, a że... wata - zamiast cukrowej - będzie szklana, to już mało istotne...
    Uuuu... Gopax, to faktycznie macie problem.
    Ja mam papą pokryte jeszcze dwa budynki gospodarcze: 1 mniejszy, to ten z kotłownią, a 2 większy ja nazywam stodołą - przy czym, mój ojciec chodzi za mną i się śmieje, kiedy tylko wspominam, że ta stodoła mnie tylko wkurza. Na tym mniejszym też chciałam zimenić papę na blachę w tym samym czasie, jak na domu (ten gospodarczy zostaje), jednak to posunięcie odradził mi akurat mój fachman dachowy. Powiedział, żebym sobie te pieniądze przeznaczyła na coś innego, bo z tym dachem jest na razie ok. 2 gospodarczy (wg mnie stodoła) pójdzie w przyszłości do rozbiórki. Po kija jasnego płacić mi od tego podatek, jak to i tak jest prawie wcale przeze mnie nie wykorzystane.
    O tym, co przed i za domem postaram się niebawem nieco opisać - tam również zamierzam "małe co nieco" odświeżyć i przemeblować.

    Schody, tak... są fajne. Sama nawet nie myślałam, że one takie wyjdą. W całości zrobione ze złomu, czyli czegoś, co ludzie (lub firmy) wywalają. Taki złom kosztuje tylko 1,50zł/kg. A do sklepu musiałam jechać tylko po elektrody i tarcze do szlifierki. Jak będą już w całości skończone i wyczyszczone, to zamierzam je pomalować teraz tylko minią i ni więcej. Na brązowo będą malowane, kiedy będzie założona nowa elewacja domu - tzn, dopiero po założeniu ocieplenia. myślę, że teraz, to bezsensowna robota.

    Daszek powiadacie, cóż... daszek nad drzwiami już jest, tylko przykręcony do muru odwrotnie i to trzeba poprawić.
    A tak poważniej już, to... wcale nei myślałam o jakimkolwiek daszku nad tymi drzwiami, bo po pierwsze: dom będzie jeszcze w przyszłości ocieplony (czyli, spuchnie) i drzwi "wejdą" mi w ścianę. Po drugie: nowy dach będzie wysunięty, czyli jakby automatycznie daszek na drzwiami "zrobi się sam". Po trzecie: jest to wschodnia strona budynku - w tym miejscu (to, co sama już zauważyłam) nigdy nie zacina ani deszczem, ani śniegiem, ani też gradem. Dlatego wcześniej nie myślałam o żadnym daszku.

    Robespierre , czy jest jeszcze jakiś powód, dla którego musiałabym zakładać daszek nad drzwi? również ciepło odpozdrawiam...
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kardamina Zobacz post
    ... 2 gospodarczy (wg mnie stodoła) pójdzie w przyszłości do rozbiórki. Po kija jasnego płacić mi od tego podatek, jak to i tak jest prawie wcale przeze mnie nie wykorzystane.
    O tym, co przed i za domem postaram się niebawem nieco opisać - tam również zamierzam "małe co nieco" odświeżyć i przemeblować. ...
    ...popieram praktyczne podejście do podatków a i chętnie zobaczę resztę Twojej posiadłości
    Ostatnio edytowane przez gopax ; 29-05-2011 o 11:22
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Inne być nie może - po prostu, wszędzie szukam oszczędności, a miejski podatek od nieruchomości jest dość wysoki. Przecież wiadomo, że nieruchomość, to każdy budynek murowany nawet buda od psa, jeśli jest z cegieł. Zatem, po co płacić za coś zbędnego?
    Moją posiadłość muszę rozrysować - jak to zrobię, to dopiero pokażę.
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

Strona 3 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony