dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie "zwykłe" płytki na obudowe kominka ?

    witam
    i pytanie laika - wolno zwykłe płytki podłogowe lub ścienne położyć na obudowie kominka ? przeciez na podłogówce też sie nagrzewają nie aż tak...no ale jak to z tym jest ?
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Wolno.
    Tylko trzeba uwzględnić to, że od spodu płytek położonych na podłodze jest maks. 50-55 stopni C.
    A od spodu takich płytek na obudowie kominka może być ponad 200 stopni.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No ale powoli, bo autor tematu nie sprecyzował o jaką obudowę chodzi.

    Bo może chodzi o obudowę wykonaną w starej już praktycznie nie stosowanej technologi jako "kominek zimny" Czyli izolowania w pomieszczeniach mieszkalnych żródła ciepła.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czy izolowana czy nie - w środku zabudowy temp. będzie dochodzić do 200 stopni.
    Co się dalej z tym zrobi - to już inna sprawa.
    Bohusz - nie łudź się, płyta GK i wełna to 80 - 90 % wszystkich kominków w naszym kraju. I jeszcze trochę wody upłynie zanim się to zmieni.
    To, że Ty, ja i większość innych "bawiących" na FM "kominkarzy" robi inaczej - to tylko przypadek.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 29-04-2011 o 07:19
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A od spodu takich płytek na obudowie kominka może być ponad 200 stopni.
    Pozdrawiam
    Ja źle zrozum iałem nie skojarzyłem, że Ci chodzi o środek obudowy. Myślałem że piszesz o spodzie płytek tam gdzie nakłada się klej.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    My też zdecydowaliśmy się zastosować płytki podłogowe gresowe do wykończenia ciepłej obudowy z płyt szamotowych zamiast specjalnej ceramiki (prawie 10 razy tańsze rozwiązanie). Wykonawca zgodził się na zmianę, ale uprzedził o możliwości wystąpienia pęknięć, ale zaryzykujemy. Konieczne jest zastosowanie jakiegoś specjalnego kleju.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie ma siły żeby nie popękały z biegiem czasu. To wręcz pewnik. Dlatego trzeba je odpowiednio izolować materiałami, które przenoszą za nie same naprężenia. I wbrew pozorom są to też izolacje "ciepłe".
    Sama zamiana kafli wielkoformatowych na gres ze względu na cenę - to tylko półśrodek, który jeżeli jest nie przemyślany, do niczego nie prowadzi. No może tylko do strat finansowych, jak się do tego nie podejdzie "z głową".
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Trzeba by wiedzieć gdzie te płytki gresowe, czy kamienne mają być na obudowie. Gdyż nie cała obudowa "grzeje" z zrozumiałych względów.
    Wszelkie elementy obudowy pod wkładem mogą być wykończone dowolnie tradycyjnie, no ale to jest zrozumiałe.
    Tam gdzie obudowa będzie się nagrzewać "od wkładu" też zależy od wykonawstwa, bioracego pod uwagę sposób jej wykończenia kosmetycznego.
    Najprostszym rozwiązaniem jest ustalenie priorytetów i oczekiwać wobec kominka. I kompromis. Bo jest normalnym, że niektórych spraw, efektów nie sposób połaczyć.

    Czyli sumując, trzeba tu tak jak w każdym działaniu mieć zdolność przemyślunku i wymyślunku. No ale aby coś przemyśleć, czy wymyśleć trzeba mież podstawy wiedzy i doświadczeń. Czyli bazę wyjściową.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 29-04-2011 o 09:24

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    oj burze wywołałam chodzi mi o coś w tym stylu:


    tak chciałabym położyc białe płytki ktore sobie znalazłam (gres z Opoczna)
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Fakt sporo wody upłynie zanim "wełnowce"przestaną być codziennością w budowaniu kominka w naszym pięknym kraju Co do płytek gresu zamiast kafli na obudowie kominka ..szkoda gadać . Pozwolę sobie na mały cytat : " Była w tym pewna logika że domy budowano dla ludzi a obory dla zwierząt " . Już słyszę dalsze komentarze ..

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Według mnie dowolność wykończeń jest ogromna. Według gustu i możliwości.
    Można gres, kamień, kafle, nawet drewno, szkło, metal, itp. itp.
    Można na gładko, można tynk strukturalny.
    Można na kominku powiesić telewizor, zamontować światełka w stylu "choinka"

    Tylko nie zawsze da się pewne sprawy połączyć i trzeba poprostu wybrać co jest w danej sytuacji priorytetem.

    Jeżeli priorytetem ma być grzanie i również wynikający z tego faktu widok ognia to są pewne ograniczenia i wymogi. Powinniśmy to uznać jako oczywistą oczywistość.

    Ja nie zwracam uwagi, ani nie traktuje poważnie słów klienta typu:
    kominek do palenia okazjonalnego, kilka, kilkanaście razy w roku...
    bo to są słowa wypowiedziane na daną chwilę, gdy klient nie zna możliwości grzewczych, albo klienta w danym okresie stać przykładowo na ogrzewanie gazem.

    No chyba, że na kominku będziemy zamieszczać duże napisy:
    "do palenia okazjonalnego, tylko i wyłącznie dla widoku ognia"

    Wiem również, że są wykonawcy poddatni na sugestie i propozycje klientów.
    Przykładowo ostatnio stanowczo powiedziałem klientom chcącym kominek w domu szkieletowym, że jak my będziemy to robić to tak i tak. Żadnej partyzantki, czy rozwiązań oszczędnościowo zastępczych według propozycji tych klientów. Koniec kropka.
    Wiem, że znaleźli się wykonawcy i podjeli się wykonawstwa oszczędnościowego według podpowiedzi klienta...
    Co nimi kieruje?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 29-04-2011 o 14:09

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Fakt sporo wody upłynie zanim "wełnowce"przestaną być codziennością w budowaniu kominka w naszym pięknym kraju Co do płytek gresu zamiast kafli na obudowie kominka ..szkoda gadać . Pozwolę sobie na mały cytat : " Była w tym pewna logika że domy budowano dla ludzi a obory dla zwierząt " . Już słyszę dalsze komentarze ..
    a co ja poradzę że wzor plytek podobalby mi sie na kominku a nie ma takich kafli dedykowanych do obudowy kominka dlaczego wszyscy grzecznie musza miec marmur, stal albo kafle ktore masz w avatarku...
    pytanie brzmialo - czy można jesli tak to w jaki sposob - a nie czy to sie komus podoba
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dlaczego nie można, jak można.
    Co do wzoru kafli to dowolne, na zamówienie. Nawet w kropki, czy z podobizną Stalina.

    Jednak prawdopodobnie chodzi o cenę.
    No i tutaj trzeba wybrać kompromis, ustalając priorytet.

    Pisałem o tym zresztą.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    hmmm....płytki które wybrałam to cena w granicy 110zl/m2
    a ile kosztują płytki stricte kominkowe ?
    mnie nie chodzi o cenę.....niech sobie i kosztują 220zl/m2 ale żeby były takie jak chcę....te białe ze zdjęcia byłyby idealne
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Fajny ten wybrany prze Ciebie wzorek , gdyby był produkowany na kaflach na pewno cieszyłby się sporym zainteresowaniem , taki ultra nowoczesny . Jeśli jesteś w stanie zapewnić dostawy tej wielkości kafli w cenie 2220 zł za metr to widzę wielu chętnych do współpracy ..

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    hmmm....płytki które wybrałam to cena w granicy 110zl/m2
    a ile kosztują płytki stricte kominkowe ?
    mnie nie chodzi o cenę.....niech sobie i kosztują 220zl/m2 ale żeby były takie jak chcę....te białe ze zdjęcia byłyby idealne
    Przy tej cenie za m2 niewiele ryzykujesz .500 zł ?
    Najwyżej wyrzucisz .Kupno kafli za 500 Euro (sztuka !)
    to też ryzyko (przyjdą krzywe ,a importer powie Ci
    że przeszły kontrole jakości ,więc reklamacji nie ma )

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    (przyjdą krzywe ,a importer powie Ci
    że przeszły kontrole jakości ,więc reklamacji nie ma )
    Za to zdanie pełny szacun.
    Dobre wyjście na przyszłość.
    Obudowa krzywa, ucieka w pionie na 2 metrach 40 cm - mówi klient
    Nasza odpowiedź:
    Obudowa przeszła kontrolę jakości, więc żadne reklamacje nie są uwzględniane...

    Jednak to forum wiele nieraz pomaga. Super rozwiązanie i zabezpieczenie przed ewentualnymi reklamacjami.

    Pozdrawiam weekendowo

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    nie napisałam że płytki ze zdjęcia kosztują 220zl/m2
    nie wiem ile kosztują....miałam nadzieje że spece od kominków wiedzą wszystko w swojej dziedzinie i podpowiedzą mi gdzie takie coś mogę dostać a najlepiej zaoferują mi takie w rozsądnej cenie

    a tak - znowu wracam do punktu wyjścia czyli idei położenia "zwykłych" płytek na obudowe z braku takich jakie sobie znalazłam na zdjęciu
    dobrze, że przynajmniej sie dowiedziałam zeby na odpowiednim kleju je położyć...nic muszę zawitać do lokalnej firmy z kominkami i zobaczę co oni na to
    dzięki za parę info
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Uściślijmy sobie jedno - to na zdjęciu to nie są żadne płytki. Tylko gotowa obudowa w postaci panelu do zamontowania.
    Chcesz identyczną - żaden problem. Zamówienie i za 5-6 tygodni masz. W cenie droższej od kafli wielkowymiarowych robionych na zamówienie z grafiką jaką sobie zażyczysz. Bo tyle ona kosztuje.
    Porównując to z gresem za kilkaset złotych za m2 - miała byś kilka takich gotowych zabudów ... jest jeno ale - na gresie takiego wzoru (trwałego - bo nie mówimy tu o czymś, co zejdzie po 3-4 latach pod wpływem samego mycia) nikt Ci nie zrobi. Po prostu nie ma takiej możliwości. na gresie o mniejszym formacie się da. Na kaflach o formacie podobnym (dużym) również.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 30-04-2011 o 11:45
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    o widzisz i teraz zaczyna sie konkretna rozmowa...w 19-tym poście tematu.....mógłbyś napisać coś więcej o takich panelach ? mój kominek co prawda bedzie narożny ale jesli cena bedzie do przełknięcia to może coś wymyslimy, kominek mały bo smart z Hajduka jest w planie
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony