dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 406
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    to ja szacuję źle a ty dobrze .Ty z palca ja cyferek.Trochę się czepiasz kolego.
    Ja pokazałem tok szacowania.
    Tu była reklama....

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    hydrauli, asolt ma rację,
    dom 140 m2 i zapotrzebowanie na ciepło rzędu 14 kW to nieporozumienie,
    ktoś nie wiedział co robi,
    wprawdzie nie robię audytów jak asolt,
    ale parę budynków przeliczyłem,
    sam mam dwudziestoletni dom z murem warstwowym i 5 cm styropianu który wg OZC bierze 10,5 kW i to się sprawdza,

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    to ja szacuję źle a ty dobrze .Ty z palca ja cyferek.Trochę się czepiasz kolego.
    Ja pokazałem tok szacowania.
    Nie wylicza sie mocy strat z zapotrzebowania na ciepło, odwrotnie i owszem, oczywiscie w oparciu o dane klimatyczne. Nie chodzi o samo szacowanie tylko o fakt korzystania z niewłasciwych danych
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 05-04-2012 o 20:27

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie wylicza sie mocy strat z zapotrzebowania na ciepło, odwrotnie i owszem, oczywiscie w oparciu o dane klimatyczne. Nie chodzi o samo szacowanie tylko o fakt korzystania z niewłasciwych danych
    Skoro można policzyć zapotrzebowanie ze strat ,to znają strefę klimatyczną można policzyć w drugą stronę .
    A nie znając strefy można oszacować.Tak zrobiłem.
    1950
    Nie uznałem 14 kW za słuszne ,wręcz pokazałem ,że może być znacznie mniej , na poziomie 3 kW przyjmując około 20 W/m2 .Co nie jest tak mało realne ja mam około 30 W /m2 w budynku po termomodernizacji
    Tu była reklama....

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    simluc

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    236

    Domyślnie

    Temat zszedl na niewlasciwy tor. Watek zostal zalozony w okreslonym celu. Zatem piszmy o pompach Dimplex.

    Cytat Napisał kamyk68 Zobacz post
    Ja mam SI 14 TU. Dolne żródło 360m odwiert. Sterownik mam pogodowy i nie mam zastrzeżeń .Pewnie jeszcze dokupię sterownik "pokojowy", ale może .Nie jest on niezbędny. Generalnie jestem zadowolony z tego że mam zasobnik duży na CWU.Na dzień dzisiejszy po sezonie grzewczym nie mam uwag krytycznych.
    Napisz ile zuzyles calego pradu za ten sezon. Jesli masz podlicznik na pompe to wrzuc jej zuzycie.

    Pzdr
    szymon

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    mam pytanie. Czy różnica temp między 17 a 20 stopni daje różnicę 1000 kw w zużyciu prądu bo tak mi wychodzi z obserwacji foru o pc i ich zużyciach prądu

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał simluc Zobacz post
    Temat zszedl na niewlasciwy tor. Watek zostal zalozony w okreslonym celu. Zatem piszmy o pompach Dimplex.



    Napisz ile zuzyles calego pradu za ten sezon. Jesli masz podlicznik na pompe to wrzuc jej zuzycie.

    Pzdr
    szymon

    Ja za cały sezon zużyłem ok 4600 KW

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    hydrauli, asolt ma rację,
    dom 140 m2 i zapotrzebowanie na ciepło rzędu 14 kW to nieporozumienie,
    ktoś nie wiedział co robi,
    wprawdzie nie robię audytów jak asolt,
    ale parę budynków przeliczyłem,
    sam mam dwudziestoletni dom z murem warstwowym i 5 cm styropianu który wg OZC bierze 10,5 kW i to się sprawdza,
    Czy ja coś takiego napisałem??
    Tu była reklama....

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardor1971 Zobacz post
    mam pytanie. Czy różnica temp między 17 a 20 stopni daje różnicę 1000 kw w zużyciu prądu bo tak mi wychodzi z obserwacji foru o pc i ich zużyciach prądu
    To zależy od wielkość całego zapotrzebowania
    Przy wieżowcu to niewiele
    Tu była reklama....

  10. #50

    Domyślnie

    Też rozpatruję w nowym domku Dimplexa PW nowy model LA6TU - ma grząć podłogówkę i CW. Czy może już ktoś ma taką pompę i co o niej powie? Dla mnie Dimplex tylko z takiego powodu ,że mam najbliżej do serwisu.Dla mojego domku niskoenergetycznego wystarczy 6KW.Czy warto rozpatrywać inne - chińszczyznę wykluczam.
    GYMEV

  11. #51
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszk Zobacz post
    Też rozpatruję w nowym domku Dimplexa PW nowy model LA6TU - ma grząć podłogówkę i CW. Czy może już ktoś ma taką pompę i co o niej powie? Dla mnie Dimplex tylko z takiego powodu ,że mam najbliżej do serwisu.Dla mojego domku niskoenergetycznego wystarczy 6KW.Czy warto rozpatrywać inne - chińszczyznę wykluczam.
    A myślałeś może o Atlanticu???

  12. #52

    Domyślnie

    miki121 - brałem ,ale większość sprzedawców ( także Ty ) na swoich stronach wkleja standardowy tekst zaczynający się od słów " Francuski koncern Atlantic..,itd ", Twoja firma jako nieliczny wyjątek załącza DTR -ki i Instrukcje.Mam zamiar przez nie przebrnąć. Nie znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawcy na moim "podwórku" ( okolice 3Miasta).
    Ostatnio edytowane przez Staszk ; 22-04-2012 o 23:03 Powód: błąd
    GYMEV

  13. #53
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszk Zobacz post
    miki121 - brałem ,ale większość sprzedawców ( także Ty ) na swoich stronach wkleja standardowy tekst zaczynający się od słów " Francuski koncern Atlantic..,itd ", Twoja firma jako nieliczny wyjątek załącza DTR -ki i Instrukcje.Mam zamiar przez nie przebrnąć. Nie znalazłem jeszcze autoryzowanego sprzedawcy na moim "podwórku" ( okolice 3Miasta).
    Wiesz z tymi DTR-kami to standardowa sprawa.
    Każdy klient który ma zamiar wydać np. 40k na ogrzewanie swojego domu w oparciu o pompę ciepła powinien mieć pełen dostęp do wszystkiej możliwej dokumentacji technicznej a nie robić z Tego jakieś ściśle tajne dokumenty.
    Uważam z doświadczenia że produkty marki Atlantic nie mają się czego wstydzić względem konkurencji a częste wykorzystywanie mitów przez konkurencje na temat parametrów technicznych PC może sobie spokojnie zweryfikować.
    Ja wybrałem atlantica jako jedynego dostawcę pomp ciepła bo chce mieć spokój i spać spokojnie a nie biegać wokół klienta i tłumaczyć dlaczego nie jest tak jak napisano a inaczej.
    Na początku myślałem o sprzedaży kilku marek ale wiele z nich to totalna chińszczyzna brendowana przez europejskie koncerny.
    Co do faktu że jest to francuski koncern to prawda ale prawdą jest także to że jednostki wewnętrzne są produkowane w Francji a zewnętrzne przez fujitsu w jednej ze swoich fabryk i brendowana logo atlantica.
    Więc dwa produkty dostępne na polskim rynku tzn. atlantic alfea i fujitsu waterstage to ten sam produkt z inną nalepką i inną ceną
    W wypadku ceny na korzyść Atlantica.
    Także ciekawą sprawą jest fakt że produkty NIBE są sprzedawane pod marką Atlantica na terenie Francji
    Ostatnio edytowane przez miki121 ; 23-04-2012 o 06:38

  14. #54

    Domyślnie

    miki121 Dziękuję(także za priv) ja mam do Dimplexa 15 min inne serwisy są w 3mieście. Atlantica jeszcze nie znalazłem. DTR to wcale nie jest "oczywista oczywistość"nie wszyscy udostępniają .Niektórzy traktują klienta jak dojną krowę. Mi jeden ze sprzedawców usiłował wcisnąć Wieśka 350A 18,5 KW z dodatkowym modułem chłodzenia za ponad 80 koła na dom 100m bez kosztów instalacji"będzie pan zadowolooony" Siedziałem co prawda w ciepłownictwie zawodowym prawie 15 lat, co roku na Targach Gdańskich - to się napatrzyłem i nasłuchałem.Wiem, że jest niewielu kompetentnych sprzedawców i instalatorów.Recytują tylko wyuczone formułki marketingowe nawet doradcy techniczni.Klient "gópi" wszystko" kópi ".
    Jak już będę pod ścianą co do wyboru to na pewno skontaktuję się z Tobą na priv. Pozdrawiam.
    GYMEV

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    przy wyborze pompy ciepła najwazniesze jest ; cena zakupu, wydajność, wytrzymałość, gwarancja oraz dostepność części po okresie gwarancji.
    Patrząc na powyższe Dimplex PW jest godną uwagi pompą ciepła, którą dobrze znamy, nawet pod względem napraw i serwisu.
    Exotherm
    Ostatnio edytowane przez E*x**M ; 25-04-2012 o 09:41
    Tu była reklama...

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał EXOTHERM Zobacz post
    Patrząc na powyższe Dimplex PW jest godną uwagi pompą ciepła, którą dobrze znamy, nawet pod względem napraw i serwisu
    To raczej kiepska rekomendacja

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Sadicus
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Dalekoo
    Kod pocztowy
    69-965
    Posty
    49

    Domyślnie

    Nawet wahadłowce czasem spadają
    Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    praktycznie każda pompa ciepła ma prawo do awarii, jesli ktoś zna automatykę czy mechanikę to to rozumie. Ostatnio lecąc dużym nowym i markowym samolotem przez ocean okazało się, że jeden z silników przestał pracować gdzieś nad Azorami, ale o tym fakcie pilot powiedział dopiero po wylądowaniu. Silniki są 4 , więc nikt nie zauważył tego, a paniki nie było. Psuje się wszystko, tylko w filmach jest inaczej.
    Exotherm
    Ostatnio edytowane przez E*x**M ; 25-04-2012 o 09:41
    Tu była reklama...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sadicus Zobacz post
    Nawet wahadłowce czasem spadają
    Już przestały

    A z Dimplexem główny problem to bardzo drogie "oprzyrządowanie", które oni sprzedają ze swoimi pompami. Ładnie to i dokładnie wykonane, ale czasami mało optymalnie, a praktycznie zawsze drogie. Niemniej poza ceną nie ma się do czego bardzo przyczepiać...

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    E*x**M

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-299
    Posty
    60

    Domyślnie

    większość firm zachodnich o awariach pomp nie mówią, a ich serwisanci mają pisemny zakaz mówienia o tym co naprawiali, stąd jest tworzona aura cudy techniki.
    Tu była reklama...

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony