dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie OKNA tarasowe - HS - kiedy pomiar otworów?

    Kochani, pomóżcie i podpowiedzcie, kiedy robić pomiary okien tarasowych przesuwnych HS przed złożeniem zamówienia - przed wylewkami czy po wylewkach? Ekipa od okien twierdzi, że można to zrobić przed wylewkami i wtedy wylewkarze dostosują się do wyznaczonego poziomu, a wylewkarze twierdzą, że lepiej poczekać, aż wylewki będą zrobione, bo "nie da się tak dokładnie wylać posadzek i mogą być problemy".
    Zależy mi na czasie, ale nie chcę narobić sobie problemów.
    Czy ktoś zastosował którąś z w/w opcji? Jak się sprawdziła?
    Z góry dzięki za pomoc
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jest takie urządzenie jak niwelator i na każdej budowie powinien być naniesiony poziom 0. Nie widzę problemów z wykonaniem później posadzki +- 0,5cm. Już nie pamiętam nawet montażu na surowym budynku po wylewkach.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon Zobacz post
    Kochani, pomóżcie i podpowiedzcie, kiedy robić pomiary okien tarasowych przesuwnych HS przed złożeniem zamówienia - przed wylewkami czy po wylewkach? Ekipa od okien twierdzi, że można to zrobić przed wylewkami i wtedy wylewkarze dostosują się do wyznaczonego poziomu, a wylewkarze twierdzą, że lepiej poczekać, aż wylewki będą zrobione, bo "nie da się tak dokładnie wylać posadzek i mogą być problemy".
    Zależy mi na czasie, ale nie chcę narobić sobie problemów.
    Czy ktoś zastosował którąś z w/w opcji? Jak się sprawdziła?
    Z góry dzięki za pomoc
    Jak ci "wylewkarze" takie rzeczy opowiadają, to się dobrze zastanów czy dać im tą robotę. Z precyzyjnym wykonaniem określonego poziomu wylewki fachowcy nie powinni mieć żadnego problemu. pzdr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Niwelator? Choćby laser.. to wciąż tylko gadżety.
    W 75% przypadków pomiarowych Inwestorzy nie wiedzą jaki będzie poziom "0" nie mówiąc już o precyzyjnym jego wyznaczeniu.
    A to najważniejsza informacja jaka jest mi potrzebna przy pomiarze okien.
    Większość dodatkowo uważa, że jak się coś zmieni w planach, to nie jest to istotne dla ludzi od okien i nie informuje o tym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony