dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 423
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I jak przyjdą upały będziesz miał klimę jak ta lala
    Nie podłączyłem wywiewu z pompy do rekuperatora, bo przepływy są dramatycznie różne. Jak na razie całe chłodzenie idzie pod drewutnie na zewnątrz i klimę ma zamieszkująca tam ropucha
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie musi iść przez rekuperator. Wrzuć te powietrze bezpośrednio do domu.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie musi iść przez rekuperator. Wrzuć te powietrze bezpośrednio do domu.
    Chodziło mi o podłączenie do systemu wentylacyjnego rekuperatora (do tych kanałów wentylacyjnych-nawiewnych). Nie będę tego robić, bo to zbyt duże przepływy i szumiałoby mi na anemostatach nawiewnych.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam.
    Dziś wyniki pierwszych pomiarów. Pompa ogrzewając bufor, przy włączonej czasowo cyrkulacji CWU (rano i popołudniu do wieczora) zużyła 7,47kWh na dobę. Przyjmując 0,54zł/kWh wychodzi 4,03zł/dobę.
    Bufor 750l całościowo z wewnętrznym zbiornikiem na CWU 250l. Rodzina 2+2
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bez cyrkulacji wyszło by około 4kWh

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Takie uwagi – może będą przydatne;
    - powietrze skierowane do takiej PCi z wnętrza budynku, jest czymś ogrzewane i nie jest za darmo,
    - ilość (realna) powietrza wentylacyjnego (zimą) to 100 – 150m3/h,
    - różnica 1 stopnia temperatury 1m3 powietrza, przy wilgotności 50 – 60%, to około 0,35Wh,
    - przy porównaniach różnych PCi, jeśli producent nie napisał wg. jakiej normy były przeprowadzone badania i uzyskane „osiągi”, to może się okazać, że jest to tylko „księga życzeń” producenta i w zasadzie nieporównywalna.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    (...) Pompa ogrzewając bufor, przy włączonej czasowo cyrkulacji CWU
    1. Do ilu grzałeś bufor?
    2. Możesz "podpaść" rodzinie i na 1 dzień wyłączyć cyrkulację (i wtedy zmierzyć!)?
    Sam myślę o takim wynalazku...
    Pozdr, Łukasz

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    korys

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorze środkowe
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszja Zobacz post
    1. Do ilu grzałeś bufor?
    2. Możesz "podpaść" rodzinie i na 1 dzień wyłączyć cyrkulację (i wtedy zmierzyć!)?
    Sam myślę o takim wynalazku...
    Pozdr, Łukasz
    No właśnie...
    - temperatura początkowa wody
    - temperatura końcowa wody
    - czas grzania ( bez cyrkulacji )
    - zużycie prądu w tym okresie
    - temperatura powietrza czerpanego przez pompę

    takie informacje byłyby cenne... ( można oszacować COP )

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    korys

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorze środkowe
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    No tak... tak jak piszą co niektórzy...koszt pc na cwu latem to max 30-40zł/m-c....ale brednie a pozniej ludzie to kupują i się dziwią skąd takie rachunki za prąd...

    Ps Cyrkulacja jest po to żeby ją używać !!!
    Proponowałbym powstrzymać się jeszcze z komentarzami do czasu podania większej ilości danych...
    tak sobie myślę, ze jeżeli został podgrzany bufor 750 l taką ilością energii, to może jeszcze coś zostanie z tego na kolejne dni...?
    a wtedy wynik miesięczny może się istotnie zmienić...

  10. #50

    Domyślnie

    spokojnie, to dopiero rozruch systemu, przewiduję roczne zużycie na cwu do 1200kWh tj do 100kWh/mies. Jest to zależne od rocznego zużycia cwu, które przyjmuje się na 1000kWh/os rocznie, przy przeciętnym cop=3,5 dla 4 osób wypada ok 1150kWh/rok, do tego trzeba doliczyć straty systemu tj cyrkulacja i straty na buforze (te powinny być rozliczone również dla ogrzewania). Przy podanej cenie prądu koszt nie powinien przekroczyć 60zł/mies.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg mnie to również sporo przy PCi ale poczekajmy na szczegóły.
    bez pci grzejąc prądem przy podanej cenie za 4000kWh roczny koszt to 2160zł, czyli 180zł/mies.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 25-06-2011 o 22:20
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kazjan
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W I taryfie za 0,6zł/kWh a w II za 0,33zł/kWh miesięczny koszt to 90zł a roczny ok.1000zł.Liczymy 300kWh miesięcznie.
    Takie wyniki osiągniesz na bojlerze 140l za 600zł...
    P.S.
    Ja w M4 grzeję cwu GZ,dodatkowo gotuję na GZ i za 2 miesiące mam rachunek za GZ 170zł...2+1
    Witam,
    Wiemy o zaletach grzania cwu energią elektryczną szczególnie w II taryfie, ale jak także zadaję sobie trud sprawdzania różnych źródeł energii, kolega w nowo wybudowanym domu (170 m kw.parter +poddasze użytkowe) za grzanie DZ zapłacił za I sezon 2480,00 a za cwu (2 +2= 4 osoby) płaci miesięcznie od 60 do 80,00 złotych. Natomiast nikt nie mówi o kosztach wywozu nieczystości: szamba które wynoszą 220 zł miesięcznie za 12 m sześciennych i śmieci 69,00 za 120 litrowy pojemnik razem prawie 300,0 co miesiąc!
    Pozdrawiam wszystkich z forum! Kazjan

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazjan Zobacz post
    Witam,
    Wiemy o zaletach grzania cwu energią elektryczną szczególnie w II taryfie, ale jak także zadaję sobie trud sprawdzania różnych źródeł energii, kolega w nowo wybudowanym domu (170 m kw.parter +poddasze użytkowe) za grzanie DZ zapłacił za I sezon 2480,00 a za cwu (2 +2= 4 osoby) płaci miesięcznie od 60 do 80,00 złotych. Natomiast nikt nie mówi o kosztach wywozu nieczystości: szamba które wynoszą 220 zł miesięcznie za 12 m sześciennych i śmieci 69,00 za 120 litrowy pojemnik razem prawie 300,0 co miesiąc!
    Pozdrawiam wszystkich z forum! Kazjan
    69PLN/120litrów śmieci to rozbój w bialy dzień. Ja wraz z wprowadzeniem do domu zarządziłem segregację śmieci. Papiery, plastiki, szkło i reszta. Potem wywożę to sam na pobliskie wysypisko i płacę tylko za śmieci komunalne (ostatnio za zbiornik 240l zapłaciłem niecałe 4PLN). Reszta śmieci jako że są posegregowane oddaję za darmo. Koszt takiej operacji to około 10-15PLN tygodniowo + pół godziny mojego czasu.
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kazjan
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    69PLN/120litrów śmieci to rozbój w bialy dzień. Ja wraz z wprowadzeniem do domu zarządziłem segregację śmieci. Papiery, plastiki, szkło i reszta. Potem wywożę to sam na pobliskie wysypisko i płacę tylko za śmieci komunalne (ostatnio za zbiornik 240l zapłaciłem niecałe 4PLN). Reszta śmieci jako że są posegregowane oddaję za darmo. Koszt takiej operacji to około 10-15PLN tygodniowo + pół godziny mojego czasu.
    Przepraszam za pomyłkę to 69,- za 240l pojemnik i wywóz 2 x w miesiącu czyli razem za 480l, segregacja podchodzili ze 2 lub 3 razy i chyba tylko wyszła sucha frakcja bez podziału na szkła itd...

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał korys Zobacz post
    No właśnie...
    - temperatura początkowa wody
    - temperatura końcowa wody
    - czas grzania ( bez cyrkulacji )
    - zużycie prądu w tym okresie
    - temperatura powietrza czerpanego przez pompę

    takie informacje byłyby cenne... ( można oszacować COP )
    Witam
    Parę dób pracy PC i trochę więcej informacji:
    Pompa pracuje z zadaną temperaturą 50 st. Jak temp w buforze spadnie do 46 to się włącza ponownie. Można ustawić zadaną temp. Histerezy chyba nie można zmienić.
    Czasu grzania od 46 do 50 nie mierzyłem i nie widzę sensu skoro podaję zmierzone zużycie prądu. COP podam dokładny jak przeniosę miernik ciepła na obwód z PC.
    Temperatura powietrza ok 21-24st. (mierzona przez sterownik od rekuperatora który wisi w kotłowni).
    Mogę wyłączyć cyrkulację i sprawdzić zużycie prądu bez cyrkulacji. Kolejnym eksperymentem będzie jak przełączę pompę na czas pracy tylko w 2 taryfie i zobaczę czy zapewni ona wtedy komfort użytkowania CWU. Wszystkie rurki w podłodze i cyrkulacja mają ocieplenie grubości 2cm, ale z powodu rozległej instalacji straty pewnie są niezerowe.

    Chciałbym nadmienić, że przy kotle na pellety ilość ciepła oddawanego do bufora nie schodziła poniżej 20kWh dziennie.
    Ostatnio edytowane przez gonzo93 ; 27-06-2011 o 07:24 Powód: uzupełnienie informacji
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  16. #56

    Domyślnie

    gonzo93!

    Jakoś tak zasypaliśmy Cię pytaniami/prośbami, że teraz aż mi głupio (wygląda, jakbyś miał się tłumaczyć).
    Dzięki za kawał dobrej roboty i dzielenie się spostrzeżeniami! Taka jest jednak niewdzięczna rola pioniera...

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszja Zobacz post
    gonzo93!

    Jakoś tak zasypaliśmy Cię pytaniami/prośbami, że teraz aż mi głupio (wygląda, jakbyś miał się tłumaczyć).
    Dzięki za kawał dobrej roboty i dzielenie się spostrzeżeniami! Taka jest jednak niewdzięczna rola pioniera...
    Spoko spoko.
    Jak na razie jestem pełen euforii. W porównaniu do pieca na pellety to pompa jest super Żadnego smrodku, żadnego czyszczenia, dosypywania towaru, martwienia się czy działa itd.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  18. #58

    Domyślnie

    Tylko ten koszt.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Tylko ten koszt.
    3200zł darmo niestety jeszcze nie dają....
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    korys

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorze środkowe
    Posty
    143

    Domyślnie

    Ale może reklamujący Hewalex-a Zigobar i 1950 lub inni wypowiedzą się w temacie zużycia 7,47kWh/dobę bo ja się nie znam na matematyce [/QUOTE]

    Ja się trochę znam, miałem w szkole...
    biorąc pod uwagę:



    " Chciałbym nadmienić, że przy kotle na pellety ilość ciepła oddawanego do bufora nie schodziła poniżej 20kWh dziennie. "



    wyszło mi ( w pamięci ) COP powyżej 3
    abstrachując od powyższego obstawiam, że problem jest w buforze i dystrybucji CWU

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony