dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie Czy 3 cm wełny na rury wystarczy?

    Witam.
    Dziś rozmawiałem z gościem, który jutro zaczyna mi instalować WM i dowiedziałem się, że sztywne rury metalowe, które będą u mnie, ocieplają wełną o grubości 3 cm. Rury te znajdą się na nieogrzewanym poddaszu. Czy te 3 cm to nie za mało?
    Pzdr

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Na nieogrzewanym poddaszu powinno być co najmniej 8 cm. Chyba że mowa o czerpni czy wyrzutni, to 3 cm są OK.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Dzięki za odzew. U mnie całość orurowania będzie na tym poddaszu. Widzę więc, że będę musiał "wpłynąć" na fachowców coby mi zwiększyli "płaszczyk" na rurach.
    Ostatnio edytowane przez mk64 ; 04-05-2011 o 22:25

  4. #4

    Domyślnie

    nie żałuj ocieplenia, inaczej będziesz żałował że pożałowałeś
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #5

    Domyślnie

    Docieplić, napisz ile fachowcy wzięli za dodatkowe docieplenie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Napiszę. Jak "zaśpiewają" za dużo, to najwyżej sam to zrobię. Ale ile to jest to "za dużo"?
    Aha, reku będzie Dospel optimal 400, który też będzie na poddaszu. Rozumiem, że również trzeba go ocieplić?

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze byłoby abyś docieplił

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym nie zawracał głowy fachowcom tylko sam docieplił. Same plusy z tego wynikną
    1. Wiesz że zrobiłeś to starannie i wszędzie jest to prawidłowo wykonane
    2. nie będziesz musiał przekonywać fachowca że grubsza warstwa jest znacznie lepsza (sami wiemy jak u naszych fachowców z tą świadomością, najczęściej słyszymy: Panie a na co Panu taka izolacja, kto to słyszał na ścianę 20 cm styropianu, 12 cm wystarczy i to już dużo. Podobnie może być i tu)
    3. Nie zrobią Ci tego za darmo więc wykonując tę pracę sam zaoszczędzisz troszkę, a docieplenie tych kanałów to banalna sprawa.
    Co prawda oszczędności mogą być niewielkie ale punkt pierwszy jest tu kluczowy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Co prawda oszczędności mogą być niewielkie ale punkt pierwszy jest tu kluczowy
    I tutaj mocno byś się zdziwił

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Podczas rozmowy z monterami i ich szefem doszliśmy do wniosku, że lepiej i taniej będzie, jak zrobię to sam. I tak będzie. Czy zamiast tej wełny z folią aluminiową mogę zastosować zwykłą wełnę i owinąć ją np. jakąś folią przezroczystą?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Możesz tylko z folią aluminiową jest trochę trwalsze, lepiej wygląda i łatwiej/dokładniej jest zrobione.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Dzięki Pawlo. Względy estetyczne są mało istotne, bo całość będzie niewidoczna (poddasze nieużytkowe) ale ta trwałość i dokładność mnie chyba przekona.
    P.S. Pozdrawiam ziomala z Obrowa Czy masz u siebie wm, a jeśli tak, to kto Ci ją montował?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk64 Zobacz post
    Podczas rozmowy z monterami i ich szefem doszliśmy do wniosku, że lepiej i taniej będzie, jak zrobię to sam. I tak będzie. Czy zamiast tej wełny z folią aluminiową mogę zastosować zwykłą wełnę i owinąć ją np. jakąś folią przezroczystą?
    A nie lepiej ocieplić dach?
    Nie bij, wytłumacz!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer Zobacz post
    A nie lepiej ocieplić dach?
    no Ty chyba żartujesz sobie....Jak poddasze ma nieużytkowe to już raczej strop ma docieplony. Więc zabezpieczenie przed utrata ciepła jest. Dodatkowe ocieplenie dachu nic nie da. No może tyle że będzie miał te kilka stopni więcej, ale w jakim celu?? skoro to nieużytek. A koszt ocieplenia całego dachu w stosunku do kilku kanałów jest nieporównywalnie większy

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk64 Zobacz post
    Dzięki Pawlo. Względy estetyczne są mało istotne, bo całość będzie niewidoczna (poddasze nieużytkowe) ale ta trwałość i dokładność mnie chyba przekona.
    P.S. Pozdrawiam ziomala z Obrowa Czy masz u siebie wm, a jeśli tak, to kto Ci ją montował?
    Dopiero się budować zaczynamy tak że ziomal dopiero przyszły
    Pracuję na budowach to się naoglądłem co nieco
    Ale jak byś chciał alarma jakiego to mogę doradzić.

  16. #16

    Domyślnie

    Po co docieplać wełną z folią? - chyba, że ktoś ma dużo pieniędzy...

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jeśli rury są w domu na parterze czy piętrze gdzie temperatura w kanałach wentylacyjnych nie bedzie zbyt się różniła to wystarczy 2 cm lameli a jeśli rury będą na poddaszu a one nie bedzie ocieplone to najlepiej 2 cm lameli i dodatkowo 20 cm wełny na kanały. Napewno nie zaszkodzi a bedzie pewność że w rurach nie będzie się skraplać woda. pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony