dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1567 z 1568
Pokaż wyniki od 31.321 do 31.340 z 31350
  1. #31321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wybierz tam, gdzie masz Wykonawcę dającego nadzieję na lepszą realizację.
    Firmy są dobre, ja od lat współpracuję z Vetrexem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #31322
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać.
    Tu się zgadzamy w 100%

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej. Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?
    Mówisz, masz

    Moim zdaniem taśma rozprężna być może sprawdzi się na bokach i na górze, ale co na dole? To newralgiczny punkt przy wymianie okien. Powłoki stosowane dwustronnie pozwalają na bardziej elastyczne rozwiązania w uszczelnieniach. Poszedł bym w tę stronę, a jednocześnie wrócił do klasyki, wykonując uszczelnienie zewnętrzne w oparciu o sznur polietylenowy, jako element oporowy i kształtowy dla układania powłok. Nie mniej ciągle tajemnicą jest próg okna, parapet zewnętrzny i wewnętrzny, kształt ościeża po demontażu i takie tam różne inne pierdoły .
    PRO QUALITY

  3. #31323

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szczelny/warstwowy/ z foliami/ prawidłowy - to jedno i to samo. Przynajmniej z założenia, bo efekt już będzie zależny od umiejętności wykonawczych
    A no to wszystko jasne

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać. Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej.

    Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?
    Dopytam o ten sposób co piszesz jak już na pomiary przyjadą. Mógłbyś tylko napisać czy ten sposób "zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy" wymusza pozostawienia otworów okiennych bez okien (na jakiś czas) i nie da się od razu wstawiać okien? Pytam bo raczej będę miał problem żeby zostawić mieszkanie bez okien.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ukryte zawiasy - osobiście je sobie cenię w Vetrexie. Sobie bym brał.
    oki, skoro jest promocja to skorzystam

  4. #31324

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.
    A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-25 o 13.46.17.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	468562

    Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.

  5. #31325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzik133 Zobacz post
    A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-25 o 13.46.17.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	468562

    Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.
    Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #31326

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..
    oki, człowiek jest nowy w temacie więc chciałem dopytać skoro już padło stwierdzenie że da się taniej.

    W każdym razie, zdecydowałem się na przygotowaną ofertę i umówiłem się już na pomiary.
    Ostatnio edytowane przez dzik133 ; 27-03-2024 o 20:43

  7. #31327

    Domyślnie

    Jestem po pomiarach i Pan sugeruje/rekomenduje montaż: od zewnątrz taśmę rozprężną i wewnątrz masę. I w taki wariant będę szedł.

    Dzięki wielkie za pomoc.

  8. #31328

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedną kwestię która pojawiła się po pomiarach. Trochę to dziwne ale cena wzrosła głównie dla największych okien.

    Oferta z dnia 21.03.2024:
    Pozycja 5: RU-L RU-L RU-P Szerokość: 2155 Wysokość: 1465
    Cena całkowita: 3 605.71
    Pozycja 6: RU-L RU-L RU-P Szerokość: 2170 Wysokość: 1470
    Cena całkowita: 3 613.53

    Oferta Uproszczona (z dzisiaj)
    Pozycja 2: RU-L RU-L RU-P Szerokość: 2160 Wysokość: 1460
    Cena całkowita: 3 910.86
    Pozycja 3: RU-L RU-L RU-P Szerokość: 2160 Wysokość: 1460
    Cena całkowita: 3 910.86

    Te same okna różniące się dosłownie 5mm oraz 10mm na wysokość a różnica w cenie to ok 8%.

    Zapytałem o to i dostałem odpowiedź że program VETREXU do wycen ma ustawione pewne przedziały cenowe zarówno na szerokość, jak i na wysokość. I dlatego mogą wyjść te różnice.

    Serio tak może być? Okna po pomiarach okazały się mniejsze a cena wzrosła ~8%
    Ostatnio edytowane przez dzik133 ; 29-03-2024 o 15:23

  9. #31329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trudno zgadnąć. Wyceniłem sobie to okno w tym samym programie. U mnie wychodzi jeszcze inaczej, ale to kwestia:
    1- marży
    2- dodatków
    Nie mam wglądu w ceny sprzed tygodnia (chyba że mam wydrukowaną ofertę). Możesz spokojnie zwrócić się do oferenta ze sprawą - niech wyjaśnia w fabryce. Czasem ktoś coś zmieni w bazie i ma to wpływ na cenę. Niech się producent odniesie, bo - niechcący - wygląda to tak sobie.

    Przy okazji: masz okno 3 skrzydła RU - wystarczy zrezygnować z jednego uchyłu cena spadnie o blisko 300zł.

    Sprawdziłem to przed chwilą, bo przypomniała mi się sytuacja z kiedyś z podobny oknem. Pierwotnie wycenione R+RU+R, dołożyliśmy drugi RU za niecałe 50zł. Chcieliśmy pójść za ciosem i dołożyć trzeci ale ten już wyszedł 300...
    To skwitował mój kolega który był świadkiem: "dołóż dwa drugie... "

    Dla odmiany w innej firmie: okno jednodzielne uchylne (teoretycznie najtańsza opcja) - 510zł. To samo okno w wersji RU - 490zł..

    Także różne są tajemnice ukryte w programach. Może zmienił się jakiś aspekt i to ciągnie cenę.
    Rozmawiam ze sprzedawcą - jestem przekonany że zechce zachować twarz i wyrówna cenę. Chyba że nie chce brać tej roboty i tak Cię zniechęca
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #31330

    Domyślnie

    wg rozpiski to zmieniła się tylko cena stolarki: 2 852.84zł vs 3 139.41zł. Dodatkowo to wcześniej oferta dotyczyła zwykłych zawiasów a teraz są DESIGNO II na które jest promocja więc są za "zero" zł (taki rabat obecnie jest).

    Te zawiasy mogą wpłynąć na cenę stolarki?
    Ostatnio edytowane przez dzik133 ; 29-03-2024 o 21:11

  11. #31331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mogą. Też mi je doliczyło, więc może dopiero w potwierdzeniu fabrycznym cena będzie skorygowana. Trzeba wyjaśnić i tyle
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #31332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam dostałem wycenę okien od kilku sprzedawców w okolicy Torunia i osobiście wybrałem tylko dwie firmy i tu mam pytanie do państwa którą wybrać.
    1. Almar - sprzedaje i montuje firmy drutex (Iglo Energy classic) z roletami 42 tys.
    2. Drew - plast - sprzedaje i montuje firmy Veka (softline 82) z roletami 48 tys.
    Obie firmy biorą rolety od tego samego dostawcy.
    Zastanawiam się nad nimi bo niby Veka ma lepsze profile niż drutex a serio się na tym nie znam a nie chciał bym przepłacać ale również oszczędzać jeśli coś jest lepsze.

  13. #31333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zawsze powtarzam: jak ktoś mówi że sprzedaje okna np. Veka czy Rehau, tzn. że wstydzi się swojego dostawcy, a w najlepszym razie uważa że marka profili znaczy więcej. Jest jeszcze jedna opcja: sprzedaje okna celowo nie podając producenta, bo może te lepsze okażą się za drogie i dla targującego się klienta może ściągnąć "tańsze, ale też veka".
    Po prostu nie wiadomo, czy ktoś proponuje Ci okna Veka wykonane dobrze, czy tanio. Poproś o więcej info, np.: dokładniejsze parametry techniczne..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #31334
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zawsze powtarzam: jak ktoś mówi że sprzedaje okna np. Veka czy Rehau, tzn. że wstydzi się swojego dostawcy, a w najlepszym razie uważa że marka profili znaczy więcej. Jest jeszcze jedna opcja: sprzedaje okna celowo nie podając producenta, bo może te lepsze okażą się za drogie i dla targującego się klienta może ściągnąć "tańsze, ale też veka".
    Jak by nie było i jakie nie byłyby motywacje sprzedawcy to nieujawnianie marki producenta okien jest naruszeniem przepisów kodeksu cywilnego:

    Art. 546.1. § 1.

    Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca jest obowiązany udzielić mu przed zawarciem umowy jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających
    w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania z rzeczy sprzedanej. W szczególności należy podać: rodzaj rzeczy, określenie jej producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju rzeczy, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.
    PRO QUALITY

  15. #31335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak patrzę co się dzieje na fb i jaki jest tam poziom naganiactwa i naciągactwa na zakup, to mam wątpliwości czy chociaż połowa sprzedaży odbywa się zgodnie z przepisami..
    Ps. Wierzę, że nazwa producenta pada w umowie, ale na etapie wycen "bezpieczniej" jest jej nie podawać - bo zawsze można zmienić
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #31336
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak patrzę co się dzieje na fb i jaki jest tam poziom naganiactwa i naciągactwa na zakup, to mam wątpliwości czy chociaż połowa sprzedaży odbywa się zgodnie z przepisami..
    Ps. Wierzę, że nazwa producenta pada w umowie, ale na etapie wycen "bezpieczniej" jest jej nie podawać - bo zawsze można zmienić
    Misiowie puszyści stosujący takie praktyki zapominają, że nieprzekazywanie informacji, które konsumentowi przekazać trzeba jest formą stosowania niedozwolonych praktyk rynkowych. Odpowiedzialność za to jest zdecydowanie dłuższa niż jakiekolwiek rękojmie i bardziej kosztowna. Szczęście misiów, że ich klienci wiedzą na ten temat tyle samo co oni, więc równowaga w przyrodzie trwa. Masakra misiów możliwa w przyszłości .
    PRO QUALITY

  17. #31337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zawsze powtarzam: jak ktoś mówi że sprzedaje okna np. Veka czy Rehau, tzn. że wstydzi się swojego dostawcy, a w najlepszym razie uważa że marka profili znaczy więcej. Jest jeszcze jedna opcja: sprzedaje okna celowo nie podając producenta, bo może te lepsze okażą się za drogie i dla targującego się klienta może ściągnąć "tańsze, ale też veka".
    Po prostu nie wiadomo, czy ktoś proponuje Ci okna Veka wykonane dobrze, czy tanio. Poproś o więcej info, np.: dokładniejsze parametry techniczne..
    Okna Veki z drew plastu są producenta witraż drugiej firmy z nie mam pojęcia

  18. #31338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    Okna Veki z drew plastu są producenta witraż drugiej firmy z nie mam pojęcia
    I to już jest informacja która pozwala coś przypuszczać.
    Znana marka, może nie jest to TOP10 uznanych firm w kraju, ale w niejednym rankingu będzie wysoko. Można ich rozważać, ale to nie zwalnia Cię od dopilnowania sprzedawcy by jego dobór był odpowiedni do potrzeb.
    Zaczynając od wymiarów - warto dopilnować wielkości / wysokości okien (zwłaszcza tych do podłogi) oraz odpowiednich rozwiązań pod okna/ podwalin.
    Odnośnie Drutex: jest lubiany przez swoje salony, a znienawidzony przez konkurencję.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #31339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    I to już jest informacja która pozwala coś przypuszczać.
    Znana marka, może nie jest to TOP10 uznanych firm w kraju, ale w niejednym rankingu będzie wysoko. Można ich rozważać, ale to nie zwalnia Cię od dopilnowania sprzedawcy by jego dobór był odpowiedni do potrzeb.
    Zaczynając od wymiarów - warto dopilnować wielkości / wysokości okien (zwłaszcza tych do podłogi) oraz odpowiednich rozwiązań pod okna/ podwalin.
    Odnośnie Drutex: jest lubiany przez swoje salony, a znienawidzony przez konkurencję.
    Czyli mam zapytać drugiej wykonawcę kto jest producentem w przypadku Drutex? Właśnie nie do końca to kumam czy dostawcą?

  20. #31340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    Czyli mam zapytać drugiej wykonawcę kto jest producentem w przypadku Drutex? Właśnie nie do końca to kumam czy dostawcą?
    Drutex jest producentem. Jednym z dwóch największych w Polsce a może i nie tylko. Nie pisałem o nim, bo jak się nie ma nic dobrego do powiedzenia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1567 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony