dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1003 z 1568
Pokaż wyniki od 20.041 do 20.060 z 31350
  1. #20041

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    ............

    Ale z tego co wiem vetrex ma jeszcze jakiś jeden profil 70mm z szerokim skrzydłem i tam faktycznie mozna włożyć 0,5
    Jest to Optimal Black. Ma poszerzone skrzydło, aby można było zapiąć pakiet U=0.5 + kilka dodatków: ramki Swisspacer, klamki Secustik, okucia Roro NTS - w czarnym kolorze.

  2. #20042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Zestawienie szyb różnych producentów z gazetki Aluplasta:
    1. Pilkington
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_pilkington.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	91535

    2. Sain-Gobain
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_saint-gobain.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	91536

    3. Press-Glas
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_press-glas.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	91537

    4. AGC
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_agc.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	91538

  3. #20043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Inaczej..
    Proponuję, żeby gość z Oknoplastu podał Uw dla takiego samego okna w swoim wykonaniu dla Platinum i Thermic 90 w wersji z najlepszą szybą dla każdego...
    Wyjątkowo ciekaw jestem tych wyników.
    Wiele już padło argumentów, to by nie zostać w tyle zacytuję kolegę IVO - "porównujmy porównywalne", czyli jak Alphhaline w Vetrexie to Thermic w Oknoplaście - to są te same profile, więc wyniki powinny mieć podobne (ale by nie dać się zmanipulować, to trzeba wiedzieć, że ciepła ramka Swisspacer jest 10x "cieplejsza" od tych ciepłych, stalowych).
    Wg mnie najlepszym testem byłoby właśnie porównanie proponowane przez Starego - niech przedstawiciel Oknoplastu postawi obok siebie Platinium Evolution i Thermic. Ciekaw jestem jakich argumentów użyje i który profil uzna za lepszy..
    Tak na marginesie - jest w mojej okolicy producent, która twierdzi że Alphaline u nich ma Uw 0,7 - to dopiero są bajeranci! Bo kto by wnikał w specyfikację takiego okna, jak wyniki powalają na kolana.

  4. #20044

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    ...Spytaj w Vetrexie o promocję zimową (chyba, że taka była już przeliczona). Wymaga wpłaty 100% - ale można dostać niezłą cenę i jeśli interesuje cię kolor standardowy to będzie w promocyjnej dopłacie:
    - zewnętrzny + 0%
    - obustronny + 7%
    Panowie znawcy branży, ile realnie (nie gazetowych 40% ) niższe można wynegocjować ceny, w okresie zimowo-pomocyjnym? 5, 10 %?
    Jak rozumiem działą to tak, że producent obniża ceny dla dilerów, więc i oni mogą sprzedawać taniej?

  5. #20045

    Domyślnie

    grzeniu - nie jestem znawcą branży, ale z moich wycen wychodzi, że są to kwoty niewarte, żeby specjalnie kupować na zapas. Dodatkowo, np. Oknoplast wymaga przedpłaty całości, a to chyba mało rozważne, przynajmniej jeśli chodzi o branżę budowlaną...

  6. #20046
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "jednoczesnie ten sam profil Veki w kolorze dwustronnym ma juz 5 komór a zatem nie chodzi tu o stabilność termiczną a bardziej problemy techniczne podczas wtrysku mas o 2 kolorach."

    Chodzi tylko o stabilnosc termiczna okien kolorowych. Wtrysk nie ma tu nic do zreczy. Ponadto sie nie wtryskuje a wytlacza na ekstruderach

  7. #20047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    U mnie promocja producenta w całości oddana jest klientowi. Nie jest też wymagana 100% przedpłata tylko 50. Jest dodatkowy rabat za płatność 70/30 zaliczkę. Od dawna-nawet gdy klient tego chce-nie biorę 100%.
    Tak naprawdę w tym okresie realny dodatkowy rabat nie przekracza 10% a jeśli ktoś ma faktyczne porównanie przed promocja zimowa i teraz i przekracza to 10%-w mej subiektywnej ocenie-powinien takiej firmy unikać.
    Produkuje się by mieć zysk.
    Idea promocji w zimie jest taka by mieć co produkować właśnie zimą a nie startować dopiero na wiosnę z nowymi zleceniami i mieć przez dwa miesiące przestoj.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #20048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    To może i ja wtrące dwa grosze.
    Zastanawiam się nad opcją VETREXU
    Alphaline 90 lub V70 Optimal Black
    Mam dwie wyceny, podane wszystkie potrzebne mi parametry i tutaj:
    Alphaline jest o ok 0.16w(m2*k) lepsze od V70.
    Szyby te same Ug =0.5 Ramka swissspacer.
    Czy ta różnica 0.16 nie jest zbyt mała, aby się skusić na Alphalina, który jest droższy o ok 1800pln od V70

  9. #20049

    Domyślnie

    Mam ofertę z Oknoplastu (podobno 40% rabatu) na Thermic.
    Poniżej przedstawię parametry jednego z okien
    szer:1500, wys:1450
    -kolor biały/orzech
    -uszczelki:szara/czarna
    -szyba: 4/14/4/14/4 TL U=0.6 argon
    -okucie RL
    -Uw 0.9

    Dodatki:
    -listwa przyszybowa art z szarą uszczelką
    -osłonki białe
    -klamka


    Cena 886 netto.
    Montaż to osobna kwestia. Okna chcę wysunąć poza lico ściany.
    Mam pytanie: czy w tej cenie znajdę coś lepszego?
    Czy dobrać coś jeszcze do okien i drzwi taras/balkon?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 27-12-2011 o 11:34
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #20050

    Domyślnie

    Proszę o poradę, bo mam już całkowity mętlik w głowie.
    Jestem zdecydowany na PCV.
    Dostałem wycenę od 3 producentów (DAKO, Oknoplast i Oknoplus - na tej ostatni byłem już prawie zdecydowany).

    W sumie 14 okien w tym jedno z łukiem. Pisząc o wycenę zaznaczałem, że chodzi mi: 6-komorowe + pakiet 3-szybowy ,okucia Winkhaus, zawiasy ukryte, klamka Hoppe Secustic,profil w kolorze złoty dąb, wraz z tzw. "ciepłym montażem".

    DAKO wyszło najdrożej - 24 600zł (DPP - 90, okucia RS Select 100 i 150, odrobinę lepsza szyba U=0.5)
    Oknoplast - 21 500zł (profil Thermic 90mm, okucia MACO , tutaj nie ma możliwości ukrycia zawiasów, szyba U=0.6)
    Oknoplust - 21 000zł (system Thermo Stahl Plus, okucia UR Select 2G, szyba U=0.6)
    Podane ceny uwzględniają montaż.

    Nie wiem czy jest sens dopłacania do cieplejszych okien, bo i po co?
    Czy faktycznie okucia Maco ustępują Winkhaus?
    Jaka jest różnica pomiędzy okuciami Winkhaus UR Select 2G, a RS Select 100 i 150 (przypuszczam, że chodzi o wagę okna/skrzydła), ale czy ktoś potrafi powiedzieć coś więcej?
    Mile widziane wszelkie porady, sugestie, jak i doświadczenia z ww producentami.
    Dziękuję i pozdrawiam!

  11. #20051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc2000 Zobacz post
    Nie wiem czy jest sens dopłacania do cieplejszych okien, bo i po co?
    Wybacz że nie odpowiem na nurtujące Cię pytania dot. okuć, ale zastanawia mnie to:
    - po co Ci ukryte zawiasy?
    To typowa zachcianka która niemal nie wnosi żadnych wartości użytkowych.
    I Oknoplast nie ma krytych okuć? Jesteś pewien? To przecież oni je wyreklamowali..

    Po co cieplejsze okna? By oszczędzać energię, chociaż nie zawsze też jest to uzasadnione ekonomicznie. Bardzo wysoka dopłata za lepsze U może się nie zwrócić w czasie żywotności okna, dlatego to warto policzyć porównując "zwykłe" okna 5 komorowe z tymi "super" 6-komorowymi.

  12. #20052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jak to po co ukryte zawiasy ? bo tak jest trendy i nikt w okolicy nie ma
    Żartuję sobie oczywiście pod wpływem dość dziwnego podejścia
    Po co mi cieplejsze okna - no chłopie , zastanów się po co ludzie kupują cieplejsze okna? Chyba po to by mieć cieplej w domu i by rachunki mniejsze za ogrzewanie płacić. Pakiet trzyszybowy o k=0,5 to już standard choć ciągle w wielu firmach żądają za niego kupę kasy - wtedy warto poszukać po prostu innego dostawcy. Prawdziwie ciepła ramka z tworzywa Swisspacer powoli zaczyna być standardem - a mało kto wie, że ona radykalnie obniża współczynnik liniowych strat ciepła na styku rama-szyba - i tu podobne podejście powinno być, producent nie ma ? szukamy innego który ma i nie chce za to dodatkowej, dużej kasy. Profil 5 czy 6 komorowy? Też nie dajcie się nabić w butelkę, bo ilość komór to jedno zaś faktyczne zyski z zastosowania profilu to zupełnie co innego. 5 komorówka to zabudowa ok 7 cm, 6 komorówka, prawdziwa 6 komorówka to zabudowa powyżej 80 mm i tylko ona cokolwiek daje - tu kłania się Veka robiąca 6 komorówkę w gabarytach 5 komorówki - u kolego Testa pięknie jest to opisane jak robi się Was w balona
    Tam gdzie wentylacja grawitacyjna - nigdy inwestycja w 6 komorówkę się nie zwróci w jakimś rozsądnym czasie, przy mechanicznej z Reku to już temat do zastanowienia i w wielu wypadkach OZC udowadnia że wtedy warto wydać dodatkową kasę.
    Chcesz mieć 100% pewności? Zrób bilans cieplny domu i wyjdzie Ci czy i kiedy poniesione nakłady zaczną pracować na realny zysk
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #20053

    Domyślnie

    Tak, owszem ukryte zawiasy to typowa zachcianka, na szczęście niedroga.

    Zdaję sobie sprawę, że cieplejsze okna to oszczędność energii, ale wiem, że poprawa parametru samej szyby niewiele zmieni, bo przecież ważny jest współczynnik całego okna.
    Nie mam domu pasywnego dlatego zapytałem, a samo pytanie zostało użyte niefortunnie.
    Ściany porotherm 25cm + 15 cm styropian, na dachu dachówka ceramiczna i wełna (miało być 15cm, ale już wiem, że trzeba więcej).
    Zdaję sobie sprawę, że nie jest to super ciepły dom i szukam wyważenia pomiędzy kosztami a przyzwoitymi oknami. Sami sprzedawcy odradzają kupno najcieplejszych okien, bo to w moim przypadku i tak się nie zwróci.

    Przeglądając ponownie wyceny, zauważyłem, że różnica pomiędzy szybami U=0,6 a U=0.5 wynosi ~400zł na całym zestawie, wiec różnica relatywnie niewielka.

    Wciąż czekam na podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez mc2000 ; 28-12-2011 o 10:15

  14. #20054
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Oknoplast robi ukryte zawiasy "inviso" ale tylko w platinium!
    Okna do domów budowanych metodą pasywną to jedno a metodą energooszczedną to drugie!
    jak jest opcja k=0,7 k=0,6 i k=0,5 w tej samej cenie to chyba nie trzeba się zastanawiać!
    Porównaj wycene bez ukrytych zawiasów i bedziesz miał prawdziwą różnice! zapytaj tez jaki"ciepły "montaż ci policzono bo z tym bywa róznie!

  15. #20055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    o raaaaany, a od czego masz tych, którzy chcą się ustrzelić i mieć w Tobie klienta? Nie potrafią wytłumaczyć ?
    Echhh....
    Więc podam Ci kilka wartości dla referencyjnego okna jednoskrzydłowego o szerokości 1230 i wysokości 1430 mm
    na poczatek idzie pod młotek pięciokmorówka w profilu Schuco CT70 z ciepła ramka Swisspacer, głębokość zabudowy 70mm
    szyba k=1,0 => Uw=1,23
    szyba k=0,6 => Uw=0,96
    szyba k=0,5 => Uw=0,89
    teraz to samo tyle tylko, że profil Schuco Si82 też z ciepła ramką, głębokość zabudowy 82 mm
    szyba k=1,0 => Uw=1,14
    szyba k=0,6 => Uw=0,86
    szyba k=0,5 => Uw=0,80

    Jeśli dla Ciebie 0,06 na Uw to pikuś to wybieraj szybę 0,6
    I o ile dobrze pamiętam zamiana ciepłej ramki Swispacer na stalową podnosi Uw całego okna w podanych wymiarach o 0,15 a to już jest ogromna różnica.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #20056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Do mc2000 . Porównuje Pan różne systemy . Dako i Oknoplast mają profil o głębokości zabudowy 90 mm, a Oknoplus to 73 mm . Veka ma potrójne uszczelnienie,a Brugmann to jedynie trójkomorowe uszczelki .

  17. #20057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    ...zapytaj tez jaki"ciepły "montaż ci policzono bo z tym bywa róznie!
    O bywa różnie, bywa i tak się zastanawiam skąd biorą się ceny za montaż warstwowy (tzw. ciepły) poniżej kosztu zakupu materiałów do tego montażu
    Może ktoś mi to łopatologicznie wyjaśni - bo ja nie kumam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #20058

    Domyślnie

    mc2000, nie dopłacaj do super okien, 3 szyby z przeciętnym profilem to max, Drutex jakiś np. Masz kiepsko ocieplony dom, tysiąc razy lepiej zainwestować kasę w lepsza izolację ścian i/lub dachu jeśli jeszcze możesz. Takie moje zdanie.
    To tak jakbyś pytał czy do Tico 1.0 lepsze 6-tłoczkowe zaciski Brembo czy AP Racing

    jareko, czy ty proponujesz sziko SI82+szyba 0,5 do chaty ocieplonej 15 cm? Overkill
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 28-12-2011 o 12:33

  19. #20059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Profil 5 czy 6 komorowy? Też nie dajcie się nabić w butelkę, bo ilość komór to jedno zaś faktyczne zyski z zastosowania profilu to zupełnie co innego. 5 komorówka to zabudowa ok 7 cm, 6 komorówka, prawdziwa 6 komorówka to zabudowa powyżej 80 mm i tylko ona cokolwiek daje - tu kłania się Veka robiąca 6 komorówkę w gabarytach 5 komorówki - u kolego Testa pięknie jest to opisane jak robi się Was w balona
    jareko o jakim ty profilu VEKI piszesz ze ma 6 komór i robi klienta w balona ?
    bo Veka Alphaline ma 6 komór i 90mm ?
    bombel

  20. #20060

    Domyślnie

    Mam pytanie - czy ten kalkulator jest wiarygodny?
    http://www.uvalue.ms.pl/
    W ofercie mam napisane, że parametr Ug jest dla szyby 3mm, a w większych oknach musi być grubsza ('zimniejsza'), czy faktycznie mniejsze okna mogą mieć 3mm?

Strona 1003 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony