dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1033 z 1568
Pokaż wyniki od 20.641 do 20.660 z 31350
  1. #20641

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolekk Zobacz post
    Żeby była jasność.
    to ja też nic do nich nie mam i z tego co piszą tu montujący to robią dobre okna ale jak widzę posta [bez względu na firmę] gdzie pisze, że okna .... są najlepsze i jest to jedyny trafny wybór to mnie krew zalewa !!!
    Jedyny - nie jedyny - producentów od groma. Ważne aby szukający mógł zgromadzić odpowiednia ilość opinii na dany produkt. Opinie zwykłych zjadaczy chleba - a nie jak w wielu przypadkach -osób jawnie zainteresowanych sprzedaż konkretnego produktu. Mnie krew zalewa jak widze jałowe dyskucje czy sie komuś post podoba czy nie......... i sie tak nie denerwuj bo złość piękności szkodzi

  2. #20642

    Domyślnie

    Cytując użytkownika Xerses-a ;
    Ważne aby szukający mógł zgromadzić odpowiednia ilość opinii na dany produkt. Opinie zwykłych zjadaczy chleba
    Czy warto kupić okna firmy Amberline. Jest to jakaś półka cenowa na pewno nie najwyższa. Ale czy w swojej kategorii jest warta zainteresowania ?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  3. #20643

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    czy ktos zna firme Bogdański?

    Okna niskobudżetowe na aluplaście z bardzo skromną ilością okucia.

  4. #20644
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBA N. Zobacz post
    jak możesz i masz miejsce to rób dopuszczalnie najszerszy taki na 2900 - niech wygląda konkretnie na wypasie
    trzeba pamiętać, że jak się wchodzi po bani to potrzebne jest szersze wejście bo rzuca na boki
    Bardzo dobra odp..

    Teraz są mocno modern duże przeszklenia przesuwek niskoprogowych a nie jakieś tam pipsztoki.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #20645

    Domyślnie

    Widzę Charlie że jesteś miłośnikiem marketów Cytując Lidl-a '' Lidl mądry wybór'' hehe. A jaką doradzili byście firmę w takim samym przedziale cenowym tj. 8000 tyś za 8 okien o różnych wymiarach.

  6. #20646

    Domyślnie

    Witam. Przepraszam, że umieszczę zapytanie w tym wątku, ale tu najszybciej uzyskam odpowiedz. Czytałem troche na temat podparcia okna i ogólnie najbardziej polecane są profile bazowe, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy, który spłodziłem. Powiedzcie co na ten temat myślicie i czy jest to poprawne rozwiązanie. Z góry dzięki.

    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  7. #20647

    Domyślnie

    P.S. Charlie teraz dopiero skleiłem że jesteś z Łodzi.

    Rozumiem, że parasz się stolarką, czy mógłbyś mii puścić do siebie namiary.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  8. #20648

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    Witam. Powiedzcie co na ten temat myślicie i czy jest to poprawne rozwiązanie. Z góry dzięki.

    Jak najbardziej poprawne, sam tak zamierzam zrobić bo rzeczywiście szkoda dawać kilka stów za coś co można mieć dużo taniej i wcale nie jest gorsze. Zastanawiam się jeszcze tylko nad przyklejeniem u dołu okna taśm.

  9. #20649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    ...
    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę - prawda ale pomysł nad tą kasą nie tylko teraz, w trakcie montażu drzwi tylko później - to kolejny przykład oszczędności na siłę a efekt będzie taki - zimą przyszłego roku pojawi się Twój post - pomóżcie, mam lud przy progu drzwi balkonowych, zbiera mi się tam woda, leje mi się po szybach czy tym podobne ogólnie znane zjawiska fizyczne a w termowizji wyjdzie ci że wewnątrz przy minus 10 masz minus 2
    Ile zaoszczędzisz? No weź sobie usiądź i policz ile możesz do diaska zaoszczędzić na tym poszerzeniu? - 200 - 300 - 1000 zł ? Lepiej zrobić głupotę niż wydać tą kasę mieć dobrze i ciepło ? Poszukaj gdzie możesz zaoszczędzić tą kasę a nie oszczędzaj ja na elemencie tak newralgicznym jakim jest dól drzwi balkonowych
    Może przez miesiąc przesiądź się na środki komunikacji masowej zamiast d... wozić sobie samochodem? I już masz na poszerzenia i prawidłowy montaż
    Cytat Napisał slawekk1980` Zobacz post
    Jak najbardziej poprawne, sam tak zamierzam zrobić bo rzeczywiście szkoda dawać kilka stów za coś co można mieć dużo taniej i wcale nie jest gorsze. Zastanawiam się jeszcze tylko nad przyklejeniem u dołu okna taśm.
    JAK NAJBARDZIEJ DO DUPY - czy jasno i zwięźle się wyraziłem? Chcesz tak u siebie zrobić to rób ale nie mów że jest to poprawnie !!!
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 06-03-2012 o 10:54
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #20650

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zimą przyszłego roku pojawi się Twój post - pomóżcie, mam lud przy progu drzwi balkonowych, zbiera mi się tam woda, leje mi się po szybach czy tym podobne ogólnie znane zjawiska fizyczne a w termowizji wyjdzie ci że wewnątrz przy minus 10 masz minus 2

    JAK NAJBARDZIEJ DO DUPY - czy jasno i zwięźle się wyraziłem? Chcesz tak u siebie zrobić to rób ale nie mów że jest to poprawnie !!!
    Co ma lód (ó zamknięte), lanie po szybach itp. wspólnego z takim montażem, idąc tym tropem to na oknach, które po bokach nie mają poszerzeń też zbiera się lód i leje woda? Jestem otwarty na dobre rady, więc niech ktoś mnie przekona dlaczego przy takim montażu, gdy zastosujemy taśmy i piankę wystąpią takie zjawiska. U mnie na dole okna balkonowego mam profil podparapetowy i takie podmurowanie zostawiając ok. 2 cm luzu wydaje mi się jak najbardziej ok.
    Ostatnio edytowane przez slawekk1980` ; 06-03-2012 o 12:34

  11. #20651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a wyobraź sobie że ma bardzo wiele - sorki, faktycznie powinno być LÓD i dziękuję za tak subtelne zwrócenie mi na to uwagi
    Wykonując obróbkę przeciwwodną tarasu, balkonu, czy nawet pod ostatnio modne dechy musisz to wszystko zrobić POD ościeżnicę, by mieć gwarancję szczelności, tym samym zewnętrzny stryrodur już wypadnie ci niżej, nie zakryje ci ościeżnicy, nie zwiększy oporu cieplnego w tym miejscu.
    Poszerzenia, profile bazowe, są cieplejsze niż 50-60 mm grubości bloczek Ytonga - chyba że się mylę
    Profil podparapetowy (którego na rysunku nie widać) daje ci, z racji swego cofnięcia względem ościeżnicy, możliwość dokładnego ocieplenia tego miejsca
    A na tym zdjęciu widać jakie to może przynieść efekty, jak nie przyłożymy się do tego miejsca, tu w trakcie następnych prac, wydłubano troszę piany jaka była pod ościeżnicą, niewiele i po dziś dzień zastanawiam się komu i w czym ta piana przeszkadzała
    Najdowcipniejsze jest to, że niewielu zdaje sobie sprawę ile błędów popełnia się własnie w tym miejscu. tu oszczędność tych kilku setek jest totalnie bezsensowna, tu każdy, dosłownie każdy centymetr grubości ocieplenia przekłada się na straty bądź zyski których później nie sposób naprawić - i nie mowie tu tylko o zysku finansowym
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	33,7 KB
ID:	104889  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 06-03-2012 o 13:07
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #20652

    Domyślnie

    jak najbardziej do dupy ?
    masz radosc w takich stwierdzeniach widze

    to teraz napisz prosze jak to wyglada nie przy balkonie a przy zwyklym oknie gdzie od wewnatrz i zewnatrz jest parapet
    jest opis na twojej stronie jak montowac parapety

    i co sadzisz ze te 3 cm dzielone na 2 strony ramy (zew. i wew.) w ktore chcesz dac piane tak wspaniale dociepli próg okna (nie balkonu)

    przeciez np taki parapet zewnetrzny aluminiowy/stalowy musisz włożyć w odpowiednie zagłębienie w profilu ramy okna ile tam jest piany do tej listwy podparapetowej 1cm - 1,5cm
    http://jareko.pl/2010_rok/parapety_zewnetrzne/02.jpg

    przy parapecie wewnetrznym podobnie - ten ma niby podpierac rame-próg okna na glebokosci min 5mm jak piszesz to znowu ile ci tam tej piany wejdzie 1cm max

    srednio średna rama okna ma okolo 70mm w 5 komorowym profilu listwa podparapetowa jakies 30mm szerokosci
    zostaje 40mm / 2 strony czyli 20mm na strone - 5mm z kazdej strony odejdzie na wlozenie czy to parapetu aluminiowego w odpowiednie zaglebienie czy tez podsuniecie parapetu wewnetrznego np kamiennego pod rame i mamy realnie 2 x 1,50cm ocieplona dolna rame okna zwyklego piana !!!
    jesli wszystko wykonasz idealnie tzn idealnie wprowadzisz tam piane (równo wszedzie), idealnie parapet kamienny wsuniesz pod rame tzn tylko 5mm a nie np 8mm

    W dobie wariactwa z mostkami termicznymi to wartosc mizerna - ale akurat z toba sie tutaj zgadzam ze tak to sie powinno zrobic tyle ze przy podparciu balkonow da sie zrobic to takze dobrze bez profili bazowych tyle ze propozycja forumowicza jaremy musi zostac troche zmodyfikowana
    bombel

  13. #20653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cieszę się że choć czasem się zgadzasz ze mną tak usilnie poświęcając swój czas by każdą moją wypowiedź śledzić i komentować, o co mnie już kilku bywalców pytało, czymże ci zaszkodziłem a może nowa odsłona L... odwet chce wziąć za swoje błędy ? - a nóż widelec złapiesz mnie na czymś - to zobowiązuje, nie przeczę
    Postaram się w miarę logicznie ci odpowiedzieć dlaczego to co przejdzie przy parapecie jest w mej ocenie nie do przyjęcia przy podłodze.
    Po parapecie nie chodzisz, jest ponad poziomem gruntu a chyba zgodzisz się z tym, że najniższe temperatury są zawsze przy gruncie - zgodzisz się ?, więc skala zjawisk jest mniejsza o tych raptem kilka stopni
    A najlepeij będzie jak sam sobie odpowiesz licząc opór cieplny dla samej piany, dla piany i profilu podpatapetowego, i dla samego Ytonga
    I też z jednym się muszę z Tobą zgodzić - pewnego rodzaju wariactwo ogarnia ludzi z tymi mostkami termicznymi - jakże często nie mającymi żadnego przełożenia na zwiększenie jakichkolwiek kosztów eksploatacji chałupy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #20654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie


    Chciałem ci przy okazji podziękować za darmową promocję mojej strony i mojej osoby
    to co widać zawiera link do którego dałeś odesłanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #20655
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    czyli mogłem tydzień nie lukac walka jest

  16. #20656

    Domyślnie

    ale jareko oczywiście na rysunku zapomnialem o listwie podparapetowej. kurka nie potrafię sobie tego wytłumaczyć, ze jak dam profil bazowy to bedzie cieplej niz ytong tym bardziej ze zarowno profil jak i bloczek beda ocieplone zarowno z jednej jak i z drugiej strony. nie zrozum mnie źle, również nie upierap sie przy tym rozewiązaniu bo jak powiedziałeś róznica w cenie bynajmniej w moim przypadku wynosi 1 tys.PLN, tym bardziej jak rozmawialem z producentem okna tez proponuje podmurować bloczkiem (firma ZIMNY z Łodzi), natomiast jedna z firm z Łodzi (profile hekaplast) proponował mi zamiast bazówek klocek drewniany. wiec proszę cie wyłuż mi to jak krowie na rowie (przeczytałem wszystkie możliwe wątki i pogooglowałem i jestem jeszcze głupszy niz na początku lektury tym bardziej ze co wykonawca to inna mowa).
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  17. #20657

    Domyślnie

    P.S. Czyli po modyfikacji powiedzcie mi jak to zrobiś poprawnie bez profili.
    Moja propozycja okno. listwa podparapetowa, ytong, od zewnątrz 20 cm ocieplenia, na tym parapet podpianowany, który notabene ociepla bloczek, od wewnątrz 2 cm styroduru (jako dyletacja), wylewka docelowa.

    Jutro beda u mnie pomiary, to przemagluje gościa.

    Bo waszych podpowiedziach i czytaniu forum usłuszałem dzisiaj od właściciela okna że ciężki i wymagający ze mnie klient, ale nie o to chodzi - okna mam mieć super zamontowane, a wiadomo jak człowiek sam nie przypilnuje mając jako takie pojęcie to będzie to spitolone.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  18. #20658
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    P.S. Czyli po modyfikacji powiedzcie mi jak to zrobiś poprawnie bez profili.
    Wydaje mi się, że ciągle patrzysz na całe "zło", a jednak nie widzisz. Według mnie masz do rozwiązania jeden problem zawierający w sobie równocześnie trzy aspekty: Stabilność podparcia konstrukcji, mechaniczne połączenie konstrukcji z murem, wykonanie uszczelnień w dowolny sposób i w dowolnej wybranej przez Ciebie liczbie warstw byleś zapewnił maksymalną szczelność połączenia okna z murem w obrębie szczeliny dylatacyjnej. Póki nie spojrzysz na sprawę właśnie w ten sposób, kompleksowo, zawsze coś Tobie ucieknie. Chcesz kombinować i oszczędzać? Twoja sprawa. Wykonanie tego co planujesz w sposób poprawny nie jest niemożliwe! Rozwiązań jest przynajmniej klika. Znajdź sposób jak osiągnąć wszystkie cele jednocześnie wykonując robotę raz, a dobrze. No i co to za firma montażowa, za którą Ty rozwiązujesz problem? Dziady pierońskie niedouczone i tyle. Ja za nich myślał nie będę. Za Ciebie... zresztą też, przynajmniej tutaj i w tej sprawie.
    PRO QUALITY

  19. #20659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sorki jeremy, nie mam czasu i szczerze mówiąc także chęci by wyliczać dokładnie or cieplny dla różnych rozwiązań
    Może odpowiem ci rozmową jaką przeprowadzałem w zeszłym tygodniu na jednej z budów. Klient zrobił dokładnie jak ty i tej zimy miał lód na styku terakota-ościeżnica. Możliwe, że gdyby zamiast Ytonga miał poszerzenie także byłby lód, możliwe że coś mu robiąc schrzanili - nie wnikam. Nie mam żadnych reklamacji od klientów, którym montowałem okna od dobrych kilku lat tylko na poszerzeniach i bazówkach. Dla mnie to podstawa oceny - praktyczne obserwacje klientów - jakże bardziej miarodajne niż teoretyczne wyliczenia
    Sorki, takie jest moje zdanie
    Już lepiej weź sobie podeprzyj na jakiejkolwiek podporze Heiko a jak nie się da to na lekkiej konstrukcji ze stali i dookoła dokładnie ociepl styropianem, pianą czort wie czym, będziesz miał cieplej i pewniej. Chcesz się bawić - przyjrzyj się jak to robiłem wcześniej - http://jareko.pl/page21.php zanim doszedłem do wniosku, że szkoda czasu, chrzanienia się z tym i lepiej i szybciej dać profile do tego celu przeznaczone - jak robisz sam, możesz się bawić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20660

    Domyślnie

    dobra przekonaliście mnie
    a powiedzcie czy powinna być uszczelka pomiędzy oknem a profilem bazowym, i męczy mnie jedno - od chudziaka do wysokości docelowej posadzki mam 20 cm, czyli patrząc od strony zewnętrznej okna to parapet będzie montowany na wysokości chudziaka a profil bazowy nieocieplony- czy dobrze to rozumiem
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

Strona 1033 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony