dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 13 z 1568
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 31350
  1. #241

    Domyślnie

    Pchełku, to ja proszę o wspomniany przez ciebie instruktarz. Maila masz poniżej

  2. #242

    Domyślnie

    Pchełku, ja również poproszę, jeśli to nie stanowi kłopotu,
    pzdr
    Tomek

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    firmy QUERCUS nie znam w ogóle - podaj bliższe dane - jaki na przykład materiał stosują w produkcji okien
    : NIE MA TAKICH cen 430 zł za okno!!!. Drożej wychodzi sam materiał na takie okno. Szyba ok 100 zł, profile ok. 130 zł, okucia ok. 100 zł a gdzie uszczelki, podkładki a gdzie robocizna.
    Chyba, że nie ma w nim usztywnień a profil jest 3 komorowy EURO [o odchudzonych ściankach profili] i do tego zwykła szyba.
    Może być tak, że nie jest to w ogóle REHAU - tylko ktoś się pod niego podszywa - są już takie przypadki - firmy nie znam [to chyba jakiś "krzak"] Taka cena wymaga najwyższej ostrożności.
    Rehau 5-komorowy ma szerokość ramy 70 mm i nazywa się REHAU BRILLANT. Rehau 3-komorowy ma szerokość ramy 60 mm.
    Sprawdź ich papiery i czy mają certyfikat - na pewno nie mają.

  4. #244

    Domyślnie

    Pchełku, zajrzyj proszę na http://www.quercus.com.pl - to strona tego producenta. U nas lokalnie są to bardzo zachwalane i znane okna drewniane, ale z tych droższych. Zastanawiam się czy wspierać lokalną przedsiębiorczość , czy wybrać jakiegoś ogólnopolskiego potentata...

  5. #245

    Domyślnie

    Pchełek, co są warte okna drewniane Pol-Skone? Na ich www wszystko wygląda cacy, ale widząc ich ogromne serie w hipermarketach mam wątpliwości...

  6. #246

    Domyślnie

    Pchelku ja też poprosze o wspomniane materiały.

    Sprzedawca od okien powiedział mi, że przy szybie k=0,9 bedzie zimą wystepował efekt szronienia, jeśli to prawda to w jakich warunkach zachodzi?

    Dzięęęęęęęęęęęęki

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: SlawekZ dnia 2003-05-13 17:35 ]</font>

  7. #247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Pchelek - jesli możesz wyślij mi też instrukcję o której mówisz.
    Dzięki! [email protected]

  8. #248

    Domyślnie

    Pchelek, tez prosze o ta instrukcje.

    Dzieki wielkie,

    [email protected]

  9. #249
    Guest

    Domyślnie

    becik - POL-SKONE to powaqżna firma i czy zrobi dla Ciebie 5 okien czy 500 do supermarketu to będą to te same okna z tych samych obrabiarek i złożone do kupy przez tych samych robotników.
    magmi - wspieranie lokalnych - poza ich wdzięcznością ma to jeszcze, że w razie wpadki jest kogo ścigać i jest blisko.
    Firmy produkujące na lokalny rynek nie mają wpadek - nie mogą sobie na to pozwolić
    slawek - szyba z U=0,9 jest tak ciepła, że czasami zimą rosi się wilgoć ale na jej zewnętrznej powierzchni. Po prostu jest tak wysoko izolacyjna, że nad ranem nie zdąży się nagrzać od ciepła wewnętrznego i na jej chłodnej [po nocy] powierzchni zewnętrznej rosi się wilgoć z powietrza zewnętrznego. Jest to jednak rzadkie zjawisko.

  10. #250

    Domyślnie

    Do Pchełek,PłonskiJ
    Mam prośbę czy spotkaliście się z profilem Dimex, czy warto kupić takie okna, czy dać sobie spokój.
    z góry dzięki

  11. #251
    Guest

    Domyślnie

    DIMEX - dobry jak każdy inny trójkomorowy. Bez obaw.
    W Niemczech bardzo znany. W Polsce mniej.
    Mają też systemy 5-komorowe.
    UWAGA!! Mają bardzo ciekawe okna piwniczne [do garaży, budynków gospodarczych] do samodzielnego montażu - już z uszczelką - profile są trójkomorowe [szerokość 50 mm]

  12. #252

    Domyślnie

    A co sądzicie o oknach używanych sprowadzanych z Niemiec- oferuja plastikowe i drewniane lub drewniano-aluminiowe .Cena
    zacheca.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Daj sobie spokój - są to stare technologie z byłego DDR - to tak jakbyć kupił używanego Trabanta po wypadku z TIREM.
    Zrobili sobie śmietnik bo u nich utylizacja okien jest kosztowna.
    Te stare okna z PVC są na kadmie a te drewniane mają impregnaty na bazie CHC [sześciochorocykloheksan] niezła trucizna.
    Tanie nowe okna możesz kupić w Polsce - poszukaj dobrze, np. zespolone.

  14. #254

    Domyślnie

    pchełku,
    proszę o twoją opinię na temat wyrobów firmy BROKAT ( Koszalin)- oferta lubelskiego centrum okien, profil VEKA TOPLINE, okucia Winkhaus. mają sensowne ceny ale cóś troszkę nie jestem pewna. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  15. #255

    Domyślnie

    Polecam okna PCV firmy Butzbach Poland. Nie znam lepszych jeśli chodzi o PCV. Widziałem ich fabrykę i co jak robią. Kazde okienko traktują bardzo indywidualnie. Troszkę drogie ale do przełknięcia. Firma jest na licencji niemieckiej. TRZEBA SIE TARGOWAĆ MOŻNA DOSTAĆ SPORO RABATU !!!!

  16. #256

    Domyślnie

    Pchełek
    powiedz co sądzisz o profliu Dimex

  17. #257

    Domyślnie

    Pchełek
    powiedz co sądzisz o profliu Dimex

  18. #258

    Domyślnie

    Pchelek proszę prześlij mi to opracowanie na temat okien

    Dzięki

    [email protected]

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Brokat OK!!
    BUTZBACH jeszcze bardziej OK!!
    Tak się składa że obydwaj są dobrzy.
    Dimex trójkomorowy - jak każdy inny w porządku - mają ciekawe okna piwniczne do samodzielnego montażu.
    Slawek - wysłałem już [w czwartek]
    Jak nie doszło to odpowiedz.
    Wyślę wtedy w poniedziałek

  20. #260

    Domyślnie

    A co powiesz o okuciach typu Romb niemieckiej firmy GU ?

Strona 13 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony