dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1433 z 1568
Pokaż wyniki od 28.641 do 28.660 z 31350
  1. #28641

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    ....Narzeczona niech wybierze kolor okien i dopasuje do nich firanki i inne ozdobniki a kwestie techniczne zostawi Tobie, no chyba, że układ u Was jest odwrotny....
    No kurcze, gender mamy więc zważ Waść na słowa

  2. #28642

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Narzeczona niech wybierze kolor okien i dopasuje do nich firanki i inne ozdobniki a kwestie techniczne zostawi Tobie, no chyba, że układ u Was jest odwrotny.


    Pozdrawiam
    Taki jest układ, chodzi mi o argumenty czemu wybieram okna za 15k zamiast za 8k i czemu chce dopłacać 2k do cieplego montażu. Większość znajomych bierze najtańsze okna, często je sobie nawet sami montuja. Samym argumentem termoizolacyjnosci nie jestem w stanie jej przekonać ze warto wydać 7k więcej za okna. Przy pompie ciepła pw będzie się to zwracać kilkadziesiąt lat, prędzej się okna wymieni.

  3. #28643
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zapytaj się narzeczonej czy chce kupić sobie raz w roku jedną parę butów czy może cztery, czy chce iść do fryzjera dwa razy w roku czy może co miesiąc. Jak odpowie że to pierwsze to kup okna za 8K a jak to drugie to za 15. Bo w przeciwnym wypadku nie będzie was na to stać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #28644
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał xxx.adik Zobacz post
    Taki jest układ, chodzi mi o argumenty czemu wybieram okna za 15k zamiast za 8k i czemu chce dopłacać 2k do cieplego montażu. Większość znajomych bierze najtańsze okna, często je sobie nawet sami montuja. Samym argumentem termoizolacyjnosci nie jestem w stanie jej przekonać ze warto wydać 7k więcej za okna. Przy pompie ciepła pw będzie się to zwracać kilkadziesiąt lat, prędzej się okna wymieni.
    A jak Ją przekonałeś do pompy ciepła ? Przecież są dużo tańsze rozwiązanie prawda ?

    i kolejny raz to samo - od kiedy to OKNA mają się zwracać ?!?!?

    Budowa domu jako całość to KOSZT i to koszt generujący w trakcie użytkowania kolejne KOSZTY - a Wszyscy chcecie aby nagle jeden z wielu elementów jakim są okna się zwrócił !!!

    Ja nie wiem czy Tobie potrzebne są okna z najwyższej półki - pojęcia nie mam jaki budujesz dom i jakie masz w stosunku do niego oczekiwania - w stosunku do CAŁEGO budynku.

    Pisze o tym aby kolejny raz uzmysłowić Wam, że OKNA to nie wszystko - to tylko element składowy, który powinien zostać odpowiednio dobrany do całości.

    Pozdrawiam

  5. #28645
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MM Timber Windows

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Po co komu okna na 100lat
    Bo to oferta tylko dla długowiecznych rodzin. A tak na poważnie można również zapytać po co nam domy na kilka pokoleń. Dla niektórych liczy się trwałość budynku i decydują się na domy murowane, które posłużą dzieciom, wnukom i prawnukom. Podobnie jest z oknami. Wiele osób stawia na jakość, która będzie widoczna przez całe życie, a nie na rozwiązania tymczasowe.

  6. #28646
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba2101

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam.
    To ja zapytam może inaczej.
    Czy szanowni forumowicze (głownie chodzi o forumowiczów z doświadczeniem/wiedzą), mogą napisać jakie okna zamontowaliby na dzień dzisiejszy, budując dom energooszczędny (proszę o konkrety -nawet producentów) biorąc pod uwagę głownie szczelność, a w drugim rzędzie UW.
    Wskazane byłoby rownież info, jakiego dostawce wybrać z montażem i produkcją z lokalnych rynków.
    Jestem pewien ze to dużo ułatwi nam wybór, a w szczególności nie bedziemy kantowani przez "on i ahów" pseudo sprzedawców.
    Summa Summarum - gdzie zamówić dobre okna i jakie z wyższej półki z montażem (jeżeli chodzi o mnie to Śląsk)
    Wielkie dzięki.
    Ostatnio edytowane przez kuba2101 ; 30-05-2015 o 19:24

  7. #28647

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba2101 Zobacz post
    ....budując dom energooszczędny (proszę o konkrety -nawet producentów) biorąc pod uwagę głownie szczelność, a w drugim rzędzie UW....
    Wytknę Ci pewien bład w założeniu - oba parametry musza być spełnione + trzeci, montaż
    Czyli okna do domu energooszczędnego powinny być szczelne, o niskim Uw i szczelnie zamontowane
    Preferuje to profile powyżej 80 mm, z trzema szybami o Ug=<0,5, dobrze by było by miały trzy a nie dwie uszczelki i montaż warstwowy tzw. ciepły
    Hmmm.... np. Pasiv Line Plus, Pasiv Line Ultra, Schuco Si82, Rehau Geneo i jeszcze kilka by się znalazło

  8. #28648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba2101

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Wytknę Ci pewien bład w założeniu - oba parametry musza być spełnione + trzeci, montaż
    Czyli okna do domu energooszczędnego powinny być szczelne, o niskim Uw i szczelnie zamontowane
    Preferuje to profile powyżej 80 mm, z trzema szybami o Ug=<0,5, dobrze by było by miały trzy a nie dwie uszczelki i montaż warstwowy tzw. ciepły
    Hmmm.... np. Pasiv Line Plus, Pasiv Line Ultra, Schuco Si82, Rehau Geneo i jeszcze kilka by się znalazło
    No wytknąłeś coś co nie napisałem, a jestem świadom stad moje pytanie o kompleksowość oferty - przychodzę zamawiam dobry produkt z fachowym montażem.
    Produkt tak jak wspomńiales 3szyby, 3 uszczelki, i ciepły montaż warstwowy - jak już ktoś mi podpowiedział w moim temacie.
    Wszystko wiem tylko boje się ze kupie niby fajne okna złe poskładane profile i ekipa złe zamontuje...
    Dlatego szukam dobrego pośrednika z fachowcami od montażu.
    Dzieki
    Ostatnio edytowane przez kuba2101 ; 30-05-2015 o 21:05

  9. #28649

    Domyślnie

    może kolega T12345T ze Śląska Ci kogoś poleci, może Fin
    Nie potrafię wskazać konkretnego wykonawcy

  10. #28650
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie dotyczące okna przesuwnego Psk.
    Mój kolega ma założone okno Psk nie Hs o szerokości 360cm i wysokości 210-220 cm.Pakiet 3 szybowy profil okienny Veka ,produkcja Petecki.Podział okna część stała 200cm ruchoma 160cm.
    Czy warto inwestować w takie okno, gdyż mam takie same wymiary, a niestety nie stać mnie na Hs ???
    Z góry dziękuję za odp.

  11. #28651
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał lukasz31 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie dotyczące okna przesuwnego Psk.
    Mój kolega ma założone okno Psk nie Hs o szerokości 360cm i wysokości 210-220 cm.Pakiet 3 szybowy profil okienny Veka ,produkcja Petecki.Podział okna część stała 200cm ruchoma 160cm.
    Czy warto inwestować w takie okno, gdyż mam takie same wymiary, a niestety nie stać mnie na Hs ???
    Z góry dziękuję za odp.
    a nie prościej zapytać KOLEGI, który takowe właśnie użytkuje ?

    Pozdrawiam

  12. #28652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    MMichal prościej, nawet sam je przesuwałem, ale jest to dom w stanie deweloperskim, gdzie drzwi zamontowano dosłownie tydzień temu.
    Może lepiej normalne z ruchomym słupkiem w podziale 4x90cm??
    Chyba gdzieś na tym forum czytałem że tak dużego Psk nikt nie produkuje.
    stąd moje pytanie. Wiadomo że sprzedawca będzie zachwalał , ale chcę kupić okno na kilkanaście lat.

  13. #28653

    Domyślnie

    dwu braci
    oba wymiary identyczne 300 w podziale 2/2
    jeden PSK
    Drugi HS
    i pierwszy zazdrości drugiemu i przeklina swoją decyzję
    Skrzydło szer 150 to nawet z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce użytkowa katorga
    Juz lepiej podział na 3/3 i fix z balkonem dwuskrzydłowym no i taniej

  14. #28654
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dzięki. NW a możesz wrzucić jakiś szkic jak by to miało wyglądać???

  15. #28655

    Domyślnie

    Proponuje tak:

    dwa środkowe otwierane z ruchomym słupkiem


  16. #28656
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No w takim układzie i ładne, duże przejście będzie i cena nie zabije tylko trzeba dopasować umeblowanie wnętrza do takiego modelu drzwi.

    pozdrawiam

  17. #28657

    Domyślnie

    wbrew pozorom to nie takie trudne Od wieków drzwi otwierały się do wewnątrz i jakoś było a teraz w głowach sie ludziom poprzewracało i przesuwne chcą

  18. #28658
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No cóż, mamy postęp WSZYSTKO pędzi do przodu w naszym małym kociołku okiennym również
    I dobrze przynajmniej nie jest nudno i w rutynę człowiek nie wpadnie

    Pozdrawiam

  19. #28659
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz31

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dzięki Cinek.

    Powiedz mi proszę tylko czy to jest całość w 1 ramie , bo w moim mieście gość mi proponuje podział taki jak na zdjęciu lecz 3x90 i dokładka 1x90 .

    Czy lepiej w całości 4x90?

    Ps. Rozumiem że po bokach są fixy??

  20. #28660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać, że boki są zespalane na łącznikach statycznych, czyli 180+2x90. Jest symetrycznie (a nie jak w przypadku 270+90).
    Ja osobiście bym się pokusił o 2 x 180...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1433 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony