dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1444 z 1568
Pokaż wyniki od 28.861 do 28.880 z 31350
  1. #28861
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Panowie mógłby mi ktoś podrzucić zdjęcie cienkiego zgrzewu w oknie Vetrex V82 w obustronnej okleinie (orzech). Byłem w salonie Vetrexu, ale akurat nie mieli w tym modelu takiego zgrzewu. Chcę zobaczyć jak to wygląda, ponieważ sprzedawca mówił, że z tym różnie bywa ponieważ nie da się tego zgrzać idealnie i podobno wszyscy producenci maja z tym problem, chociaż w oknach Adamsa widziałem i dla mnie idealne.

    Z tego co się orientuje to finlandia i cinek sprzedają Vetrex, panowie moglibyście wkleić jakieś zdjęcie lub powiedzieć jak to z tym jest?

  2. #28862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dla mnie jest ok/taka forma idealu/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02156.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	333430
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02145.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	333431
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02146.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	333432
    Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.
    To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-10-2015 o 07:32 Powód: uzupełnienie o fotki

  3. #28863

    Domyślnie

    Witam!!
    Planuję wymianę okien PCV w moim domu w okolicach Płocka. Szukam opinii, gdzie się udać, aby było solidnie, dobrze i tanio. W najbliższym czasie zamierzam również wymienić okna w aluminium (hala magazynowa). Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Michał

  4. #28864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla mnie jest ok/taka forma idealu/ jak wrócę wczesniej to poszukam fotek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02156.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	333430
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02145.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	333431
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02146.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	333432
    Zdjęcia z tego tygodnia. Na okleinie winchester, na której fabryka nie chciała robić cienkich zgrzewów, bo to trudniejsze technologiczne.
    To zdjęcia bez mała makro - zawsze można coś dostrzec, ale nikt normalny tak okien nie ogląda.
    Finlandia dzięki za zdjęcia.
    Dla mnie te zgrzewy jak najbardziej akceptowalne. Mogliby trochę poprawić narożniki, ale w takim przybliżeniu nie ma się co dziwić że tak to wygląda. Jeszcze kolor w którym ciężko zrobić taki zgrzew. Dla mnie OK.

  5. #28865

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o informacje na temat producenta OKNOSTYL z Jabłonnej. Znajduję tylko tematy sprzed 3-4 lat... czy ma ktoś informacje jak obecnie układa się współpraca z tym producentem? Mam wycenę na profilu Schuco Si 82 właśnie od Nich.
    Cenowo na poziomie MS na profilu Salamander 82. Wykonanie MS dla klienta widziałem - piękna sprawa.... dodatkowo okna od Kowalczyka - podobne wykonanie.
    Buduję sam 165m2 zabudowy na wzór Zoja Lux G2.

  6. #28866

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 17-10-2015 o 17:28

  7. #28867

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie do osób montujących okna. Jak powinien być wyposażony pracownik dokonujący pomiaru otworów okiennych (chodzi mi o montaż okien w nowym budynku) i na co ma zwrócić uwagę tak zwany inwestor podczas pomiaru.

  8. #28868

    Domyślnie

    jak wyposażony ?
    W wiedzę przede wszystkim i jakiś przyrząd pomiarowy nie koniecznie dalmierz laserowy, może być miarka
    Jakby do tego miał niwelator laserowy byłoby super bo nie na każdej budowie (niestety) są naniesione reppery

  9. #28869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ciekawy jestem czy takie samo pytanie było względem n.p ekipy budowlanej?A na poważnie to wystarczy mu wsserwaga i centymetr.
    Ja w swojej pracy miałem kilka razy podobnie. Z reguły odpowiadałem też pytaniem. Czy jesteście zadowoleni z efektów. Jeśli dalej drążyli temat odpowiadałem że smieną 8M. Czemu do ludzi nie może dotrzeć że ważniejsze jest jak a nie czym.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #28870

    Domyślnie

    Czemu do ludzi nie może dotrzeć że ważniejsze jest jak a nie czym.
    Bo "czym" można łatwo zweryfikować, a "jak" nie bardzo (nie szybko).

  11. #28871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobra miarka (tzn taka, która ma całą potrzebną skalę) Notes, coś do pisania. Dalmierza używam bardzo sporadycznie - by zweryfikować największe otwory.
    Ale laser samopoziomujący i umiejętność odczytywania tego co pokazuje to już wyższa technika i świadczy, że firma jest świadoma niedoskonałości wcześniejszych wykonawców na budowie.
    Dobry pomiarowiec też dużo pyta i słucha.

  12. #28872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbbsoft Zobacz post
    Bo "czym" można łatwo zweryfikować, a "jak" nie bardzo (nie szybko).
    To że się ma super ful wypas sprzęt wcale nie znaczy że będzie dobrze. Fin masz rację zapomniałem o ołówku i kajeciku
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #28873
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    da się zrobić okno 2,2 m na 1 m uchylne?

    Przy oknach FIX 2 m na 2,3 m muszą być grubsze szyby?

  14. #28874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Witam,

    da się zrobić okno 2,2 m na 1 m uchylne?

    Przy oknach FIX 2 m na 2,3 m muszą być grubsze szyby?
    Zapewne się da, chociaż w cenniku który mam pod ręką (sprawdziłem dwa różne) zakres okna uchylnego kończy się na 1,9-2m, ale jak dobrze pamiętam, fabryka mi robiła takie na indywidualną wycenę. Cennik okien drewnianych zawiera już taką pozycję z adnotacją "klamka z boku" co oznacza, że będzie miało w takim przypadku 4 lub nawet 5 widocznych "zawiasów " (czytaj cenę adekwatną do ilości włożonych części).

    Poz. 2 - szyba w okolicach 3,8m2 przekracza zalecenia dla grubości szkła 4mm, więc nie warto ryzykować.

  15. #28875
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Czyli okno 2 na 2,3 M muszą być szyby 6mm?

  16. #28876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W uproszczeniu powiem: zdecydowanie powinny. Ja przynajmniej bym takich nie sprzedał (i pewnie podobnie większość obecnych na forum ludzi z branży)

  17. #28877
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Czyli okno 2 na 2,3 M muszą być szyby 6mm?
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    W uproszczeniu powiem: zdecydowanie powinny. Ja przynajmniej bym takich nie sprzedał (i pewnie podobnie większość obecnych na forum ludzi z branży)
    Jeżeli ktoś chce Ci to zrobić na 4mm to z miejsca go skreśl.
    W całej rozciągłości popieram finlandie.

    Pozdrawiam

  18. #28878
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja nie chce 4 mm,

    tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?

  19. #28879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja nie chce 4 mm,

    tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?
    Na 6mm bez problemu - jeżeli chodzi o szkło, jak czytałeś to finlandia pisał, że również od strony okuć można więc na moje całość do wykonania.

    pozdrawiam

  20. #28880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja nie chce 4 mm,

    tylko rozumiem, że z szybą 6mm ważą więcej i więcej kosztują,a le nie ma problemu technologicznie, żeby to wykonać i normalnie jest gwarancja?
    W ub. tygodniu kończyłem montaż okien, w tym 5 szt. nieotwieranych 2x2,5m. Każde ważyło niecałe 250 kg. żeby to ręcznie przenieść to trzeba minimum trzech bardzo silnych ludzi. Nie wspomnę co będzie jak pęknie szyba - koszt wymiany będzie chory, dlatego ja, dla siebie bym takie okno podzielił by zmieścić się w szkle 4mm.

Strona 1444 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony