dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1454 z 1568
Pokaż wyniki od 29.061 do 29.080 z 31350
  1. #29061
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Na tym forum
    Z przykrością informuję, że na forum znajdującym się na stronie www.oknaopinia.pl w wątku pod tytułem "Vetex - lider w produkcji okien" rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje na temat vortalu i strony www.oknotest.pl. Żądanie w sprawie usunięcia wpisów naruszających dobra osobiste zostało już przesłane na ręce administratora strony www.oknaopinia.pl. W przypadku niespełnienia żądań sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego.
    PRO QUALITY

  2. #29062
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kto jak kto, ale kolega NW jest długo i dobrze wie, jak skuteczna może być taka forma obecności. Sukces marki Schueco to w mojej ocenie jego duża zasługa ( i mówię to na poważnie, bez złośliwości). Każdy ocenia po swojemu. Daleki jestem od mówienia, że Veka jest super.
    Finlandia.....podkreśliłem tylko,że jestem zwolennikiem forum wolnego od "naganiaczy".I basta.
    Zacytowałem wypowiedź gościa z innego forum,bo idealnie pasowało mi to do tego co usłyszałem tutaj.Nie znam się na oknach,profilach itd.Ale zadając grzecznie pytanie,pytałem o cukierki,a nie o kiełbasę.A miałem wrażenie,że chciano mi doradzić zakup kiełbasy
    Ok,to moje odczucia.
    Ja wybrałem profil Schuco ,parametry dla okna opisałem powyżej.Mnie zadowalają,jak i cena.Nie podaję jej celowo,bo wiem jaka jazda będzie.Porównam sobie ją sam.
    Mam dosyć nietypowe wymagania,chciałbym otrzymać efekt poniżej.Chodzi o wysunięte drzwi w termoramie -jak na fotce poniżej.
    Widziałeś coś takiego w Polsce?

    P.S.
    I powtarzam raz jeszcze,nie chce robić nikomu reklamy,ani antyreklamy.I nie oczekuję tego od nikogo tutaj.Mój nick jest właśnie kpiną z internetowego marketingu.Twój internet-TwójPan
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_06.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	343498   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_03.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	343500   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	house-d-by-bevk-perovic-architects-housed_07.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	343499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zał 2.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	343497  
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 16-01-2016 o 14:42 Powód: fotki

  3. #29063

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kto jak kto, ale kolega NW jest długo i dobrze wie, jak skuteczna może być taka forma obecności. Sukces marki Schueco to w mojej ocenie jego duża zasługa ( i mówię to na poważnie, bez złośliwości). .....
    Skuteczność obecności działa w obie strony, promuje i pogrąża. . . ale do meritum

    TwoPan - zamieściłeś super fotki. Zakładam że u Ciebie także będą duże przeszklenia tafli 7-8 mkw łączonych ze sobą bez dodatkowego łącznika.Tak faktycznie chcesz by wyglądała Twoja elewacja ? Tak mniej więcej jedna szybka będzie ważyć tylko ok. 480 kilo więc jeszcze nie jest tragedia ale . . . duża część producentów szkła odmówi jej wykonania

  4. #29064
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Skuteczność obecności działa w obie strony, promuje i pogrąża. . . ale do meritum

    TwoPan - zamieściłeś super fotki. Zakładam że u Ciebie także będą duże przeszklenia tafli 7-8 mkw łączonych ze sobą bez dodatkowego łącznika.Tak faktycznie chcesz by wyglądała Twoja elewacja ? Tak mniej więcej jedna szybka będzie ważyć tylko ok. 480 kilo więc jeszcze nie jest tragedia ale . . . duża część producentów szkła odmówi jej wykonania
    Najbardziej przeszklona elewacja ma ok 7,5m.Chciałbym ja podzielić na witryna-dzrzwi-witryna-witryna-czyli 4 części,lub na 3 części.Na fotkach,jest na bank profil alu w oknach,cienka ramka-na taki mnie nie stać-kosztowałby z 50k pln..Mnie zależy najbardziej na tym "efekcie wysuniętych i podkreślonych drzwi".Napisałem do projektanta domu (Słowenia) zapytanie,kto wykonał drzwi i w jakiej technologii.Mnie wydaje się ,że drzwi to to PCV razem z jakąś termoramą wysuniętą na równo z elewacją, w kolorze PCV okna-może to okleina?A może drzwi są drewniane?
    Te "drzwi okienne",są świetnie podkreślone-nie wyglądają jak balkonowe w zwykłych oknach,a takich mam sześć.Chciałbym,aby to własnie tak było rozwiązane.Taka termorama,jest też zarazem elementem mocującym-nie trzeba żadnych konsol itd.
    Na tym filmiku widać o co chodzi:
    https://www.youtube.com/watch?v=x0O8lgRSfwE

  5. #29065
    Banned
    arztin

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-100
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post

    Vetrex to do dobry wybór,ale nie najlepszy.Ale ty to wiesz
    A jaki jest najlepszy ? KONKRETNIE. Da się ?

  6. #29066

    Domyślnie

    Cytat Napisał arztin Zobacz post
    A jaki jest najlepszy ? KONKRETNIE. Da się ?
    nie da się

  7. #29067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To co pokazałeś na zdjęciach jest bliższe zagranicznym katalogom niż polskiej stolarce. Najbliżesze im ekspozycje pokazuje Internorm.
    To o czym pisałeś - nie zawierało żadnych parametrów ani opisów poza gabarytem i Uw. To mało dla rzeczowej dsyskusji.

    Jak napisał Test - na wskazanym "portalu oknaopinie"(trudno je nazwać forum) jest miejscem gdzie toleruje się oczywiste kłamstwa. Gdybymn tamten post widział wcześniej, to nie pozostałbym obojętny. Także - wybacz - możesz im wierzyć, ale zalecam daleko idącą ostrożność w braniu na poważnie tamtego miejsca. Chyba że ktoś lubi wszelkie pleciuchy, które zostały wyrzycone nawet z oknonetu (bo na ich forum dla odmiany wpisy są zatwierdzane przed napisaniem)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #29068
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Także - wybacz - możesz im wierzyć, ale zalecam daleko idącą ostrożność w braniu na poważnie tamtego miejsca.
    A jak oceniasz to forum?Widząc posty jak ten,dwa powyżej,hmm?


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To co pokazałeś na zdjęciach jest bliższe zagranicznym katalogom niż polskiej stolarce. Najbliżesze im ekspozycje pokazuje Internorm.
    I właśnie dla tego,polskiej stolarki okiennej (nie mylić proszę z drzwiową)-nie wybiorę Na pewno nie na profilu typu Veka.
    Choć,zwykle cenię to co krajowe.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 16-01-2016 o 18:35

  9. #29069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie trafiłem jeszcze na forum doskonałe. Ale nie jest tu dużo typowej reklamy, chociaż na poprzedniej stronie taka się ukazała (nikt jej jeszcze nie zgłosił a ja mam tylko przeczucie a nie dowody i czekam na "rozwój" sytuacji - spamerzy zawsze się w końcu wykładają).
    Idealnie byłoby gdyby na forach byli tylko fachowcy nie mający nic wspólnego ze sprzedażą. Tylko skąd ich braći kto zapłaci za ich obecność (bo z czegoś muszą żyć)? Jak zaczną opisywać rynek wg własnych, choćby obiektywnych kryteriów, to zaraz się pojawi kłamliwy hejt (przykład oknotestu). Mamy na tym forum zarówno osoby spoza sprzedaży okien a dostawców dla rynku (ktoś może zarzucić że promują swoich klientów). Jest wydawca jednego z najlepszych przez lata miesięczników branżowych i też może ktoś powiedzieć że będzie promował swoich reklamodawców. A jak jest na prawdę? Uważam że to najważniejsze forum okienne - skarbnica wiedzy dla klientów. Częściej tu rozmawiamy o rozwiązaniach a posty z pytaniami "które okna wybrać" najczęściej pozostają bez odpowiedzi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #29070
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kazik75

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    40-613
    Posty
    2

    Domyślnie

    Glumatex, mają dobre jakościowo okna i cena ok.

  11. #29071
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazik75 Zobacz post
    Glumatex, mają dobre jakościowo okna i cena ok.
    Za pracę w niedzielę to setki płacą?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  12. #29072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    chociaż na poprzedniej stronie taka się ukazała
    Przecież to całe "forum" z opiniami to reklama okien Schüco. Wystarczy zerknąć na "blog"...
    Chociaż czytając posty to zastanawiam się czy to nie sprawka Vetrexu. Ale sprytnie zakamuflowana.
    Poza tym strona jest anonimowa (zero danych właściciela) co tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że to zwykły spam.
    Swoją drogą chciało się komuś napisać samemu tyle postów. Ciekawe ile za to wziął
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 17-01-2016 o 08:11

  13. #29073

    Domyślnie

    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, ze dobry profil takimi sztuczkami jest promowany.
    Choc z drugiej strony podejrzenie bwojtka moze okazac sie prawdziwe i sa to dzialania konkurencji.
    Ale ogolnie żenada

  14. #29074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tym razem to chyba Wy jesteście przewrażliwieni. Odkąd Oknonet (pewnie pod naciskiem reklamodawców) zaczął trochę się pilnować i nie dopuszczać plot, przez co ich forum "branżowo" padło, to ich wielbiciele znaleźli ujście na opiniach. My zaglądamy tu - a inni sklepikarze i realizujący zlecenia płatnego marketingu są tam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #29075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tym razem to chyba Wy jesteście przewrażliwieni.
    Tak? forum powstało we wrześniu 2015. Od razu zyskało niesamowitą popularność! W pierwszych dniach powstało dziesiątki wątków i "znikąd" zlecieli się zainteresowani oknami użytkownicy, którzy na nowo powstałym forum zaczęli zadawać mnóstwo pytań. Otrzymali też całą masę odpowiedzi od innych "przypadkowych" użytkowników... Po miesiącu forum zamarło (zobacz daty postów)...
    I ty nie widzisz w tym nic dziwnego?

  16. #29076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tematy tam inspirował zapewne administrator. Odpowiedzi też mógł tworzyć we własnym zakresie by miejsce rozkręcić. Tak czy inaczej - moim zdaniem nie jest warte uwagi nie można go brać poważnie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #29077
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Idealnie byłoby gdyby na forach byli tylko fachowcy nie mający nic wspólnego ze sprzedażą. Tylko skąd ich braći kto zapłaci za ich obecność (bo z czegoś muszą żyć)? Jak zaczną opisywać rynek wg własnych, choćby obiektywnych kryteriów, to zaraz się pojawi kłamliwy hejt (przykład oknotestu).

    Każdy chce dziś sprzedać swój produkt i czymś się wyróżnić. Dlatego pojawia się tyle wątków, najlepszy profil to... najlepszy producent to...

    Podważyć możemy wszystko, a na końcu to klient i tak boryka się z problemami. Długofalowo to polecenie klienta jest najważniejsze, a nie nasze argumenty.

    Jeśli teoretycznie pojawiliby się tylko fachowcy nie związani ze sprzedażą i znalazłby się ktoś kto im zapłaci. To będą głosy, że piszą pod tego, który im płaci. Jeśli byłby to urząd państwowy, to pewnie dostali łapówkę i promują tego, a nie innego producenta.

    Jeśli pomagasz na forum zbyt często, to znaczy że masz za dużo czasu, a więc masz mało zleceń.
    Jeśli nie jesteś za często to nie pomagasz za wiele, więc nie jesteś fachowcem

  18. #29078
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Witam

    Okna wybrane. Padło na okna Eurocolor Synego z ciepłą ramką. Zadecydowały parametry, oraz sprawdzony montaż zaprzyjaźnionej firmy. Gdyby nie montaż to poszlibyśmy w winergetic premium, niestety rozmowa z Panem montażystą całkowicie położyła okna tej firmy. Szkoda, bo to ładne okna. Trzecie w kolei znalazły się V82, montaż ok ale parametry i wygląd okien nie zbił z nóg. V90+ były ładniejsze ale... cena.
    Montaż będzie w nieco wysuniętym licu muru na foliach. Mostek nie będzie zbyt duży, bo dołem pójdzie parapet XPS, a górą jest styro (ścięte nadproże na rolety integro... których nie będzie), węgarek 3 cm. Zrezygnowałem z niskiego progu, kłopot z ociepleniem a i nie jestem pewien fachowców od wylewek czy zgrają mi to odpowiednio. Dziękuję za wskazówki i pomoc w doborze, pozdrawiam.

  19. #29079
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Najbliżesze im ekspozycje pokazuje Internorm.
    Bardzo dziękuję,za info o tej firmie.Mogą wykonać takie okna jak na fotkach.Firma i jej produkt,wyglądają na pierwsza ligę.Czekam cierpliwie na wycenę-będzie pewnie drogo.Zawsze,można pomyśleć o najlepszych i najcieplejszych oknach (nawet nieco droższych) ,tylko w miejscach największych przeszkleń.
    Mam takie dziwne odczucia,że wszyscy producenci okien chcą mi "wcisnąć" HS-a.Jaki to ma sens?W domu będzie WM+reku+GGWC,latem i tak takiego HS-a nie będę otwierał,bo będzie działała klima.W okresie przejściowym,analogicznie tak samo-liczę na GGWC+reku.Zimą,tez go nie otworzę-bo i po co?Po co mi zatem taka "furta" w domu?Pomijam problemy z Uw,osprzętem takiej furtki itd.
    Dla celów "reprezentacyjnych"?Bezsens.Można podobny efekt wizualny takich "drzwi w oknie" uzyskać w sposób jak na fotkach jakie wrzuciłem.Całkiem fajnie to wygląda-ale to już kwestia gustu,a o gustach się nie dyskutuje.
    No nic,może tak muszą sprzedawcy tak muszą
    Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję z dobrą alternatywę dla mojego Schuco wyboru.Jeszcze trochę,a nie spojrzę też nawet w stronę Veki.

  20. #29080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Też zrezygnowałem z HS, a potem nawet z niskiego progu. Zbędne i rodzące problemy. Przy założeniu warunków jakie podałeś, nawet więcej niż zbędne. Zastanawiające, że przedstawiciele, pomimo informacji jaki to będzie dom i jak użytkowany, wpychają na siłę HS za 10 tysi Pod względem użytkowym finansowym i energetycznym zakup jest nieracjonalny. Pozostaje tylko reprezentacja 2 tafle zamiast 3 i ew. wygoda otwierania.

Strona 1454 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony