dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1467 z 1568
Pokaż wyniki od 29.321 do 29.340 z 31350
  1. #29321

    Domyślnie

    Zapewne jesteś użytkownikiem okien HV 350, KV 440, mógłbyś nam co nieco o nich opowiedzieć, jak się sprawują itp,itd.
    A jak nie, to napisz jakiej masz okna w domu i dlaczego właśnie ten model wybrałeś.

  2. #29322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja się nie czuję kompetentny by mówić który profil jest zamierzchły, a który nie. Mówię co widzę. Wracając do targów - Veka tam też miała niezłe stoisko i pokazywała wiele rzeczy, w tym inne jak na polskie standardy - model Artline (coś co by można było porównać do nowoczesnych trendów w stylistyce).
    O takich rzeczach się tu nie będzie dyskutować i nie dlatego że ktoś komuś zabroni - ale dlatego że popularne forum to miejsce które odwiedzają zwykli zjadacze chleba szukający najczęściej sposobów by coś kupić taniej (75%) a nie lepiej (25% odwiedzających). Niestety mam takie obserwacje.

    A wracają do określenia "okna Nazwa Profila" - nieważne jak pisane, ale nie jest precyzyjne i może wprowadzać w błąd i tego dotyczy moje czepianie się. W tym przypadku jest to zwyczajne hasło reklamowe nijak nie decydujące o jakości.
    W tym dziale występuję jako zwykły użytkownik. Funkcji mod bym do tego nie mieszał. Ja się nie prosiłem o nią argumentując właśnie swoimi sympatiami - a wręcz wskazywałem moim zdaniem lepszych kandydatów. O spięciach z osobami z innych działów mogą się wypowiedzieć ich użytkownicy.

    I jeszcze jedno - użytkownik Baumaister został zbanowany nie za wypowiedź, a za kolejne złamanie regulaminu w pkt 5.2.3 (być może z powodu niezasłużonego bana za spam założył kolejne konto, ale już w tej powyższej wypowiedzi opisując sytuację, wskazując linki do swoich wypowiedzi pod innym nickiem i odnosząc się do sprawy stwarza wrażenie istnienia szerszego frontu myślących podobnie).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #29323

    Domyślnie do sprzedania

    Pomyliłem sie w wymiarach. Zdarza sie.
    Do sprzedania :
    Okno dwuskrzydłowe Schuco CT70 CAVA
    kolor zewnętrzny : mahoń
    Kolor wewnętrzny : bialy
    Pakiet trzyszybowy z szybą P4 (Ug=0,6)
    Okucia WK2
    Klamki z kluczykiem biale
    Szerokosc 1660 mm
    Wysokość 1780 mm
    Cena wywoławcza 1000.- zł
    Odbior własny z Warszawy ewentualnie dowóz w promieniu 50 km

  4. #29324

    Domyślnie

    Ach zapomniałem dodac.
    W lewym skrzydle wyfrezowane otwory pod nawiewnik Aereco

  5. #29325

    Domyślnie

    Czego to architekci nie wymyślą
    Jednoskrzydlowy balkon szerokości 1100 i wysokosci tylko 2610
    Śmiać sie czy płakać ?

  6. #29326
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Czego to architekci nie wymyślą
    Jednoskrzydlowy balkon szerokości 1100 i wysokosci tylko 2610
    Śmiać sie czy płakać ?
    Dwuskrzydłowy z fixem u góry proponuję... "ale proszę Pana ja już byłem u konkurencji i mi zrobią taki powiedzieli bez problemu i z gwarancją, a ja nie chcę nic dzielić bo mi się takie podziały nie podobają"

  7. #29327

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Dwuskrzydłowy z fixem u góry proponuję... "ale proszę Pana ja już byłem u konkurencji i mi zrobią taki powiedzieli bez problemu i z gwarancją, a ja nie chcę nic dzielić bo mi się takie podziały nie podobają"
    Nooo a skad wiesz ?

  8. #29328
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    SoA

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.

  9. #29329
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał SoA Zobacz post
    Porównując okna o podobnych parametrach (profile, pakiety szybowe, okucia) dwóch producentów OKNO+ i PAGEN , które Waszym zdaniem wypadają lepiej ? Kilka lat temu odpowiedź byłaby jasna - OKNO+, jednak aktualnie PAGEN posiada nową linię produkcyjną przez co wydaje się i dokładniejszą (?)...okna obu tych producentów tworzone są z elementów tych samych dostawców (Brugmann, WinkHaus). Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach (ilość uszczelek, łączenia), ale zastanawia mnie Wasza opinia.
    Na to pytanie mogą odpowiedzieć szefowie produkcji tych firm, zakładając , że zamienili się na miesiąc zakładami pracy i w tym czasie dowiedzieli się czy:

    Pracownicy się często zmieniają
    Czy właściciel kupił nowe maszyny, ale nie oszczędza na serwisie i zmianie frezów itd.
    Jakie komponenty używają , wzmocnienia, wkręty , jak okuwają bo Winkhaus choćby ten sam typ można okuć różnie
    Jak szklą ?
    Jak działa kontrola jakości ?
    Wymieniać można dużo...

  10. #29330

    Domyślnie

    witam!
    może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.
    pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

  11. #29331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chyba musisz zapytać producenta swoich okien co miał na myśli.Szyba jest zwykle prostokątna i pasuje tylko tak jak pasuje (lub do góry nogami ale zwykle to nie ma znaczenia dla szklenia. Montaż strzałką w bok oznaczałby że masz kwadratową szybę?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #29332
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał mj2007 Zobacz post
    witam!
    może pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale tu są najświeższe odpowiedzi i paru znawców tematu zapewne też się znajdzie.
    pytanie jest następujące - parę dni temu zamontowano mi okna z potrójnymi szybami. wszystko ładnie, ale na jednym z okien (dosyć dużym) znalazłem naklejkę z napisem 'dół' i strzałką... sęk w tym, że strzałka jest skierowana w bok! czy źle mi zamontowali szybę? czym to może skutkować? będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...

  13. #29333
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Sądzę, że ktoś pomylił pralkę z oknem- może stały obok siebie w jakimś wspólnym magazynie...
    Nie zdarzyło się wam usłyszeć od klienta dlaczego napisy z wymiarami na ramce w szybie w różnych oknach są raz na dole raz u góry? Ktoś z producentów okien wyprzedził rynek i strzałka wskazuje gdzie umieścić napisy

  14. #29334

    Domyślnie

    nie no, śmiechy śmiechami, ale po perypetiach z moimi 'okniarzami' teraz mogę spodziewać się wszystkiego.
    co do okna to jest niemal kwadratowe - 210x225. a zakładając, że dół szyby ma jakieś znaczenie to wystarczy przestawić te dwa wymiary i okno zostanie zrobione nie tak jak trzeba. a parę takich pomyłek ta firma już miała. jak nie otwieranie okna w drugą stronę niż potrzeba, to znowu stałe słupki w podwójnych drzwiach balkonowych zamiast słupków ruchomych.

  15. #29335

    Domyślnie

    Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B**var. W B**var wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T- P***AD/MD. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.
    Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.
    Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-04-2016 o 04:23 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  16. #29336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidwina Zobacz post
    Ja miałam podobne doświadczenia i bardzo się zdziwiłam, gdy trafiłam do biura handlowego B***r. W B***r wybrali dla mnie okna i po montażu wszystko się zgadzało. Do tego świetny okazał się w moim domu profil: T***D. To pierwszy na rynku system zapewniający 27 % więcej światła w Twoim domu, dzięki zwiększonej powierzchni szklenia.
    Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększyliśmy powierzchnię szklenia.
    Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.
    Sam nie wiem co robić z takimi postami. Nie stać ich na oryginalność i chyba wklejają wypociny marnego marketingowca. Większą karą jest chyba ich pozostawienie - niech się wstydzą.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #29337

    Domyślnie

    a mnie zastanawia czy takiemu marketingowcowi nie przyjdzie do głowy, że jego post będzie miał odwrotny skutek niż zamierzony? przecież z daleka widać, że to krypciocha. więc jeśli speców od okien mają takich samych jak od marketingu to ja uprzejmie dziękuję

  18. #29338

    Domyślnie

    A mnie zastanawia poziom intelektualny tego pisacza. Miesza osoby, najpierw przedstawia się jako klient który kupił, w ostatnim zdaniu pisze jak pracownik firmy. Gimnazjalista chyba coś lepszego by wypocił. Dno i kupa mułu.

  19. #29339
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidwina Zobacz post
    Więcej światła w Twoim domu, to mniejsze zużycie energii cieplnej.
    Brak kompetencji marketingowych i technicznych wchodzą na szczyt. Od tej większej ilości światła to dywany mogą jedynie szybciej wyblaknąć i tyle. Jakie to żałosne w wymowie, gdy rok po premierze pewnego okna z Ochmanowa, nieudolni i mało kreatywni naśladowcy z Bytowa i Zduńskiej Woli próbują iść tym samym śladem.
    PRO QUALITY

  20. #29340

    Domyślnie

    Hej Spece, co sądzicie o oknach Vitron z Grabówki k. Białegostoku (na profilach Veka)?

Strona 1467 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony