dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1494 z 1568
Pokaż wyniki od 29.861 do 29.880 z 31350
  1. #29861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    A może zagląda tu ktoś z okolic Wieliczki?
    Dacie namiar na sensownego sprzedawcę okien który ma ekipę montażową którą moglibyście komuś polecić?
    Przy okazji zapytam jak to jest z montażem okna: czy okno ma się trzymać tylko na dyblach ew. kotwach czy te kliny którymi się poziomuje ramę już zostają na zawsze? Ew wkłada sie jakieś inne podkładki? Z góry dziękuję jeżeli ktoś odpowie.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  2. #29862
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem trochę czasu i przejechałem się do sklepów. Abakus - wyglądem najsolidniejszy, ale i najdroższy, Vetrex - zawiera w cenie okucia antywłamaniowe czego nie dają inni. Najbardziej zainteresowała mnie ta opcja z Veką gdzie nie znałem producenta okien. Okazało się, że nie składają tego sami w garażu tylko producentem jest Amberline z Kołobrzegu. To mnie w sumie pozytywnie zaskoczyło bo wstępna wycena była u nich najlepsza + 2 moich znajomych korzystało z ich usług w przeciągu roku i generalnie nie mają zarzutów.

    Co fachowcy myślą w tym temacie ? Jakieś opinie dobre/złe o amberline ?
    Ktos cos ?

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

  3. #29863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał c32bud Zobacz post
    A może zagląda tu ktoś z okolic Wieliczki?
    Dacie namiar na sensownego sprzedawcę okien który ma ekipę montażową którą moglibyście komuś polecić?
    Przy okazji zapytam jak to jest z montażem okna: czy okno ma się trzymać tylko na dyblach ew. kotwach czy te kliny którymi się poziomuje ramę już zostają na zawsze? Ew wkłada sie jakieś inne podkładki? Z góry dziękuję jeżeli ktoś odpowie.

    Kliny i podkładki (plastikowe specjalne do tego przeznaczone) powinny zostać na stałe pod oknem oraz na przekątnych okna. Wtedy jest pewność że okno po przekątnej nam nie ucieknie. Ani nie ucieknie nam poziom na oknie. Sama kotwa nie musi ale może zapracować. Tak samo dybel bądź śruby typu spax zawsze mogą puścić. Jeszcze zależy w jakim materiale będą montowane okna. Pustak, Silka, Cegła, porotherm.

    Jeżeli porotherm muszą być specjalne kołki montażowe wkręcane, ewentualnie w ciężkich i trudnych sytuacjach stosowanie kotew chemicznych.

  4. #29864
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz I.O. Zobacz post
    Kliny i podkładki (plastikowe specjalne do tego przeznaczone) powinny zostać na stałe pod oknem oraz na przekątnych okna. Wtedy jest pewność że okno po przekątnej nam nie ucieknie. Ani nie ucieknie nam poziom na oknie. Sama kotwa nie musi ale może zapracować. Tak samo dybel bądź śruby typu spax zawsze mogą puścić. Jeszcze zależy w jakim materiale będą montowane okna. Pustak, Silka, Cegła, porotherm.

    Jeżeli porotherm muszą być specjalne kołki montażowe wkręcane, ewentualnie w ciężkich i trudnych sytuacjach stosowanie kotew chemicznych.

    Materiał ściany beton komórkowy 24 szeroki, dziękuje za odpowiedź.
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  5. #29865

    Domyślnie

    Witam,

    Pytanie do ekspertów dotyczące klocków stabilizujących okno dwuskrzydłowe.
    Na załączonych plikach widać że jest podparte od dołu oraz w dwóch punktach po lewej i prawej stronie.
    Moim zdaniem kłuci się to trochę z wytycznymi ITB gdzie po bokach powinno być wyparte przy zawiasie uchylnym na dole (prawy dolny róg)ioraz po przekątnej u góry (lewy górny róg).

    Drugie pytanie dotyczące rozmieszczenia kotew czy dybli w dolnej i górnej części ITB podaje 150mm od naroża a nie 700mm jak w tym przypadku.

    Materiały dostępne na stronie producenta okien Adams w stopce Vademecum okien PCV "Podręcznik montażu"

    Pozdrawiam,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	377547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	377548  

  6. #29866
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał maciek600 Zobacz post
    Witam,

    Pytanie do ekspertów dotyczące klocków stabilizujących okno dwuskrzydłowe.
    Na załączonych plikach widać że jest podparte od dołu oraz w dwóch punktach po lewej i prawej stronie.
    Moim zdaniem kłuci się to trochę z wytycznymi ITB gdzie po bokach powinno być wyparte przy zawiasie uchylnym na dole (prawy dolny róg)ioraz po przekątnej u góry (lewy górny róg).

    Drugie pytanie dotyczące rozmieszczenia kotew czy dybli w dolnej i górnej części ITB podaje 150mm od naroża a nie 700mm jak w tym przypadku.

    Materiały dostępne na stronie producenta okien Adams w stopce Vademecum okien PCV "Podręcznik montażu"

    Pozdrawiam,
    To co załączyłeś jest DOBRE - dwa schematy -
    1 to mocowania mechaniczne odpowiedzialne za przeniesienie sił wynikających z parcia i ssania wiatru i uwzględniające prace termiczną profilu
    2 to podparcie oraz klinowanie, które ma przenieść siły wynikające z ciężaru stolarki oraz siły "operacyjne" - te które występują kiedy okno jest uchylane lub otwierane. Uwzględnia różnice w konstrukcji - co jest istotne - jak widzisz w innym miejscu jest podparty fix (stałe szklenie) a w innych okna rozwierno-uchylne.

    a to, że ITB powiela błędy przez kolejne lata w tych szkicach - no cóż począć ... znam przynajmniej kilka osób, które informowały ITB o tych błędach przed ostatnią nowelizacją i ... nic, ale to już inna, długa historia


    pozdrawiam

  7. #29867
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Zwróć jeszcze uwagę na fakt, że przede wszystkim podparte są miejsca konstrukcyjne - przenoszące siły: słupki stałe, słupki ruchome, krańce ościeżnicy itp. Moim zdaniem ten rysunek i instrukcja są jak najbardziej poprawne.

  8. #29868

    Domyślnie

    Zgadzam się w 100% z tym co piszecie.

    Lecz w załączniku 2.jpg z pierwszego postu jest uwaga że: klocki muszą pozostać w szczelinie montażowej, aby trwale przenosić obciążenia (rozumiem że wszystkie klocki mają pozostać)
    Natomiast w wytycznych ITB załącznik poniżej zaznaczone na czerwono jest podane iż: dwa klocki są klockami dystansowymi i muszą być usunięte po zamontowaniu okna.

    Dla mnie wersja druga (ITB) jest bardziej rozsądna ponieważ okno ma możliwość rozszerzania się i kurczenia podczas różnych warunków pogodowych i rama nie powinna się wypaczyć. W pierwszej wersji istnieje takie prawdopodobieństwo.

    Co jest w takim razie poprawne?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	377710  

  9. #29869
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał maciek600 Zobacz post
    Zgadzam się w 100% z tym co piszecie.

    Lecz w załączniku 2.jpg z pierwszego postu jest uwaga że: klocki muszą pozostać w szczelinie montażowej, aby trwale przenosić obciążenia (rozumiem że wszystkie klocki mają pozostać)
    Natomiast w wytycznych ITB załącznik poniżej zaznaczone na czerwono jest podane iż: dwa klocki są klockami dystansowymi i muszą być usunięte po zamontowaniu okna.

    Dla mnie wersja druga (ITB) jest bardziej rozsądna ponieważ okno ma możliwość rozszerzania się i kurczenia podczas różnych warunków pogodowych i rama nie powinna się wypaczyć. W pierwszej wersji istnieje takie prawdopodobieństwo.

    Co jest w takim razie poprawne?
    Sam chyba widzisz jak wersja ITB jest ... "okrojona" i nie jest poprawna, ma być jak na wcześniej pokazanych schematach.
    Za "umożliwienie" pracy profilowi odpowiada odległość klocków od wewnętrznego narożnika zgrzanej ramy.

    O jednej "ciekawej" propozycji ITB już wspominaliśmy - czyli odsunięcie dolnych podparć od narożników, jeszcze ciekawiej wygląda klinowanie drzwi przesuwnych np typy HS - jak widać bokami i górą wg naszych "naukowców" nie trzeba robić nic

    Pozdrawiam

  10. #29870

    Domyślnie

    A najlepiej montowac na sruby do oscieznic i zapomniec o bocznych klockach dystansowych

  11. #29871
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skalik

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-025
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, planuję wymienić okna w domu. Interesują mnie okna 3 szybowe PCV, jakie firmy i modele polecacie? Moze jest ktoś z Podlasia i poleci konkretne miejsca zakupu okien? Na co warto zwrócic uwage przy wymianie okien?

  12. #29872
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bartek156

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Malawa
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    zastanawiam się nad oknami :
    Kommerling 88plus z Fabryki Okna Dębów
    bardzo ciężko znaleźć kilka rzetelnych opinii, może ma ktoś doświadczenie z tym profilem i fabryką ??

  13. #29873
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    achobal

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przeczytałem posty w tym temacie z całego 2016r. Poznałem chyba większość liczących się kolegów w tym temacie (kolejność losowa) MMichal, nikt ważny, finlandia, T12345T. Dziękuję za wiedzę.
    Wywnioskowałem że nie liczy się profil tylko producent i montaż, wiele dowiedziałem się o profilach i o grubościach szyb, o zawiasach i uszczelkach, taśmach rozprężnych itp.
    Mam wiele wycen w domu, jednak nie obędzie się bez pytania:
    -Profil w ramie, czy powinien być zamknięty czy: "wystarczy C bo zamknięty przenosi zimno" FAKT CZY MIT?
    -Czy trzecia uszczelka to bajer czy ma sens?
    -Niski próg w balkonie dwu skrzydłowym brać czy to kicha bo zimne i nie szczelne?
    -"wolę brugmanna montować bo jest twardszy do weki i ma lepszą statykę profilu no i współczynnikami ją przebija" FAKT CZY MIT?

    Mam dwie wyceny od rodzinnej niewielkiej lokalnej firmy która od początku lat 90 montuje okna na :
    1. firma witraz profil Veka Perfectline 70mm i Softline 82
    2. firma Abakus profil Salamander AD-redTECH ENERGY i bluENERGY

    I dwie wyceny bezpośrednio od Pagen na:
    1, Schuco Living 82
    2. Bluevolution Artline 82

    Wszystkie te wyceny są w miarę podobnych pieniądzach, różnica to montażyści przy Pagen jakiś podwykonawca (....) przy lokalnym sprzedawcy jego montaż.

    Mam jeszcze TMT przedstawiciela Oknolastu z wyceną na profil Prolux ale tu i cena widocznie wyższa i parametry słabsze.

    Starałem się, czytałem i szukałem ale i tak proszę o podpowiedź.

    Dziękuję!

    Michał
    Wadowice
    Ostatnio edytowane przez achobal ; 09-01-2017 o 21:26

  14. #29874
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    Przeczytałem posty w tym temacie z całego 2016r. Poznałem chyba większość liczących się kolegów w tym temacie (kolejność losowa) MMichal, nikt ważny, finlandia, T12345T. Dziękuję za wiedzę.
    Wywnioskowałem że nie liczy się profil tylko producent i montaż, wiele dowiedziałem się o profilach i o grubościach szyb, o zawiasach i uszczelkach, taśmach rozprężnych itp.
    Mam wiele wycen w domu, jednak nie obędzie się bez pytania:
    -Profil w ramie, czy powinien być zamknięty czy: "wystarczy C bo zamknięty przenosi zimno" FAKT CZY MIT?
    -Czy trzecia uszczelka to bajer czy ma sens?
    -Niski próg w balkonie dwu skrzydłowym brać czy to kicha bo zimne i nie szczelne?
    Mam dwie wyceny od rodzinnej niewielkiej lokalnej firmy która od początku lat 90 montuje okna na :
    1. firma witraz profil Perfectline 70mm i Softline 82
    2. firma Abakus profil AD-redTECH ENERGY i bluENERGY

    I dwie wyceny bezpośrednio od Pagen na:
    1, Schuco Living 82
    2. Bluevolution Artline 82

    Wszystkie te wyceny są w miarę podobnych pieniądzach, różnica to montażyści przy Pagen jakiś podwykonawca (....) przy lokalnym sprzedawcy jego montaż.


    Mam jeszcze TMT przedstawiciela Oknolastu z wyceną na profil Prolux ale tu i cena widocznie wyższa i parametry słabsze.

    Starałem się, czytałem i szukałem ale i tak proszę o podpowiedź.

    Dziękuję!

    Michał
    Wadowice
    Dziękuję za uznanie - miło słyszeć, że ktoś coś tam czerpie z wypocin

    Co do oceny producentów/montażystów to się nie wypowiem - nie znam ich "prac"

    Co do mitów, zacznę od tyłu i jest to moja subiektywna ocena:
    - jeżeli nie masz konieczności zastosowania niskiego progu, to zdecydowanie lepsze będzie zastosowanie "normalnej" ramy
    - 3 uszczelka - podnosi część parametrów okien jednak wymaga większej staranności/dokładności wykonania - okno musi dobrze dolegać w 3 płaszczyznach, nie każda 3 uszczelka jest tak samo dobra
    - stal otwarta czy zamknięta - chwyt marketingowy - jeżeli producent stosuje się do zaleceń systemodawcy to musi stosować stal o parametrach, które zapewnią odpowiednie funkcjonowanie stolarki, istotna jest jej sztywność a nie sam kształt, a na to ma wpływ np. jej grubość.

    pozdrawiam

  15. #29875

    Domyślnie

    Dziekuje za docenienie naszych wysilkow i mile slowa.
    Kolega MM juz dokladnie odpowiedzial.
    Dodam tylko ze w skrzydle zawsze wzmocnienie nie jest zamkniete

  16. #29876
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Pozwolę sobie dorzucić 3 grosze

    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    -Profil w ramie, czy powinien być zamknięty czy: "wystarczy C bo zamknięty przenosi zimno" FAKT CZY MIT?
    Wszystko zależy od gabarytu stolarki - czasem powinno być wzmocnienie zamknięte. Patrząc na wyniki badań różnych profili w różnych konfiguracjach to moim zdaniem przenoszenie zimna w tym wypadku jest mitem. Jeżeli już to będą to tak niewielkie wartości, że są bez znaczenia.
    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    -Czy trzecia uszczelka to bajer czy ma sens?
    Oczywiście, że ma sens, ale w niektórych konfiguracjach i bez tej trzeciej uszczelki okna bywają cieplejsze. Między innymi dlatego jestem zdania, że inwestor otrzymując ofertę powinien otrzymywać informację o Uw dla całego okna. Znam kilku producentów, którzy w automacie tworzą wyceny z przeliczonym Uw do każdego okna z osobna.
    Inna sprawa, że są różne trzecie uszczelki - niektóre profile mają ją wsadzoną w specjalny rowek np. https://www.sip-windows.com/neos/ima...4a3/1461673867 a inny producent będzie miał na kawałku wystającej "listwy" z PCV http://decco.eu/userfiles/images/ilu...a-decco83c.jpg to drugie moim zdaniem to postrzelony pomysł, bo ta listwa w miarę eksploatacji będzie się łamać!
    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    -Niski próg w balkonie dwu skrzydłowym brać czy to kicha bo zimne i nie szczelne?
    MMichal już na to odpowiedział. Innymi słowy - przy wyjściu na taras lepiej mieć niski próg, ale jeżeli jest to tylko balkon, który będzie sporadycznie użytkowany nawet w sezonie, to chyba wolałbym mieć normalną ramę na dole.
    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    -"wolę brugmanna montować bo jest twardszy do weki i ma lepszą statykę profilu no i współczynnikami ją przebija" FAKT CZY MIT?
    To nie tak. Prawda jest taka, że na rynku okien PCV coś dzieje się niedobrego i niektóre okna potrafią się "wyginać". Czasem jest to wina konstrukcji, czasem wina złego montażu, czasem źle wysezonowanego profila, a czasem - nikt nie wie czemu. Coraz bardziej się przekonuję, że Veka jest po prostu popularnym profilem i dlatego często o niej słychać, ale taka sytuacja może wyjść wszędzie.

    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    Wszystkie te wyceny są w miarę podobnych pieniądzach, różnica to montażyści przy Pagen jakiś podwykonawca (....) przy lokalnym sprzedawcy jego montaż.
    Znam osobiście kilka firm, które mają zarówno podwykonawców jak i swoją ekipę i bardzo często to podwykonawca jest lepszy. Być może wynika to ze świadomości pracownika, że niezależnie co i jak zrobi, to będzie miał pensję co miesiąc, a podwykonawca bezpośrednio podpisuje się pod swoją pracą. Być może wciąż mamy gdzieś naleciałości typu "czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy". Innymi słowy - mam lepsze zdanie o podwykonawcach niż o pracownikach.

  17. #29877
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    achobal

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pięknie Wam dziękuję i oczywiście nasłuchuję jeśli ktoś ma ochotę mi coś odpisać na mój wcześniejszy post!

    Tylko się upewnię: BluEvolution ArtLine82 MD to to samo co Salamander bluENERGY czy BluEvolution 82 MD to to samo co Salamander bluENERGY

    Miłego dnia i lekkiej pracy!

    Michał

  18. #29878
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Też mnie to zastanawiało jak szukałem dokładniejszych informacji. Proponowałbym jednak z tym pytaniem zwrócić się do dystrybutora/producenta.

  19. #29879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    ...
    Mam wiele wycen w domu, jednak nie obędzie się bez pytania:
    -Profil w ramie, czy powinien być zamknięty czy: "wystarczy C bo zamknięty przenosi zimno" FAKT CZY MIT?.
    Mit ale jak każda plotka mający w sobie ziarno prawdy. Nie wiem czy różnica U jest policzalna. Pewnie już bardziej statyka, ale to nie znaczy że kształtu C nie da się zrobić tak samo "mocnego". Jedyne co mi przychodzi do głowy to przekonywanie Inwestora argumentami strachu. Wg mnie duży minus dla sprzedawcy. Praktyka? Mam zamontowanych trochę okien z takim wzmocnieniem (bluEvolution90mm) - ramy są w porządku, ale problem jest w skrzydłach - gną się i "bujam się" z nimi od paru lat


    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    ...
    -Czy trzecia uszczelka to bajer czy ma sens?
    ...
    Ma sens, o ile okno jest szczelniejsze. To mogą potwierdzić tylko dokładne badania. O tym już parę razy było w ostatnim czasie. Wyraz rzeczywisty da parametr przepuszczalności odniesienia Q100L - ale o te wyniki ciężko. Większość działów handlowych i "technologów" nie ma pojęcia o czym mowa.
    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    ...
    -Niski próg w balkonie dwu skrzydłowym brać czy to kicha bo zimne i nie szczelne?
    ...
    To już na pewno zależy od producenta i systemu. Nie mam problemów z przemarzaniem, ale jak wyżej - zbadana szczelność na pewno będzie słabsza.
    Cytat Napisał achobal Zobacz post
    ...
    -"wolę brugmanna montować bo jest twardszy do weki i ma lepszą statykę profilu no i współczynnikami ją przebija" FAKT CZY MIT?
    ...
    To wg mnie typowa gadka sprzedawcy. Normalna. Tylko o tyle da się przeżyć, jeśli jest oparta na przekonaniach sprzedawcy, a nie nieuczciwej walce negatywnej. ja mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-01-2017 o 12:02 Powód: błąd w cytacie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #29880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Znam osobiście kilka firm, które mają zarówno podwykonawców jak i swoją ekipę i bardzo często to podwykonawca jest lepszy. Być może wynika to ze świadomości pracownika, że niezależnie co i jak zrobi, to będzie miał pensję co miesiąc, a podwykonawca bezpośrednio podpisuje się pod swoją pracą. Być może wciąż mamy gdzieś naleciałości typu "czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy". Innymi słowy - mam lepsze zdanie o podwykonawcach niż o pracownikach.[/QUOTE]


    Akurat z tym się średnio zgodzę:

    Podwykonawca ma określone pieniądze za usługę - żeby zarobić jak najwięcej a jak najmniej opłacić swoich pracowników robi szybko i przez to mniej dokładnie (oczywiście nie mowie tutaj o wszystkich podwykonawcach) bo są tacy co się naprawdę przykładają i wszystkiego pilnują jak by był to ich interes ale nie oszukujmy się takiemu podwykonawcy trzeba odpowiednio zapłacić. I teraz tutaj firmy które się zajmują sprzedażą okien schodzą maksymalnie na cenach montaży itd przez to wywierają presje na podwykonawcach żeby robili tanio (tylko że tanio = szybko) nie zawsze dokładnie. Swoim schodzeniem cen sprawiają oczywiście że jakiś klient kupi od nich okna bo cena jest tak atrakcyjna i tak korzystna że tylko brać. Ale ta cena super mega atrakcyjna ma przełożenie na jakoś usług. Dlatego firmy biorą potem kogoś kto im krzyknie najtaniej za montaż. A potem zaczynają się problemy.

    Zaś pracownik ma określoną pensje która dostanie tak czy inaczej ale przecież nikt nie powiedział że nie można dostawać czy premiować takiego pracownika. I przed wszystkim taki pracownik się moim zdaniem mniej spieszy robi tak żeby było dobrze bo walczy powiedzmy o jakąś premie ale to że będzie robić szybko i niedokładnie nie da mu zupełnie nic.

    A niestety prawda jest taka że klienci nie potrafią czasem zrozumieć że większa cena np okien z montażem oraz samego montażu nie bierze się z tego że sprzedawca okien chce na nim zarobić tylko z tego że chce opłacić komuś podwykonawcy bądź pracownikowi większe pieniądze żeby usługa była w 100% profesjonalna i dobrze wykonana.


    Wiec wszystkie problemy później z oknami itd jest zasługą raz sprzedawców którzy zaniżają ceny montaży oraz okien z montażem przez co zmuszają badź zatrudniają takie ekipy badź pracowników po taniości którzy są mało profesjonalni w tym co robią,

    A dwa klientów dla których liczy się tylko cena a potem narzekanie że ktoś coś źle zrobił. Niestety dotyczy się to nawet wszystkich forumowiczów którzy poszukują nawet na tym forum jak najniższej ceny.

    Także rada od mnie taka że nie nie ma być najtaniej. Tylko ma być po prostu dobrze.

    I to że ktoś czasem komuś proponuje te same okna 1000zł czy ileś tam więcej nie bierze się z tego że ktoś po prostu chce zarobić na kimś jakieś pieniądze tylko z kosztów wykonania profesjonalnej usługi która to i tak nie trafia na ręce sprzedającego tylko na ręce montażystów tych od których wszystko zależy czy będzie dobrze zrobione.

    Miejcie to na uwadze

Strona 1494 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony