dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1517 z 1568
Pokaż wyniki od 30.321 do 30.340 z 31350
  1. #30321
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    http://knelsenpolska.wixsite.com/knelsen-polska

    Chałupę będziesz ocieplał ?
    Jeśli nie to montaż u Ciebie należy traktować tak, jak montaż w warstwie ocieplenia czyli z zastosowaniem konsol z podanego linka

  2. #30322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    http://knelsenpolska.wixsite.com/knelsen-polska

    Chałupę będziesz ocieplał ?
    Jeśli nie to montaż u Ciebie należy traktować tak, jak montaż w warstwie ocieplenia czyli z zastosowaniem konsol z podanego linka
    Kurcze w planach mam ją ocieplić, ale nie szybko. Minie minimum 5, a może i 10 lat zanim ją ocieplę. Dom jest z rozmachem, 20 metrów w górę więc jest co ocieplać. A co z węgarkami? Oni tych okien nie wystawią z licem muru zewnętrznego bo raz, że węgarki nie pozwolą, a dwa że prawie w każdym oknie są pionowe betonowe słupy, które dzielą otwór okienny na 2 lub 3 okna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	413666

    Pani napisała mi takie zdanie
    " Oczywiście na konsole jeżeli mamy montować w przestrzeni pustki, natomiast jeżeli montujemy w murze to nie ma takiej potrzeby "
    I co ja mam jej odpisać? Jaki jest prawidłowy montaż?
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 23-05-2018 o 13:11

  3. #30323
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fm_aga

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    11

    Domyślnie

    ups.. nie wiedziałam jak odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie... musiałam doczytać :/

    chciałabym aby okna były prawidłowo i szczelnie zamontowane.
    obecnie mam mur ~24 cm i 10cm styropianu; planuję przy remoncie dołożyć kolejne 10 cm.

    pytanie w takim układzie czy montaż w warstwie ocieplenia jest dużo droższy i otrzyma się dużo lepsze parametry?
    /przeczytałam "gdzieś" że trudno jest przygotować mur przy remoncie do "ciepłego montażu"/

    zależy mi na tym aby okna były szczelne; na parterze na ścianie południowej będę miała 4 okna 1 2500x 2250 i 3 okna 1500x2250 wiec nie chciałabym mieć problemów a dodam że przy remoncie zmieniam również na ogrzewanie podłogowe - czego się obawiam ale druga połowa się uparła - co robić

  4. #30324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    fm_agamontaż na konsolach jest droższy - najlepiej zwróć się do furmy FIX - są godni polecenia i nie zrobią Cię w przysłowiowe jajo

    gutozaurA nie masz tej chałupy przypadkiem pod nadzorem konserwatora ?
    Niezbędne minimum to montaż tak jak jest czyli po wyrwaniu skrzynki w ociepleniu
    Tak być powinno

  5. #30325
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    fm_agamontaż na konsolach jest droższy - najlepiej zwróć się do furmy FIX - są godni polecenia i nie zrobią Cię w przysłowiowe jajo

    gutozaurA nie masz tej chałupy przypadkiem pod nadzorem konserwatora ?
    Niezbędne minimum to montaż tak jak jest czyli po wyrwaniu skrzynki w ociepleniu
    Tak być powinno
    Hehe, nie mam. Zanim ją kupiłem byłem pytać w urzędzie. Dzielnica ogólnie zabytkowa, ale akurat ten dom jest pominięty.
    Ok czyli jak wstawią w miejsce starych to będzie ok.
    Co do szyb 4mm. Pani nadal nie chce mi podać cen cały czas to odradzając. Chyba nie będę się kłócił, bo pewnie dopłata jest konkretna.
    Dziękuję Ci za odpowiedzi.

  6. #30326

    Domyślnie

    Witam. Ja mogę powiedzieć tylko jedno, nie kupujcie okien Vetrex. Zamówiłem do swojego nowo wybudowanego domu okna Vetrex i od samego początku problemy. Jedno okno przyjechało z pękniętą ramą, drugie okno pękło po czasie. Oczywiście kontakt do firmy ograniczony, wszystkie reklamacje w pierwszej kolejności rozpatrują handlowcy u których okna sie zamawia. Oczywiście najczęściej jest odmowa reklamacji, wmawiają, że okno zostało zniszczone przez firmy wykańczające. Ktoś kiedyś pisał na forum, że okna mają naprężenia i pękają i to niestety sie sprawdza. A wszystkie te chwyty marketingowe, że dają gwarancje na 7 lat można wsadzić między ksiązki.

  7. #30327
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Zamówiłem okna. Oczywiście naczytałem się przedtem w internecie o oknach i na co zwracać uwagę. Przy zamówieniu poprosiłem o zgrzew nitkowy, choć wiedziałem, że w Oknoplast to standard. (tak czytałem, bo u niektórych producentów trzeba to zgłosić). Okna w kolorze białym. Jakież było moje zdziwienie, jak mi Pani powiedziała, że żaden producent nie robi białych okien ze zgrzewem nitkowym. Cały czas się zastanawiam czemu? Bo taniej? Nie rozumiem tej zależności. Ktoś wie?

  8. #30328

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutozaur Zobacz post
    Zamówiłem okna. Oczywiście naczytałem się przedtem w internecie o oknach i na co zwracać uwagę. Przy zamówieniu poprosiłem o zgrzew nitkowy, choć wiedziałem, że w Oknoplast to standard. (tak czytałem, bo u niektórych producentów trzeba to zgłosić). Okna w kolorze białym. Jakież było moje zdziwienie, jak mi Pani powiedziała, że żaden producent nie robi białych okien ze zgrzewem nitkowym. Cały czas się zastanawiam czemu? Bo taniej? Nie rozumiem tej zależności. Ktoś wie?
    wiesz dla czego bo maszyny obrabiają okleinę żeby wyszedł zgrzew . a pcv białe to nie okleina i na tym nie wykonaj tego zgrzewu

  9. #30329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    wiesz dla czego bo maszyny obrabiają okleinę żeby wyszedł zgrzew . a pcv białe to nie okleina i na tym nie wykonaj tego zgrzewu
    i to jest prawidłowa odpowiedź

  10. #30330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To moze kompromis: biała okleina. I zgrzew może byc, i kasy więcej pójdzie w rynek ;D
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #30331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Czyli jak zwykle chodzi o kasę. Nie to żeby mi to przeszkadzało, ale był to jeden z powodów wyboru tej a nie innej firmy, a tu taki zonk. Dobrze, że to wyszło teraz, bo potem bym myślał, że zapomnieli.

  12. #30332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to wyszło niedoinformowanie sprzedawcy. Nie wykluczam, że i ode mnie mógłbyś wyjść z przekonaniem, że oferuję zgrzew nitkowy. Może gdybyśmy rozmawiali z naciskiem na tą kwestię skojarzyłbym fakty lub zerknął do "ściągi" (schemat formatu A4 gdzie jest rozpisane które okna mogą mieć jaki zgrzew).

    Nie jest to sprawa istotna dla okien. Rzecz na którą będziesz się patrzył tydzień a znajomym pochwalisz może raz...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30333
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To moze kompromis: biała okleina. I zgrzew może byc, i kasy więcej pójdzie w rynek ;D
    Okna w białej okleinie wyglądają zaje...fajnie
    Powiem więcej - dla mnie są najpiękniejsze

  14. #30334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No to wyszło niedoinformowanie sprzedawcy. Nie wykluczam, że i ode mnie mógłbyś wyjść z przekonaniem, że oferuję zgrzew nitkowy. Może gdybyśmy rozmawiali z naciskiem na tą kwestię skojarzyłbym fakty lub zerknął do "ściągi" (schemat formatu A4 gdzie jest rozpisane które okna mogą mieć jaki zgrzew).

    Nie jest to sprawa istotna dla okien. Rzecz na którą będziesz się patrzył tydzień a znajomym pochwalisz może raz...
    Zgadzam się, po prostu zdziwiło mnie to, tyle mówią o zgrzewach nitkowych, ale żeby dodać, że nie ma go w białym kolorze to ciężko dodać.

  15. #30335
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Panowie i Panie,
    bardzo prosze o pomoc w wyborze okien oraz sposobu przygotowania scian aby bylo to jak najmniej problematyczne.

    Slowem wstepu - dom nowo budowany, silka 24cm + 20cm grafitu (na razie rosna sciany, ocieplenie przyjdzie po oknach).

    Zestawienie stolarki (szer/wys):
    3x fix 80x235cm
    4x 200x145cm dzielone asymetrycznie - male otwierane okno + reszta fix
    1x lufcik uchylny 150x66cm
    1x fix 220x60cm
    1x 290x60cm dzielone asymetrycznie - male otwierane okno + reszta fix
    1x HS 350x235cm

    I teraz pytania:
    1. otwory okienne w wiekszosci zakonczone sa od wewnatrz "zamkami" od silki - czy to powinno byc jakos obrobione przed pomiarami?
    2. czy podzielenie HSa na pol z jednym skrzydlem jezdnym + druga polowa fix stanowi jakikolwiek problem przy PCV?
    3. obecnie okna i otwory drzwiowe sa na poziomie -30cm od docelowej wylewki (poziom 0) - dojdzie 2x 10cm styropianu + 7-8cm wylewki + 2-3cm podlogi - czym najlepiej wykonczyc otwory od dolu zeby zminimalizowac mostek - zostawic tak jak jest i nastawiac sie na duuuze poszerzenie systemowe po 30cm czy lepiej podmurowac to a jesli tak, to czym najlepiej?
    4. kiedy najlepiej zamawiac okna przy zalozeniu, ze montaz dopiero na wiosne 2019r? Listopad czy grudzien?
    5. pokazcie mi prosze na wlasnych przykladach jak wyglada polaczenia okna fix z otwieranym - zakladam, ze dzieki takiemu zabiegowi bede mial niewielka ramke wokol nieotwieranej witryny.

    Dzieki za odpowiedzi!!!
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  16. #30336

    Domyślnie

    Może ktoś wyjaśnić, czym jest zgrzew nitkowy i jakie daje korzyści?

  17. #30337
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Może ktoś wyjaśnić, czym jest zgrzew nitkowy i jakie daje korzyści?
    nie daje żadnych ale to żadnych korzyści
    Jedynie ponoć ładniej wygląda - kwestia gustu

  18. #30338
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Kolego, 2 posty wyżej zadałem kilka nurtujących mnie pytań a widzę że jesteś z mojej okolicy (Pruszkow). Może rzucisz okiem w wolnym czasie?

  19. #30339
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    1. otwory okienne w wiekszosci zakonczone sa od wewnatrz "zamkami" od silki - czy to powinno byc jakos obrobione przed pomiarami?
    2. czy podzielenie HSa na pol z jednym skrzydlem jezdnym + druga polowa fix stanowi jakikolwiek problem przy PCV?
    3. obecnie okna i otwory drzwiowe sa na poziomie -30cm od docelowej wylewki (poziom 0) - dojdzie 2x 10cm styropianu + 7-8cm wylewki + 2-3cm podlogi - czym najlepiej wykonczyc otwory od dolu zeby zminimalizowac mostek - zostawic tak jak jest i nastawiac sie na duuuze poszerzenie systemowe po 30cm czy lepiej podmurowac to a jesli tak, to czym najlepiej?
    4. kiedy najlepiej zamawiac okna przy zalozeniu, ze montaz dopiero na wiosne 2019r? Listopad czy grudzien?
    5. pokazcie mi prosze na wlasnych przykladach jak wyglada polaczenia okna fix z otwieranym - zakladam, ze dzieki takiemu zabiegowi bede mial niewielka ramke wokol nieotwieranej witryny.
    1 - wnęka okienna ma być gładka czyli wszelkie zamki, ubytki itp. mają być zakryte, zatynkowane. Tak samo czołowa powierzchnia tak do 1c od krawędzi otworu - taki jest ideał przygotowania otworu
    2 - żaden problem
    3 - najlepiej podmurować ale tak by dać poszerzenie o wysokości większej niż warstwa wykończenia posadzki + wylewka i by poszerzenie było poniżej wylewki tak z min 2 cm - lub zostawić jak jest i dać poszerzenia a na stronie https://biuro2963.wixsite.com/mojawitryna/kajetany zobaczysz co przy takiej wysokości trzeba jeszcze do poszerzeń dodać
    4 - tzw. zimowa promocja to w większości pic na wodę fotomontaż. Niektóre firmy wiosną i latem potrafią zaskoczyć krótkimi akcjami promocyjnymi - tak jak teraz u nas "promocja LAst MInute". Jesienią od wielu lat ceny idą w górę, ceny szkła i komponentów więc zimą można się cenowo oszukać
    5 - nie kumam o co kaman

  20. #30340
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fm_aga

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złódzkiego Zobacz post
    Witam. Ja mogę powiedzieć tylko jedno, nie kupujcie okien Vetrex. Zamówiłem do swojego nowo wybudowanego domu okna Vetrex i od samego początku problemy. Jedno okno przyjechało z pękniętą ramą, drugie okno pękło po czasie. Oczywiście kontakt do firmy ograniczony, wszystkie reklamacje w pierwszej kolejności rozpatrują handlowcy u których okna sie zamawia. Oczywiście najczęściej jest odmowa reklamacji, wmawiają, że okno zostało zniszczone przez firmy wykańczające. Ktoś kiedyś pisał na forum, że okna mają naprężenia i pękają i to niestety sie sprawdza. A wszystkie te chwyty marketingowe, że dają gwarancje na 7 lat można wsadzić między ksiązki.
    napisz coś więcej...

    proszę doradźcie
    polecacie FIX z Wrocławia a oni właśnie mają vetrex.

    OknoHouse - wadziłam na Twojej stronce okna - z leszna do wro jest blisko tylko kto to dobrze zamontuje

    jesteś wstanie napisać "obiektywnie" które okana: okna z leszna (profil np. Corona si82) vs. vertex (v82)

Strona 1517 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony