dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1525 z 1568
Pokaż wyniki od 30.481 do 30.500 z 31350
  1. #30481

    Domyślnie

    Ja mam wycenę z lata i promocyjną, już na wstępie pani z salonu mi zapowiedziała - niech pani nie myśli, że to będzie -46% od wyceny z sierpnia

    Zna ktoś wyroby producenta okien CAKO? Zastanawiam się właśnie Cako ze swoim rehauem czy oknoplast...

  2. #30482
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Szukam SPRAWDZONEGO producenta okien typu FIX.
    Temat wydaje się prosty, ale tak nie jest. Takie okno, oprócz uszczelek przyszybowych, powinno mieć jeszcze uszczelkę wewnętrzną (szczególnie przy wentylacji mechanicznej) a niestety, nie wszystkie firmy taką montują.
    Gdyby ktoś miał namiary na takiego producenta, szczególnie z zachodnich rejonów kraju, to proszę o namiary.

  3. #30483
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm....wystarczy że zazyczysz sobie wklejanie szyby
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #30484
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Hmmm....wystarczy że zazyczysz sobie wklejanie szyby
    Teoretycznie masz rację, jednak do mojego zapytania skłonił mnie przypadek osoby, u której byłem zobaczyć PC i rekuperator. Miała ona mieć szczelne FIXy zalecane do WM. Po dwóch latach, kiedy przypadkiem strzeliła sobie wiatrówką w szybę i trzeba było wymienić pakiet, okazało się, że w środku nic nie było oprócz podkładek.
    Dlatego pytam o firmy, które takie rzeczy mają w standardzie,

  5. #30485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ach, pytasz o uszczelkę pod szybą! Zdaje się że jedna firma to promowała/nie pamiętam która/. To tylko dodatkowa "połuszczelka" bo nie daje pełnej przegrody/I tak muszą być podkładki. Moim zdaniem powinieneś pytać o przepuszczalność powietrza i to o dokładny wynik, bo sam jej fakt nie musi dać lepszych rezultatów.

  6. #30486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie teoretycznie
    Praktycznie tylko wklejanie szyby dodatkowo uszczelnia i poprawia przy okazji PSI
    Dodatkową uszczelkę ma np. Schuco ale tylko w HS Thermoslide a i to nie daje dodatkowego uszczelnienia właśnie z powodu podkładek które muszą być między ramą a szyba.
    Mówimy oczywiście o PVC bo w aluminium to zupełnie inna bajka.
    Poza tym z racji konstrukcji okna szczelność przede wszystkim gwarantuje listwa przyszybowa choć to część prawdy w przypadku fixow szklonych w skrzydle czy okien U czy RU
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #30487
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bodega

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Konopki Male
    Kod pocztowy
    11-513
    Posty
    23

    Domyślnie

    ale mając świadomość że oknoplast jest kilka tys. droższy od konkurencji czy warto jest dopłacać ,może ktoś sie pokusi o o jakiś ranking producentów ...

  8. #30488

    Domyślnie

    Też poszukuję dobrych okien fix. Polecano mi veka softline 82. Tam są 3 rodzaje uszczelek w tym wewnętrzna.

  9. #30489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał miko112 Zobacz post
    Też poszukuję dobrych okien fix. Polecano mi veka softline 82. Tam są 3 rodzaje uszczelek w tym wewnętrzna.
    Nowe auto kupujesz patrząc na tylko na pojemność silnika? A może jednak interesują Cię też parametry typu moc czy spalanie? Tak samo w oknach. Wystarczy drążyć temat przepuszczalności powietrza.
    Większość podobnych profili ma "trzy uszczelki" Jakby tak zagłębić się w technologię produkcji, to przy oknach stałych często środkowa uszczelka jest wycinana..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30490

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, przyznam że niestety nie za bardzo się na tym znam dopiero zagłębiam temat. Przy następnej wycenie zwrócę na to uwagę i zapytam o to.

  11. #30491

    Domyślnie

    Albo wyrywana. Zawsze. Popatrzcie na przekrój dowolnej ramy MD (z trzecią uszczelką) i odpowiedzcie sobie na pytanie jak osadzić głęboko pakiet szybowy nie usuwając jej. W skrzydłach jeśli ona jest to przygniatana podkładkami bazowymi (nie spotkałem jeszcze nacinanej na krawędziach podkładek) więc szczelności żadnej nie poprawia. Jeśli sprzedawca mówi coś innego to .......mówi.

  12. #30492

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Firma jest dobra, zwłaszcza w temacie marketingu. Tak "zamotają" człowieka w reklamie, że zaczyna wierzyć w te duże cyfry.
    Nie wiem czy przypadkiem po tej dużej zniżce okna nie kosztują więcej niż przed. Zakładam że są uczciwi i tak nie jest. Ale by móc powiedzieć, że jest to okazja trzeba by znać cenę z promocji która była przed zimową.
    Promocja jest realna.7-10%. te 46 z reklamy to taki wabik. Generalnie zawsze mam ubaw z tych 5 czy 7 rabatów widocznych na wycenie.

  13. #30493
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ach, pytasz o uszczelkę pod szybą! Zdaje się że jedna firma to promowała/nie pamiętam która/. To tylko dodatkowa "połuszczelka" bo nie daje pełnej przegrody/I tak muszą być podkładki. Moim zdaniem powinieneś pytać o przepuszczalność powietrza i to o dokładny wynik, bo sam jej fakt nie musi dać lepszych rezultatów.
    No tak... pytać mogę, tylko kto mi da gwarancję, że to co usłyszę, jest prawdą? Ktoś sprawdza producentów w tym temacie?

  14. #30494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No tak... pytać mogę, tylko kto mi da gwarancję, że to co usłyszę, jest prawdą? Ktoś sprawdza producentów w tym temacie?
    Zakres "obecności" takiej uszczelki pod szybą można łatwo stwierdzić- wystarczy wyjąć listwę przyszybową.. Ale to zabawa w harcerzy. Profesjonalne podejście bazuje na badaniach, w tym zakresie (szczelność) interesować Was powinna przepuszczalność powietrza i to nie tylko jej "sucha" klasa (większość firm deklaruje najwyższą kl.4 - bo osiągają ją okna zarówno dwu jak i trzy-uszczelkowe) ale konkretnym wynikiem badania. To tak jakby do kategorii najoszczędniejszych aut wrzucić wszystkie, które spalają mniej niż 5l/100km.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #30495

    Domyślnie

    Witajcie, nie chcę zakładać nowego tematu, może ktoś tu odpowie.
    Przymierzam się do wyceny okien, daję do Oknoplastu, Drutekxu, Oknohitu i mam jeszcze tutaj u nas takiego lokalnego dostawcę, który oferuje również okna PCV, a o te właśnie wnioskuję do wyceny. Niemnie jednak kiedy czytam o tych oknach firm znanych, to nazwy i rodzaje profili też mi się wydają znane, do odnalezienia również tutaj, na forum. Lokalny dostawca zaś proponuje profile Eko-Sun 70 lub Eko-Sun 90 i nigdzie nie mogę znaleźć opinii o tych profilach. Kiedy wpisuję również tutaj do "szukaj" nic nie wyskakuje.Spotkał się ktoś z tego rodzaju profilami i mógłby coś powiedzieć na ich temat?

  16. #30496
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_88

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Stare Babice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    W chwili obecnej stanąłem przed wielkim dylematem wyboru stolarki okiennej do domu. Celuję w wykonanie energooszczędne tak jak chyba większość budujących się osób.
    Mam obecnie zawężone już oferty od następujących dostawców:

    1. Okna Veka SoftLine82 MD (Amberline Kołobrzeg) z montażem warstwowym - pakiety 4T/18Ar/4/18Ar/4T - Ventana z Bartyckiej ~46 000 PLN;
    2. Okna Veka SoftLine 82 MD (AdamS) z montażem warstwowym - pakiety 4TM/18A/4/18A/4TM - Aprel Bemowo ~~46 500 PLN;
    3. Okna Ultra Passive Classic (Jezierski) z montażem warstwowym - pakiety 4/18/4/18/4 - Iskra Pruszków~44 000 PLN.

    O oknach Jezierski czytałem różne opinie w tym dużo negatywnych. Z dotychczasowych rozmów skłaniam się ku oknom z firmy Ventana. Najlepiej mi się z nimi rozmawiało do tej pory.

    Będę wdzięczny za porady.

  17. #30497
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Rzadko pozwalam sobie na takie wpisy, ale ... postawiłbym na Aprel. Miałem okazję badać okna AdamS, jak i nadzorować oraz badać jakość wykonania montażu przez firmę Aprel. To wartościowy produkt i sprawdzony partner na budowie. Według mnie, jedna z najlepszych firm handlowo-montażowych w Polsce, .
    PRO QUALITY

  18. #30498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Rzadko kogokolwiek chwale ale potwierdzam opinie konelgo T12345T na temat Aprel`a
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #30499
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "konkretny wynik badania" to szczelnosc na przenikanie powietrza okreslana w klasach - od 4-tej najwyzszej do pierwszej najnizszej i moze jeszcze byc klasa 0 - nie ma innych wynikow i nie bylo - 95% okien ma klase 4 - ta srodkowa uszczelka to marketingowy pic i fotomontaz - robicie ludziom siano w glowach takimi nieodpowiednimi wypowiedziami

  20. #30500
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    " powinno mieć jeszcze uszczelkę wewnętrzną (szczególnie przy wentylacji mechanicznej)" - a to jest calkiem jakies nieporozumienie - uszczelka "wewnetrzna to ta od wewnatrz i jest ona zawsze [jesli mowa o uszczelce "wewnetrznej" czyli tej co jest pod szyba to nie ma takich okien] - a wklejanie szyb to pomysl na zepsucie okna

Strona 1525 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony