dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1543 z 1568
Pokaż wyniki od 30.841 do 30.860 z 31350
  1. #30841
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    sam mam okna dzielone, gdzie 66% to fix w ramie a 33% to skrzydlo. Plusy? duuuzo wiecej swiatla a i okno wyglada lzej i po dodaniu wegarkow przy ocieplaniu budynku powstaje ciekawie wyeksponowanie okno. Dla mnie fix w skrzydle imitujacej dodatkowe otwierane okno to nieporozumienie, choc oczywiscie, kazdy ma wlasny zmysl estetyki i wybiera co mu rozum (i zona) podpowie
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  2. #30842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dark01 Zobacz post
    Poszukuję okien aluminiowych i drewnianych w okolicach Szczecina - kogoś, kto potrafi prawidłowo zamontować w warstwie ocieplenia.
    Polecacie jakaś firmę?
    Szczecin mam dwa typy:
    http://www.ms.szczecin.pl/
    https://winlux.pl/

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    sam mam okna dzielone, gdzie 66% to fix w ramie a 33% to skrzydlo. Plusy? duuuzo wiecej swiatla a i okno wyglada lzej i po dodaniu wegarkow przy ocieplaniu budynku powstaje ciekawie wyeksponowanie okno. Dla mnie fix w skrzydle imitujacej dodatkowe otwierane okno to nieporozumienie, choc oczywiscie, kazdy ma wlasny zmysl estetyki i wybiera co mu rozum (i zona) podpowie
    Dobrze napisałeś: kwestia gustu. Tak się składa, że ten typ (skrzydło+szklenie w ramie) jako tako - wg mnie - komponuje się wyłącznie w domach typu "nowoczesnastodoła" i parę takich robiłem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #30843

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dziękuję.
    Napisałem do obu, choć do ms jakoś przekonania nie mam... zobaczymy.

    A jest coś jeszcze w pobliżu?

  4. #30844
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystian_Em

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-124
    Posty
    2

    Domyślnie

    Słuchajcie, przed końcem lata chciałbym mieć stan zamknięty domu, najpóźniej do końca września. Zebrałem już wyceny w okolicznych biurach i muszę się na coś zdecydować. Wstępnie wybrałem Budvar ze względu na fajną jakoś i nie wygórowaną cenę. Moja siostra też ma od nich okna od 5 lat i na razie się trzymają. Ale nie chce bazować na jednej opinii. Dajcie znać czy macie jakieś doświadczenia z tą firmą.

  5. #30845
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystian_Em

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-124
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, w tym roku, najlepiej do końca września chce zamknąć budynek. Jestem na etapie wybierania firmy (woj. mazowieckie). Polecicie coś? Generalnie jestem już wstępnie zdecydowany na Budvar, z polecenia rodziny. Byłem u nich na Krasińskiego i dostałem wycenę całkiem fajną. Dajcie znać co myślicie i jakie macie doświadczenia. Szuka okien PVC, ciepłych i trwałych.

  6. #30846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Normalnie bym uznał ten post za całkiem normalny (no poza paroma sztucznymi na forum zwrotami), ale od paru dni obserwuję w mediach wzmożoną promocję tej marki, także.. sam wiesz. Nie lubimy na forum spamu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #30847

    Domyślnie

    Panowie, przejrzałem trochę tematów, mam kilka wycen od różnych producentów. Chcę stolarkę PVC + jednego HST w aluminium.

    1) Czy możecie zasugerować dobrego producenta robiącego na profilach na S.:

    - oprócz firmy na A. z Leszna (oni są bardziej nastawieni na eksport na zachód, rodzimy rynek traktują po macoszemu) - trudno znaleźć lokalnego dystrybutora, z którym się sensownie rozmawia
    - firmy na O. z okolic Lublina (wiem, że nie polecacie, pytanie dlaczego, mam kontakt z dobrym lokalnym dystrybutorem z dobrym montażem)
    - J*** okna doskonałe - parametry na papierze wyglądają b. dobrze - aktualnych opinii o producencie jak na lekarstwo

    2) Jeżeli nie profil na S. to rozważam A. z Mrągowa. Super opinie, super montaż, tylko parametry na papierze już nie wyglądają tak super jak w przypadku producentów na profilach na S. (pomijam ze ciężko uzyskać sensowne deklaracje - w wycenie przy każdym oknie szczątkowe parametry).
    Inter**** raczej nie - trochę za wysoka cena.

    To mój pierwszy post, starałem się żeby nie wyglądał jak reklama.
    (woj. Mazowieckie)

  8. #30848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Spokojnie, starzy bywalcy odróżniają posty początkujących spamerów od rzeczywistych dylematów Inwestorów i spokojnie mogło to lecieć z pełnych nazw. W skrajnym wypadku moderator miałby nad czym myśleć, ale na pewno nie byłoby dla Ciebie konsekwencji.

    Jezierski - miałem ostatnio okazję zamawiać jedno okno dla starego klienta. Nie mam zastrzeżeń. Realizacja w miarę, chociaż na dłuższą metę / ilość oczekiwałbym więcej konkretów. Zdarzyła się reklamacja (pakiet brudny wewnątrz - załatwiona bez problemu, ale znowu - u mojego dostawcy nr 1 to nie przeszłoby kontroli jakości, ale za to "uznanie" wady to droga przez mękę (bo oznacza że się nie kwalifikuje wg wzrokowej oceny jakości szyb).

    Do Awiluxa - zastrzeżeń nie ma. Koledzy sprzedający te okna nie narzekają.
    Oknostyl - niby branża sobie chwali. Inni narzekają. Nie mam zdania, ale w moim odczuciu dziś bym ich tak od razu nie skreślał.

    Za to zastanawiają mnie parametry o których piszesz: żadne z powyższych producentów nie deklaruje niczego nadzwyczajnego, czego nie miałbym Adams.

    Adams - jutro montuję ostatnie okna z tej firmy. Nowe podejście handlowe (odrzucenie małych odbiorców) sprawiło, że szukam innej tańszej alternatywy dla swojego dostawcy nr 1. Ogólnie Adamsa oceniam dobrze. Po paru drobnych korektach mógłbym realnie porównywać go do V.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #30849

    Domyślnie

    Może faktycznie zbyt pochopnie zinterpretowałem parametry. Niestety praktyka jest taka, że producenci podają niepełne deklaracje na wycenach co utrudnia porównanie (z wyjątkiem Vetrexa i Oknoplasta). W Adamsie np. doprosiłem się tylko o ogólną deklaracje dla referencyjnego.

    To inaczej. Zastanawia mnie rozbieżność między Vetrexem i Adamsem (oba V82) w deklaracji Rw i obciążenia wiatrem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adams.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	446150
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Vetrex.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	40,0 KB
ID:	446151

    Rw: Adams minimum - 25db, Vetrex minimum - 32db.
    Wiatr: Adams C1/B2, Vetrex - C5

    Profil ten sam, pakiet ten sam, Adams na papierze gorszy.

    Rozumiem, że Twój dostawca nr 1 to Vetrex. Rozwiniesz wątek korekt jakich wymaga Adams?

  10. #30850

    Domyślnie

    Witam,

    polecicie gdzie w Łodzi lub okolicach zamówić okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową, aby nie było problemów z montażem?
    ewentualnie może być gdzieś dalej, jeżeli firma warta polecenia i dojazd nie stanowi problemu.

  11. #30851

    Domyślnie

    Mam takie pytanie.
    Jakie walory poza estetyką mają ukryte zawiasy?
    Czy one wpływają na rozmiar ramy / skrzydła w porównaniu ze standardowymi zawiasami?

  12. #30852
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    HST z aluminium - UltraGlide z firmy A. z Mrągowa możesz brać , sprzedajemy i montujemy tego trochę i nie ma z tym najmniejszego problemu , niezależnie od schematów . Naprawdę konstrukcja godna polecenia . Mamy nawet na ekspozycji Co do Deklaracji Użytkowych papier przyjmie niby wszystko , natomiast czy te deklaracje są z wyprodukowanego fizycznie okna , czy z badanego w laboratorium, czy tylko program handlowy ma algorytm do przeliczania ich ?
    Więcej czy mniej danych jednostek nie do końca świadczy czy coś jest lepsze czy nie - zależy od warunków zew : wiatr , ciśnienie , opady , wys położenia itd.
    Tak czy siak A. z Mrągowa możesz śmiało brać , zwłaszcza aluminium Ultra Glide ( "hst' )

  13. #30853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    Witam,

    polecicie gdzie w Łodzi lub okolicach zamówić okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową, aby nie było problemów z montażem?
    ewentualnie może być gdzieś dalej, jeżeli firma warta polecenia i dojazd nie stanowi problemu.
    Bardzo dobrze montują chłopaki z Kopernika.

    http://oknams.pl/kontakt

  14. #30854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mam takie pytanie.
    Jakie walory poza estetyką mają ukryte zawiasy?
    Czy one wpływają na rozmiar ramy / skrzydła w porównaniu ze standardowymi zawiasami?
    Przy okach z 2 uszczelkami poprawiały szczelność. Przy trzech jest to raczej pomijalne.
    W wielu rozwiązaniach mają większą nośność.
    Za to niestety mniejsze możliwości regulacji.

  15. #30855

  16. #30856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    bwojtek, dzięki.
    A... jeszcze mi się przypomniały własne doświadczenia podczas niedawnego "malowania domu"...
    Ukryte zawiasy pozwalają dużo łatwiej okleić taśmą malarską okno.
    Ja, jako ich "nieposiadacz" zdecydowałem się odkręcić zawiasy od ramy na czas malowania. Ale dla zwykłego "zjadacza chleba" tak opcja jest raczej niedostępna więc jest to kolejny argument "na TAK" za "ukrytymi zawiasami".

  17. #30857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Przy okach z 2 uszczelkami poprawiały szczelność. Przy trzech jest to raczej pomijalne.
    W wielu rozwiązaniach mają większą nośność.
    Za to niestety mniejsze możliwości regulacji.
    Nic dodać nić ująć, ale chyba pytający potrzebuje potwierdzenia

    W mojej praktyce przy ukrytych zawiasach mam mniej konieczności regulacji. Tak jakby lepiej trzymały skrzydło. Ale to może być też kwestia właściwego szklenia w fabryce i wyparcia ramy przy montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30858

    Domyślnie Ślask

    A jakieś firmy godne polecenia w woj, śląskim ?
    Interesują mnie okna z ukrytymi zawiasami.

    Dzięki z góry.

  19. #30859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał brami78 Zobacz post
    A jakieś firmy godne polecenia w woj, śląskim ?
    Interesują mnie okna z ukrytymi zawiasami.

    Dzięki z góry.
    Np. Multiko.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #30860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Witam. Czy możecie polecić mi jakąś firmę od okien na północy mazowieckiego? Okolice Ostrołęki. Jak na razie moimi faworytami są przedstawiciele msokna z Przasnysza i Vetrexu z Wierzbicy pod Warszawą. Co ogólnie myslicie o msokna i vetrexie? Jaki mają stosunek jakości do ceny? Naczytałem się o producentach okien i sam już nie wiem co wybrać. W mojej okolicy reklamuje się też jakiś abakus.

Strona 1543 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony