dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1547 z 1568
Pokaż wyniki od 30.921 do 30.940 z 31350
  1. #30921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil4 Zobacz post
    Według pracowni architektonicznej dom jest rzekomo energooszczędny.

    Nie wiem na ile mogę ufać stronie ciepło właściwe ale według wyliczeń ze strony dom jest średnio energooszczędny.

    https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9qkx
    Ta strona daje całkiem wiarygodne wyniki. Możesz też dzięki nie zasymulować jak wpłynie zmiana Uw okien z 0,8 na np. 0,9.
    Przy twoich wynikach jest też bardzo ważna sugestia potwierdzająca moje wątpliwości:
    Najbardziej opłacalne opcje modernizacji budynku

    Zaznacz wybrane inwestycje, aby zobaczyć, jakie będą koszty ogrzewania po ich wykonaniu.
    -22% wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

  2. #30922
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil4 Zobacz post
    Tak jak wspominałem Winergetic Premium Passive ma Uw dla każdego okna 0,8 +/- kilka setnych ale nie da rady w nich zamontować nawiewników.
    Również plus? Czy 0,8 max?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7422523

  3. #30923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil4 Zobacz post
    Nie wiem na ile mogę ufać stronie ciepło właściwe ale według wyliczeń ze strony dom jest średnio energooszczędny.

    https://cieplowlasciwie.pl/wynik/9qkx
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...zie-na-manowce

    Przemyśl jeszcze wentylację. Nie tylko zaoszczędzisz na ogrzewaniu przez drastycznie mniejsze straty na wentylacji, ale też na nawiewnikach (wymaganych obecnie prawem i kierbud bez nich nie powinien przepuścić domu - kiedyś wystarczało wyciąć kawałek uszczelki na górze), na samych oknach jak wybierzesz fiksy i na ich lepszym U. Do tego uzyskasz bezcenny komfort.

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...99-op%C5%82aca
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...i-mechanicznej
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-12-2020 o 13:35

  4. #30924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uw = 0,74 dla największego przeszklenia czyli drzwi na taras a najgorzej wyszło Uw = 0,83 dla okien dwuskrzydłowych 140 x 140.

  5. #30925
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil4

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Kod pocztowy
    05-408
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...zie-na-manowce

    Przemyśl jeszcze wentylację. Nie tylko zaoszczędzisz na ogrzewaniu przez drastycznie mniejsze straty na wentylacji, ale też na nawiewnikach (wymaganych obecnie prawem i kierbud bez nich nie powinien przepuścić domu - kiedyś wystarczało wyciąć kawałek uszczelki na górze), na samych oknach jak wybierzesz fiksy i na ich lepszym U. Do tego uzyskasz bezcenny komfort.

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...99-op%C5%82aca
    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...i-mechanicznej

    Dom już stoi w stanie surowym zamkniętym. Mam dwa kominy, jeden ma jeden kanał wentylacyjny a drugi 6 kanałów. Teraz mam przerwę z pracami budowlanymi ale w marcu chcę je wznowić. Nie wiem ile zmiana na wentylację mechaniczną by kosztowała i czy nie musiałbym występować o zmianę pozwolenia na budowę.

    Na fiksy bym się nie zdecydował nie wyobrażam sobie żebym nie mógł otworzyć okna, czułbym się jak w klatce, szczególnie, że dom położony jest praktycznie przy lesie.

  6. #30926
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć,
    na wstępie zaznaczę, że jestem bardzo początkującą osobą w sferze budownictwa, czy przeprowadzania "generalnego" remontu, który na mnie właściwie ciąży. Jednakże, w przypadku okien, nie chciałbym zostać oszukany, czy też trafić na niewłaściwą ekipę montującą okna (niestety, w domu rodzinnym na taką natrafiliśmy).

    Do końca stycznia chciałbym zamówić okna do swojego mieszkania (blok z 1985 r. - już po ociepleniu styropianem). Obecnie posiadam okna drewniane - pamiętające lata budowy bloku. W związku z tym mam trochę pytań - pewnie, już wielokrotnie zadanych na tym forum. Interesują mnie okna PCV.

    1. Czy ktoś poleci konkretną firmę z okolic Legnicy (woj. dolnośląskie), którym można powierzyć zadanie wymiany okien? Nie szukam najtańszej, chciałbym odpowiednią jakość w odpowiedniej cenie. Niekoniecznie muszą to być firmy stricte z Legnicy.
    2. Czy naprawdę warto montować trójszybowe okna? Wszyscy znajomi bardzo sobie zachwalają.
    3. Jakie profile oraz producentów polecicie? Nazwy mi nic nie mówią. Zrobiłem wstępne rozeznanie na stronach internetowych dealerów w Legnicy. Tabela poniżej.
    4. Czy powinienem montować nawiewniki w oknach? Słyszałem bardzo wiele negatywnych opinii o hałasowaniu, zimnych mieszkaniach etc. Osobiście nigdy z takich rozwiązaniach nie korzystałem i nie wiem czy jest sens. W szczególności, że chyba większość okien posiada opcję mikrowentylacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zestawieniefirm.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	451485

    PS. Zacząłem czytać temat od pierwszej strony, jestem aktualnie na ponad 100. Jednak przeczytanie całej dyskusji jest baardzo czasochłonne, a czas nagli...

  7. #30927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kiedyś z tamtych stron polecałem Langer Okna p. Marchewki, ale teraz absolutnie nie ręczę za niego, w jakiejkolwiek formie by ta osoba działała. Wręcz nie polecam. Nie za fachowość, bo tą ma. Ale za pozostałą formułę działalności.

    Załącznik otwiera mi się w wersji miniaturowej, także nic nie widzę. Nie znam też lokalnych firm w okolicy, dlatego szukałbym po znanych z jakości markach: Oknoplast, Ms, Vetrex.

    Nawiewniki - wymagane. Mikro nie każdy używa. Bo za zimno itp. Najważniejsze to być świadomym potrzeby wentylacji.

    Okna 3 szybowe - dopłata jest tak nieznaczna że nie ma co się zastanawiać. Chyba że poza lepszym pakietem kupujemy także cieplejszy profil - wtedy już jest wyaźna różnica.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-12-2020 o 20:29
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #30928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziękuję @finlandia za radę. Z racji tego, że na forum nigdzie nie widzę opcji dodania grafiki w pełnym wymiarze - przesyłam bezpośredni link: https://i.imgur.com/YqONSqI.png

    Co do nawiewników, to czy polecisz konkretne rozwiązania? Kiedyś słyszałem, że to hałasuje, "stuka", świszczy przy wichurach.
    Lista firm w mojej tabelce nie jest bez znaczenia - poczytałem o nich opinie i przyjmowałem zasadę pierwszego wrażenia po wejściu na ich stronę internetową. W pierwszej kolejności sprawdzę Oknoplast - ale to wszystko w 1-2 tygodniu stycznia.

  9. #30929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ad1. Oknoplast - marka sama w sobie warta uwagi. Sprzedawcy są na ogół dobrze wyszkoleni i wiedzą, że trzeba montować dobrze. Może nie każdy to rozumie tak samo, ale dotyczy to wszystkich firm.
    2. Markę sprzedawcy słyszałem w dawnych latach, bliżej nie znam. Alsecco jako marka ma raczej dobre opinie.
    3. Dobre marki, ale obecność w nich ostatniej sugeruje takie mydło i powidło. Pewnie jak porozmawiasz z nimi chwilę to zaproponuję jedną konkretną.. oby nie ostatnią, bo to raczej synonim tanich okien.
    4. Też ma takie mydło i powidło. Znane profile kontra profile znane z taniości.. Brak wskazanych producentów może sugerować, że raczej nie są to znaczące firmy.

    Tak czy inaczej - nie skreślałbym od razu nikogo. Zgodnie z tym co piszemy: istotny jest montaż. Jak już ich sprawdzasz - to poszukaj realizacji. Aktualne firmy zwykle wrzucają na fb. Z nich można wiele odczytać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30930

    Domyślnie Duże fixy - kto wykona

    Szanowni,

    Szukam dostawcy dwóch dużych fixów - jedno 440X280 drugie 440 x255.

    Mam przeszkloną ścianę w domu, HSem dołu nie zabuduję, jest za wysoko, po dodaniu ramek, ościeżnic etc to się mija z celem. Czy ktoś wykona mi na dobrym profilu 70-80 takie fixy? Dotychczasowy dostawca okien ma odpowiedzi od wykonawcy że to za duży rozmiar, trzeba to dzielić na pół. A ja wolałbym jednak dać całe. Przecież do sklepów wykonuje się takie duże witryny....

    Do tego...okno szerokie 220 x 160 wysokie otwierane a nie uchylne - jak proponuje dotychczasowy dostawca?

    Oczywiście do kompletu w zamówieniu mam cały zestaw okien już w bardziej tradycyjnych wymiarach.

    Będę zobowiązany za poradę,
    s.

  11. #30931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Musisz szukać typowo w aluminium. Dotychczasowy dostawca i tak proponuje bardzo duże okna, także nie masz powodu by stawiać go w złym świetle.
    Poza tym myślę, że 220x160 to już uchylne jest szaleństwem, a robienie tego jako otwierane może świadczyć o postradaniu zmysłów przez wykonawcę. Ale może się mylę i wrócisz tu z foto takiej realizacji, a wtedy pokiwam głową z uznaniem.

    Jakiś konkret: Internorm. Poznasz górny pułap cenowy, ale jak się da, to oni są otwarci na takie rzeczy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #30932

    Domyślnie

    Dziękuję za ten punkt widzenia. Teraz mam fixy 180 x 250 kilka sztuk i nie są jakoś specjalnie duże.
    Okno 220x160 ma byc otwierane dwa razy do roku do mycia. Jest na dużej wysokosci.

    Poza wszystkim - różnica alu pcv to tylko sztywnośc tak?

  13. #30933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Fixy 180x250 - ok 250 kg. 440 x 280? Nie chce mi się liczyć (nie mam podstawowych danych o grubości pakietu) ale to nie będzie 500kg, a bliżej tony.

    Okno otwierane - pow. 150kg. Wytrzymałość wzmocnionych zawiasów - 130kg.

    Sztywność? nie tylko. Cena. Statyka. Stabilność.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #30934

    Domyślnie

    Fix 440X280 - powierzchnia szyby ~11,20 m2 praktycznie wyklucza konstrukcję okienną i w grę wchodzi konstrukcja fasadowa (nie znam się jednak na tak dużych i ciężkich fasadach więc może się mylę), gdyż szyba 2-komorowa musiałaby mieć budowę: 10 ESG / 16 / 10 ESG / 16 / 10 ESG co daję grubość pakietu 62 mm i wagę 840 kg i to już są parametry niezbyt pasując do stolarki okiennej. W Polsce taki pakiet szybowy zrobi tylko Press glass. Alternatywą jest zmniejszenie wymiarów fixa tak aby powierzchnia pakietu szybowego nie była większa niż 9 m2 i wysokość nie przekraczała 2400 mm wtedy można użyć pakietu 8 ESG / 16 / 8 ESG / 16 / 8 ESG gdzie grubość pakietu wynosiłaby 56 mm (gruby ale jednak jeszcze okienny pakiet) i waga przy 9 m2 540 kg więc spokojnie albo więksi producenci okien aluminiowych albo najwięksi producenci okien drewnianych sobie z tym poradzą

    Fix 440 x 255 - tu podobnie powierzchnia szyby 10,15 m2 i waga 760 kg. Uwagi takie jak powyżej.

    Okno 220x160 - tu w grę wchodzi tylko okno drewniane (być może wymagane jest też drewno twarde czyli dąb lub modrzew sybryjski) z okuciem przechylnym GU UNITAS 10/22°. Udźwig do 300 kg i wielkość też kosmos.Nie polecam jednak tego rozwiązania, gdyż jest to rozwiązanie 1-uszczelkowe i w polskich warunkach 1-uszczelka to trochę za mało.

    Podsumowując przy zmniejszeniu wymiarów fixów tak aby szyba miała max 9 m2 i krótszy bok nie mógł być wyższy niż 2400 mm (powyżej tylko jeden producent szkła Press glass ma tak duże piece a poniżej 2400 szybę może zaoferować również popularniejszy Glassolution) każdy największy producent okien drewnianych powinien móc wykonać opisane okna. Konkretnie najwięksi producenci to (w kolejności alfabetycznej: Bertrand, Cdm, Pinus, Pozbud, Sokółka). Ale jeśli masz wstawione okna z innej firmie a u nich będziesz chciał zamówić tylko okna, których nie zrobił inny / tańszy producent to raczej nikt nie będzie chciał się tego podjąć.

  15. #30935

    Domyślnie

    dzięki za rozwianie wątpliwości.

    Nie mam możliwości zmniejszenia okna do 240 - wstawienie powyżej wąskiej witryny nie ma sensu. Skończy się zapewne na podzieleniu dużych otworów okienych na pół i zabudowaniu ich fixami bez gwarancji. A wyjście na taras zrobię z boku.
    s.

  16. #30936

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem zapytać czy warto dopłacić do okien około 2600zł na rzecz Rehau czy też pozostać przy Veka,
    Veka Softline 82 vs. Rehau Synego 80
    Okna mają tej samej marki okucia, te same szyby, różnią się tylko profilami, Rehau ma zaczepy co 70 cm ?

  17. #30937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Może warto, może nie. Nie napisałeś nic, co by to uzasadniało. Takie same marki okuć, a nawet profili nie oznaczają takiego samego okna. Nazwa profili nie decyduje o ilości zaczepów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamek2008 Zobacz post
    Witam
    Chciałem zapytać czy warto dopłacić do okien około 2600zł na rzecz Rehau czy też pozostać przy Veka,
    Veka Softline 82 vs. Rehau Synego 80
    Okna mają tej samej marki okucia, te same szyby, różnią się tylko profilami, Rehau ma zaczepy co 70 cm ?
    Dołączam zdjęcia z wycen Veka i Rehau
    Okna są firmy eurocolor
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20210107_162249.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	451772Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20210107_162524(1).jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	451773

  19. #30939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Liczyłem, że odezwie się ktoś z wiedzą. Bo ja nie znam EuroColor. Tzn. firma jest duża i znana, przez wielu nawet uznana, ale nie w moim regionie. Miałem z nimi nawet zrobione jakieś zlecenie, ale to wieki temu.
    Dlatego nic nie mogę powiedzieć. Nie mam pojęcia dlaczego Rehau u nich tyle kosztuje.

    Z tym, że trafiłem na artykuł i bardzo polecam jego lekturę:
    https://oknotest.pl/okna-energooszcz...iska-samoocena

    Taki mały przykład, że okna Veka mogą się bardzo różnić między producentami. Dlaczego ten producent deklaruje takie słabe parametry w stosunku do innych?? Robi tak słabo, czy wychodzi z założenia, że nie ma sensu obiecywać więcej, bo i tak nikt się nie zna, a w razie czego łatwo będzie się obronić w razie sprawy..

    Przykro mi - nie pomogę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #30940

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Liczyłem, że odezwie się ktoś z wiedzą. Bo ja nie znam EuroColor. Tzn. firma jest duża i znana, przez wielu nawet uznana, ale nie w moim regionie. Miałem z nimi nawet zrobione jakieś zlecenie, ale to wieki temu.
    Dlatego nic nie mogę powiedzieć. Nie mam pojęcia dlaczego Rehau u nich tyle kosztuje.

    Z tym, że trafiłem na artykuł i bardzo polecam jego lekturę:
    https://oknotest.pl/okna-energooszcz...iska-samoocena

    Taki mały przykład, że okna Veka mogą się bardzo różnić między producentami. Dlaczego ten producent deklaruje takie słabe parametry w stosunku do innych?? Robi tak słabo, czy wychodzi z założenia, że nie ma sensu obiecywać więcej, bo i tak nikt się nie zna, a w razie czego łatwo będzie się obronić w razie sprawy..

    Przykro mi - nie pomogę.
    Czy napiszesz mi na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia na innych firmach produkujących okna. Czy warto kupić rehau czy veka przy podobnych parametrach i dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Adamek2008 ; 10-01-2021 o 17:31

Strona 1547 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony