dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1564 z 1568
Pokaż wyniki od 31.261 do 31.280 z 31350
  1. #31261

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Coś słabo się Pan wgryzł w temat . Według mnie o wyborze okien powinny decydować następujące czynniki:

    Technika - czyli dopasowanie właściwości użytkowych okien do warunków eksploatacji
    Komfort - czyli dopasowanie wyposażenia okien do Pańskich oczekiwań - obniżone klamki, blokady klamek, niskie progi i.t.p.
    Wzornictwo - czyli dopasowanie estetyki do Pańskich oczekiwań - kolory, zgrzewy i takie tam inne bzdety
    Ochrona - warunki i okres gwarancji
    Ekonomia - Cena za okna

    Montaż ciepły? Czyli jaki? Za co Pan płaci?

    Jaka wytrzymałość mocowania na punkt?
    Jaka nośność podparcia?
    Jaka szczelność na przenikanie powietrza?
    Jaka wodoszczelność?
    Jaka izolacyjność termiczna?
    Jaki opór dyfuzyjny?

    Gryziemy dalej, czy płacimy za nazwy i marki?
    Ale ja nie chcę robić doktoratu z okien Zależy mi na dobrej jakości, szczelnych oknach. Jak czytam parametry: BluEvolution 82, Oknoplast PAVA lub PRISMATIC czy Drutex IGLO Energy Classic to takie parametry mi odpowiadają. To nie będzie dom pasywny, styro 20cm, rolety, nadproża już ocieplone, ogrzewanie podłogowe, kocioł gazowy. Przez ciepły montaż rozumiem to co obecnie oferują czyli uszczelnianie na równo taśmami. Jeśli chodzi o cenę to za dobrą jakość, gwarancję, firmę, jestem w stanie dopłacić. Dom buduję dla siebie a nie dla wroga

  2. #31262
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał geminatores Zobacz post
    Ale ja nie chcę robić doktoratu z okien Dom buduję dla siebie a nie dla wroga
    Przepraszam, nie wiedziałem. Powodzenia
    PRO QUALITY

  3. #31263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pablopikaso

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cześć,

    czy jest ktoś w stanie sprzedawcę/montażystę okien w kujawsko-pomorskim?

  4. #31264

    Domyślnie

    Cześć wszystkim! chciałbym doradzić się odnośnie okien. Zakupiłem mieszkanie w bloku - lata 80, murowany.
    Planuje remont generalny i zastanawiam się nad wymianą okien. Jedno z pomieszczeń posiada dużą powierzchnie okien w stosunku do ściany:
    1. Okno 1165x1435 jednodzielne
    2. Okno 1765x1435 dwudzielne
    3. Okno 1465 × 2295 dwudrzwiowe - slupek ruchomy
    Jedyna informacja jaką znalazłem na oknach to:
    PLASTHERM B39/96 CLIMALIT P NR1 11/99 16mm

    Ciężko odszukać mi informacji na ich temat w internecie. Aktualnie, przy temp zewnętrznej 5C czuć, że przy tej ścianie z oknami jest "chłodniejsze" powietrze. Nie mam problemu z ogrzewaniem pomieszczenia, jednak chodzi przede wszystkim o komfort. Czy jest ktoś w stanie rozkodować te okna? Oczywiście, nie wspominam już o serwisie okien, który przeprowadzę. Bardziej chodzi mi o zasadność wymiany tych okien. Z góry dziękuję za każdą pomoc/wskazówkę.

  5. #31265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nic mi nie mówi ta nazwa. Pierwszy człon google pokazuje jako producenta z Turcji. Jeśli to prawda, to... współczuję.
    Możesz zrobić zdjęcie? Tak by było widać profil od środka, na otwartym skrzydle (okucia) i i może napis na ramce między szybami?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #31266

    Domyślnie

    Przepraszam, mój błąd w nazwie producenta - prawidłowa nazwa to THERMOPLAST.

    Zdjęcia:
    https://ibb.co/x3p09vV
    https://ibb.co/ysdjMn9

  7. #31267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Thermoplast to stara, uznana marka. W tym układzie to może być listopad 1999r. Bardzo dojrzały wiek jak na okna. Jest duża szansa że szyba była już "ciepła". Może są już faktycznie zużyte uszczelki, może wymagają regulacji docisku (tzw "na zimę").
    Gdybyś kupił nowe wykonane wg "tureckiej jakości" jaka się u nas ugruntowuje na rynku - to mogłoby się okazać, że stare będą lepsze..

    Osobiście - jeśli jest remont mieszkania, to bym te okna wymienił.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #31268

    Domyślnie

    Zaleta starych okien sa wymienne uszczelki - ja po regulacji, wymianie uszczelek zdecydowalem sie zostawic stare okna - m.in. Thermoplasty (chyba |Royal) z 2008 i inne starsze z 2001 roku.

    Kusila mnie wymiana na nowe trojszybowe przy okazji remontu elewacji - wizyta w okolicznym salonie producenta na litere A, ostudzila moj pomysl.

    Sprzedawca zaczal od zachecania do wykupienia ubezpieczenia okien, bo wewnetrzne szyby potrafia peknac.....
    Chwala mu za uczciwosc, w moich oknach mam oryginalne szyby (wklad 1,1 ) i nic nie peka... od 2001 roku.

  9. #31269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoltyy Zobacz post
    ...

    Sprzedawca zaczal od zachecania do wykupienia ubezpieczenia okien, bo wewnetrzne szyby potrafia peknac.....
    Chwala mu za uczciwosc, w moich oknach mam oryginalne szyby (wklad 1,1 ) i nic nie peka... od 2001 roku.
    Zapewniam Cię, że gdybyś do swoich starych okien włożył nowe pakiety trzyszybowe, to też by mogły pękać. I chodzi tu wyłącznie o fizykę a nie jakość.
    Z moich doświadczeń - pęka może jedna na tysiąc..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #31270

    Domyślnie

    Niestety do moich sie nie da, byc moze to tylko taki feature tego jednego producenta - przy 1 na tysiac, sprzedawca chyba nie zaczynalby od tego rozmowy.....

  11. #31271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie da się z kilku powodów:
    - 25 lat temu ramy miały średnią grubość 6 cm i były przystosowane do pakietów o grubości do ok 3cm (a sensowny pakiet 3 szybowy ma dobrze powyżej 40mm).
    - Thermoplastu od wielu lat nie ma na rynku, a do wymiany pakietów potrzebne są nowe, cieńsze listwy przyszybowe. Ale nawet jakby to była istniejąca firma to niemal pewne, że dany profil byłyby nieprodukowany.
    - koszt wymiany pakietów wraz z listwami jest wysoki i nieadekwatny do potencjalnych zysków.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #31272

    Domyślnie

    Dlatego na razie zostalo jak jest - koszt wymiany okien w takiej wersji jak chcialem - ok 50 tys, oszczedzilbym na tym jakies 0.8 W/m2K x 30 = 24 W/K....
    Czas zwrotu inwestycji - jakies 50+ lat...

  13. #31273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoltyy Zobacz post
    Doszczedzilbym na tym jakies 0.8 W/m2K x 30 = 24 W/K....
    Bardzo wątpliwe, żebyś o tyle mniejsze straty miał. Do tego miałbyś mniejsze zyski bo cieplejsze pakiety mniej promieniwania słonecznego wpuszczają do środka. Oczywiście ekonomicznie patrząc na te parametry nie warto wymieniać.
    Ale jest jeszcze kwestia szczelności (samych okien jak i ich montażu) - ale znowu przy wentylacji grawitacyjnej nie ma to większego znaczenia. Zwłaszcza, że przy starych oknach możesz nie mieć w ogóle nawiewników i wentylacja działa tylko dzięki nieszczelności okien (choć oczywiście lepiej mieć nawiewniki i jakąś nad nimi kontrolę).

    Więc ekonomicznego sensu wymiana nie ma, nawet jak płacisz za ciepło zużyte wg licznika.
    Będziesz musiał wymienić, jak się będą sypały okucia i nie da się/nie opłaci się ich wymiana.

  14. #31274

    Domyślnie

    Dokladnie tak to wymyslilem - jak sie rozleca to bedzie wymiana.
    Okna sa szczelne (Thermoplasy nawet za bardzo po dolozeniu trzeciej uszczelki) - ale wentylacje grawitacyjna mam dobra - dwupietrowy szeregowiec z uchylonym okienkiem w piwnicy i otwartym kominkiem na ostatnim pietrze gwarantuje przeciagi zima...
    Niestety z racji idiotycznego projektu montaz Wm i reku wiazalby sie z kompletna dewastacja, a i tak nie wiem czy daloby sie ogarnac wszystkie pomieszczenia....

  15. #31275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artisti

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Buduje dom i chcę w tym roku zamówić okna. 10 sztuk, w tym jedno HST, jedno PSK, kilka balkonowych. Szczegóły zebrałem w tabelkach poniżej. Porównałem 3 oferty, specjalnie pomijam sprzedawców, skupiam się na producentach/produktach. Powiedzmy, że wszyscy sprzedawcy mają w okolicy dobre opinie za montaż. Podane ceny brutto uwzględniają purenity na parterze, ciepłe parapety, szczelny montaż (piana + taśmy), żuraw, kontaktrony, zawiasy kryte.
    1) Producent Amex Bączek profil Veka Softline 82 MD 47 tys.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	veka.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	467377
    2) Producent MS Okna profil Salamander 82 MD 47 tys.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salamander.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	13,1 KB
ID:	467378
    3) Producent Oknoplast profil Pava (pakiety wklejane) 57 tys.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknoplast.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	467376
    4) czekam jeszcze na ofertę na Schucko, dodam jak dotrze.

    Decydujące dla mnie o wyborze okien są: izolacyjność akustyczna, cena, izolacyjność cieplna (w tej kolejności). To co mnie dziwi w tych ofertach, to miażdżąca przewaga Oknoplastu nad pozostałymi dwoma ofertami jeśli chodzi o wskaźnik Rw. Nawet jeśli do oferty nr 1 dołożyłbym na elewacji od strony drogi szyby akustyczne, to i tak Rw okna PSK będzie wynosiło z takimi szybami ledwie 35dB vs 40dB w Oknoplaście. W HST różnica jest nawet większa, 29dB na szybach aku (26dB zwykłe) vs 39dB. Gdyby nie brać Rw pod uwagę, to oferta Oknoplastu odpada ze względu na cenę, jednak z drugiej strony nawet dodanie pakietów akustycznych w innych ofertach nie pozwala na osiągnięcie tak dobrego wskaźnika Rw, za to cena wtedy zrównuje się (w przypadku Veki) lub przebija (Salamander) Oknoplast (a przypominam, ze pakiety akustyczne są tylko w części okien, inne dalej mają znacznie gorsze Rw). Skracając moje pytanie do maksimum: czy można wierzyć parametrowi Rw z oferty Oknoplastu? Moje największe wątpliwości chyba budzi podane 39dB dla HST, przecież tam są uszczelki jak w szafach przesuwnych, więc skąd taka izolacyjność akustyczna?
    Ostatnio edytowane przez artisti ; 11-12-2023 o 15:08

  16. #31276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Nie kombinuj z pakietami wklejanymi, weź którykolwiek profil z pozostałych a dychę dołóż do bardziej dźwiękochłonnych szyb; weź sobie np.:44.2T/12/4/12/6T (VSG 44.2T) Acoustic o Rw=42dB i będzie i bezpiecznie i cicho... Pamiętaj, żeby nie przesadzić z dźwiękochłonnością (pakiety z grubością szyb 8,10mm), bo to wymaga zwiększenia wzmocnień wewnątrz oraz okuć okna ze względu na ciężar pakietów szybowych. A jak dołożysz do okuć (jak) RC2, to będziesz miał zniżkę na ubezpieczenie domu.

    prawda, finlandia?
    Ostatnio edytowane przez Hipka ; 12-12-2023 o 14:26

  17. #31277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem czy to prawda, bo nie znam OWU firm. Dołożenie okuć czy szyb nie musi sprawić że okno stanie się certyfikowanym w którejś z klas RC.
    Pierwsze słyszę by okna z mocniejsza szybą wymagały innego wzmocnienia. Nie znam się, nie potwierdzam.
    Tak samo pierwsze słyszę by wklejanie szyb było złe? Uważam że wręcz przeciwnie.

    Nie odpowiadam na pytania autora, bo nie oglądałem tabel. Zerknę jak wroce kiedyś do komputera.
    Edit: Nie ma okien Schueco. One będą od konkretnego producenta.. I mimo marki widuję Svueco robione tanio oraz z innych fabryk: dobrze.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-12-2023 o 18:27
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #31278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał artisti Zobacz post
    Witam Buduje dom i chcę w tym roku zamówić okna. 10 sztuk, w tym jedno HST, jedno PSK, kilka balkonowych.
    Oferty zawierają różne okna - różne wymiary (a czasami niewielka różnica w wymiarach pociąga duże koszty - inne pakiety, inne wzmocnienia), w salonie czasami PSK, czasami HST, raz fix szklony w ramie, raz w skrzydle. Zacznij od sprowadzenia do wspólnego mianownika.
    Wszystkie oferty bez nawiewników? Rozumiem, że jak zależy Ci na dźwiękoszczelności to WM jest oczywistą oczywistością.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 12-12-2023 o 22:53

  19. #31279
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artisti

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Faktycznie, są pewne rozbieżności. Po pomiarach i tak rozpatruję tylko dwie oferty:

    1) Producent Kapica na profilu Schuco Living, Schüco HS LivingSlide, z szybami 33.1T\18\4\18\4T (oraz w jednym fixie 8T\14\6\14\6T), poszerzenia systemowe, ciepłe parapety, montaż z taśmami.
    2) Producent Oknoplast profil Pava, HST Motion S, z szybami 4TF/18c/3/16c/3TF (w HST, PSK i fix: 6TF/18c/4/16c/4), pakiety wklejane STV, purenity, ciepłe parapety, montaż z taśmami.

    Cena po negocjacjach w obu przypadkach niemal taka sama (54.000 +/- 1000 zł). Uw dla wszystkich okien bardzo podobne, nieco lepsze w Oknoplast, ale względem moich potrzeb to pomijalnie.

    Co byście polecali? Czy szyby 3mm w Oknoplast to aż taka wada? Czy STV to aż taka zaleta? Czy Schuco jest faktycznie lepsze od Veka?

  20. #31280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zastanawia mnie temat szyb 33.1 w ofercie Kapicy. Domniemam, że chodzi o lepszą akustykę (aktualnie w temacie https://forum.muratordom.pl/showthre...%B3w-szybowych była niezła dyskusja).
    Andrzej Oknotest,
    - czy wg Twojej wiedzy szyba 33.1 jest lepszym rozwiązaniem niż np. 6 ?

    Czy Schueco jest lepsze niż Veka? Medialnie i w postrzeganiu branży tak. W praktyce.. to chyba nie ma znaczenia jak wykonanie przez konkretnego producenta. W przytoczonym przeze mnie temacie mamy tego przykład.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1564 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony