dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 4 z 1568
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 31350
  1. #61

    Domyślnie

    Plonskij jesteś champion w dziedzinie okien.Wielkie,wielkie dzięki.Ale jeszcze jedno pytanie.Jakie paramaetry powinno spełniać prawidłowo wykonane okno EURO,jakie profile,o co mam ich pytać, co należy brać pod uwagę.



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bbb dnia 2002-06-21 16:26 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bbb dnia 2002-06-21 16:27 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bbb dnia 2002-06-21 16:49 ]</font>

  2. #62

    Domyślnie

    Szerokość ramyi ościeżnicy i skrzydła [mierzona w płaszczyżnie okna powinna wynosić 68 mm.
    Ramy powinny być wykonane z fryzów sklejonych z trzech listew na płask - jest to fryz trójwarstwowy a poszczególne deski w sklejonym fryzie powinny być łączone na miniwczepy.
    Łączenie ram w narożu na podwójne czopy lub dwa i pół czopa [taki widelec z dwoma "zębami"]
    Do klejenia fryzów i naroży - klej klasy D4.
    Ramy impregnowane przeciwko grzybom i owadom, następnie gruntowane i lakierowane ostatecznie.
    Uszczelki przylgowe z EPDM [specjalne tworzywo]
    Okucia obwiedniowe - obejmują skrzydło rozwierane z jednej strony a rozwierano uchylne z dwu stron lub z trzech - jak jest wysokie.
    Szyba zespolona 4+16+4 [4 mm to grubość szyby, 16 mm szerokość ramki aluminiowej.
    Szyby zespolone z certyfikatem na znak bezpieczeństwa B - dukowana litera B umiszczona w trókącie z owalnymi narożami]
    Okna też powinny mieć dokument dopuszczający je "do obrotu i stosowania" [jest to fragment zdania wyjęty z prawa budowlanego]to znaczy certyfikat lub deklarację zgodności.

  3. #63

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki już teraz wiem o co pytać.
    pozdrawiam

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    Czytam wypowiedzi na temat szyb i okuć antywłamaniowych i mam pewne wątpliwości. Byłem u producenta okien PVC OKNOPLAST w Ochmanowie k. Krakowa i dowiedziałem się, że w Polsce nikt (żadna firma) nie ma atestu na okucia antywłamaniowe. Poza tym - że szyby P2 i P4 są to wciąż 2 szyby sklejone z sobą, tylko różnią się grubością folii między nimi. Jak wobec tego jest z ubezpieczeniem domu gdy brak atestu?

  5. #65

    Domyślnie

    A co szanowni przedmówcy powiedzą mi na temat profili ALUPLAST, oprócz tego że są najtańcze (jak umnie) na rynku? Czy warto na nich się skupić?

  6. #66

    Domyślnie

    Są firmy, które mają odpowiednie atesty na okna antywłamaniowe. Polecam stronę WWW Instytutu Mechaniki Precyzyjnej - http://www.imp.edu.pl.

  7. #67

    Domyślnie

    dz dobry, ja mam okna drewniane, sosnowe, szyby termofloat + argon K=1,1 + antywłam okucia macotrend, szprosy, ruchomy słupek, uchylne i zamykane normalnie - firma BERTRAND Luzino, k/Wejherowa tel. (05678-20-73. wbrew pozorom wcale nie tak drogie. robią również z PCV. mam je od roku. jedyna firma, która bez marudzenia zrobiła okna pod wymogi konserwatora zabytków - są super. sam konserwator robił zdjęcia, żeby pokazać, że można mieć takie okna w Polsce. Firma Meranti 3 razy umawiała się i do dzisiaj nie przyjechała. a w innych firmach wciskano nam kit, że to okna nietypowe i oczywiście podnosili ceny. Bertrand zrobił to bez łaski i naciągania.
    Będę jeszcze u niego zamawiać, bo mam jeszcze werandy do zrobienia.
    pozdr

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ioka*

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy miał ktoś do czynienia z drzwiami lub oknami firmy MILEWSKI k/Częstochowy? Myślimy nad oknami drewnianymi, w kolorze chyba meranti tylko ze specjalna dzielącą ramką na zawiasach, takie trochę stylowe bo i dom w takim charakterze.

  9. #69

    Domyślnie

    widzieliśmy na targach budowlanych, a ponieważ ładnie się prezentowały, pojechaliśmy do producenta. Moim zdaniem okna z półki średniej-wyższej. Ale ...
    Widzieliśmy "niedoróbki" w salonie firmowym i to nas zraziło,
    ponadto widzieliśmy multum innych okien i w tej cenie można znaleźć inne równie dobrze prezentujące się.
    Może źle trafiliśmy, ale pani w salonie była niekompetentna, a skoro określają się jako HIGH, OCH i ACH, to obsługę powinni mieć również HIGH, OCH i ACH, a co będzie z serwisem ?
    Ale powtarzam, to nasza subiektywna ocena, polecam jednak sprawdzić osobiście bo wyglądają OK.
    My wybierzemy prawdopodobnie Gebauera lub Gartfena.

    Karina

  10. #70

    Domyślnie

    plonskij, a czy słyszałeś o oknach Z Tuszyna pod Łodzią? Nazwa firmy BUDREX. Na rynku są od lat, robią okna drewniane, wiem że teraz eksportują do któregoś z krajów skandynawskich.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pepe dnia 2003-02-02 20:31 ]</font>

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    KarinoZ,
    kiedy będziesz kupowała okna?

  12. #72

    Domyślnie

    Plonskij, znalazlem strone tego Budrex'u (www.budrex.pl). Może coś wiesz na ich temat? Może inni Forumowicze mają z nimi jakieś doświadczenia?

  13. #73

    Domyślnie

    Maluszek,
    okna będą nam wstawiać pewnie we wrześniu (???),
    ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcześniej umówić się z producentem.
    Okna wybieraliśmy już od kilku miesięcy, jest to dla nas ważny element domu. Jak wyżej, mamy dwóch faworytów.

    Karina

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    to ja BUDREX - nigdy o nich nie słyszałem.
    Jakie to okna DJ-68 ???
    Sprawdź skąd biorą klejonkę [fryzy do produkcji okien] - powinni Ci przedstawić certyfikat na drewno klejone warstwowo [to bardzo ważne]
    Jakie mają szyby i czy mają certyfikat na całe okna [to ważne]
    Jak produkują okna do Skandynawii to mogą to być jakieś odmienne konstrukcje niż spotykane u nas.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    KarinoZ
    zajrzyj na priv

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2003-02-03 09:12 ]</font>

  16. #76

    Domyślnie

    Troche poczytalem to forum, bardzo, bardzo pozyteczne.Mam pytanie odnosnie okien.Poszukujac okien drewnianych okazalo sie, ze niektorzy producenci twierdza, ze ramy okien maja lite, bez mikrozłączy, chwalą, ze jest to i trwalsze i dluższe w uzytkowaniu itp. lecz niestety drozsze.Okna, w ktorych ramy sa robione z kawalkow, łączonych na mikrowczepy sa tansze, ale czy rzeczywiscie mniej trwale, gorsze, czy jest to tylko kwestia estetyki itp?.Np. Sokolka wycenila okna na mikrowczepy za 7500zl, zas za ramy lite 30% wiecej.Czy warto?No i zastanawia mnie duzy rozrzut cenowy: np. Ferno wycenia ok. 6000 zl, ale nie wiem, chyba na mikrowczepy, wtedy o tym nie wiedzialem, wiec nie spytalem, a np. Urzedowski na ok. 9000 zl, MS na ok. 9000zl,Dziadek za lite 8000 zl, ale na mikrowczepy juz 6800zl.Czy ktos moze cos powiedziec, doradzic?Oferta Ferno wydaje sie najatrakcyjniejsza, ale nie wiem, czy nie warto doplacic do np. Dziadka i nie miec okien litych( czyli klejonych warstwowo, lecz na mikrowczepy}?Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    mikrowczepy to raczej wg. naszej wiedzy z licznych rozmów to tylko estetyka, chociaż pdobno przy złym drewnie ( mokre, żle dobrane ) mikrowczepy zapobiegają skręcaniu ram. Ale to opinia jednego ze sprzedawców. Przy kolorze kryjącym nie mają znaczenia pod względem estetyki.
    Cena ?
    Zależy od rodzaju okuć, klamek, linia Softline jest droższa, jakość lakierów i ilości warstw, uszczelek silikonowych i pewnie kilku innych. Meranti często jest za dopłatą. Po n-tej wizyciew w n-tym salonie sam będziesz szybko rozróżniał dobre od gorszego.
    Więcej godzin u dostawców mniej przy kompie.

    Karina

  18. #78
    Guest

    Domyślnie

    Podłączam się pod Stanfa czy ktoś może wydać sąd o profilach Aluplastu. MAją bardzo ładne profile 3 komorowe i lepsze choć nie tak estetyczne profile 4, 5,6 komorowe i naprawdę dobrą cenę. Może plonskij by pomógł

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    dużo zależy od producenta na tym systemie. Aluplast ma kilkaset firm produkujących okna [często konkurują między sobą] i to obniża jakość. Podaj z jakiego zakątka Polski jesteś to się coś dobierze albo podam Ci namiar bezpośrednio do Aluplastu do Poznania do szefa produkcji - on wie która z jego firm jest dobra a która mniej dobra.
    Pozdrawiam

  20. #80
    Guest

    Domyślnie

    Ja jestem z Wrocławia i aktualnie rozmawiam z firmą Orlita

Strona 4 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony