dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 53 z 1568
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 31350
  1. #1041
    Guest

    Domyślnie Pytanie o NORWOOD

    Jeszcze raz o oknach NORWOOD. Okna widziałem są OK ,ale drogie.
    Pisałeś pchełek , żę nie mają polskich atestów i aprobaty. Mówił mi również o tym przedstawiciel handlowy tej firmy.
    Wiem , że okna mają atesty Norweskiego Instytutu Bubownictwa , firma istnieje ponad 40 lat. W związku z tym czy są te okna godne zaufania ? Czy po wejściu do Unii sprawa polskich atestów i aprobat nie będzie miała znaczenia drugorzędnego?

  2. #1042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Pchełku, skłaniam się ku M&S- jeśli zejdą jeszcze trochę z ceny (do poziomu konkurencji). Czy oni mają aprobatę na pvc z okleiną??
    pozdrawiam

  3. #1043
    Guest

    Domyślnie

    Nie prościej spytać się sprzedającego?!? (i nie aprobatę a certyfikat zgodności z aprobatą).
    Cena to nie wszystko ! Liczy się doświadczenie, realizacja umowy na czas, serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, sprawny doświadczony montaż - Na to również należy zwracać uwagę, a nie tylko cena, cena, cena... Później nie wiadomo jak te okna zamontować, żeby działały chociaż przez okres gwarancji, bo producent na wszytkim musi oszczędzać żeby nie stracić

    Do czego to już doszło, że bronię M&Sa

  4. #1044
    xxxx
    Guest
    xxxx

    Domyślnie Okna

    A czy ktoś ostatnio miał doświadczenie z firmą Milewski? Ostatnie informacje o nich pochodzą z 2002 roku. Może się poprawili? Bardzo mi się podobają ich okna. No a poza tym, jak podają, okna drewniane malowane są lakierem na bazie wosku. Co wy na to?

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cena to nie wszystko- racja ale drogo też nie zawsze znaczy dobrze a tanio- źle Z kolejnej strony- czy w porządku jest, że producenci widząc wzmożony ruch "przedmajowy" podnieśli ceny (nie mówię o firmie ww). Niee, taki jest kapitalizm, na tym polega handel- jest popyt można podnieść ceny, nie ma to schodzimy z cenami aby go stworzyć, Każdy z nas budując w takich ciężkich czasach, stara się jak najwięcej zaoszczędzić (oczywiście sensownie) i wynegocjować jak największe promocje.
    To taka luźna dywagacja- niekoniecznie o oknach.
    Miłego kupowania wszystkim życzę!

  6. #1046
    Guest

    Domyślnie

    Trzeba tylko zauważyć że od ponad roku ceny okien się nie zmieniły natomiast euro podrożało o kilkadziesiąt groszy

  7. #1047
    Guest

    Domyślnie

    Ceny nie zmieniły się od ponad roku? A nasze pensje od 3 lat. I tylko euro i euro! Ta dyskusja prowadzi do nikąd.

  8. #1048
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Drogi Gościu- czytaj uważniej - napisałam. że nie mówię o ww firmie Ogólnie co do okien, to nie wiem, jakie dokładnie były ceny w zeszłym roku. Tak ogólnie- dotyczy to dachówek, bk, wełny mineralnej, styropianu i inych rzeczy...
    PEACE!!

  9. #1049

    Domyślnie

    ufffff przebrnęłam ale nie było łatwo ....
    Mam pytanie do Pchełka (chyba nie będę tu zbyt oryginalna )

    Chcę pokonać kolejny etap bez uszczerbku dla moich skołatanych już budową nerwów i wybrać optymalnie okna na moją wychudzoną kieszeń
    Pełen wypas nie wchodzi w grę
    I tak jak do tej pory otrzymałam wyceny: Gelan czterokomorowy, dwa wzmocnienia antywyważeniowe tudzież antywłamaniowe kolor po jednej stronie - 10.500,-(nie wiem z jakiej firmy jakaś chyba mało pewna) , Veka pięciokomorowa, kolor po jednej stronie, jedno wzmocnienie antywyważeniowe z montażem - 13.700,- (Fabryka Szklik z Pruszkowa), Knipping (na temat tego systemu było bardzo mało powiedziane), kolor po jednej stronie, pięciokomorowy, jedno zabezpieczenie antywywazeniowe z montażem 14.700,-, Roplasto 7001, pięcokomorowy, kolor po jednej stronie, ciepła ramka, trzy stopniowy uchył, jedno wzmocnienie antywyważeniowe, 15.800,- bez montażu ale i jeszcze bez rabatu wiec pewnie wyjdzie na to samo firma Famix.
    Co ty na to...
    ach i podobno Aluplast ale czterokomorowy wyjdzie ok 14 tys. ale podobno na kolor nie ma aprobaty
    Wiem już że wszędzie mam walczyć o okucia antywłamaniowe i do tego zastanawiam się jednak nad szybą P2 ...
    pozdrawiam
    Magdalenka

  10. #1050

    Domyślnie

    ufffff przebrnęłam ale nie było łatwo ....
    Mam pytanie do Pchełka (chyba nie będę tu zbyt oryginalna )

    Chcę pokonać kolejny etap bez uszczerbku dla moich skołatanych już budową nerwów i wybrać optymalnie okna na moją wychudzoną kieszeń
    Pełen wypas nie wchodzi w grę
    I tak jak do tej pory otrzymałam wyceny: Gelan czterokomorowy, dwa wzmocnienia antywyważeniowe tudzież antywłamaniowe kolor po jednej stronie - 10.500,-(nie wiem z jakiej firmy jakaś chyba mało pewna) , Veka pięciokomorowa, kolor po jednej stronie, jedno wzmocnienie antywyważeniowe z montażem - 13.700,- (Fabryka Szklik z Pruszkowa), Knipping (na temat tego systemu było bardzo mało powiedziane), kolor po jednej stronie, pięciokomorowy, jedno zabezpieczenie antywywazeniowe z montażem 14.700,-, Roplasto 7001, pięcokomorowy, kolor po jednej stronie, ciepła ramka, trzy stopniowy uchył, jedno wzmocnienie antywyważeniowe, 15.800,- bez montażu ale i jeszcze bez rabatu wiec pewnie wyjdzie na to samo firma Famix.
    Co ty na to...
    ach i podobno Aluplast ale czterokomorowy wyjdzie ok 14 tys. ale podobno na kolor nie ma aprobaty
    Wiem już że wszędzie mam walczyć o okucia antywłamaniowe i do tego zastanawiam się jednak nad szybą P2 ...
    pozdrawiam
    Magdalenka

  11. #1051
    Guest

    Domyślnie

    Doprawdy nie wiem co wybrać. Każda z ofert jest zbliżona [różnią się ceną z uwagi na montaż - brak montażu] i te więcejkomorowe są droższe nieznacznie. Ponegocjuj jeszcze ceny.

  12. #1052
    KRIS_63
    Guest
    KRIS_63

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRIS_63
    Drogi Pchełku.
    Za sprawą wypowiedźi "PABO" z dnia 10 stycznie b.r. postanowiłem sprawdzić tego producenta. To co zobaczyłem bardzo mnie miło zaskoczyło w szczególności jeśli chodzi o jakość, poza tym cena...
    Według specyfikacji, którą otrzymałem okna są wykonane z następujących "rzeczy" :

    - klejonka - firma ANDRES lub DLH
    - okucie AUBI
    - uszczelki - PRIMO PROFILE
    - lakiery - D&M lub Remmers
    - okapniki GUTMAN
    - silikon DOWCORNING
    - szyby GLASPOL
    na całość producent udziela 5 letniej gwarancji.

    Według zapewnień właściciela powyższe "podzespoły" pochodzą od b. dobrych, sprawdzonych dostwaców z długimi tradycjami na rynku - czy rzeczywiście tak jest ? Co sądzisz o tych dostwacach ? Będę wdzięczny za powyższą analizę, gdyż jestem o krok od podpisania umowy...

    I jeszcze jedno gdzie można znaleźć jakieś porównanie pomiędzy klejonką red meranti (teraz już wiem że to nie ma nic wspólnego z machoniem) a klejonką sosnową? Chodzi mi o właściwości pod kątem stolarki okiennej.
    Pchelku ponawiam prośbę...
    z pozdrowieniami KRIS

  13. #1053

    Domyślnie

    ja też nie wiem i nie do końca o konkretny wybór mi chodzi...
    może źle się wyraziłam... chodzi mi o to który zestaw jest pewniejszy, trwalszy, mocniejszy ....
    czy warto dopłacić do ciepłej ramki, czy traktować na równi okno czterokomorowe i pięciokomorowe?
    Mam duże wymiary okien i już wiem, że podstawą będzie pełny profil, wiem, że okucia antywłamaniowe a nie antywyważeniowe, okucia Roto są ok., wszyscy dają przynajmniej szybę P2 ...
    nie umiem negocjować cen niestety
    Czy może ma ktoś pewne namiary na producenta okien w profilu Gelan w Warszawie?

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ciepła ramka to tyle co kot napłakał - głownie chodzi o to, że jest mniejsze ryzyko wyroszenia wilgoci na szybie wzdłuż ramek. Ale to się wtedy dzieje jak jest brak wentylacji [wymiany powietrza] w pomieszczeniach. I zachodzi stosunkowo rzadko.
    raczej 5-komorowy z uwagi na to że sama rama jest szersza o 10 mm od tych czterokomorowych.
    GEALAN !!!! Najbliżej w Lublinie [solidnie]. GORAN - firma[/list]

  15. #1055
    krog
    Guest
    krog

    Domyślnie

    Pchelku jak to jest z tymi mikrowczepami i nawiewnikami. Jedna z firym o bardzo krótkiej nazwie , przekonywala mnie, że jej najdrożej wycenione okna jako jedne z nielicznych w tym kraju są z meranti bez mikrowczepów (konkurancja to wyśmiala, twierdząc, ze raczej wogole nie ma w meranti mikrowczepów). Ta sama firma stwierdziła, ze nie zamontje mi nawiewników do drewnianych okien (bez żadnych klas antywłamaniowych), bo w oknach drewnianych się tego nie robi !!!!!.
    Dziękuję z góry za odpowiedź.

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    GEALAN !!!! Najbliżej w Lublinie [solidnie]. GORAN - firma[/list]
    Najbliżej Warszawy ???
    ojej

  17. #1057
    Guest

    Domyślnie

    Nieazalogowana anna99:

    W Warszawie polecem solidną firmę ORTIS produkującą na GEALANIE. Chyba na CHełmżyńskiej. Mozna znaleźć namiary na stronie www.gealan.com.pl w dziale kontakt/producenci okien w rejonie WARSZAWY.

    Pozdrawiam
    anna99

  18. #1058

    Domyślnie

    Pchelku
    napisz proszę co jest w tej aprobacie AT-15-2948/2000
    firma gebauer chawli sie ze wykonuje okna wg tej wlasnie aprobaty
    dzieki
    Odnosnie firmy M&S (przedstawicielstwo w Poznaniu) chwalonej na tym forum przyslali mi oferte zamiast na P4 1,1 to na P4 1,3 bez komentarza oczywiscie ze to nie te szyby o ktore pytalem. Jak zapytalem co z szybą P4 1,1 stwierdzili ze sie nie da, bo fabryka nie ma tego w ofercie Wyslalem fax to kwatery głównej ciekawe jaka oferta przyjdzie? Ale raczej M&S odpada w przedbiegach Jak zakoncze swoje zmagania z oknami opisze od ktorej firmy dostalem najbardziej zgodna i solidna oferte (zgodna z zapytaniem, a nie standardową) Na ok. 20 ofert które otrzymałem narazie kilka jest solidnych Żałosne.....
    Pozdrawiam przez okno (komputera)

  19. #1059
    Guest

    Domyślnie

    Powinieneś się cieszyć że napisali prawdę. Mogli nic nie wspominać, że przy P4 wykonują szyby zespolone z mniejszym odstępem. Zamiast 16 mm np 14 mm. Robią to dlatego by wykorzystać te same listwy przyszybowe co do standardowej szyby zespolonej 24mm (4+16+4). Rośnie grubość szkła(P4=9,6+10+4) zmniejsza sie odstęp pomiędzy szzybami. Niektóre inne firmy też tak robia, ale piszą klientowi standardowo współczynnik 1,1

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie Okna

    Jest tyle firm ze wybiez te ktore znasz?

Strona 53 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony