dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 544 z 1568
Pokaż wyniki od 10.861 do 10.880 z 31350
  1. #10861

    Domyślnie

    Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą "

  2. #10862

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą "
    Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
    Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.

  3. #10863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moris77
    Cytat Napisał siemka
    Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą "
    Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
    Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.
    Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?
    pozdrówka

  4. #10864

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Cytat Napisał Moris77
    Cytat Napisał siemka
    Czy ktos z Szanownych Forumowiczów ma jakieś "przecieki" dt. promocji u Jezierskiego w najbliższym okresie czasu.......jestem przyparty do muru.....muszę zamawiac okna.......a tu " bida z nedzą "
    Jeśli Euro w najbliższym czasie nie potanieje a kurs będzie cały czas wzrastał, to raczej nie powinieneś się spodziewać żadnych konkretnych promocji.
    Większość półproduktów do produkcji okien, profile, okucia są rozliczane przez dostawców w euro a te niestety coraz droższe. Chcąc nie zmieniać cen na produkt końcowy, producenci muszą zacząć liczyć koszta i przestać rozdawać gratisy.
    Zgadzam sie z Toba, ale myślę, że to Najświetsza Panienka czuwała nad nami-inwestorami i teraz "ręcami" kryzysu" przypie.....y w producentów aby sie nieco opamietali z forowaniem cen....i "spasowali" z powszechnie wiadomymi wygórowanymi cenami, bo raczej mi nie wmówisz, ze to co sie dzialo w ciągu ostatnich 2 lat to było "normalne" ?
    pozdrówka
    Niestety ale nie masz do końca racji. Ceny owszem przez ostatnie dwa lata wariowały np na pustaki, cement, stal itp oraz wartość końcowa metra mieszkania przez chęć większego zarobku dewelopera była sztucznie zawyżona. Ale branża okienna nie odnotowała żadnych większych podwyżek końcowego produktu pomimo wzrostu cen surowców. Jeden producent, patrzy na drugiego i jeśli jest uczciwy to liczy koszta i mądrze gospodaruje, ale są i tacy którzy szukają oszczędności w inny sposób i przycinają na wszystkim na czym się da. Dla wielu klientów okno to tylko kolejny materiał budowlany i często kierują się tylko ceną końcową a nie jakością czy marką i renomą producenta.

  5. #10865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Oslonki nie ma odwodnienia.
    I pod oknem jest niedopianowane.
    Ponadto brak listwy podokiennej.
    Brak klocka pod slupkiem [klocka podporowego - musi byc - inaczej okno opadnie do dolu].
    Ty chyba patrzysz na inne zdjęcie... Poza brakiem osłonki odwodnienia, której na tym etapie i tak nie powinno się montować reszta to czysta spekulacja. Przecież nie widać miejsca podparcia słupka więc może klocek tam jest a ten "glut pianki" może być właśnie na listwie podokiennej...
    Jasnowidz z ciebie pchelek jaki czy co?

  6. #10866
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.

  7. #10867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Może by tak Grzegorz i Ola jakieś dodatkowe zdjęcia zamieścili by rozwiać wątpliwości?

  8. #10868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    O krzynke piwa sie zakladam ze klocka ni ma ni ma tez listwy, kapka powinna byc bo okna JUZ zamontowano. A niedopianowanie to nawet z mojego biurka widac - nie trzeba tam byc.
    Pchełek, zza swojego biurka to ja widzę przyszłość a w niej:
    - klocek pod słupkiem.. oj bardzo rzadko się zdarza na budowie. Tak jak kotwowanie od dołu. Więc możesz się zakładać. Na 90% wygrasz.
    - za chwilę (miesiąc - dwa) pojawi się ocieplenie z zewnątrz i parapety.
    - przy styropianie okna się brudzą, więc malo kto zrywa od ręki folie zewnętrzne.
    - założona osłonka na odwodnieniu spadnie przy zrywaniu folli.
    - niedopianowanie - przy zakładaniu parapetu zewnętrznego to dopianowanie będzie trzeba wygrzebać by wsunąć parapet.
    Powiedzmy, że poza klockiem pod słupkiem (o ile go nie ma) to reszta "wad" jest dyskusyjna i większość z nich w praktyce lepiej wykonać przy późniejszych pracach.

  9. #10869
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Klocka ni ma i okna wisza na pianie, rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia. Okno osiada do dolu sie deformuje. Okna sa kolorowe - ramiak sie powygina we wszystkie strony - w beczki i esy floresy. Tym bardziej ze nie ma mocowania od dolu. Potem sie ludzie dziwia ze okna przemarzaja, ze sa nieszczelne, ze uszczelki nie trzymaja. A ten parapet zewnętrzny z blachy jak pojdzie pod rame okna to sie do piany przykreci i bedzie git!!!!. Listwa progowa jest do tego by mocowac do niej parapety. A oslonki to juz nikt nie zalozy jak jej teraz nie ma. Bo oslonek to pewno nabywca okien nie otrzymal.
    Ale co to mnie obchodzi - powinienem byc zadowolony - ekspertyz mam jednoczesnie chyba 10 - i wszystkie prawie to spier.....ny montaz.
    Robote mam do emerytury - oby tak dalej.
    Jeszcze ide o zaklad ze w tych oknach nie ma otworow odprezajacych - jk to sie nagrzeje latem od slonca to bedzie bardzo wesolo.

  10. #10870
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna. Od zewnatrz w tym profilu sa dwie komory zewnetrzne przedzielone pozioma scianka. Woda bedzie sie wlewac do dolnej komory i bedzie tam stac i stac zawsze. Zima woda zamarznie i rozsadzi pionowa scianke wewnetrza. za jakis czas porozsadzane beda wszystkie scianki i woda dojdzie do usztywnienia. usztywnienie skoroduje - to pryszcz. Ale rama przemarznie i na ramach bedzie od wewnatrz lod. Podam stronke gdzie takie lodowe okna sa pokazane. Nie raz takie lodowe okna widzialem.

  11. #10871
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzegorz i Ola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna. Od zewnatrz w tym profilu sa dwie komory zewnetrzne przedzielone pozioma scianka. Woda bedzie sie wlewac do dolnej komory i bedzie tam stac i stac zawsze. Zima woda zamarznie i rozsadzi pionowa scianke wewnetrza. za jakis czas porozsadzane beda wszystkie scianki i woda dojdzie do usztywnienia. usztywnienie skoroduje - to pryszcz. Ale rama przemarznie i na ramach bedzie od wewnatrz lod. Podam stronke gdzie takie lodowe okna sa pokazane. Nie raz takie lodowe okna widzialem.
    .... a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej. Zamiast zapowiadanego ocieplenia nastąpi gwałtowne zlodowacenie, zamiast lodowych okien, po horyzont rozciągać się będą śniegowe zaspy. Wszystko wyginie, nawet pchelki i karaluchy.
    P.S. Dzisiaj umieszczę większe kadry, tak by zakończyć budowlane fantazje co niektórych. Przy okazji gratuluję paranormalnych zdolności, umiejętności prześwietlania i poszerzania kadru i widzenia tego co nie widoczne. To nie jest już znajomość stolarki okiennej, to już wyższa sfera zdolności ponadplanetarnych! Dzięki za apokaliptyczne wizje wyczytane przez jasnowidzów budowlano-oknowych z fragmentu mojego okna. Ten fragment miał rozwiać moje wątpliwości nt. "rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia". Właśnie o tą szczelinę mi chodzi. W każdym oknie jest taka minimalna nieszczelność. Na tym zdjęciu widać to najbardziej.

  12. #10872

  13. #10873
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    To jest wlasnie woda w ramach oscieznic [najprawdopodobniej] i pod szybami [z pewnoscia]. Do tego tu jest chyba koncertowo skopany montaz - mostek termiczny pod oknem i przy ramach na osciezach - brak pianki. To samo bedzie w tych oknach brazowych. Znaczy sie "moze byc".
    Ale ja mam robote do starosci i nawet dalej. Ja juz te objawy to na odleglosc widze - sa tak typowe ze az nudn do cytowania.

    a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej
    Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
    Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.

  14. #10874
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzegorz i Ola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
    Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.
    Nie podważam tego, że znasz się na montażu okien i przyznaje też, że ja się nie znam. Jednak tak szczegółowa analiza domniemanych wad montażu po jednym zdjęciu, na którym jest widoczny jest tylko fragment okna to już spore przegięcie... Piszesz o braku elementów, których na fotce zupełnie nie widać, bo nie są ujęte kadrem. Może widzisz tam też krzywy komin i źle położoną dachówkę! Wyluzuj i stań na wysokości zadania i odnieś się rzetelnie do zdjęć, które wieczorem umieszczę. (Wątpię, że teraz, aby nie zaprzeczyć swoim tezom powiesz coś pozytywnego, nawet, jak na pełnym kadrze, będzie widać, że wszystko cacy). Jeśli zimą 2009-2010 będę miał lodowe okna to napiszę, prześlę fotę i przeproszę. Czy każda "fachowa" porada musi być zdominowana brakiem rzetelności zdominowanym chęcią obsmarowania konkurencji?

  15. #10875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławas7
    Tam można ,, podziwiać '' takie okna
    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/o...ne_jak_lod.php
    Jakimś dziwnym trafem informacje podane na tej stronie umożliwiają identyfikację firmy montującej lodowe okna:
    "Innowacyjne rozwiązania technologiczne wszystkich produktów firmy "XXXXXXX " gwarantują wysoką jakość wykonania, dzięki czemu produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów."
    czyli:
    http://www.plastal.com.pl/oferta.html

    XXXXXXX zmieniamy na PLASTAL i już wiemy czego unikać

  16. #10876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Oj, zaraz unikać. I wcale nie ma 100% pewności ze to ta firma...
    To tylko przykład złej roboty a nie znaczy że wszystkie takie są. Plastal jest starą firmą która zrobiła tysiące okien. Jak zauważył autor tamtego artykułu to tzw. "deweloperka". Czyli wymagania najniższej ceny: okien i montażu. Tym się kończy dołowanie ceny.
    Idę o zakład że okna z tej firmy zamontowane przez dobrego dealera będą długo cieszyły nabywcę. Jak ktoś chce to mogę podać dwóch dobrych dealerów z Bialegostoku.
    I dodam że Plastal całe zycie był la mie konkurencją.

  17. #10877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    To jest wlasnie woda w ramach oscieznic [najprawdopodobniej] i pod szybami [z pewnoscia]. Do tego tu jest chyba koncertowo skopany montaz - mostek termiczny pod oknem i przy ramach na osciezach - brak pianki. To samo bedzie w tych oknach brazowych. Znaczy sie "moze byc".
    Ale ja mam robote do starosci i nawet dalej. Ja juz te objawy to na odleglosc widze - sa tak typowe ze az nudn do cytowania.

    a nagromadzony w oknie lód zacznie rosnąć i rosnąć, nagle wystrzeli w przestrzeń powietrzną i wypełni atmosferę kuli ziemskiej
    Zycze powodzenia - przynajmniej jak sie nie znasz to sie nie wcinaj z takimi tekstami.
    Podajemy przyklady skopanego montazu - w tych brazowych oknach montaz jest skopany. ale to wasz problem wasze okna.
    E tam. Może ja jestem zbyt obojętny dla nieswojej roboty, ale Twoje wizje Pchełek są czarne. Co nie znaczy że się nie muszą ziszczać. Ale też nie można zakładać że wszystko jest tylko złe.
    Grzegorz i Ola - moze Was zmartwie - dla Pchełka każdy producent, sprzedawca czy montazysta jest potencjalnym dostarczycielem pracy. To zawodowy, niezależny ekspert ds stolarki. I on na codzień "papra się" w brudach tej branży, a poza tym zauważ - nikt niezasłużony nie dostaje od forumowiczów tytułu "najlepszy ekspert".

    I też idę o zakład z Pchełkiem, ze okna AMEX`u mają otwory odprężające..Po prostu w nich wierzę - chociaz po raz kolejny powiem - to też całe zycie byla i jest moja konkurencja.
    Pchełek, to gdzie/na jakiej wysokości wg Ciebie w Vece powinny być wiercone otwory odwadniające? Spojrzałem na przekrój Veki i nie widzę tam "dobrego"miejsca..

  18. #10878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Pytanie do sprzedawców, montażystów:
    Ile kosztuje (albo raczej ile warto zapłacić) za montaż okien (za mb) przy użyciu taśm i folii illbruck? Mam łącznie 95 mb i propozycję 40zł netto za metr bieżący.
    Standardowy (?) montaż z pianowaniem w ofercie - 22 zł netto/mb.

    Czy w Waszej ocenie ceny są ok? Czy droższe rozwiazanie warte jest swojej ceny?
    Rozumiem że 40zł dotyczy komplentego montazu a nie tylko dopłaty? Jak tak, to jest to realna, niska cena za trójwarstwowy montaż. Dopłata 18zł pokrywa praktycznie tylko materiały, a montazysci mają przy tym sporo dodatkowej pracy i trudnien.
    Ale wg najnowszych wytycznych kompletny, zalecany montaż powinien zawierać system trójwastwowy.. Usłyszałem to po raz kolejny jesienią na oficjalnym szkoleniu z ust człowieka-branżysty, zdaje się był z Polskiego Związku Producentów Okien.

  19. #10879
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Otwory - powyzej tego miejsca - powyzej poziomej scianki - albo od spodu ramy. Nie wiem jak tu na forum zamiescic rysunek - jak mi podasz na prova mailowy adres to Ci wysle rysunek gdzie tu jest popelniany blad. To w kazdym profili sie zdarza co ma zewnetrzne komory dzielone poziomo.
    Jesli chodzi o otwory odprezajace to zazwyczaj odpreza sie komory zewnetrzne przez odwodnienia i przez dodatkowe otworki. Jednak bardzo czesto zapomina sie o tej komorze co przylega do szyby. Komora zewnętrzna najwyzsza - ona tez jest oddzielona pozioma scianka. A ta wlasnie komora jest najwieksza zazwyczaj. Tez moge zalaczyc rysunek.
    Najbardziej nagrzewaja sie zewnetrzne komory. jak dodatkowo wewnetrzne scianki sa powyginane - a sa czesto - to pomimo wykonania otworow odprezajacych ustaje cyrkulacja powietrza i z odprezania nici.

  20. #10880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wiesz co pchelek? Po osobie zajmującej się robieniem ekspertyzi na temat stolarki okiennej zawodowo spodziewał bym się większego dystansu i mniejszego "wróżenia z fusów"... Zobaczyłeś małą fotkę okna i dorobiłeś do tego historię "1000-ca i jednej nocy" zachowując się przy tym jak napalony nastolatek a nie jak zawodowiec
    A to odwodnienie to chyba nafrezowane jest na wysokosci poziomego wewnetrznego zeberka rozdzielajacego zewnetrzną komorę ramy - dolna i gorna.
    Ja sądzę, że raczej nie... Zerknij na przekrój veki. Pozioma półka jest umieszczona u nich zazwyczaj w połowie wysokości komory wzmocnienia czyli mniej-więcej 2/3 od górnej krawędzi profilu ramy. Nie odważę się jednak stwierdzać tego faktu nie sprawdzając tego podczas oględzin.
    Klocka ni ma i okna wisza na pianie, rama dolna lata w te i we w te i sie styk rozszczelnia
    Byłeś tam i widziałeś czy też zazwyczaj ekspertyzę opierasz na przypuszczeniach?
    Jeszcze ide o zaklad ze w tych oknach nie ma otworow odprezajacych
    A jak się okaże, że są (bo na milion procent tego nie widać na fotce) to przeprosisz publicznie w TV producenta okien za pomówienia?

Strona 544 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony