dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 567 z 1568
Pokaż wyniki od 11.321 do 11.340 z 31350
  1. #11321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
    sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #11322

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie.
    Mam mozliwośc zamontowania okien w tzw. "ciepłym" montażu. Cena jest x2 zwyły montaż.
    Czy jest sens dopłacić w ścianie 2W (węgarek na okno, czy jak to sie zwie)?
    W 1W i 3W bym miał mniej wątpliwości
    Okna 3 szybowe.
    Dzieki za odp
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #11323
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Mam do Was pytanie.
    Mam mozliwośc zamontowania okien w tzw. "ciepłym" montażu. Cena jest x2 zwyły montaż.
    Czy jest sens dopłacić w ścianie 2W (węgarek na okno, czy jak to sie zwie)?
    W 1W i 3W bym miał mniej wątpliwości
    Okna 3 szybowe.
    Dzieki za odp
    Od strony wewnętrznej śmiało jako warstwa paroszczelna może posłużyć fuga silikonowa, która wyjdzie cenowo pewnie 20% ceny taśmy. Tylko ktoś ją musi wykonać...
    Natomiast od zewnątrz, jeżeli ocieplenie przykryje dużą cześć ramy a "putz" będzie wykonany prawidłowo to warstwę paroprzepuszczalną można pominąć jeżeli chcesz zaoszczędzić.
    To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu

  4. #11324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...To moje prywatne zdanie, z którym nie zgadza się firma Illbruck i wielu "uczonych" w dziedzinie montażu
    nie tylko Twoje - wielu specjalistów nie związanych z Illbruckiem mówi podobnie. Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat. Sa sytuacje kiedy inwestowanie w montaz I3 jest totalnym nieporozumieniem, zarówno w przypadku ściany 1W czy 2W czy nawet 3W. Wspomniane przez bwojtka silikonowanie też tak naprawdę nie jest niezbędnie konieczne (wyjątek wełna). Natomiast prawie zawsze powinien być stosowany kiedy ociepleniem jest wełna - tu każda niedoróbka może za sobą pociągnąć przykre konsekwencji

    Bwojtek, i tak na nas za chwile naskoczą
    nie jesteśmy "po linii" ogólnym trendom
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #11325

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Zresztą podawałem tu linki do artykułów na ten temat.
    Dzięki za odp

    Przejrzałem kilka stron do tyłu i nie znalazłem
    Możesz wkleic jeszcze raz?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  6. #11326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powiem ci szczerze - nie chce mi się tego szukać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #11327
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapska
    Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
    dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
    Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #11328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał zapska
    Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
    dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
    Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.
    Z tym odpadem to mocno przesadzasz. Jednak jest w tym jakaś część prawdy bo niewielka część tarcicy nadaje się na klejonkę litą. Większa część ma szereg wad (sęki, itp.), które trzeba usuwać i łączyć drewno na miniwczepy. Klejonka "lita" ma zresztą tylko zewnętrzne warstwy lite a środkową na miniwczepach.
    Prawdą jest natomiast, że miniwczepy dodają klejonce sztywności i stabilności więc technicznie "sosna na miniwczepy" jest lepsza. Estetycznie gorsza. Cenowo tańsza. Pod lazurę bym tego nie dał a nawet pod kolorem kryjącym należy się liczyć z widocznością łączeń.

  9. #11329
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    każdy produkt dopuszczony do obrotu na terenie RP powinien mieć tzw znak B lub CE. Aby otrzymać taki znak B produkt powinien spełniać odpowiednie NORMY i podporządkować się tzw KRYTERIOM TECHNICZNYM, które jasno okreslają np jakość szyb zespolonych. Każdy producent szkła izolacyjnego winien okazać takie Kryteria Techniczne na żądanie zainteresowanych stron. A jak nie to mozna je sobie kupić tak samo jak normy.
    Na gębę to sobie mozna przy pivku lub vódeczce pościemniać się
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #11330
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał zapska
    Witam. Aja zdecydowałam się na zakup okien drewnianych w skromniutkim mało znanym warsztacie- miło i cena calkiem całkiem i czas wykonania też ma być super i gwarancję też dają oczywiście- mam nadzieję, że się nie przejadę. Jednak o pomoc proszę w decyzji co do tego czy okno powinno być z sosny selekcjonowanej czy na wczepy. W tym warsztacie cena za jeden i za drugi model jest taka sama. Producent przekonuje mnie do tych na wczepy bo ponoć tak dla okien lepiej mniej będzie drzewo pracować.Jeśli idzie o stronę estetyczną to z zewnątrz okno ma być kryte b. ciemnym brązowym lazurem a wewnętrzną stronę życzymy sobie surową bo nie mamy jeszcze decyzji czym i jak chcemy pokryć.
    dobra rada - kantówka lita czyli po całej szerokosci czy wysokości powierzchnia z drewna bez przerw. Łączenia kantówki na mikrowczepy powstają z tzw odpadów produkcyjnych i są stosowane pod tzw w pełni kryjący lakier powierzchniowy. Kantówka łączona na mikrowczepy powinna być tańsza od litej powierzchniowo z prostej przyczyny, że za odpad z jakiego powstaje ktos już zapłacił przy poprzedniej realizacji.
    Stabilność kantówki wynika przede wszystkim z jej budowy warstwowej w grubości - naprężenia się kompensują dzięki jej 3 warstwowej budowie. Obie warstwy zewnętrzne kantówki winny być lewe a środek prawy.
    Z tym odpadem to mocno przesadzasz. Jednak jest w tym jakaś część prawdy bo niewielka część tarcicy nadaje się na klejonkę litą. Większa część ma szereg wad (sęki, itp.), które trzeba usuwać i łączyć drewno na miniwczepy. Klejonka "lita" ma zresztą tylko zewnętrzne warstwy lite a środkową na miniwczepach.
    Prawdą jest natomiast, że miniwczepy dodają klejonce sztywności i stabilności więc technicznie "sosna na miniwczepy" jest lepsza. Estetycznie gorsza. Cenowo tańsza. Pod lazurę bym tego nie dał a nawet pod kolorem kryjącym należy się liczyć z widocznością łączeń.
    w firmach produkujących 2-3 tysie okien miesięcznie ilosciowo odpad jest olbrzymi. Aczkolwiek rzeczywiście produkuje się specjalną kantówkę łączoną na mikrowczepy ale długosci odcinków muszą mieć minimalną wartość i w miarę symetryczne podziały - mniej więcej równe odcinki.
    Pod lakiery lazurujące to się nie nadaje ale z drugiej strony gusta są różne
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11331
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    JAKOŚĆ jest pojęciem względnym w stolarce otworowej z powodu czynnika ludzkiego, który ma poważny wpływ na produkt na każdym jego etapie.
    Pytanie jakie kazdego Klienta powinno nurtować to czy producent jest wiarygodny w temacie reklamacji tzn czy je rozpoznaje sprawiedliwie i w określonym czasie. SPRAWIEDLIWIE czyli czy wykorzystuje niewiedzę Klienta o produkcie na swoją korzyść czy nie. Bo skąd taki Kowalski z Nowakiem mają się znać na profilach pvc, szkle budowlanym, okuciach, żarówkach xenonowych, lotach na Marsa, czy nawigacji ( wsiadając do samolotu zakładamy, że dolecimy do celu )

    Dla normalnego człowieka jest zrozumiałym, że ludzie mogą się mylić ale nie jest zrozumiałym, że nie potrafią się do tego przyznać
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #11332

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
    sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać
    Będzie właśnie tak jak piszesz. Wodzu prowadź!!
    Jareko i bwojtek - dzięki.

  13. #11333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marik
    Jareko i bwojtek - dzięki.
    No problem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #11334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marik
    Cytat Napisał jareko
    i dorzuciłbym jeszcze by naświetle miało słupki pionowe będące przedłużeniem podziału drzwi
    sa tacy co upierają się przy jednej tafli - wiec proponuje się nie upierać
    Będzie właśnie tak jak piszesz. Wodzu prowadź!!
    Jareko i bwojtek - dzięki.
    I ja dodam jeszcze że wybór MS`ów też jest bardzo dobry! Co nie znaczy że na pewno najlepszy, chociaż miałbym problem uzasadnić tezę, dlaczego okna np. Weletu są lepsze
    Przy takim rozsądnym podejściu do konstrukcji i wyborze dobrego producenta jak zawsze - zostaje jeszcze wybór dobrego sprzedawcy. Tu też warto sprawdzić i ppytać o referencje.

  15. #11335

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    I ja dodam jeszcze że wybór MS`ów też jest bardzo dobry! Co nie znaczy że na pewno najlepszy, chociaż miałbym problem uzasadnić tezę, dlaczego okna np. Weletu są lepsze
    Przy takim rozsądnym podejściu do konstrukcji i wyborze dobrego producenta jak zawsze - zostaje jeszcze wybór dobrego sprzedawcy. Tu też warto sprawdzić i ppytać o referencje.
    Sprzedawca - firma Pasja z BB z poleceniem od znajomego. Jako pierwsi zauważyli, że przy tak dużej wysokości muszę mieć nieruchome naświetle i od razu konsultowali to z konstruktorem. Reszta - raczej twierdziła że się nie da. Ogólnie (na razie) obsługa najlepsza ze wszystkich testowanych firm.
    Raczej zdecyduję się dokupić tzw. wzmocnienia termo - 10% dopłaty czyli w moim przypadku 1400 zł. Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.

    Co o tym myślicie drodzy Fachowcy?

    Dom staram się wybudować dość ciepły - max 30 +15 styro, podłoga 10 styro, poddasze 15 + 5 wełny, choć już zaczynam żałować że nie dałem więcej, dodatkowo reku.


    I taka uwaga na koniec: Będę miał okleiny drewnopodobne z obu stron różne - z zewnątrz ciemne (maccore - bo lepiej pasuje do elewacji, a w środku jaśniejsze - daglezja letnia. Byłem już zdecydowany na firmę ALDO z Cieszyna (profile Trocal) bo gość który mi stawia chatę ma u nich duże rabaty i cenowo wychodziło około 4 tys taniej, ale w ostatniej chwili doczytałem że będą oklejać biały profil !!!!
    Wyobrażacie sobie? Nie dość że długo z moją Szefową Która Się na Wszystkim Zna zastanawialiśmy się czy 2 różne kolory to nie za dużo szczęścia, to jeszcze między nimi biały! Okno czy drzwi tarasowe w końcu czasami będą otwarte
    Warto przeczytać 3 razy zanim się coś podpisze.

    Pozdrawiam

    Marik

  16. #11336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
    Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.

  17. #11337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    haha, 3 kolory? No to jeszcze dla jakiegoś innego gustu by wystarczyło tego "szczęścia".
    Polecenie znajomych? jest ok! Często dalsze szukanie powoduje tylko niepotrzebny zamęt. W razie wątpliwości zawsze możesz jeszcze zadzwonić do fabryki (do działu obsługi Klienta czy też "na kuchnię" - do serwisu) i zapytać o opinię by wykluczyć niesolidnych partnerów - tacy też niestety działają nawet pod najlepszym logo.

    Oczywiście taka wysoka konstrukcja jest poza ogólnymi normami dla skrzydła, ale naświetle.. sorry, będę złośliwy - tu nie trzeba konsultacji z technologiem bo jest to sprawa oczywista że to dobre i bardzo funkcjonalne rozwiązanie

  18. #11338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
    Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.
    \
    Kiedyś, kiedyś pewna firma miała w standardzie szyby k1,3 bez argonu i jej sprzedawcy by się "uwiarygodnić" mówili takie rzeczy że gaz ucieknie. Jak widać echa pozostały.
    Więc i teraz szyby U 1,1 byłyby bezsensowne i ci sceptycy podważający sens zastosowania lepszych szyb powinni oferować nadal tamte stare pakiety bez argonu... Bo jak to? Sprzedają okna z szybami 1,1 z których gaz ucieknie?
    Kolejne nieprawdziwe informacje wymyślane na poczekaniu byleby pozyskać Klienta.

  19. #11339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ...Kolejne nieprawdziwe informacje wymyślane na poczekaniu byleby pozyskać Klienta.
    najlepszy tekst jaki kiedykolwiek słyszałem dokładnie "tłumaczył" ci się dzieje z gazem
    No bo wie Pan, szyba to piasek i miedzy tymi ziarenkami piasku gaz się przeciśnie - góra rok i po gazie w szybie
    Myślałem ze się posikam ze śmiechu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #11340
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Jeszcze mogę wziąć szyby z U=0,6, za które dopłacę 2500, ale czytałem kilka niezbyt pochlebnych uwag na ten temat - że gaz ucieknie, że długi okres zwrotu, niestety nie mogę tego teraz znaleźć w morzu wiadomości o oknach.
    Z tym gazem to jakieś bzdury rozpowiadane przez sprzedawców nie posiadających w ofercie takich szyb. Co do czasu zwrotu to prawda, że rozkłada się to na wiele lat. Ale skoro planujesz ciepły dom, do tego inwestujesz w reku to inwestycja w ciepłe okna jest jak najbardziej słuszna.
    STOPĘ ZWROTU ogrzewania GAZEM to nalezy liczyć w jego kosztach +100% w skali 3 lat. IVAN nie będzie się patyczkował , szczególnie po wybudowaniu północnej rury
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 567 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony