dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
597. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,06%
  • PCV

    484 81,07%
  • Aluminum i inne

    41 6,87%
Strona 955 z 1569
Pokaż wyniki od 19.081 do 19.100 z 31362
  1. #19081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Może wtedy, kiedy euro spadnie do 4,0PLN. Na razie to należy się spodziewać podwyżek.
    w kantorze jest już po 4,6 zakup.

    Obstawiam 4,90 - 5,00 PLN na święta BN
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  2. #19082
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Ja też poszedłem w ich ślady
    Pozwoliłem sobie wysłać zapytanie

  3. #19083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    chwilke sie nie odzywalem w temacie okien
    duzymi krokami zbliza się chwila wyboru okien

    i tu moje pytanie do ekspertów
    Rehau Geneo czy SCHUCO SI82+ ???

    jakieś istotne różnice? mogą mi Panowie i Panie wskazać ?

    a przy okazji chciałem w tym miejscu pozostawić swój komentarz do najnowszej oferty FAKRO - obecnej na reklamach w FM - cena nie adekwatna do jakości !!! ciekawe kto im to kupi, JA NIE!!!!

  4. #19084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    pozwolisz Domie Pasywny że ja się nie wypowiem ? Niech inni zabiorą głos. Nie będę w tym porównaniu obiektywny tym samym znasz już moje zdanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #19085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wiem wiem ,

    Twoje zdanie już znam , ale może coś zasugerujesz mi w kwestii okien dachowych ? tu widać postęp w Uw idzie bardzo powoli , i każą sobie płacić jak za "zboże"

    może inni się wypowiedzą? ktoś sprzedaje Rehau ?ktoś użytkuje jakieś merytoryczne różnice mnie interesują

  6. #19086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    odpowiem tak, do domów pasywnych nie stosuje się okien dachowych bo choćby nie wiem jakie były generują straty
    Mam drewniane Rehau, z normalną szybą tyle tylko że hartowaną i nie mam z nim żadnych kłopotów od 12 lat (ale ten czas leci )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #19087

    Domyślnie

    Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  8. #19088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ciekawe też jaką mają cenę.
    no właśnie ze względu na cenę temat mnie zaciekawił

    a okna dachowe - wiem ... nie powinno być, poddasza uzytkowego też nie , nie można mieć w życiu wszystkiego - dlatego kosztem pewnych strat stawiamy na funkcjonalnosci - pisałem o tym w jednym z pierwszych wpisów w dzienniku budowy - sam nick - trochę na przekór

  9. #19089
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i to jest rozsądne podejście Nie dajmy się zwariować, dom jest dla nas a nie odwrotnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #19090
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to jeszcze jedno pytanie
    jak to jest ze dla okien dachowych Fakro potrafi zejść do 0,53 przy tak małym oknie? a tradycyjne okna maja gorsze parametry ?

    w sumie to sama szyba ma 0,5

  11. #19091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Byłem z 1,5 miesiąca temu u kumpla, który ma w nowym domu GENEO. Okna jak okna, otwierałem i zamykałem, działały jak każde, a nawet powinny działać lepiej (potrzebna by im była regulacja). Jeżeli rzeczywiście nie potrzebują zbrojenia to są całkiem cwanym wynalazkiem. Rehau słynie z dobrej chemii więc pewnie i FIPRO spełni swoje zadanie przez lata. Ciekawe jak to się zachowuje w okleinie? Ciekawe też jaką mają cenę. I tak myślę, że VEKA ALPHALINE bije rywali w kategorii stosunek ceny do jakości.
    Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?

  12. #19092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a jakże by inaczej? Dobry bo tani
    Ach i jeszcze zamontowany za darmo lub za złotówkę od sztuki - ideał po prostu ideał
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 23-09-2011 o 16:13
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #19093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    slaku - skad dokladnie jestes ? i jakie okna TY sprzedajesz??
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-09-2011 o 16:22

  14. #19094

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978 Zobacz post
    Ehhh Brass, było na ten temat setki postów, wypowiedzi i wątków. Jak można komuś wmawiać, że veka lub rehau czy salamander sa najlepsze. KLIENT NIE KUPUJE PROFILU TYLKO GOTOWY PRODUKT JAKIM JEST OKNO a oprócz profilu sa tam uszczelki, szyba, okucie, wzmocnienie i wszystko to jest równie ważne, kolosalnie ważne jest tez kto takie okna robi; moze to być Waldek ze szwagrem w garażu Stacha na pożyczonej od Heńka zgrzewarce, czy jeśli zrobią to na profilu Veka alphalain to tez powiesz, ze jest to dobry produkt ?
    Nie stwierdziłem nigdzie, że "jeśli to VEKA to może być nawet od byle kogo". Zdażyło mi się raz złożyć dwa zlecenia u poleconego producent, który to większość produkcji exportował na zachód. Jedno było z Alphaline a drugie z Perfectline, i z oby dwoma mam do tej pory kłopoty. Mówie tylko, że okna dobrze wykonane z Alphaline nie ustępują w niczym GENEO i Si82+, a mają tą przewagę, że są tańsze. I tyle.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  15. #19095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Witam wszystkich Mam pytanie; nasze okno tarasowe wg projektu ma być 180x245cm, dwuskrzydłowe z przewiązką. Chcielibyśmy takie okno w kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili? Ewentualnie na jakim profilu dałoby się zrobić takie okno?

  16. #19096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Schuco na pewno, Brungman o ile pamiętam też ale... w obu wypadkach profil pośredni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #19097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellik Zobacz post
    Witam wszystkich 180x245cm... ...dwuskrzydłowe z przewiązką... ...kolorze (orzech), z ruchomym słupkiem, w pcv. Czy te wymiary są jeszcze bezpieczne dla wszystkich systemów profili?
    Dla wielu profili są to wymiary nieosiągalne w kolorze (co nie znaczy, że sprzedawcy tego nie zaproponują). Można to wykonać na profilu pośrednim jak sugeruje jareko lub na "zwykłym" w technologii wklejania wkładów szybowych (i to bez przewiązki).

  18. #19098

    okna drewniane

    Cytat Napisał DomPasywny Zobacz post
    to jeszcze jedno pytanie
    jak to jest ze dla okien dachowych Fakro potrafi zejść do 0,53 przy tak małym oknie? a tradycyjne okna maja gorsze parametry ?

    w sumie to sama szyba ma 0,5
    Witam pasywniaka z Rzeszowa,bo ja też z Rzeszowa no ale ja to energooszczędny i tradycyjny i dobrze ocieplony.Pustak nasza Hadykówkaraczej najlepsza na runku,wylewka perlitowa 20cm (zamiast styropianu),ściany 20cm ,dach 30cm wełna, okna dachowe już założyłem właśnie FAKRO drewniane 3-szybowe. Co do okien idrzwi to też chcę dać drewniane, najprawdopodobniej www.pozbud.pl tą wersję z aluminiową oprawą na zewnątrz ,lub www.natura.pl, też drewniane zaluminium. Ogrzewanie podłogowe w całości no i pompa ciepła.Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła? Do Jareko:co sądzisz o oknach drewnianych z oprawą aluminiową ?

  19. #19099
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorba- Zobacz post
    Widzę że bedziesz miał ogrzewanie elektryczne ,czy to ekonomiczniejsze od pom. ciepła?
    Zdecydowanie,ale to nie ten wątek
    Koszt całego c.o to ok.6-8tys.zł
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 24-09-2011 o 16:38

  20. #19100

    Domyślnie

    Zadam pytanie jakich wiele w tym temacie. Mam wyceny okien z eurokoloru na Si82 i ekono 86 o lepszym współczynniku, ale nie w tym problem. Nie macałem tych ekono wiec nie wiem nic o sztywności tego profilu. Więc nie wiem które lepsze?

Strona 955 z 1569

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony