Cytat Napisał m.k.k Zobacz post
oczyszczalnię prostszą, tańszą, bezobsługową (prawie) i bezawaryjną
Jeśli masz na myśli drenażówkę, to radzę najpierw poszukać na tym forum wypowiedzi tych, którzy po kilku latach eksploatacji proszą o radę, jak to świństwo wyczyścić. Albo takich:

Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
Ja na działce o wymiarach coś ponad 40x60m mam POŚ drenażową i po kilku latach eksploatacji uważam, że jest to produkt przereklamowany.
Tak na prawdę to gdybym drugi raz sie budował to nie wiem czy bym ją jeszcze raz wybudował. Gdy ktoś z domowników przyjmuje antybiotyki od razu co 2-3 dni muszę podawać dawkę podtrzymującą by nie wytruć bakterii. Samo stosowanie środków do czyszczenia łazienki jest dość kosztowne bo nie mogę stosować żadnych domestosów czy wckaczek bo ... są trujące dla bakterii. Zakup jednej butelki biodegradalnej (0,5l) kosztuje kilkanaście złotych.
Wywóz szamba (do 12m3) kosztuje około 150zł ale już wywóz POŚ tylko 250zł bo coś tam. Wszędzie nabijają ceny.
W sezonie letnim gdzie różnica ciśnień nie jest aż tak duża co 1,5 tygodnia muszę dosypywać środka by nie śmierdziało z POŚ.

Podsumowując:
- mam gadget ekologiczny (dość kosztowny),
- mogę się wyróżnić wśród budujących (ale po co to już nie wiem ),
- koszty eksploatacji w stosunku do planowanych przed jej wybudowaniem dużo wyższe,
- bardzo wysoka kultura sprzątania w domu (drogimi środkami biodegradalnymi),
- spokój ducha, że wytwarzam sporo mniej nieczystości jak ci co mają nie mają POŚ.

To tak po krótce.
Cytat z wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...-szambo/page13