dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 132
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuńczyk Zobacz post
    Jak znajdę fotki z etapu montażu, to wrzucę, bo teraz to nic ciekawego


    Wg instrukcji dmuchawa powinna chodzić bez przerw, ale jakbym czegoś nie namieszał, to bym się źle z tym czuł Pewnie szybciej zajedzie dmuchawę włączanie i wyłączenia, niż mi oszczędności to przyniesie.
    Wg tego, co mi się udało znaleźć w sieci, producenci dmuchaw podają ich przewidywaną żywotność w godzinach pracy, a nie w ilości włączeń. Zresztą nic dziwnego - nie jest to ani świetlówka ani żaden duży silnik, który miałby problemy z odprowadzeniem ciepła. Tak że raczej im mniej będzie dmuchawka chodziła, tym dłużej powinna wytrzymać. Maksimum, jakie znalazłem to 36 000 godzin, a w innych dmuchawach -18 000. Dwa lata to dość kiepsko, nieprawdaż?

  2. #42

    Domyślnie

    Widzę, że zdania na temat tej oczyszczalni są podzielone i na dodatek poszatkowane kryptoreklamą... Mam nadzieję, że trafi tu jeszcze kilku PRAWDZIWYCH użytkowników tej oczyszczalni i dorzucą kilka zdań.
    A zainteresowałem się tą BIO HERO 2tys. l dlatego, że sąsiad zza płotu wkopał to cuś w ziemię i połączył ze studnią chłonną.

    Bardzo możliwe, że stanę za niedługo przed dylematem - BOŚ, czy nie BOŚ...

    Ja dopiero startuję z budową, a na oczyszczalniach nie znam się w ogóle.

    Wyjaśnię, że we wsi w której zakupiłem działkę, gmina buduje kanalizację z unijnych pieniędzy i za niedługo dojedzie z nią główną drogą na wysokość mojej działki. Wtedy dopiero okaże się w praktyce, czy różnica wysokości pozwoli mi na wpięcie się do kanalizacji. I choć mój projekt przewiduje jako alternatywę budowę szamba, to byłaby to ostatnia rzecz, jakiej bym chciał. To się chyba w ogóle nie opłaca (nie mówiąc już o całym z szambem związanym zamieszaniu)... W przypadku braku możliwości podpięcia do kanalizacji, wolałbym celować w BOŚ. A może BOŚ jest nawet lepszym rozwiązaniem, niż kanalizacja?? Hmm... Mam niezły mętlik

    Tak czy inaczej, na zimne dmucham i rozglądam się za oczyszczalniami - bez rozsączania.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał smer Zobacz post
    Widzę, że zdania na temat tej oczyszczalni są podzielone i na dodatek poszatkowane kryptoreklamą... Mam nadzieję, że trafi tu jeszcze kilku PRAWDZIWYCH użytkowników tej oczyszczalni i dorzucą kilka zdań.
    A zainteresowałem się tą BIO HERO 2tys. l dlatego, że sąsiad zza płotu wkopał to cuś w ziemię i połączył ze studnią chłonną.

    Bardzo możliwe, że stanę za niedługo przed dylematem - BOŚ, czy nie BOŚ...

    Ja dopiero startuję z budową, a na oczyszczalniach nie znam się w ogóle.

    Wyjaśnię, że we wsi w której zakupiłem działkę, gmina buduje kanalizację z unijnych pieniędzy i za niedługo dojedzie z nią główną drogą na wysokość mojej działki. Wtedy dopiero okaże się w praktyce, czy różnica wysokości pozwoli mi na wpięcie się do kanalizacji. I choć mój projekt przewiduje jako alternatywę budowę szamba, to byłaby to ostatnia rzecz, jakiej bym chciał. To się chyba w ogóle nie opłaca (nie mówiąc już o całym z szambem związanym zamieszaniu)... W przypadku braku możliwości podpięcia do kanalizacji, wolałbym celować w BOŚ. A może BOŚ jest nawet lepszym rozwiązaniem, niż kanalizacja?? Hmm... Mam niezły mętlik

    Tak czy inaczej, na zimne dmucham i rozglądam się za oczyszczalniami - bez rozsączania.
    Watpie zeby gmina pozwolila Ci wybudowac oczyszczalnie jak pod plotem bedziesz mial ichnia kanalizacje. Nie po to gmina miliony wydaje, zebys Ty z niej nie korzystal i nie placil. Roznice poziomow zawsze mozna przepompownia zalatwic i to pewnie od nich uslyszysz.

    Zaleta kanalizacji jest jej bezobslugowosc. W przypadku oczyszczalni zawsze, mniej lub wiecej bedzie jakiejs obslugi wymagala. Sprawdzania, czyszczenia, wybierania osadu itd. Oczywiscie eksploatacja oczyszcalni bedzie tansza od kanalizacji a duzo transza od szamba.

    marcin

  4. #44

    Domyślnie

    Dokładnie rzecz biorąc, kanalizacja będzie budowana w głównej drodze, a moja działka jest trzecią z kolei działką na bocznej drodze - odnodze prostopadłej do głównej drogi... Sąsiad z czwartej działki z kolei oczyszczalnię w ziemię wsadził, ale póki co, to kanalizacji jeszcze na głównej drodze nie pociągnęli, więc mógł. Zanim ja zbuduję dom, to przypuszczalnie kanalizacja już będzie... Jest tylko jeden niuans: wolę kupić oczyszczalnię, niż bulić za pociągnięcie 90m nitki od głównej drogi do mojej działki + koszt projektu + koszt przyłącza. Przepompownia tez mnie jakoś nie cieszy...

    Że nie wspomnę o tym, że jeśli ta kanalizacja w czasie stosownym będzie w powijakach, to będę na (załóżmy) pół roku musiał kupić szambo...

    A wracając do tematu, to na pewno mi nie zaszkodzi, jeśli zgłębię temat tej nieszczęsnej dwukubikowej BIO HERO
    Ostatnio edytowane przez smer ; 26-07-2012 o 20:49

  5. #45

    Domyślnie

    Zdecydowałam sie jednak na BIO Hero 2000. Czy słusznie czas pokaze. Oczyszczalnia kupiona czekamy na przywiezienie jej.
    W kwestii wyboru szambo - oczyszczalnia, zdecydowanie to drugie ze względów ekonomicznych. Koszt BOŚ zwróci nam sie w przeciągu 3-4 lat. Gdybym miała wybór kanaliza czy BOŚ pewnie dłużej bym się zastanawiała ale chyba tez wybrałam oczyszczalnie. Mamy własną studnie głębinową, oczyszczalnię i marzy mi się jeszcze wiatrak co by własny prund był i solary tylko w Lotto musze wygrać

    smer mojego brata nie całe dwa lata temu pociągnięie kliku, dosłownie kilku metrów kanalizacji kosztowało 20tyś. Może to i "luksus" bezoobsługowości ale za take pieniadze to na prawdę to dosłownie luksus.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    smer mojego brata nie całe dwa lata temu pociągnięie kliku, dosłownie kilku metrów kanalizacji kosztowało 20tyś. Może to i "luksus" bezoobsługowości ale za take pieniadze to na prawdę to dosłownie luksus.
    Tego właśnie się obawiam, że jak mi dolutują cenę, to zawału dostanę... Generalnie cały ten cyrk z kanalizacją jest dotowany z unijnych funduszy, ale zwroty dostaną tylko Ci, którzy mieszkali (byli zameldowani) najpóźniej do 31.12.2011 r.

    Ale już nie spamuję

    Wracając do tematu myślę, że wiosną 2013 roku będę mógł skrobnąć coś o tej oczyszczalni, bo za niedługo sąsiad już się wprowadza do domu i zacznie do niej wlewać.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Emil_budowniczy

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kochanowice
    Kod pocztowy
    42-713
    Posty
    13

    Domyślnie BIO-HERO 2000 (midi)

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Zdecydowałam sie jednak na BIO Hero 2000. Czy słusznie czas pokaze. Oczyszczalnia kupiona czekamy na przywiezienie jej.
    W kwestii wyboru szambo - oczyszczalnia, zdecydowanie to drugie ze względów ekonomicznych. Koszt BOŚ zwróci nam sie w przeciągu 3-4 lat. Gdybym miała wybór kanaliza czy BOŚ pewnie dłużej bym się zastanawiała ale chyba tez wybrałam oczyszczalnie. Mamy własną studnie głębinową, oczyszczalnię i marzy mi się jeszcze wiatrak co by własny prund był i solary tylko w Lotto musze wygrać

    smer mojego brata nie całe dwa lata temu pociągnięie kliku, dosłownie kilku metrów kanalizacji kosztowało 20tyś. Może to i "luksus" bezoobsługowości ale za take pieniadze to na prawdę to dosłownie luksus.
    Witam, ja też zdecydowałem się na oczyszczalnię BIO-HERO 2000 (midi), mam nadzieję, że nie bedę miał z nią problemów.Jak masz ją już zainstalowaną i uruchomioną, to napisz czy były jakieś problemy. Będę ja instalował sam.

    Pozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie



    Cytat Napisał Marek9111 Zobacz post
    Ja po pół roku szukania zdecydowałem się na oczyszczalnię TRAIDENISA. Założyła mi to firma INTERECO z woj. Łódzkiego i jak do tej pory wszystko ładnie działa. Nie martwię się, ponieważ dostałem 15 lat gwarancji na oczyszczalnie. A naszczęście producent ma powody by dać taką gwarancję jeżeli oczyszczalnie działają już ponad 15 lat i słynną z najbardziej bezawaryjnych.

    Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania odnośnie biologicznej oczyszczalni NV.

    Pozdrawiam.

  9. #49

    Angry

    Ups, czyżby mało klientów i aż do reklamy na forum trzeba się uciekać? trzy posty jednego dnia z reklamą firmy. A dlaczego od razu adresu nie podałeś i numerów telefonu. A dlaczego nie zapłacisz za reklamę? dlaczego stosujesz nieuczciwe praktyki
    Cóż jest warta firma która ucieka się do oszukaństwa? Jaką można mieć gwarancję że firma jest solidna i montaż będzie prawidłowy?

    Celowo nie zgłaszam do moderacji by przestrzegać przed nieuczciwą firmą INTERECO.
    Ludu pracujący trzymajcie się z daleka od tej firmy
    Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 27-09-2012 o 07:51

  10. #50

    Domyślnie

    Eeee Beja widzę, że na posterunku

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar PJ_w_Tataraku
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Biertowice
    Posty
    5

    Domyślnie

    Podbiję temat, gdyż sam jestem na etapie wyboru POŚ. Nie ukrywam,że zainteresowała mnie BIO-HERO. Mam już parę wycen, niemniej jednak bardzo proszę użytkowników w/w POŚ o wypowiedź, czy wybrali by ją raz jeszcze, o ewentualnych problemach itd.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M & E & SALSA
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    hej, mam zamiar zainwestować w BIO HERO midi 2-6 osób
    TUŃCZYK proszę o kontakt (wysłałem wiadomość prywatną)
    zgóry wielkie dzięki

  13. #53

    Domyślnie

    Wprawdzie montaż oczyszczalni przede ma - bo w lecie (mam taką nadzieję), ale zima to dobry czas na zbadanie sytuacji. I właśnie - piszecie o Eko -Sum Bio Hero - kto używa tez oczyszczalni, a jeśli tak, to czy podawane przez producenta informacje, o tym, że 2000 L to dobry wybór dla 2-6 osób się sprawdzają? Szukam pojemności odpowiedniej dla 4-os rodziny i jeszcze ptyanie o cenę - kilka postów wcześniej padła kwota kilkunastu tyś, a ta Bio-hero kosztuje 4,5 tyś.....
    W sieci natknęłam się na pozytywne opnie o Eko-Sum Bio Hero, ale chetnie poznałabym i Wasze opinie.

  14. #54

    Domyślnie

    Póki co widzę, że mało użytkowników się tu znajduje. Skreśliłem parę słów, to może komuś cos pomoże. Generalnie to chyba jedynie badania ścieków mogą jakieś różnice wykazać między oczyszczalniami (będę przeklinał te słowa, jak się ta plastikowa beczka rozsypie za parę lat, ale bądźmy dobrej myśli - ostatecznie nawet butelki plastikowe po kilkanaście lat leżą pod ziemią i nic im nie jest

    Oczyszczalnia działa, ścieki odbiera (o ile znowu się coś pod ziemią nie rozłączyło...), niestety ostatnio mi "szlam" z wylotu się sączył - nie wiem czego to wina, bo, bez bicia przyznam, kilka razy mi dmuchawa po parę dni nie działała (kiepsko mam pociągnięty przedłużacz, wisi w powietrzu i wypadać mu się zdarza), a druga sprawa, że raczej oszczędnie biopreparatu sypałem.
    Teraz czekam na dostawę bioaktywatora, to sypnę więcej i zobaczymy.
    Wybierać osadu jeszcze nie wybierałem, ale niebawem mnie to czeka, bo już 9 m-cy regularnego użytkowania, a producent niby 6-12 m-cy przewiduje dla tej pojemności.
    Czasami trochę śmierdziało, ale to może z powodów jw., szczególnie raz, jak z tydzień dmuchawa nie chodziła, czego nie zauważyłem...
    Ciekaw jestem, ile dmuchawa wytrzyma, bo cena kolejnej to około 700 zł (na Allegro jakieś takie znalazłem, może i tańsze są). Aa, i dmuchawa chodzi już non-stop, bo kiedyś kombinowałem z czasowym włącznikiem, ale ostatecznie go wywaliłem i chodzi jak sobie producent wymyślił. Różnicy w zasadzie nie widać (nie czuć ).
    Jednego jestem pewien, montujcie BOŚ, a nie szambo, byle nie z rozsączaniem, bo szkoda gleby...
    Ostatnio edytowane przez Tuńczyk ; 04-02-2013 o 14:01

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pioter.z

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Kod pocztowy
    16-124
    Posty
    1

    Smile

    witam.kasiolek moglbys podeslac gdzie znalazle wtej cenie.z gory dziekuje

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1210marcin

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Bio Hero

    Witam.
    Podbijam temat. Pytanie do użytkowników Bio Hero jak Wam się sprawuje oczyszczalnia? Sam zastanawiam się nad założeniem właśnie takiej oczyszczalni i zależy mi na opiniach użytkowników.

  17. #57

    Domyślnie

    Witam, od 4 tygodni prawie użytkuję to oczyszczalnię. Podłączenie proste, montaż samodzielny - podłączona do zbiornika na wodę, potem przepompownia do studni chłonnej i nadmiar do przydrożnego rowu. Wszystko chodzi bez problemów, odorów brak, woda moim zdaniem bardzo czysta. Wszystkie certyfikaty posiadają, przyznana dotacja z WFOŚIGW w Warszawie. Zamieszczam zdjęcia, jedyny problem, to oryginalne opaski są plastikowe i słabo trzymają połączenia elastyczne - kosztem 36 PLN wymienione na porządne
    Acha - kupowałem u producenta - cena 5535 i transport pod dom w ciagu kilku dni gratis - płatność oczywiście przy dostawie. Współpraca z producentem doskonała - ja nie narzekam - polecam P. Łukasza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1416.JPG
Wyświetleń:	1779
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	201925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1423.jpg
Wyświetleń:	1500
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	201926   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1424.JPG
Wyświetleń:	1488
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	201927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1440.JPG
Wyświetleń:	1475
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	201928   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1411.JPG
Wyświetleń:	1416
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	201930  

    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 21-07-2013 o 22:57 Powód: uzupełnienie i drobne literówki

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1210marcin Zobacz post
    Witam.
    Podbijam temat. Pytanie do użytkowników Bio Hero jak Wam się sprawuje oczyszczalnia? Sam zastanawiam się nad założeniem właśnie takiej oczyszczalni i zależy mi na opiniach użytkowników.
    Więc tak, z placu boju, po trochę ponad 12 m-cach niespodzianka - woda przestała praktycznie odpływać w domu, tylko jakieś bulgotanie dochodziło... Od razu tel po szambo (oczywiście po weekendzie, bo jakby się nie zapchało szambo w weekend to Murphy w grobie by się przewracał. Okazało się, że było już tak pozabijane wszystko, że opróżnienie POS-ia samego nic nie dało. Dobrze, że mam rewizję wypuszczoną ze dwa metry przed oczyszczalnią, to pomogło wyciągnąć cały syf z rur.
    Facet zalecił wybieranie 2x do roku i chyba będę się tego trzymał : wiosna i jesień, aby zimę ominąć bez potrzeby wzywania wozu.

    Mam tylko problem z zapachem, czy też raczej smrodem, który się z bio hero wydobywa... Sypałem jakiegoś bioklara czy coś tak, w miarę regularnie, nawet czasami więcej niż na opakowaniu podano, ale niestety, smród nie ustał. Testował ktoś różne specyfiki i może najlepszy poradzić?
    Czy możliwe jest, by przypadkiem jakiś z cif-ów stosowanych w domu mi przy okazji baterie wytruwał?

    Aa, i po deszczach, jak ziemia namoknie porządnie, to mi przy samej oczyszczalni powietrze jakoś bokiem z ziemi bąbęlkuje... Co to może być?

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek1985

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-311
    Posty
    4

    Domyślnie Nowy z zapytaniem

    Witam,
    jestem nowy na forum, specjalnie zarejestrowałem się żeby zapytać co sądzicie o BIO HERO? Do końca tygodnia muszę zamówić oczyszczalnię do domu. Co wybrać? Sam dokładnie prześledziłem info na google i nic specjalnego nie znalazłem, inne oczyszczalnie wydają mi się za drogie. A ta BIO HERO ma kompaktowe rozmiary i przystępną cenę. Jest jakaś inna oczyszczalnia biologiczna w tej cenie?

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek1985 Zobacz post
    Witam,
    jestem nowy na forum, specjalnie zarejestrowałem się żeby zapytać co sądzicie o BIO HERO? Do końca tygodnia muszę zamówić oczyszczalnię do domu. Co wybrać? Sam dokładnie prześledziłem info na google i nic specjalnego nie znalazłem, inne oczyszczalnie wydają mi się za drogie. A ta BIO HERO ma kompaktowe rozmiary i przystępną cenę. Jest jakaś inna oczyszczalnia biologiczna w tej cenie?
    coś słabo szukałeś, mi wyskoczyło kilka odnośników między innymi do forum muratora. Poczytaj trochę ten i podobne wątki.
    nie ma lekko

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony